سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

اعتراض برخی دانشجویان آزاد بالینی به افزایش شهریه

انتشار 22 شهریور 1401

در حالی برخی دانشجویان روانشناسی دانشگاه آزاد نسبت به افزایش نامتعارف شهریه خود اعتراض دارند، مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کرده اند که شهریه این دانشجویان اصلاح خواهد شد.

اعتراض برخی دانشجویان آزاد بالینی به افزایش شهریه

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته برخی دانشجویان ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد تماس های متعددی با خبرگزاری مهر داشتند و از افزایش نامتعارف شهریه خود نسبت به ترم گذشته خبر دادند. یکی از دانشجویان ارشد واحد علوم تحقیقات به مهر می گوید: سال گذشته شهریه ثابت ارشد روانشناسی بالینی 4 میلیون و 200 هزار تومان بود که با احتساب پیش پرداخت شهریه متغیر حدود 7 میلیون تومان می شد در حالی که امسال برای دانشجویان ورودی جدید، فقط شهریه ثابت 9 میلیون و 500 هزار تومان شده که با احتساب پیش پرداخت متغیر شهریه به 11 میلیون و 806 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

این دانشجو می گوید: یکی از دانشجویان واحد همدان که در حال حاضر در ترم 3 این رشته تحصیل می کند، کل شهریه ترم گذشته (شهریه ثابت و متغیر) 7 میلیون و 500 هزار تومان بوده و در حال حاضر شهریه ثابت همین دانشجو 9 میلیون و 500 هزار تومان شده و با احتساب شهریه متغیر حدود 13 میلیون تومان می شود.

این دانشجو افزود: این میزان افزایش فقط مربوط به واحد علوم تحقیقات نبوده و برخی دانشجویان سایر واحدها تقریبا با همین افزایش مواجه شده اند. البته برخی کارمندان آموزش به دانشجویان گفته اند اشتباهی پیش آمده و اصلاح خواهد شد اما برخی دیگر اعلام کرده اند، میزان افزایش همینقدر است و باید پرداخت کنید.

برخی از دانشجویان معترض، با ثبت اعتراض خود در مرکز نظارت ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد با این پیغام مواجه شده اند؛ دانشجوی محترم، موضوع درخواست شما توسط کارشناسان این مرز مبنی بر افزایش شهریه از مسولان امر پیگیری و برابر مستندات ارائه شده مبنای افزایش نرخ شهریه مطابق با دستورالعمل های صادره توسط دانشگاه می باشد و برای کلیه دانشجویان لازم الاجرا می باشد.

در این میان یکی از مسئولان دانشگاه آزاد نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد که میزان افزایش شهریه برای رشته روانشناسی بالینی برای سال تحصیلی 1401-1402، 20 تا 32 درصد محاسبه می شود البته ممکن است در این ترم واحد، پیش پرداخت بیشتری از دانشجو بخواهد؛ یعنی مثلا سال گذشته 50 درصد دریافت می کرده اما امسال به دلیل هزینه ها 70 درصد نقدینگی را بگیرند. از طرفی پارسال در مهرماه نرخ شهریه روانشناسی بالینی، 2-3 ماه بعد اعمال شد بنابراین نباید نرخ این ترم را با نرخ مهرماه سال گذشته مقایسه کرد. اگر دانشجویی نسبت به شهریه خود ابهام دارد و یا میزان افزایش نامتعارف است، دانشگاه آزاد حتما پیگیری خواهد کرد.

پیگیری های خبرنگار مهر حاکی از آن است که دانشجویان امروز پس از مراجعه به سازمان مرکزی اعتراض خود را مطرح کرده اند و برخی مسئولان مربوطه در حوزه بودجه اعلام کرده اند که شهریه این دسته از دانشجویان اصلاح خواهد شد و براساس نرخ اعلام شده، اعمال خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام