سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

تضمین قبولی از مصاحبه دکتری با پذیرش فوری مقاله

انتشار : 13 بهمن 1400
مطالعه : 11 دقیقه

ازآنجاکه ارائه مقاله برای مصاحبه دکتری از اهمیت بالایی برخوردار است، در این مطلب قصد داریم تا در مورد تأثیر داشتن مقاله در مصاحبه دکتری و تضمین قبولی در مصاحبه دکتری صحبت کنیم. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد نحوه جمع‌آوری یک رزومه خوب و داشتن مقالات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان ما در سینا ترجمه در ارتباط باشید.

تضمین قبولی از مصاحبه دکتری با پذیرش فوری مقاله

آزمون دکتری

در شیوه آموزش محور تأثیر آزمون کتبی دکتری 50% و تأثیر آزمون مصاحبه دکتری نیز 50% می‌باشد. ولی در پژوهش محور تأثیر آزمون کتبی دکتری 30% و تهیه طرحواره 20% و مصاحبه دکتری 50% می باشد. در کل می‌توان بیان کرد در هر دو روش همان‌طور که فرد باید امتیاز لازم را در آزمون چهارگزینه‌ای کسب نمایید.، بلکه باید بتواند امتیازات مصاحبه دکتری که شامل چاپ مقاله، چاپ کتاب و ... می‌باشد را کسب نمایید تا بتواند در آزمون دکتری پذیرش شود. در کل در هر دانشگاهی نمره آزمون شخص متقاضی با نمره مصاحبه او جمع شده و نمره کل که یک نمره میانگین است به دست می‌آید. در جدول زیر به‌صورت خلاصه به نحوه محاسبه در دو نوع روش تحصیلی پرداخته‌شده است.

شیوه پذیرش داوطلبان در آزمون دکتری در دوره های آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور

مواد موثر

آموزشی – پژوهشی

پژوهش محور

نمره آزمون کتبی

50 درصد نمره کل

30 درصد نمره کل

تهیه طرحواره

20 درصد نمره کل

مصاحبه و سنجش علمی

30 درصد نمره کل

30 درصد نمره کل

سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری

20 درصد نمره کل

20 درصد نمره کل

امتیازات مصاحبه دکتری

رزومه و آنچه در مصاحبه دکتری تحت عنوان مصاحبه در نظر گرفته می‌شود، در سه بخش خلاصه می‌شود. یعنی سوابق آموزشی 30 درصد، سوابق پژوهشی 40 درصد، و ارزیابی‌های جلسه 30 درصد را شامل می‌شوند. که برای مثال در زیر به مواردی که شامل سوابق آموزشی و سوابق پژوهشی می‌شود اشاره‌شده است:

سوابق آموزشی

رتبه اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل... .

قبولی در کنکور کارشناسی و یا کارشناسی ارشد با کسب رتبه... کشوری

درجه کسب شده از پایان نامه کارشناسی و یا کارشناسی ارشد

سوابق تدرس در دانشگاه و یا مدرسه و یا ... .

اخذ مدرک زبان با نمره

تسط با نرم افزار و ... .

تمامی افتخاراتی که در طی سال های تحصیلی کسب کرده اید.

سوابق پژوهشی

تألیف و یا ترجمه کتاب

عناوین طرح های تحقیقاتی

اختراعات ثبت شده

مقالات ارسال شده به مجلات و کنگره ها:

مقالات علمی- پژوهشی داخلی و خارجی

مقالات علمی ترویجی

مقالات همایشی

نحوه امتیاز بندی رزومه پژوهشی مصاحبه دکتری

همان‌طور که پیش‌تر بیان شد نمره اختصاص‌یافته برای بخش رزومه پژوهشی دکتری، 40 امتیاز می‌باشد که در این‌ بین اساتید دانشگاه‌ها برای هرکدام از انواع مقاله‌ها، سقف امتیازی در نظر می‌گیرند که هر داوطلب می‌تواند در صورت داشتن مقالات علمی، حداکثر 32 امتیاز را به دست آورد ازآنجاکه امتیاز چاپ مقاله از مابقی موارد بیشتر است شما می‌توانید با پذیرش و چاپ چند مقاله ، قبولی خود در مصاحبه دکتری را تضمین نمایید. و همچنین در کنار چاپ مقاله می‌توانید کتابی ترجمه کرده و به چاپ برسانید و امتیاز ترجمه کتاب هم اخذ نمایید. در حالت کلی نحوه امتیازبندی رزومه پژوهشی مصاحبه دکتری به تفکیک در جدول زیر آورده شده است:

نحوه امتیاز بندی رزومه پژوهشی

ردیف

نوع فعالیت

نحوه ارزیابی

حداکثر امتیاز

1

1-1 مقالات علمی - پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

2-1 گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

3-1 برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

- هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

- گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

- برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

22 امتیاز

2

مقالات علمی - ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

هر مقاله تا 2 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

6 امتیاز

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز

4 امتیاز

4

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

4 امتیاز

4 امتیاز

5

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز

4 امتیاز

جمع

-

40 امتیاز

کدام مقالات در مصاحبه دکتری بیشترین امتیاز رادارند؟

همان‌طور که می‌دانید مقالات به دو دسته اصلی مقالات ژورنالی و مقالات کنفرانسی تقسیم‌بندی می‌شوند. که بار علمی و اعتبار ژورنال‌ها به دلیل بازبینی دقیق‌تری که روی آن‌ها صورت می‌گیرد بیشتر از مقالات کنفرانسی می باشد. از اینرو میتوان گفت امتیاز تحلق گرفته برای مقالات ژورنالی به مراتب بیشتر از مقالات کنفرانسی می باشد. که در جدول زیر به‌صورت کامل به امتیازات هر یک از مقالات به تفکیک اشاره شده است.

امتیازبندی مقالات همایشی و ژورنالی

ردیف

نوع فعالیت

نحوه ارزیابی

حداکثر امتیاز

1

مقالات علمی ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

هر مقاله تا 3 امتیاز

6

2

مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی مرتبط با رشته تحصیلی

هر مقاله تا 7 امتیاز

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس معتبر داخلی و خارجی

خارجی تا 2 و داخلی تا 1 امتیاز

4

امتیازات مقالات همایشی و ژورنالی

ترتیب امتیاز دهی به مقالات به چه شکلی می باشد؟

تفاوت چندانی ندارد که شما داوطلب دکتری سراسری هستید و یا قصد شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را دارید میزان امتیاز در نظرگرفته‌شده برای انواع مقالات در مصاحبه‌های دکتری عموماً بدین ترتیب است:

مقاله ISI، SCOPUS

مقاله ISC

مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی ترویجی

مقاله همایش بین ‌المللی که میزان امتیاز همایش خارجی عموماً بیشتر از همایش داخلی است

مقاله همایش ملی

ترتیب امتیازا دهی

در ادامه‌ مقالات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی، ISI ،ISC ،Scopus و مقالات همایشی به طور مختصر معرفی شده‌اند

مقاله آی اس آی ISI

اساسا منظور از مقاله ISI، مقاله ای است که در یک مجله ISI به چاپ رسیده باشد؛ بنابراین باید ببینیم که مجله ISI چیست. گسترش روزافزون علوم و فناوری‌های جدید، توجه به معیارهای ارزش‌دهی به تحقیقات، پژوهش‌ها و ژورنال‌ها را ناگزیر می‌سازد. یک منبع ارزیابی که نیازهای استفاده‌کنندگان را به خوبی شناسایی کند و از طرفی دیگر نقاط ضعف و قوت نشریه‌های علمی و پژوهشی در زمینه‌های مختلف را بررسی کند، می‌تواند راهگشای خوبی برای جویندگان علم باشد. در همین راستا مؤسساتی اقدام به سنجش اعتبار تولیدات مختلف علمی نموده و در این زمینه مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌دهند. طبعاً معتبر بودن خود این مؤسسات، هم باعث وجاهت مطالب تأیید­شده توسط ایشان می‌گردد و هم طیف مخاطبان آنان را افزایش می‌دهد؛ چرا که باید در مؤسساتی محتوای علوم تولیدشده مورد تأیید قرار بگیرد که بتوان با خیال راحت به آن‌ها استناد کرد و کار علمی خود را بر اساس نتایج تحقیقات علمی قبلی، استوار نموده و به پیش برد. ISI یکی از مؤسسه‌هایی است که با ارائه چارچوبی مورد قبول تا حدی این مسأله را حل نموده است.

مقاله isi

مقاله اسکوپوس

مقاله اسکوپوس Scopus

پایگاه اسکوپوس (Scopus) یکی از مشهورترین پایگاه مجلات می‌باشد که در زیرمجموعه پایگاه الزویر ELSEVIER قرارگرفته است که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اسکوپوس را به‌عنوان علمی‌ترین مرجع استنادی به رسمیت می‌شناسند. درواقع به مجلاتی که در این پایگاه اطلاعاتی قرار می‌گیرند مجلات اسکوپوس گفته می‌شود که بر اساس میزان Q یا Quartile Scores که در زیر به آن‌ها اشاره‌شده است دسته‌بندی می‌شود.

مقاله آی اس سی ISC

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه اطلاع‌رسانی علمی است که درصدد تجزیه‌وتحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم‌سنجی می‌باشد. پایگاه فوق‌الذکر می‌کوشد تحلیلی همانند تحلیل‌های ISI انجام دهد.

مقاله آی اس آی

مقاله علمی - پژوهشی

مقاله علمی-پژوهشی

نشریه‌های علمی-پژوهشی دارای ارزش علمی خاصی هستند و مقاله‌هایی را پذیرش و چاپ می‌کنند که نتایج پژوهش‌های نظری و بنیادی بوده و برخاسته از یک پژوهش علمی موردقبول آن جامعه علمی باشد. هدف اصلی مقاله علمی-پژوهشی ایجاد یک استدلال است. یکی از بخش‌های چنین مقاله‌ای مرور ادبیات است. در یک مقاله علمی-پژوهشی، ادبیات به‌عنوان اساس و بنیان کار ارائه می‌شود و بینش جدیدی را که پژوهشگر به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی می‌کند.

مقاله علمی-ترویجی

یک مقاله علمی-ترویجی یا مرور ادبیات، اطلاعات منتشرشده در حوزه یک موضوع به‌خصوص در یک محدوده زمانی را موردبحث و بررسی قرار می‌دهد. مقاله علمی-ترویجی می‌تواند خلاصه‌ای از مقالات و منابع موجود باشد. اما معمولاً سازمان‌دهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج‌ها را ترکیب می‌کند و اطلاعات را در ساختاری نو ارائه می‌دهد. و هنمچنین این مقالات می‌تواند تفسیری جدید از مقالات و کارهای قبلی ارائه دهند یا اطلاعاتی جدید را با تفاسیر قبلی درهم‌آمیزی، یا سیر جریان پیشرفت فکری حوزه موردبحث و مباحثات مربوط به آن را ترسیم کنند. درواقع هدف یک مقاله علمی-ترویجی خلاصه کردن و استنتاج مباحث و ایده‌های دیگران است، بدون این‌که پژوهشگر چیز جدیدی به آن اضافه کند.

مقاله علمی - ترویجی

مقاله همایشی

مقاله همایشی

یک مقاله همایشی در حقیقت نوع مکتوب از هر آن چیزی است که شما در یک همایش به زبان آورده‌ و یا به‌صورت شفاهی بیان کرده‌اید. در چنین مقاله‌هایی، تمام جزئیات و اطلاعاتی که از جانب شما در یک همایش مطرح‌شده‌ است، بر روی کاغذ ثبت و ضبط می‌شود. این مقالات سپس در اختیار حضّار و البته کسانی که به هر دلیل موفق به حضور در همایش نشده‌اند، قرار می‌گیرد.

برای افزایش تاثیر مقاله در مصاحبه دکتری چه باید کرد؟

اگر می‌خواهید میزان تأثیر مقاله در مصاحبه دکتری خود را بالا ببرید، باید به این نکته توجه نمایید که برای ارائه مقاله در مصاحبه دکتری مقالاتی دارای امتیاز هستند که با رشته تحصیلی که فرد برای آن متقاضی شرکت در دکتری شده است، مرتبط باشد. در غیر این صورت، هر چه قدر که تعداد مقالات غیر مرتبط زیاد باشد، بازهم امتیاز چندانی به آن‌ها داده نمی‌شود. و همچنین یک فاکتور بسیار مهم در امتیازبندی مقالات، میزان اعتبار مجله و ژورنالی است که در آن به چاپ رسیده است. بر این اساس، دانشگاه‌ها موقعیت مجله را در زمان چاپ مقاله موردبررسی قرار می‌دهند، و می‌بینند که آیا در لیست سیاه قار دارد یا خیر.

افزایش تاثیر مقاله

موسسات معتبر چه نقشی در پذیرش فوری مقاله دارند؟

اگر می‌خواهید برای مصاحبه دکتری از خدمات مؤسسات علمی بهره‌مند شوید، باید به‌طور حتم دقت کنید که نقش موسسه‌ای که برای دریافت خدمات پذیرش و چاپ برمی‌گزینید بسیار مهم است. ازآنجاکه. ارتقای سطح کیفی مقاله را می‌توان از مهم‌ترین خدماتی دانست که باعث پذیرش هر چه زودتر آن در ژورنال مدنظر شما خواهد شد. در داخل کشور موسسه‌های علمی مختلفی هستند که امکان ارائه خدمات پذیرش فوری مقاله را در ژورنال‌های علمی در داخل و یا در خارج از کشور دارند؛ اما به‌طور حتم کیفیت خدمات این مؤسسات باهم متفاوت می‌باشد...خدماتی که یک موسسه معتبر در اختیار شما قرار خواهد داد را به‌راحتی نمی‌توانید در مؤسسات دیگر پیدا کنید. به همین دلیل است که در صورت نیاز به پذیرش فوری مقاله خود باید از خدمات مؤسسات علمی معتبر که دارای سابقه درخشان هستند بهره‌مند شوید. به این منظور باید نگاهی به کارنامه موسسه علمی انداخته و با توجه به کارنامه کاری یک موسسه اقدام به دریافت خدمات ذکرشده بنمایید.

خدمات سینا ترجمه در زمینه پذیرش فوری مقاله برای مصاحبه

موسسه سینا ترجمه با ارائه خدمات باکیفیت در کمترین زمان درزمینهٔ پذیرش مقاله با شما همکاری می‌نماید. برخی از خدماتی که در زمینهٔ پذیرش مقاله در سینا ترجمه قابل‌ ارائه است شامل:

استخراج مقاله از پایان نامه در سطح طلایی پلاس

ترجمه مقاله در سطح طلایی پلاس

معرفی مجلات داخلی و خارجی معتبر مرتبط با رشته تحصیلی

ارزیابی کیفی مجله از جوانب مختلف برای تایید اعتبار آن

انجام تمامی اصلاحات مورد نیاز برای چاپ مقاله

فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله درخواستی

ساخت پروفایل در سیستم جامع سابمیت مقاله

ارسال مقاله برای مجلات توسط ایمیل دانشجو و یا اساتید

دریافت نامه پذیرش توسط ایمیل خود دانشجو و یا استاد

ارسال لینک چاپ مقاله در کوتاه ترین زمان ممکن

خدمات معرفی مجلات معتبر داخلی و خارجی در سینا ترجمه برای تمامی رشته ها به صورت رایگان توسط کارشناسان ارائه می شود.

مراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در سینا ترجمه

برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی می‌توانید از طریق موسسه سینا ترجمه اقدام فرمایید زیرا این موسسه با همکاری یک کادر مجرب و متخصص برای پذیرش و چاپ تخصصی مقالات شما عزیزان تمام تلاش خود را خواهد کرد و از صفرتا صد مراحل چاپ در کنار شما خواهد بود. کلیه خدمات در این موسسه با بهترین کیفیت و به‌صورت کاملاً تخصصی ارائه می‌شوند و ترتیب اقدام شامل موارد زیر می‌باشد:

تحویل فایل مقاله از طریق سایت سینا ترجمه و یا از طریق ایمیل و سایر راه های ارتباطی آنلاین

بررسی و ارزیابی مقاله توسط کارشناس خبره موسسه و تعیین مناسب ترین مجله برای مقاله شما

ترجمه تخصصی مقاله که توسط مترجمین متخصص و با تجربه انجام می گیرد که تا 1 سال دارای گارانتی می باشد

تشخیص تشابهات ادبی موجود در مقالات تخصصی و پارافریز و بازنویسی آن

ویرایش مقاله و همچنین فرمت بندی مقاله طبق ساختار و فرمت قابل پذیرش برای مجله

سابمیت مقاله به مجله مورد نظر و انجام پیگیری های لازم برای پذیرش و چاپ

سینا ترجمه

تضمین قبولی از مصاحبه دکتری با پذیرش مقاله در سینا ترجمه

چاپ مقالات در مجلات مناسب و معتبر تأثیر مستقیم در پذیرش مصاحبه دکتری دارد بدین منظور متخصصان سینا ترجمه با گردآوری اساتید و نخبگان برتر کشور آماده است تا صفرتا صد مراحل چاپ در کنار شما باشد و باملاحظه تمامی درخواست‌های مجله، مقاله شمارا برای پذیرش و چاپ آماده‌سازی کرده و الزامات فنی چاپ مقاله را بررسی کرده و مقاله شمارا طبق دستورالعمل مجله قرار دهد. درواقع متخصصان سینا ترجمه تمامی اقدامات لازم ازجمله ترجمه و ویراستاری، انتخاب مجله مناسب، ساخت حساب کاربری، تهیه کاورلتر، پیگیری فرآیند پذیرش، مکاتبه با داوران و پرداخت هزینه‌های چاپ را مدیریت می‌کنند و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود.

جهت ثبت سفارش پذیرش و چاپ در سینا ترجمه می‌توانید از طریق لینک‌ زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

داوطلبانی که مدرک زبان معتبر دارند، تمام یا بخشی از امتیاز مربوط به مدرک زبان در مصاحبه دکتری را دریافت می کنند.

بله در سینا ترجمه تمامی مجلات معتبر مرتبط با رشته تحصیلی شما به صورت کاملا رایگان معرفی می شود و هر کدام از مجلات مورد تایید بود نسبت به چاپ مقاله اقدام می شود.

زمان برگزاری مصاحبه های دکترا در سایت سینا ترجمه اطلاع رسانی خواهد شد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی