سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

آشنایی با پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی

انتشار : 18 بهمن 1396
مطالعه : 2 دقیقه

امروزه به دلایل گوناگون ومختلفی،دانشجویان و اساتید تمایل به چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی و داخلی دارند وبرای این کار حاضر به پرداخت هزینه های مختلف نیز هستند.اما هنگامی که مقاله برای مجله ای فرستاده می شود آیا در پذیرش آن تضمینی وجود دارد؟موسسه سینادر این مقاله می خواهد درمورد پذیرش تضمینی مقاله و امکان آن صحبت کند.

آشنایی با پذیرش و چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر خارجی و داخلی

پذیرش تضمینی مقاله  

قبلا درباره اصول مقاله نویسی علمی و شناسایی مجلات صحبت کردیم. با شناخت کامل از نوع و کیفیت مقاله خود و شناخت مجلات می توانیم میزان احتمال چاپ مقالات در مجلات را افزایش دهیم. یادمان باشد چیزهایی که در دستانمان قرار دارد، پژوهشی که می کنیم، مقاله ای که می نویسم و مجله که برای چاپ مقاله آن را انتخاب می کنیم، هستند. ما نمی توانیم در روند داوری مقالات در مجلات دستی داشته باشیم و دخالت کنیم. فقط با نوشتن مقاله ای قوی می توانیم مطمئن باشیم که مقاله ما مورد پسند داوران خواهد بود.

شاید اولین توصیه برای این که شانس پذیرش مقالات را افزایش دهیم این باشد که تحقیقی که انجام می دهیم حرفی برای گفتن داشته باشد. موضوعاتی را انتخاب کنیم که مورد نیاز جامعه علمی روز دنیا باشد و باید در انجام پژوهش نوآوری و خلاقیت داشته باشیم. اینکه پژوهش شما و به طبع آن مقاله شما ایده ای نو و دست آوردی جدی داشته باشد و تحقیق از لحاظ علمی کاملا منطقی و درست انجام شده باشد می تواند در پذیرش تضمینی مقاله شما کمک کند.

دومین بخشی که در دستان شماست نوشتن مقاله است. شما پژوهشی نو و خوب را انجام داده اید حالا نوبت به این می رسد که بتوانید آن را به گونه ای درست و علمی به صورت مقاله به رشته تحریر درآورید. اینکه با نحوه نوشتن مقاله آشنایی داشته باشید و ساختار مقاله علمی را بشناسید می تواند در نوشتن مقاله ای گیرا و علمی به شما کمک کند. مطمئنا مقالاتی که اصولی و به درستی نوشته شوند و در آن تمام قواعد نگارشی رعایت شده باشند هنگامی که به دست داوران برسند احتمال بیشتری برای پذیرش دارند.

و در نهایت انتخاب درست و منطقی مجله مورد دیگری است که در پذیرش مقاله نقش مهمی دارد. ما در اینجا فرض را بر این می گزاریم که شما مجلات نامعتبر را کنار گذاشته اید و در میان مجلات معتبر به دنبال ژورنال مناسب برای چاپ مقاله خود هستید. باید در انتخاب مجله، منطقی عمل کنید و در این انتخاب کیفیت مقاله و تحقیق خود و جایگاه مجله را مد نظر قرار دهید. به این معنی که هیچ وقت مقالاتی که از نظر نوع تحقیق در سطح پایین تری فرار دارند، شانس زیادی در چاپ در مجلاتی با کیفیت علمی خیلی بالا ندارند. وجود تناسب در سطح علمی مقاله و مجله که در آن سابمیت مقاله صورت می گیرد از عوامل اساسی در پذیرش مقاله شماست.

برای انتخاب مجله مناسب باید شناخت خوبی از مجلات، سطح علمی و نوع داوری آن ها داشته باشید. یادمان باشد هرچه سطح علمی مجله و اعتبار آن افزایش پیدا میکند داوری مقالات نیز در آن با سختگیری بیشتری صورت می گیرد. البته این نکته را در انتها نیز بگوییم که مقالات ارسالی باید با اسکوپ مجله همخوانی داشته باشد و باید به این موضوع دقت شود.

پذیرش تضمینی مقاله به این بستگی دارد که با هوشمندی پژوهش خود، نحوه نگارش مقاله و مجله را انتخاب کنید تا از چاپ مقاله خود مطمئن شوید.

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی