سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

آموزش مرحله به مرحله سابمیت مقاله به صورت آنلاین

انتشار : 22 مهر 1400
مطالعه : 7 دقیقه

سابمیت مقاله اولین اقدام در فرایند پذیرش و چاپ مقاله می باشد. پژوهشگرانی که مقاله های مختلفی را برای مجلات ارسال کرده اند، با روش های سابمیت مقاله آشنایی دارند اما اگر شما جز کسانی هستید که برای اولین بار میخواهید مقاله خود را ارسال کنید،با ما همراه باشید تا یکی از رایج ترین روش سابمیت مقاله که سابمیت به صورت آنلاین می باشد را برای شما آموزش دهیم.

آموزش مرحله به مرحله سابمیت مقاله به صورت آنلاین

سابمیت مقاله چیست؟

در واقع نویسنده مقاله پس از نگارش مقاله خود، مجله مناسب برای چاپ مقاله را جستجو می کند و مقاله را به منظور کنترل و انجام بازرسی های موجود برای ویراستار مقاله ارسال می کند. به فرآیند مذکور که به نوعی تسلیم مقاله تهیه شده برای ویراستاران مقاله است، سابمیت مقاله گویند. حال این سابمیت به چه روش هایی انجام می گیرد در ادامه صحبت خواهد شد.

سابمیت مقاله چیست

روش های ارسال و سابمیت مقالات

بعد از آماده سازی مقاله و انجام ویرایشات لازم می توانید مقاله خود را به یک مجله تخصصی ارسال و یا سابمیت نمایید. بنابراین باید راهی وجود داشته باشد که بتوان از طریق آن مقاله را به مجلات سابمیت کنید. که در زیر به روش های سابمیت مقاله اشاره شده است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی مقاله خود را به مجلات در خواستی خود سابمیت نمایید.

سابمیت مقاله از طریق ایمیل چیست؟

در این نوع سابمیت شما باید مقاله خود را که مطابق دستورالعمل مجله تهیه کرده و به ایمیل مجله ارسال نمایید. که پس از ارسال ، برای مقاله شما یک کد یا Manuscript Number ارسال می شود. که شما با این کد قادر خواهید بود که با سردبیر مجله مکاتبه کنید.

سابمیت با ایمیل

سابمیت مقاله به صورت آنلاین

سابمیت مقاله از طریق آنلاین چیست؟

امروزه بسیاری از مجلات از سیستم آنلاین برای دریافت مقالات استفاده می کنند که این سیستم آنلاین تا حدود زیادی توانسته است ارسال مقاله و پیگیری امور مربوط به آن را آسانتر کند. در واقع ارسال آنلاین مقاله بسیاری از مشکلات مربوط به سایر روش های ارسال را کم رنگ تر کرده و به نویسندگان این امکان را می دهد تا در جریان وضعیت کنونی مقاله خود در مجله قرار گیرد. بنابراین به علت برخی از مزایای استفاده از این روش، در زیر به مراحل و نکات مهم ارسال یا سابمیت مقاله به صورت آنلاین پرداخته شده است.

آموزش مراحل سابمیت آنلاین مقاله در مجلات

در این حالت، نخست شما در وب سایت مجله ثبت نام کرده و نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس به صفحه پروفایل خود وارد می شوید و مراحل زیر را یک به یک طی می کنید:

مرحله اول

عنوان مقاله و چکیده را در قسمت تعیین شده وارد نمایید. زیرا مجلات اغلب چکیده را بصورت جداگانه از کاربر دریافت می کنند.

مرحله دوم

نام مؤلفین را به ترتیب اسامی ثبت کرده و وابستگی آن ها یعنی سازمانی که در آن مشغول به کار هستند را مشخص نمایید.

مرحله سوم

نویسنده مسئول را مشخص نمایید. زیرا تمام اطلاعات به حساب کاربری نویسنده مسئول ارسال شده و ادامه مراحل تنها برای نویسنده مسئول امکان پذیر خواهد بود.

مرحله چهارم

در این مرحله موافقت با قوانین مجله از جمله عدم چاپ مقاله در سایر مجلات یا کپی برداری از نتایج دیگران را تأیید نمایید.

مرحله پنجم

نامه انگیزشی یا کاور لتر را در قسمت که برای آن مشخص شده است بنویسید. که این نامه شامل معرفی نویسندگان و موضوع مقاله می باشد.

مرحله ششم

در مرحله بعد باید فایل متن، فایل جداول و یا تصاویر را به صورت کاملا جداگانه آپلود نمایید. در نظر داشته باشید که نباید نام نویسندگان را در فایل های آپلود شده درج کنید.

مرحله هفتم

در این مرحله دو گزینه pdf و html نمایش داده می شود که با انتخاب هر کدام، فایل مقاله ارسالی به همان فرمت به شما نشان داده خواهد شد. پس از تأیید فایل مقاله، گزینه Submit فعال می شود.

مرحله هشتم

که در این مرحله روی گزینه سابمیت کلیک کرده و مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد. که بعد از تایید، دیگر امکان اعمال تغییرات روی مقاله وجود نخواهد داشت.

مرحله نهم

در آخرین مرحله یک کد یا Manuscript number برای شما ارسال می شود که برای شناسایی مقاله شما از میان صد ها مقاله ارسال شده دیگر به مجله است. که برای هر نوع مکاتبه و انجام اصلاحات روی مقاله باید از این کد استفاده نمایید.

تفاوت اکسپت مقاله با سابمیت مقاله چیست؟

سابمیت مقاله همان به معنی ارسال مقاله جهت داوری برای مجله مورد نظر می باشد و منظور از اکسپت مقاله پذیرش مقاله در مجله سابمیت شده است. در واقع زمانی که می گوییم مقاله اکسپت شده است یعنی مقاله ارسال شده در مجله، برای چاپ پذیرفته شده است. می توان گفت مراحل سابمیت تا اکسپت به این شکل می باشد که بعد از سابمیت، مقاله به صورت کاملاً دقیق توسط داوران مطالعه و بررسی می شود و در صورت نداشتن ایرادات اساسی و پذیرفته شدن توسط داوران، مقاله اکسپت می شود.

نتیجه مقاله پس از داوری

مقاله شما پس از داوری در اختیار سردبیر قرار می گیرد. سردبیر، محوری ترین نقش را در تصمیم گیری نهایی بر عهده دارد. وضعیت مقاله پس از تصمیم سردبیر معمولا به یکی از مراحل زیر در می آید.

داوری مقاله

  • پذیرش برای چاپ

  • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی

  • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی

  • بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی

  • غیر قابل چاپ

چقدر طول می کشد تا مقاله پذیرش شود؟

مجلات مختلف دارای فرایندهای داوری مختلف هستند. فرایند داوری بعضی از مجلات بسیار سریع است و برخی دیگر مدت‌ها طول می‌کشد تا نتیجه‌ای مشخص به شما اعلام کنند. البته میزان جذابیت موضوع و نوین‌ بودن کار و نام مقاله‌نویس و اعتبار او در دنیای رشته تخصصی‌اش می‌تواند کار را تسریع کند. در کل می‌توان گفت زمان رسیدگی به مقالات در مجلات بین یک هفته و یک سال می باشد.

چقدر طول میکشد تا مقاله پذیرش شود

مراحل آماده سازی مقاله برای سابمیت در موسسات

امروزه موسساتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا برای سابمیت و چاپ مقالات علمی خود در مسیری راحت‌تر گام برداشته و با پرداخت هزینه کم بتوانید بدون دغدغه مقاله خود را سابمیت کرده و چاپ بفرمایید. روند کار این موسسات به این شکل می باشد که قبل از سابمیت، کارشناسان مجلات معتبر با موضوع مقاله شما را معرفی کرده و از شما درخواست می کنند تا مجله در خواستی خود را اعلام کنید تا فرایند آماده سازی اصولی جهت سابمیت و چاپ مقاله شما را طبق مراحلی که در زیر به آنها اشاره شده است را آغاز کنند.

فرایند آماده سازی

انتخاب مجله معتبر برای مقاله متناسب با زمینه نگارشی مقاله و سطح علمی مقاله

ترجمه تخصصی برای پذیرش مقاله در صورتی که مجله انتخابی جزئ مجلات خارجی باشد

ویرایش فنی و ادبی مقاله

پارافریز و رفع هر گونه تشابه و یا سرقت ادبی موجود در مقاله

فرمت بندی مقاله و تبدیل ساختار مقاله به ساختار و فرمت تعیین شده از طرف مجله

سابمیت مقاله به مجله در خواستی شما

مراحل ارسال و سابمیت مقاله در سینا ترجمه

فرآیند ارسال مقاله به مجلات و دریافت پذیرش یا چاپ دارای مراحل پیچیده ای است که برای هر محقق پر مشغله ای وقت گیر است. نگران نباشید، مقاله خود را با تمام جزییات برای ما ارسال کنید تا طبق مراحل زیر اقدامات لازم جهت چاپ مقاله در مجلات معتبر انجام گیرد.

ثبت سفارش چاپ

ثبت سفارش چاپ


بررسی توسط پشتیبانی

بررسی توسط پشتیبانی

معرفی مجله و انتخاب آن معرفی مجله و انتخاب آن

ارسال مقالهارسال مقاله به مجله و پیگیری

سابمیت و چاپ مقاله به صورت آنلاین در سینا ترجمه

یکی از مراحل مهم در پروسه چاپ مقاله ، سابمیت مقاله به مجلات معتبر است که متخصصان سینا ترجمه به آسانی و با ملاحظه تمامی درخواست های مجله، مقاله شما را برای پذیرش و چاپ آماده سازی کرده و الزامات فنی چاپ مقاله را بررسی می کنند و مقاله شما را طبق دستورالعمل مجله قرار می دهند. تمامی اقدامات لازم از جمله ترجمه و ویراستاری، انتخاب مجله مناسب، ساخت حساب کاربری، تهیه کاورلتر، پیگیری فرآیند پذیرش، مکاتبه با داوران و پرداخت هزینه های چاپ را مدیریت می کنند و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود.

خدمات سینا ترجمه:

  • چاپ کتاب در تیراژ دلخواه، با دریافت تمام مجوزات، به صورت سریع و تحویل فوری

  • ارائه گزارش میزان پلاجیاریسم مقالات علمی و پایین آوردن درصد مشابهت آن

جهت اطلاعات بیشتر برای سابمیت مقاله به مجلات می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه های مجازی ( واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام ) در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

سینا ترجمه خدمات سابمیت مقاله به تمامی مجلات داخلی و خارجی را ارائه می دهد.

سابمیت مقاله به زبان ساده، به این موضوع اشاره دارد که شما با انتخاب یک مجله مناسب برای مقاله علمی و پژوهشی، درخواست ثبت مقاله خود را به این مجله می دهید تا فرآیند ثبت یا همان Submit مقاله شما در این مجله آغاز شود.

مجلات مختلف دارای فرایندهای داوری مختلف هستند. فرایند داوری بعضی از مجلات بسیار سریع است و برخی دیگر مدت‌ها طول می‌کشد.به طور کلی، می‌توان گفت که نشریات مختلف برای رسیدگی به مقالات زمانی از حدود یک هفته تا حتی یک سال را در نظر می‌گیرند.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی