آموزش واریز هزینه انواع واریز حوالجات به اقسی نقاط جهان

انواع واریز حوالجات به اقسی نقاط جهان

شنبه ، 11 اسفند 1397
برای واریز انواع حوالجات ارزی و دلاری و به اقسی نقاط جهان میتوانید از طریق کارشناسان موسسه سینا اقدام نمایید.
انواع واریز حوالجات به اقسی نقاط جهان

 

حواله ارزی عبارت است از نوعی دستور پرداخت، که به موجب آن، یک بانک یا مؤسسه مالی به تقاضای مشتری یا دارنده یک حساب بانکی، به یکی از بانک‌های کارگزار خود در خارج از کشور، حواله‌ای را صادر می‌کند و از آن موسسه می‌خواهد مبلغ حواله را به ذی‌نفع آن، پرداخت نماید.

حواله‌های ارزی به دو گروه حواله‌های صادره و وارده تقسیم می‌شوند. امروزه حواله‌های ارزی از طریق شبکه جهانی سوئیفت انجام می‌شود.

در همه این روش‌ها، ارسال کننده پول ابتدا از اینکه بانک مقصد دارای کد رهگیری یا سوییفت معتبر است اطمینان حاصل کرده و سپس واحد پول ارسالی را تعیین می‌کند و معادل آن را بر مبنای واحد پول بانک مبدا جهت ارسال حواله تحت عنوان حواله رمیت تحویل بانک می‌دهد.

حواله‌های فوق از طریق بانک ثالثی (که بر مبنای واحد پول ارسالی متغیر است) به بانک مقصد می‌رسد و بسته به نوع حساب شخص یا شرکت در بانک مقصد به واحد پول رایج تبدیل شده و یا در حساب ارزی وی/شرکت ثبت می‌شود.

حواله ارزی به دو نوع T/T و D/D از لحاظ نحوه و زمان انتقال ارز تقسیم می‌شود:

  • T/T مخفف (Telegraphic Transfer) در این روش انتقال ارز به صورت سریع در وجه ذینفع از طریق شبکه سویفت انجام می‌شود.
  •  D/D مخفف (Demand Draf) این روش در واقع به مفهوم پرداخت یک حواله/برات ارزی به تاریخ آینده است و متعهد تحویل مقدار مشپرداختخصی ارز به ذینفع در آینده را می‌پذیرد.
  • این نکته گفتنی است حواله T/T در سیستم صرافی پیوست به نام حواله مستقیم و حواله D/D به نام حواله غیر مستفیم شناخته می‌شود.

همچنین به هر یک از این عملیات کارمزدی تعلق می‌گیرد که در مورد T/T معمولا کارمزد بیشتری دریافت می‌شود.

شما برای انجام همه حوالجات میتوانید از طریق موسسه سینا اقدام فرمایید موسسه سینا موسسه ای در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی پژوهشی و همچنین ترجمه و چاپ کتاب و... میباشد و همچنین حوالجات ارزی به اقسی نقاط جهان نیز در این موسسه انجام میگیرد.شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره برای حوالجات ارزی با کارشناسان موسسه سینا تماس بگیرید تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه به صورت صد در صد تضمینی در خواست شما انجام شود.

راههای ارتباطی با موسسه سینا از طریق آنلاین و از وب سایت موسسه میباشد و همچنین از طریق ایمیل و شماره تماس های زیر شما میتوانید با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید و درخواست خود را ثبت نمایید.

pub.sina@gmail.com

تلفن ثابت: 04133250787

تلفن همراه: 09149724522

 

122 بازدید | 0 دیدگاه
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه

بحث های داغ
« فرم ارسال سفارش »
« فرم ارسال سفارش »
خدمات مورد نیازتان را انتخاب کنید
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
041 3325 0787
0914 972 4522
pub.sina@gmail.com
  • فایل پیوست ضروری نیست.
  • فقط فایل های PDF، ورد، فشرده و فرمت های رایج عکس قابل ارسال هستند.