سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

سونامی استعفای اساتید پزشکی در دانشگاه‌های کره جنوبی

انتشار 12 تیر 1403

مشکلات پیش آمده در دانشگاه‌های کره جنوبی موجب شده که اساتید رشته پزشکی کم کم در حال استعفا دادن هستند.

سونامی استعفای اساتید پزشکی در دانشگاه‌های کره جنوبی

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، اساتید رشته پزشکی در سه بیمارستان وابسته به دانشگاه کره جنوبی اعلام کردند که در اواخر این ماه، در بحبوحه بن‌بست طولانی‌ مدت بین پزشکان و دولت بر سر طرح اصلاحات پزشکی استعفا دهند.

کمیته اساتیدی که به عنوان پزشک ارشد در دانشگاه فعالیت می‌کنند، از 21 تیرماه تعطیلی خود را بدون احتساب فعالیت اورژانس‌ها و بخش‌های مراقبت ویژه اعلام کرد و از دولت کره جنوبی خواست تا فشار کاری وارده بر دانشجویان پزشکی و پزشکان کارآموز برداشته شود.

این کمیته در بیانیه‌ای اعلام کرد: جامعه پزشکی با ارائه راه‌حل‌ها و مصالحه به دنبال راه‌اندازی گفت‌وگو بود، اما دولت همه چیز را نادیده گرفته و از دستورات اداری خود سوء استفاده کرده است.

این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که اساتید پزشک در یک بیمارستان کره جنوبی از روز پنجشنبه هفته گذشته شروع به تعلیق درمان بیماران سرپایی، جراحی‌های غیر اورژانسی و سایر خدمات کردند.

پیش‌بینی می‌شود که پزشکان ارشد یک مرکز پزشکی در کره جنوبی از روز پنج‌شنبه نیز تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

علیرغم مخالفت شدید پزشکان، دولت افزایش سهمیه پذیرش حدود 1500 دانشجو برای دانشکده‌های پزشکی را در ماه مه در تلاش برای رفع کمبود پزشک نهایی کرد.

ماه گذشته، دولت در اقدامی آشکار برای دلجویی از پزشکان جوان، از بیمارستان‌ها خواست تا استعفای پزشکان کارآموز را که در اعتراض به اصلاحات پزشکی دولت، محل کار خود را ترک کرده‌اند، بسرعت بپذیرند.

حدود 12 هزار پزشک کارآموز از اواخر فوریه سال جاری در اعتراض به افزایش تعداد دانشجویان پزشکی کار خود را ترک کرده‌اند. دولت نیز در اقدامی تنبیهی، به بیمارستان‌ها دستور داد که استعفای پزشکان کارآموز را نپذیرند تا از یافتن شغل در سایر کلینیک‌ها جلوگیری کنند.

هفته گذشته، کمیته‌ای توسط جامعه پزشکی کره جنوبی تشکیل شد تا پاسخ‌های مشترکی را برای بن بست چند ماهه خود با دولت بر سر طرح اصلاحات پزشکی ارائه دهد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام