سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

چاپ فوری مقالات ISI

انتشار : 24 خرداد 1397
مطالعه : 3 دقیقه

هر محقق و دانشجویی بعد از نگارش مقاله خود به دنبال این خواهد بود که چگونه مقاله خود را در مجلات ISI به چاپ برساند.

چاپ فوری مقالات ISI

یک اثر علمی مانند مقاله برای ارائه و انتشار در نشریات و مجلات معتبر، ابتدا نیاز به یک نویسنده ماهر دارد تا بتواند آن را با دقت و مهارت خوب و خالی از ایراد نگارشی و گرامری بنویسد. لازمه این کار این است که فرد دانش وسیعی در زمینه موضوع پژوهشی خود داشته باشد تا بتواند از اطلاعات موجود بهترین استفاده را نماید. یک نویسنده مقاله علاوه بر داشتن تخصص در حوزه تحصیلی خود باید دانش وسیعی از مجلات، فاکتورهای مهم آنها، نحوه پاسخگویی به ادیتور، نحوه سابمیت مقاله و تمام آنچه که یک فرد هنگام چاپ مقاله با آن روبروست داشته باشد. اکسپت و چاپ مقاله ISI و یا هر مجله دیگر مانند اسکوپوس، ISC و غیره یک هنر است و افراد برای اینکه اثر علمی خود را به مرحله اکسپت و چاپ برسانند می بایست این هنر و مهارت را فرا بگیرند.

مهارتهای مهم در فرآیند اکسپت و چاپ مقاله ISI

  • داشتن تخصص و دانش قوی در حیطه مورد مطالعه
  • داشتن مهارت های نوشتن و شناخت تمامی چارچوب مقالات علمی
  • شناخت مجلات و پیدا کردن مجله متناسب با موضوع مقاله
  • ترجمه و نوشتن Copeland
  • مهارت ارسال مقاله به مجله
  • چگونه با سردبیر مجله تماس بگیرید
  • پاسخگویی سریع و مناسب به نظرات داوران مجله

نکات مهم در اکسپت و پذیرش مقاله ISI

همانطور که می دانید، مجلات ISI بخصوص مجلات ISI ایمپکت دار در پذیرش مقاله بسیار سخت گیر هستند. علت آن هم داوری تخصصی این مجلات می باشد که اجازه پذیرش و چاپ هر مقاله ای را نمی دهند. بنابراین در نوشتن مقالات ISI بایستی به نکات کلیدی آن توجه نمایید و تا حد امکان از تجربیات افراد دیگر بخصوص اساتید دانشگاهی کمک بگیرید. در ادامه به سه مورد مهم که نقش اساسی در پذیرش مقاله شما در مجلات ISI دارد، اشاره می کنیم.

  • محتوای قوی: اولین نکته در نوشتن یک مقاله، توجه به محتوای آن است. هر مقله ای توانایی و قابلیت چاپ در مجلات ISI را ندارد. باید موضوع انتخابی آن بروز باشد ، تحقیقات جامع صورت گیرد و ایراد ادبی و فنی نداشته باشد. اگر محتوای مقاله خوب باشد، تا 70 درصد از سوی مجلات پذیرفته خواهد شد.
  • انتخاب درست مجله: هر مجله برای خود حوزه ی مشخصی دارد و مقالاتی را پذیرش و چاپ می کند که در حیطه ی تخصصی خود باشد. پس لازم است قبل از ارسال مقاله به مجله، بخش اسکوپ آن را مطالعه نمایید تا با انتخاب مجله اشتباه ، زمان ، وقت و هزینه ی خود را هدر ندهید.
  • سطح کیفی مقاله ی خود را بدانید: مجلات دارای ایمپکت از سایر مجلات ISI دارای اعتبار بالاتری هستند. داوری سختری دارند و عبور از فیلترینگ ادیتور ها نیاز به مقاله ی قوی دارد.بنابراین بایستی مقاله خود را در مجلاتی به چاپ برسانید که در حد و اندازه مقاله شما باشد. هرگز بلندپروازی نکنید. زیرا هم باعث هدر رفتن وقتتان شده و هم باعث دلسردی شما بعد از ریجکت مقاله می شود.

با توجه به نکات ذکر شده، توجه به تمامی نکات برای پذیرش مقاله از مجلات ISI ضروری به نظر می رسد. در عبور از یک مرحله به میزان موفقیت شما در آن مرحله بستگی دارد. اگر مقاله شما محتوای خوبی داشته باشد انا در مجله معتبری به چاپ نرسد، تمام ارزش و اعتبار خود را از دست خواهد داد. یا عدم توجه به سطح کیفی مقاله و سطع علمی مجله، باعث ریجکت شدن مقاله و هدر رفتن وقتتان می شود.
همکاران و مشاوران ما در موسسه سینا با سال ها تجربه در امر سابمیت، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات و نشریات معتبر خارجی و داخلی بخصوص مجلات ISI شما دانشجویان و اساتید گرانقدر را یاری می رساند. در تمامی فرآیندهای اکسپت و چاپ مقاله یک معیار بسیار مهم و اساسی محور کار همکاران حاضر در گروه موسسه سینا می باشد و آن هم این است که مجلات معرفی شده به دانشجویان و متقاضیان می بایست مورد تایید وزات علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور باشد.
در صورت نیاز به معرفی مجله و یا مشاوره در خصوص چاپ مقاله، می توانید با کارشناسان ما از طریق ایمیل، شماره تماس و یا چت آنلاین سایت سینا در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی