سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

آغاز فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی از 22 اردیبهشت

انتشار : 10 اردیبهشت 1401

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان ارائه فرصت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی/ فناوری محور» رشته‌های علوم پزشکی را اعلام کرد.

آغاز فرصت مجدد ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی پزشکی از 22 اردیبهشت

دکتر محمدمهدی نوروزشمسی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مهلت مجدد ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی و دکتری تخصصی «پژوهشی/ فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در نیمه دوم اردیبهشت 1401 ارائه می شود.

وی افزود: فرصت دوباره برای جاماندگان آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی فراهم شده است و احتمالا 22 تا 24 اردیبهشت ماه جاری برای فرصت مجدد ثبت نام مهلت درنظر گرفته می شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Ph.D by Research) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی در روزهای 2 و 3 و 4 تیرماه 1401 برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این داوطلبان در بازه زمانی 15 تا 22 اسفند 1400 در این آزمون ثبت نام کرده بودند. فرصت جدید برای جاماندگان فراهم شده و همچنین افرادی که پیش از این ثبت نام کرده اند می توانند در فرصت جدید نسبت به ویرایش اطلاعات آزمون خود اقدام کنند.

به گزارش مهر، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال تحصیلی 1401 -1402 در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

هزینه ثبت نام آزمون کتبی مبلغ 2 میلیون و 85 هزار ریال (208 هزار و 500 تومان) و استفاده از خدمات پیامکی 12 هزار ریال (1200 تومان) است. داوطلب باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به خرید اعتبار به مبلغ 2 میلیون 97 هزار ریال (209 هزار و 700 تومان) و دریافت کد پرداخت جهت ثبت نام آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) اقدام کند.

توجه: داوطلبانی که متقاضی شرکت در دو رشته (یا مجموعه) هستند باید برای هر یک پرداخت جداگانه انجام دهند.

بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب 18 اسفند 1394 مجلس شورای اسلامی و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی»، سنجش و پذیرش در مقاطع دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی به شرح زیر است:

شیوه پذیرش: دکتری تخصصی. سهم آزمون کتبی 50 درصد. سهم سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد. سهم مصاحبه علمی 30 درصد.

شیوه پذیرش: دکتری پژوهشی / فناوری محور. سهم آزمون کتبی 30 درصد. سهم سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد. سهم مصاحبه علمی 30 درصد. سهم تهیه طرح واره 30 درصد.

آزمون کتبی به طور متمرکز و به صورت سؤالات چهارگزینه ای و دارای نمره منفی، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

در این دوره شرایطی فراهم شده است که داوطلب می‌تواند متناسب با مدرک مقطع قبلی خود حداکثر در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی که در دو گروه متفاوت برگزار می‌شود شرکت کند. داوطلبان، مجاز به انتخاب دو رشته (یا مجموعه) امتحانی از یک گروه نیستند.

برای ثبت نام در دو رشته (یا مجموعه) امتحانی باید دو پرداخت جداگانه صورت گیرد.

بنا بر شرایط و امکانات دانشگاه‌ها و نیز شرایط خاص کشور متأثر از شیوع بیماری، ممکن است آزمون تمام و / یا تعدادی از رشته‌ها بصورت الکترونیک و / یا کاغذی برگزار شود.

داوطلبان برای شرکت در آزمون صرفاً مجاز به انتخاب یکی از دوره‌های دکتری تخصصی (Ph.D) یا دکتری تخصصی پژوهشی/ فناوری محور (Ph.D by Research/Technology-Oriented) هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام کنندلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی