سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

سابمیت مقاله Submit

انتشار : 2 بهمن 1399
مطالعه : 3 دقیقه

منظور از سابمیت فوری مقالات چیست؟ سابمیت ( Submit ) مقاله چیست؟ چرا باید مقاله را سابمیت کنیم ؟

سابمیت مقاله Submit

به طورکلی زمانی که شما یک مقاله را برای چاپ در یک ژورنال، ارسال می کنید در واقع شما مقاله خود را سابمیت کرده اید. برای سابمیت یک مقاله به یک ژورنال، باید به سایت مجله مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام به سابمیت (ارسال) مقاله نمایید. البته قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می شود مطالعه کنید. و مقاله خود را قبل از سابمیت در فرمت خواسته شده توسط مجله تنظیم نمایید.

به طور کلی دستورالعمل های فرمت بندی و سابمیت مقاله در مجلات به صورت زیر می باشد :

  • تعداد کلمات مقاله (ژورنال ها برای چاپ مقاله محدودیت برای تعداد لغات کل محتوای مقاله، تعداد لغات چکیده و حتی تعداد لغات کلمات کلیدی دارند)
  • تأکید بر ترجمه دقیق و تخصصی مقاله به انگلیسی
  • توضیحاتی در خصوص شکل ها و جداول مقاله
  • توضیحاتی در خصوص نحوه رفرنس دهی
  • و مسائل دیگری که در قوانین سابمیت یک مقاله، گاهی اوقات از یک ژورنال به ژورنال دیگر متفاوت خواهد بود.

پس از مطالعه این قسمت، شما می توانید به قسمت سابمیت در سایت مجله بروید که با عناوینی چون submission هستند. البته در اکثر سایتها امکان سابمیت و بارگذاری مقاله به طور مستقیم وجود ندارد. (این امکان برای ارسال مقاله به کنفرانس ها و همایش ها بیشتر است.) بلکه در قسمت دستورالعمل (یا بخش دیگری) ایمیلی مخصوص سابمیت کردن قرار دارد که به محقق می گوید که شما می توانید مقاله خود را به این ایمیل ارسال نمایید. و معمولاً بعد از چند روز از تاریخ سابمیت، در خصوص پذیرش اولیه (با اکسپت اشتباه نشود) یا عدم پذیرش پاسخی به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

انواع فرایند سابمیت مقاله

سابمیت مقالات در مجله به دو روش از طریق سایت مجله و یا ارسال به ادیتور مجله قابل انجام هست.

  • استفاده از سیستم مکانیزه سابمیت:

بعضی مجلات سیستم پیشرفته ای دارند که لازم هست در سایت مجلهثبت نام نمایید و نام کاربری و کلمه عبور دریافت کنید. سپس وارد صفحه مربوط به خود شده و مراحل خواسته شده را یکی به یکی طی کرده و در نهایت یک کد یا سابمیت نامبر دریافت می کنید که از آن پس برای هر نوع مکاتبه و انجام تغییرات برای مقاله از آن کد میتوانید استفاده می کنید. همچنین هر عملیاتی که از طرف ژورنال بر روی مقاله شما انجام می شود در این سیستم ثبت می گردد و شما قادرید مقاله خود را ردیابی کنید.

  • استفاده از ایمیل:

در این نوع سابمیت شما مقاله خود را بعد از فرمت بندی برای مجله ارسال می کنید. در برخی مجلات بعد از ارسال ایمیل برای مقاله شما کد یا همان سابمیت نامبر در نظر گرفته شده و شما هر دفعه از طریق آن می توانید با ادیتور مقاله خود مکاتبه نمایید.

لازم به ذکر می باشد که استفاده از هر کدام از این روشها به معنای اعتبار بیشتر یک مجله نیست و بستگی به امکانات مجله دارد.

اکسپت مقاله و فرق آن با سابمیت

اکسپت یعنی پذیرش مقاله و درحقیقت مرحله نهایی کار است. و به این معناست که ژورنال مورد نظر مقاله شما را برای چاپ پذیرفته است. بعد از سابمیت، مقاله شما در صورت پذیرش اولیه برای اکسپت نهایی، به صورت کاملاً دقیق توسط داور مجله (یا داورانی) (در برخی ژورنال های معتبر مانند اسکوپوس از روش پییر ریویو استفاده می شود) مطالعه و بررسی می شود که این کار زمان بر است (در کل فرایند داوری برای اکسپت در ژورنال های معتبر مانند ISI زمان بر است البته برخی از ژورنال ها در ازی دریافت مبلغی مراحل داوری و اکسپت را تسریع می کنند) و در صورت نداشتن ایرادات اساسی و پذیرفته شدن توسط داوران، ممکن است در چندین نوبت، برای اکسپت نهایی ایراداتی به آن تعلق گیرد که شما به عنوان یک محقق باید آن را اصلاح و مجدداً ارسال نمایید.

موسسه سینا

موسسه سینا خدمات استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقاله و سابمیت مقاله و اخذ پذیرش و چاپ مقاله به صورت فوری و تخصصی انجام میدهد. کافی هست درخواست خود را از طریق ثبت سفارش در پایین همین صفحه و یا ارسال از طریق ایمیل و یا تماس با کارشناسان موسسه سینا مطرح نمایید تا در سریع ترین زمان برای سابمیت مقاله تان اقدام شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب
مطالب جدید

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی