سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

ترجمه تخصصی متن

ترجمه تخصصی متون همواره با ترجمه عمومی و عادی تفاوت داشته و از حساسیت بالایی برخوردار است. بهره گیری از خدمات ویژه و مترجمان ماهر، کاربلد و باتجربه برای ترجمه متون تخصصی الزامی می باشد. سینا ترجمه با در نظر گرفتن تمام حساسیت ها و نیازمندی های مشتریان عزیز، در راستای افزایش رضایت مندی مشتریان، سعی داشته تا خدمات ترجمه را با بهترین کیفیت ارائه نماید. سینا ترجمه با به کار گرفتن مترجمین متخصص در تمامی رشته های تخصصی موجود سعی کرده تا بتواند خدمات ترجمه تخصصی انواع متون را با کیفیت عالی در اختیار مشتریان خود قرار دهد و از طریق ارائه خدمات حرفه ای ترجمه تخصصی متن بتواند دغدغه های مشتریان عزیز خود را کاسته و رضایت آن ها را جلب کند.

ثبت سفارش ترجمه
محاسبه قیمتمراحل و فرایند ترجمه تخصصی متون

ثبت سفارش ترجمه تخصصی متن
1. ثبت سفارش ترجمه تخصصی متن

در اولین مرحله از ترجمه متن، مشتری ابتدا بایستی متن و یا فایل مورد نظر را در پنل کاربری خود بارگذاری و ثبت کند و در صورت نیاز اطلاعات و توضیحاتی نیز درباره ی ترجمه بنویسد.

محاسبه آنلاین و رایگان قیمت ترجمه متن
2. محاسبه آنلاین و رایگان قیمت ترجمه متن

پس از بارگذاری فایل ترجمه توسط مشتری، سیستم محاسبه قیمت ترجمه به صورت آنلاین و کاملا رایگان قیمت ترجمه فایل ارسالی مشتری را محاسبه نموده و به مشتری اطلاع می دهد.

پرداخت هزینه ترجمه توسط مشتری
3. پرداخت هزینه ترجمه توسط مشتری

در این مرحله مشتری باید تمام هزینه مربوط به ترجمه متن را از طریق پرداخت اینترنتی و یا استفاده از خدمات کارت به کارت بانکی به حساب مالی موسسه پرداخت نماید.

انجام ترجمه توسط مترجم متخصص
4. انجام ترجمه توسط مترجم متخصص

فایل و متن ارسالی مشتری توسط مترجم متخصص ترجمه شده و چنانچه مشتری درخواست و یا نظر خاصی در مورد هر قسمت از ترجمه داشته باشد، مترجم در این مرحله خواسته و نظر مشتری را بر روی فایل ترجمه اعمال می کند.

کنترل کیفیت ترجمه توسط بازرس کیفی
5. کنترل کیفیت ترجمه توسط بازرس کیفی

پس از اتمام مرحله ترجمه، فایل ترجمه شده به منظور بررسی کیفیت ترجمه انجام شده نزد بازرس کیفی ارسال می گردد تا در صورت وجود هر گونه خطا و ایرادی قبل از تحویل به مشتری، ایرادات و خطاهای آن رفع شده و تصحیح گردند.

صدور گواهی کیفی و گارانتی و تحویل به مشتری
6. صدور گواهی کیفی و تحویل فایل نهایی به مشتری

پس از تایید بازرس کیفی ترجمه، برای متن و یا فایل ترجمه شده گواهی کیفی صادر می گردد و در مرحله آخر فایل نهایی تحویل مشتری داده می شود.


ترجمه متون رشته های تخصصی

در ترجمه متون تخصصی مترجم باید تخصص لازم در رشته مربوط به فایل ترجمه را دارا باشد چون به دلیل اینکه کلمات تخصصی هر رشته معانی خاص خود را دارند و یک مترجم عمومی توانایی درک معنای کامل آن کلمه را ندارد پس نمی تواند ترجمه را انجام دهد به این دلیل ما در سینا ترجمه از مترجمان متخصص در هر رشته و حوزه برای ترجمه متون تخصصی بهره می گیریم.ترجمه تخصصی متون به سایر زبان ها

سینا ترجمه به عنوان یکی از موسسات برتر و معتبر ترجمه، علاوه بر ترجمه فارسی به انگلیسی، ترجمه به سایر زبان های زنده دنیا نظیر زبان فرانسوی،آلمانی، روسی، عربی، ترکی آذربایجانی، ترکی استانبولی و ... را نیز به صورت تخصصی انجام می دهد. از آنجایی که امر ترجمه امری حساس بوده و مهارت و تبحر خاص خود را می طلبد، سینا ترجمه، مجرب ترین و حرفه ای ترین مترجمین را در تمامی زبان ها و تخصص ها به استخدام خود درآورده تا شما با خیال آسوده، ترجمه متون خود به همه زبان‌ها و تخصص ها را به ما بسپارید.

albania
america
arabi
argentina
armenia
azerbaijan
brazil
bulgaria
china
denmark
france
germany
india
iran
russia
spain
sweden
turkey
afghanistan
belarus
czech
finland
georgia
greece
hungar
iceland
indonesia
ireland
israel
italy
japan
korea
kurdistan
kyrgyzstan
malaysia
mogol
nepal
netherlands
norway
pakistan
poland
portugal
romania
serbia
somalia
vietnam
tajikistan
thailand
ukraine
uzbekistan


چرا سینا ترجمه؟


پوشش کامل زبان ها و تخصص ها
پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

متخصصین سینا ترجمه در بیش از 100 رشته تخصصی و 37 زبان زنده دنیا آماده ترجمه متون تخصصی شما هستند.

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما
کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

در هنگام ثبت سفارش ترجمه با توجه به نیاز خود می توانید از بین کیفیت های برنزی، نقره ای، طلایی و طلایی پلاس و از بین زمان بندی های عادی، فشرده، فشرده پلاس و آنی انتخاب کنید.

کنترل کیفیت ترجمه توسط بازرس
کنترل کیفیت ترجمه توسط بازرس

بعد از اتمام کار ترجمه توسط مترجم برای اینکه ایرادات احتمالی به صفر برسد بازرس کنترل کیفی ترجمه را بررسی می کند و بعد از اتمام فرآیند بازرسی ترجمه تحویل مشتری می شود.

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی
صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

برای اطمینان خاطر مشتری از کیفیت ترجمه های موسسه سینا ترجمه بعد از اتمام کار و تحویل ترجمه گواهی کیفیت صادر می شود.

ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

مشتریان موسسه سینا ترجمه می توانند برای رفع سوالات و مشکلات و اطلاع از وضعیت ترجمه فایل خود به صورت مستقیم با مترجم , ویراستار و پشتیبان در ارتباط باشند.

ارسال پیامک لحظه ای از مراحل پروژه
ارسال پیامک لحظه ای از مراحل پروژه

برای اینکه مشتری از فرآیند ترجمه آگاهی داشته باشد ما در سینا ترجمه سیستم ارسال پیامک از فرآیند ترجمه را ایجاد کرده ایم.

ترجمه متن تخصصی توسط مترجم متخصص
ترجمه متن تخصصی توسط مترجم متخصص

در سینا ترجمه برای ترجمه متون تخصصی از متخصصین هر رشته برای ترجمه استفاده می شود تا کلمات تخصصی مختص هر رشته به درستی ترجمه شوند.

راهکار های ویژه برای شرکت ها
راهکار های ویژه برای شرکت ها

ما در سینا ترجمه برای شرکت ها و موسسات و مشتریانی که پروژه های ترجمه زیادی دارند یا به صورت مداوم به ترجمه نیاز دارند راهکارهایی ویژه در نظر گرفته ایم.

گارانتی 72 ساعته شامل همه خدمات
گارانتی 72 ساعته شامل همه خدمات

ما در سینا ترجمه تا 72 ساعت بعد از تحویل خدمات انجام یافته را گارانتی می کنیم تا در مقابل هر گونه خطای احتمالی متعهد به اصلاح باشیم و بدین ترتیب مشتری می تواند از کیفیت ترجمه مطمئن باشد.

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

ما در سینا ترجمه 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما در زمبنه ترجمه هستیم.

دارای نماد های اعتماد الکترونیکی
دارای نماد های اعتماد الکترونیکی

سینا ترجمه دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده تا شما مشتریان عزیر با خیال راحت ترجمه های خود را به ما بسپارید.

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها
حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

وقتی مشتری فایل خود را برای ما ارسال می کند این فایل فقط برای بررسی قیمت و ترجمه استفاده می شود و به جز این موارد هیچ کسی دسترسی به فایل ندارد و مشتری از بابت امنیت و محرمانگی فایل آپلودی می تواند مطمئن باشد.هزینه و قیمت ترجمه تخصصی متن


برای اغلب افرادی که قصد دارند ترجمه فایل ها و متون تخصصی خود را به یکی از مراکز ترجمه و یا سایت های ترجمه بسپارند، یکی از مهم ترین عوامل هزینه و نحوه محاسبه قیمت ترجمه است. هزینه ترجمه تخصصی اغلب متون از طریق شمارش و تعداد کلمات فایل ترجمه به دست می آید. تخصص و همچنین زمینه موضوعی متن نیز در تعیین هزینه و قیمت ترجمه موثر می باشد. بدین صورت که هرچه متن مورد نظر تخصصی تر باشد، تعداد کلمات و اصطلاحات تخصصی موجود در آن نیز بیشتر شده، و در نتیجه تعداد مترجمینی که توانایی ترجمه این گونه متون را داشته باشند، محدود و کم می شود و به تبع آن هزینه و قیمت آن نیز افزایش می یابد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترجمه تخصصی متن :

تعداد کلمات

تعداد کلمات

از مهم ترین عوامل برای تعیین قیمت، تعداد کلمات می باشد. هر چه حجم متن و تعداد کلمات افزایش یابد، قیمت نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال تعداد کلمات موجود در یک صفحه فایل ورد که با فونت عادی نوشته شده باشد تقریباً برابر با 250 کلمه می باشد. پس برای محاسبه قیمت، تعداد کلمات را در نظر می گیرند. به طور کلی هزینه از ضرب تعداد کلمات متن مبدأ در قیمت واحد زمینه تخصصی آن بدست می آید.

زمینه تخصص

زمینه تخصص

برای خدمات ترجمه، ویرایش، پارافریز، فرمت بندی و... در زمینه های علمی و تخصصی، داشتن تخصص و مهارت در آن رشته الزامی می باشد. همچنین برای رشته های تخصصی تعداد مترجمین و ویراستاران کم بوده و این موضوع در تعیین هزینه نقش زیادی دارد. بنابراین هرچه موضوع تخصصی تر باشد، امکان افزایش قیمت نیز وجود دارد.

کیفیت و نوع خدمات

کیفیت و نوع خدمات

چهار سطح کیفی برنزی، نقره‌ای، طلایی و طلایی پلاس برای انواع خدمات وجود دارد که طبیعی است قیمت کیفیت طلایی پلاس بالاتر از بقیه و برنزی پایین تر خواهد بود. همچنین انواع ویرایش تطبیقی، فقط گرامری، ادبی(ویژه متون فارسی)، نیتیو و نیتیو+بازخوانی برای خدمات ویراستاری وجود دارد که قیمت انواع ویراستاری ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

زمان تحویل

زمان تحویل

در صورتی که مدت زمان کمتری در اختیار مترجم و یا ویراستار باشد، بسته به فشار کاری و سرعت عملی که باید داشته باشد، هزینه نیز افزایش می یابد. به طور کلی در سفارشات زمان به سه نوع مختلف عادی، فشرده و فشرده پلاس دسته بندی می شود که مشتری می تواند با انتخاب هر یک از آنها، زمان دقیق تحویل سفارش خود را تعیین کند. همچنین گزینه آنی برای زمانبندی برخی سفارشات نیز وجود دارد که زمان انجام سفارش حداکثر 3 ساعت است که البته محدودیت 1500 کلمه ای دارد.

خدمات درخواستی

خدمات درخواستی

خدمات درخواستی مشتری یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت می باشد. در برخی از سفارشات مشتریان جداول، شکل ها، فرمول ها و... وجود دارند و یا حتی ممکن است مشتری بخواهد تا فایل مورد نظر پس از اتمام، توسط فرد متخصص و باتجربه دیگری نیز بازخوانی شود و یا از لحاظ سرقت ادبی و علمی نیز مورد بررسی قرار گیرد. طبیعی است انجام این درخواست ها و خدمات اضافه باعث تغییر هزینه خواهد شد.

تخفیفات اعمال شده

تخفیفات اعمال شده

اغلب موسسات و مراکز ترجمه و ویراستاری بسته های اعتباری ویژه و تخفیفات حجمی مخصوصی برای مشتریان و کاربرانی که فایل های با حجم بالا دارند، قرار می دهند. مشتریان و کارفرمایان می توانند با در نظر گرفتن این خدمات و اعمال بسته های اعتباری ویژه و تخفیفات ویژه، هزینه خود را کاسته و سپس هزینه نهایی را پرداخت نمایند.


محاسبه آنلاین قیمت ترجمه


همین حالا سفارش ترجمه خود را ایجاد کنید

سینا ترجمه با بهره‌گیری از متخصصین هر رشته و باتجربه چندین ساله این امکان را برای شما فراهم نموده است تا با خیال راحت ترجمه متون تخصصی خود را به ما بسپارید.

ثبت سفارش ترجمه

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می توانید با شماره زیر در ارتباط باشید.

041 3325 0787


سوالات متداول

هزینه ترجمه در سینا ترجمه با توجه به کیفیت مدنظر و حجم متن شما محاسبه می شود. همچنین می توانید سفارش خود را به صورت فریلنسر ثبت کنید و هزینه مدنظر خود را تعیین نمایید.

ترجمه ها توسط اشخاصی که علاوه بر اشراف کامل در زبان مبدا و مقصد به متن تخصصی آشنایی کافی دارند انجام می شود.

هر متنی اعم از مقاله، کتاب و ... که در حوزه تخصصی یک علم خاص نگاشته شده باشد، قابلیت ترجمه شدن بصورت تخصصی را خواهد داشت.

خیر. سینا ترجمه به تمامی زبانهای زنده ترجمه تخصصی انجام می دهد.

در سینا ترجمه برای بیش از ۱۰۰ رشته دانشگاهی ترجمه تخصصی ارائه می‌گردد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر هزینه ترجمه تخصصی متن مرتبط به شیمی چقدر میشه؟
سلام و عرض ادب احتراما هزینه ترجمه با توجه به تعداد کلمات و تخصص متن دارد فایل را ارسال بفرمایید تا براورد هزینه و اقدام شود. با تشکر
10 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت بخیر هزینه ترجمه تخصصی متن مرتبط به شیمی چقدر میشه؟
10 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
هزینه ترجمه مقاله پزشکی 21 صفحه چقدر میشه؟
سلام و عرض ادب احتراما هزینه ترجمه با توجه به تعداد کلمات و تخصص متن می باشد. فایل را ارسال بفرمایید تا براورد هزینه و اقدام شود. با تشکر
11 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
هزینه ترجمه مقاله پزشکی 21 صفحه چقدر میشه؟
11 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر ترجمه متن فارسی به فرانسوی دارید؟
سلام وقت شما هم بخیر احتراما برای ترجمه فارسی به فرانسوی به صورت کاملا تخصصی در خدمت هستیم. با تشکر
11 ماه پیش
بازدیدکننده

ابراهیم
سلام وقت بخیر ترجمه متن فارسی به فرانسوی دارید؟
11 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام شبتون بخیر من فایلم پی دی اف است از سایت بارگذاری کنم؟
سلام و عرض ادب احتراما چون هزینه ترجمه با توجه به تعداد کلمات فایل ارزشمند شما براورد می شود بهتر است فایل ورد بار گذاری نمایید ولی اگر فایل ورد نداشته باشید اصلاموردی نیست فایل پی دی اف ارسال بفرمایید تا براورد هزینه و اقدام نماییم. با تشکر
12 ماه پیش
بازدیدکننده

پرهام
سلام شبتون بخیر من فایلم پی دی اف است از سایت بارگذاری کنم؟
1 سال پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر می خواستم یک مقاله را به صورت تخصصی ترجمه کنید و بعد برای چاپ اقدام کنید برای هر دو این مورد خدمات دارید؟
سلام و عرض ادب ابتدا نهایت تشکر را داریم که ما را برای همکاری برگزیده اید. احتراما بله برای ترجمه مقاله و همچنیم پذیرش و چاپ مقاله در خدمت هستیم. برای شروع کار فایل را ارسال میفرمایید تا به صورت تخصصی ترجمه و سپس مجلات تقدیم شود هر کدام مورد تایید بود جهت پذیرش و چاپ اقدام شود. با تشکر
1 سال پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت بخیر می خواستم یک مقاله را به صورت تخصصی ترجمه کنید و بعد برای چاپ اقدام کنید برای هر دو این مورد خدمات دارید؟
1 سال پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
باسلام وعرض ادب من یه کتاب دارم در زمینه باستان شناسی است در این زمینه مترجم تخصصی دارید بصورت تخصصی ترجمه شود؟
سلام و عرض ادب ابتدا از اینکه سینا ترجمه را برای ترجمه فایل ارزشمند خود برگزیده اید کمال تشکر را داریم. احتراما بله موسسه در تمامی رشته ها و تخصص ها دارای مترجمان با سابقه است می توانید با خیال راحت سفارش خود را ثبت بفرمایید. با تشکر
1 سال پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام من میخوام فایل برای ترجمه ارسال کنم فقط چطوری می توان به شما اعتماد کنم؟
سلام و عرض ادب احتراما موسسه دارای نماد اعتماد الکترونیکی است شما دوست عزیز می توانید با خیال راحت فایل ترجمه خود را به ما بسپارید.وقتی فایل خود را برای ما ارسال می کنید این فایل فقط برای بررسی قیمت و انجام خدمات استفاده می شود و به جز این موارد هیچ کسی دسترسی به فایل ندارد از بابت امنیت و محرمانگی فایل خود می تواند مطمئن باشید. با تشکر
1 سال پیش
بازدیدکننده

پری
سلام من میخوام فایل برای ترجمه ارسال کنم فقط چطوری می توان به شما اعتماد کنم؟
1 سال پیش
بازدیدکننده

پیروزی
باسلام وعرض ادب من یه کتاب دارم در زمینه باستان شناسی است در این زمینه مترجم تخصصی دارید بصورت تخصصی ترجمه شود؟
1 سال پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام بنده یک متن تخصصی در حوزه پزشکی دارم که با بالاترین کیفیت باید ترجمه شود.شما مترجم متخصص در زمینه پزشکی دارید؟ممنون میشیم راهنمایی کنید. با تشکر
سلام و عرض ادب ابتدا کمال تشکر را داریم که سینا ترجمه را برای ترجمه فایل ارزشمند خود برگزیده اید. احتراما برای ترجمه متون پزشکی به صورت کاملا تخصصی و گارانتی دار در خدمت هستیم. فایل را از طریق سایت و یا از طریق تلگرام، ایمیل، واتس اپ و ... ارسال بفرمایید تا براورد هزینه و اقدام شود. با تشکر
1 سال پیش
بازدیدکننده

پونه الوندی
سلام بنده یک متن تخصصی در حوزه پزشکی دارم که با بالاترین کیفیت باید ترجمه شود.شما مترجم متخصص در زمینه پزشکی دارید؟ممنون میشیم راهنمایی کنید. با تشکر
1 سال پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر خیلی ممنون از لطف شما واقعا کیفیت ترجمه هاتون عالی است. از این به بعد هر فایلی داشته باشم حتما برای شما جهت ترجمه ارسال می کنم.
سلام و عرض ادب احتراما رضایت مشتریان عزیز باعث افتخار است.ما هر زمان بفرمایید در خدمتتان هستیم. از حسن توجه شما سپاسگزاریم.
1 سال پیش
بازدیدکننده

پدرام
سلام وقت بخیر خیلی ممنون از لطف شما واقعا کیفیت ترجمه هاتون عالی است. از این به بعد هر فایلی داشته باشم حتما برای شما جهت ترجمه ارسال می کنم.
1 سال پیش
اینستاگرام تلگرام