سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی اعلام شد

انتشار 9 اسفند 1401

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: ثبت نام وام‌های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 از 15 اسفند 1401 آغاز می‌شود.

زمان ثبت نام وام‌های دانشجویی اعلام شد

مسعود گنجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ثبت نام وام‌های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 گفت: ثبت نام‌های وام‌های دانشجویی تحصیلی و شهریه از 15 اسفند 1401 آغاز می‌شود.

وی درباره افزایش وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 اعلام کرد: با توجه به این مسئله که هنوز جلسه هیئت‌امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تشکیل نشده وام‌های دانشجویان نسبت به ترم گذشته افزایش ندارد و همان مبالغ به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و پرداخت خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره زمان آغاز ثبت نام وام‌های دیگر دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 گفت: با توجه به اینکه سامانه صندوق رفاه دانشجویان اخیراً بروز رسانی شده و جدید است برای اینکه مشکلی ایجاد نشود اول از ثبت نام وام‌های شهریه و تحصیلی آغاز کرده‌ایم، ثبت نام وام‌های دیگر متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی پیش از این عنوان کرده بود: 531 میلیارد تومان وام در نمیسال اول سال جاری به دانشجویان پرداخت شده است و برآورد ما برای نیم سال دوم سال تحصیلی 1402-1401 نیز همین مقدار است.

براساس این گزارش، وام‌ها به 4 دسته تحصیلی، ودیعه مسکن متاهلی، شهریه، و ضروری طبقه‌بندی می‌شود. میزان وام تحصیلی دانشجویان در سال تحصیلی کنونی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی پیوسته معادل یک میلیون و 950 هزار تومان بود که برای سال تحصیلی آینده مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شده است. همچنین وام تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته معادل یک میلیون و 950 هزار تومان بود. در حال حاضر، مبلغ این وام 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته مبلغ 6 میلیون تومان نیز در سال تحصیلی گذشته برای وام تحصیلی دریافت می‌کردند. وام این گروه از دانشجویان با افزایش 500 هزار تومانی به مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان در سال تحصیلی جدید رسیده است.

وام مسکن به 3 گروه شهر تهران، کلان‌شهرها و سایر شهرها تقسیم می‌شود، در سال تحصیلی گذشته، میزان وام مسکن در پایتخت معادل 32 میلیون و 500 هزار تومان بود. در سال تحصیلی جدید، این مبلغ معادل 35 میلیون تومان است. وام مسکن متاهلی در کلان شهرهای ایران برای سال تحصیلی گذشته معادل 26 میلیون تومان بود؛ مبلغ این وام در سال تحصیلی جدید 30 میلیون تومان است. همچنین مبلغ این وام در سایر شهرهای ایران در سال گذشته تحصیلی، مبلغ 19 میلیون و 500 هزار تومان بود که با افزایش 5 میلیون و 500 هزار تومانی معادل 25 میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید است.

میزان وام شهریه در سال گذشته تحصیلی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی‌ناپیوسته معادل 1 میلیون و 300 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید معادل 1 میلیون و 500 هزار تومان درنظر گرفته شده است. وام دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته نیز به میزان 2 میلیون و 600 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی آتی با افزایش 400 هزار تومانی به مرز 3 میلیون تومان رسیده است. همچنین مبلغ وام شهریه دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته در سال گذشته تحصیلی معادل 6 میلیون و 500 هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید نیز همان 6 میلیون و 500 هزار تومان است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام