سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
اخبار / آیین نامه ها / امکان کاهش ۵۰درصدی شهریه دانشگاه آزاد توسط هیات‌های امنای واحدها

امکان کاهش ۵۰درصدی شهریه دانشگاه آزاد توسط هیات‌های امنای واحدها

انتشار : 1 آبان 1398
مطالعه : 1 دقیقه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هیات‌های امنا واحدهای این دانشگاه تا ۵۰ درصد اختیار کاهش شهریه دارند و این مبالغ در مناطق محروم کمتر از تهران و سایر شهرها است.

امکان کاهش ۵۰درصدی شهریه دانشگاه آزاد توسط هیات‌های امنای واحدها

به گزارش روابط عمومی موسسه سینا،به نقل از ساعد نیوز، محمدمهدی طهرانچی در اولین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور به دغدغه دانشجویان نسبت به افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس بودجه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی، شهریه‌ها بر اساس رشته محل تعیین شد و تا ۵۰ درصد به هیأت‌های امنای استانی اختیار دادیم که کاهش شهریه داشته باشند.

وی افزود: بنابراین در دوره جدید، محاسبه شهریه اینگونه نیست که در کل کشور برابر باشد و شهریه مناطق محروم نسبت به تهران و شهرهای بزرگ کمتر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: گاهی دوستان ما در آموزش عالی توجه ندارند که این نوع نظام علمی که غرب درست کرده است، یک هژمونی دارد و ادبیات خاص خود را تحمیل می‌کند.

تصویر
بر اساس بخشنامه طهرانچی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال ۱۳۹۶ و ماقبل) برای دانشجویان غیرپزشکی براساس شهریه پایه ‌ای که هر ورودی در سال ۱۳۹۶ پرداخت کرده است در سال تحصیلی جدید بدون افزایش باقی می‌ ماند.

همچنین نرخ افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی دانشگاه (شامل ورودی‌های ۹۶ و ماقبل) نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال ۹۶، برای دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد کرده‌اند افزایش ۱۰درصدی و برای دانشجویانی که در زمانی خارج از زمان تعیین شده اقدام به انتخاب واحد کرده‌اند، افزایش ۱۲.۵درصدی اعمال می‌شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام