سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

نحوۀ محاسبۀ نمره برای پذیرش 26 هزار دانشجوی دکتری در دانشگاه‌ها

انتشار 22 اردیبهشت 1403

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه 26 هزار دانشجوی دکتری در سال 1403 در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد، گفت: 13 هزار نفر از این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و 13 هزار نفر دیگر نیز در دانشگاه آزاد پذیرش می‌شوند.

نحوۀ محاسبۀ نمره برای پذیرش 26 هزار دانشجوی دکتری در دانشگاه‌ها

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، احسان جمالی تاکید کرد: در مجموع حدود 130 هزار داوطلب دکتری 1403 در دوره های روزانه و غیر روزانه برای همه دوره ها و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز به انتخاب رشته شده بودند. تمامی افراد مجاز برای تمامی دانشگاه ها اعم از دانشگاه آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، پیام نور و سایر زیرنظام های آموزشی نیز می توانستند انتخاب رشته کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: حدود 160 هزار نفر داوطلب در آزمون دکتری 1403 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند که 130 هزار نفر آنها مجاز به انتخاب رشته شده بودند.

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری 1403 نیز اظهار کرد: حدود 13 هزار نفر در وزارت علوم و 13 هزار نفر نیز در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش خواهند شد در مجموع ظرفیت پذیرش داوطلبان دکتری 26 هزار نفر اعلام شده است.

جمالی تاکید کرد: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری برای سال جاری در مقایسه با سال 1402 تغییر چندانی نداشته است.

وی افزود: مصاحبه های دکتری داوطلبان همانند سال گذشته به صورت حضوری و با 50 درصد نتیجه مصاحبه دانشگاه و 50 درصد نیز نتیجه آزمون محاسبه خواهد شد.

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه حدود 160 نفر دانشجوی دکتری در رشته های استاد محور دانشگاه ها پذیرش خواهند شد، گفت: پذیرش دانشجویان دکتری به شیوه استاد محور نیز به صورت 50 درصد نمره آزمون و 50 درصد مصاحبه صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: برای انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1403 بیش از 89 هزار داوطلب انتخاب رشته و نسبت به اعمال اصلاحات جدید در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدام کرده اند و این آمار شامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیست.

جمالی در ادامه تصریح کرد: اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و ...) در دهه اول خردادماه 1403 از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

معاون فنی آماری سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی 1403 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهریور ماه اعلام می شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام