سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

چاپ کتاب برای رزومه

انتشار 7 اردیبهشت 1399
مطالعه 3 دقیقه

برای هر هدف شغلی یا تحصیلی که در نظر دارید، تقویت رزومه یک اصل به شمار می آید. یک رزومه قوی و پربار از لحاظ علمی، لازمه موفقیت در ورود به مقطع دکتری، پذیرش در دانشگاههای معتبر خارجی و دستیابی به شغلهای دولتی در داخل و خارج کشور است که مسیر را برای برنامه ریزی و رسیدن به هدف، برای شما هموار میکند.

چاپ کتاب برای رزومه

برای هر هدف شغلی یا تحصیلی که در نظر دارید، تقویت رزومه یک اصل به شمار می آید. یک رزومه قوی و پربار از لحاظ علمی، لازمه موفقیت در ورود به مقطع دکتری، پذیرش در دانشگاههای معتبر خارجی و دستیابی به شغلهای دولتی در داخل و خارج کشور است که مسیر را برای برنامه ریزی و رسیدن به هدف، برای شما هموار میکند. برای تقویت رزومه گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار خواهد داشت که یکی از آنها چاپ کتاب میباشد. کتاب شما چه تالیفی باشد، چه ترجمه شده و چه پایان نامه ای که تبدیل به کتاب شده، امتیاز مورد نظر را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اما یک رزومه فقط با چاپ کتاب کامل نمیشود، بلکه باید شامل موارد دیگری که موید فعالیتهای پژوهشی دانشجو یا محقق است نیز باشد تا مورد قبول اساتید و داوران قرار گیرد. مواردی مانند:
• چاپ مقالات ISI
• چاپ مقالات علمی-پژوهشی
• چاپ مقالات علمی- ترویجی
• گواهی ثبت اختراع
• تألیف یا ترجمه کتاب
• فعالیتهای پژوهشی یا آموزشی
هر کدام از این موارد در رزومه فرد امتیاز آور است، اما چرا ما روی چاپ کتاب تاکید داریم؟ چاپ مقالات علمی بسیار بارازش است، اما علاوه بر صرف انرژی و هزینه گزاف با توجه به نوسان قیمت دلار، نیازمند پروسه طولانی جهت داوری، پذیرش و چاپ در مجلات معتبر است،. ثبت اختراع نیز نیاز به نبوغ خاصی دارد که در هر فردی وجود ندارد و فعالیتهایی مانند تدریس یا شرکت در پروژه های عظیم علمی برای هر شخصی بویژه دانشجویان تازه کار و بدون تجربه براحتی میسر نیست. اینجاست که چاپ کتاب در قالب تالیف یا ترجمه حتی به صورت گروهی، با هزینه ای کمتر نسبت به چاپ مقاله، بعنوان گزینه ای مناسب مطرح میشود. 

در مصاحبه دکتری، چاپ کتاب تالیفی یا ترجمه شده، بالاترین امتیاز را  (۷ الی ۱۵ نمره) به نسبت مقالات (۲ الی ۷ نمره)، شرکت در کنفرانس های بین المللی (1 الی ۲ نمره) برگزیده شدن در جشنواره های علمی (۳ الی ۷ نمره) و حتی ثبت اختراع (۵ الی ۷ نمره) دارد. البته باید توجه داشت که برای امتیاز گیری از داوران، ملاک عمل، محتوا، حفظ اصول علمی و نگارشی است نه تعداد صفحات، طرح جلد یا رنگی بودن صفحات، همچنین اگر کتاب توسط چند نویسنده گرد آوری شده باشد، اگر بر روی جلد جمله ” مولفین به ترتیب حروف الفبا ” نوشته شده باشد، به همه ی آنان امتیاز برابر داده میشود.

نکته مهم اینکه میزان امتیاز دهی به کتاب چاپ شده با توجه به مرکزی که قصد ارائه رزومه خود را دارید متفاوت است. دانشگاه های خارج از کشور به یک میزان به کتاب چاپ شده ی موجود در رزومه تحصیلی شما امتیاز می دهند یعنی نحوه امتیاز دهی آنها به سوابق پژوهشی موجود در رزومه شما متفاوت از نحوه امتیازدهی دانشگاه های داخل ایران است و با توجه به سلیقه داوران و اساتید آن دانشگاه است. مراکز و ادارات هم هر یک با توجه به سلیقه مدیران خود امتیاز دهی می کنند. 

چاپ کتاب در موسسه سینا

البته که پاسخ مثبت است. اگر امکان پرداخت هزینه زیاد جهت چاپ کتاب در تیراژ بالا برایتان مقدور نیست، اما به امتیاز آن نیاز دارید چاپ کتاب برای تقویت رزومه حتی با چند نسخه اندک نیز هم امکانپذیر است و هم امتیازآور. همانطور که اشاره شد، یکی از راههای چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه های ارشد و دکتری به کتاب میباشد. پس، نداشتن کتاب تألیفی و یا ترجمه ای برای تقویت رزومه، پایان راه نیست. پیشنهاد ما به شما، استفاده از خدمات چاپ کتاب موسسه سیناست. این موسسه با سابقه ای درخشان در حوزه امور پژوهشی، بسترهای لازم برای تقویت رزومه شما محققین و پژوهشگران عزیز را فراهم آورده است. یکی از خدمات تخصصی ما در این راستا، تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما، در کوتاهترین زمان ممکن و با مناسبترین قیمت میباشد. در خصوص چاپ کتابهای تالیفی یا ترجمه شده نیز تمام مراحل و امور مربوط به چاپ کتاب از صفحه آرایی تا دریافت مجوزهای لازم توسط موسسه انجام میگیرد. همچنین، اگر تصمیم به ترجمه کتابی خاص داشته باشید، مترجمین متخصص ما در قالب یک تیم حرفه ای ترجمه، کتاب مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و در بازه زمانی تعیین شده از سوی شما، ترجمه خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

چاپ کتاب در یک ماه

هزینه چاپ کتاب از پایان نامه چقدر است؟

چاپ کتاب برای تقویت رزومه دکتری 99

قوانین چاپ و نشر کتاب

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
آیا شما کتاب هم تالیف انجام می دهید برای رزومه که تحلیل محتوا را هم خودتون انجام بدهید
سلام و عرض ادب ابتدا نهایت تشکر را داریم که ما را برای همکاری برگزیده اید. با عرض پوزش در زمینه تالیف کتاب خدمات نداریم.برای تبدیل پایان نامه به کتاب و یا ترجمه و چاپ کتاب و ... در خدمت هستیم. با تشکر
5 ماه پیش
بازدیدکننده

پروانه سمیع زاده پشتمساری
آیا شما کتاب هم تالیف انجام می دهید برای رزومه که تحلیل محتوا را هم خودتون انجام بدهید
5 ماه پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام