سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

چاپ مقاله جی سی ار JCR

انتشار : 9 اسفند 1397
مطالعه : 4 دقیقه

jcr مجلات معتبر را رونمایی میشود و در واقع تمام مجلاتی که بسیار معتبر هستند در jcr نمایه میشوند.مجلاتی که در این موسسه رو نمایی میشوند باید تابع قوانین تعیین شده از سوی isi باشند.

چاپ مقاله جی سی ار JCR

در هر سال، سایت تامسون رویترز،یک لیست از مجلات معتبر ایمپکتدار به صورت فایل اکسل صادر می کند که این لیست معیار خوبی جهت جداسازی مجلات ایمپکت دار (JCR)  و بدون ایمپکت (LISTED) می باشد. اکثر مجلات جی سی آر (JCR)  برای داوری ،اکسپت و چاپ مقاله هزینه ای دریافت نمی کنند و رایگان هستند. اما داوری سخت و پروسه ی طولانی تری دارند.

ضریب اهمیت هر مجله با مجله دیگر و هر رشته ای نسبت به رشته ای دیگر متفاوت می باشد که به صورت سالانه در قالب JCR منتشر می شود. JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports می باشد. این ضریب فقط برای مجله محاسبه می شود، نه برای مقاله یا نویسنده. و این محاسبه بر مبنای یک دوره سه ساله صورت می گیرد.

همواره اکسپت مقاله JCR و چاپ آن در ژورنالهای JCR دارای اعتبار بسیار بیشتری برای نویسندگان بوده و پژوهشگران بیشتری به آن ها ارجاع می کنند.

دو شاخص متداول که در جی سی آر (JCR) ارائه می شوند (IF (Impact Factor و(II(Immediacy index می باشند.

دلیل استفاده از JCR

معتبرترین مجلات علمی، مجلاتی هستند که در JCR نمایه می شوند. ورود مجلات به JCR بسیار سخت است. آنها باید قوانین و استانداردهای بسیاری را که از سوی موسسه ISI تعیین گردیده است، رعایت نمایند. مجلات پس از ورود به JCR نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند و در صورتی که قوانین و استانداردهای موسسه ISI توسط آنها رعایت نشده باشد، نام آنها از JCR حذف می شود.

ایران و JCR

مهم ترین اطلاعاتی که توسط JCR منتشر می شود؛ ضریب تاثیر (Impact Factor) یا IF است. در ایران این عدد مبنای ارزش گزاری تحقیقات علمی است. مقالات مستخرج از تحقیقات علمی در صورتیکه در مجلات نمایه شده در JCR یا مجلات دارای ضریب تاثیر چاپ شوند ارزشمند خواهند بود. می توان گفت تحقیقاتی ارزشمند هستند که نتیجه تحقیق در مجلات علمی دارای ضریب تاثیر چاپ شود. به همین خاطر در آیین نامه‌ی چاپ مقالات علمی که توسط وزارت علوم به دانشگاه ها و مراکز علمی کشور ابلاغ گردیده است، بیشترین امتیاز به مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در JCR اختصاص یافته است.

 نحوه دسترسی به JCR │ نحوه استفاده از  JCR

اطلاعات هر سال مجلات به صورت جداگانه در سیستم JCR ذخیره می گردد. بنابراین، با انتخاب یک سال خاص می توانید تمام اطلاعات مربوط به مجلات همان سال را مشاهده نمایید. زمانی که شما وارد پایگاه JCR میشوید Http://Jcr.Incites.Thomsonreuters.Com ، صفحه ای ظاهر میشود. در این صفحه می توانید سال و نشریه مورد نظر خودرا انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر شما اطلاعات مجله Harvard Business Reviewرا برای سال 2018 از بخش گزارش استنادی علوم مورد جستجو قرار دهید، اطلاعات مربوط به سال 2018 این مجله به صورت زیر ارائه خواهد شد.

  • تعداد مقاله های منتشر شده مجله در سال 2018
  • تعداد استناد های دریافت شده از مقاله های دیگر در سال 2018
  • محاسبه ضریب تاثیر براساس دیتاهای سال 2018
  • اطلاعات پایه کتابشناختی از ناشر، خلاصه عنوان، زبان و شماره استاندارد بین المللی پیایندها و...

اطلاعات در این صفحه به صورت زیر نمایش داده میشوند:

 Rank: رتبه ژورنال بر طبق شرایطی که شما برای مرتب سازی انتخاب نموده اید می باشد.

 Abbreviated Journal Title : خلاصه عنوان ژورنال می باشد؛ برای رفتن به صفحه ژورنال بر روی آن کلیک نماییدمیکنید..

 ISSN: شماره استاندارد بین المللی پیایندها

 Total Cites: مجموع تعداد استنادها به ژورنال در یک سالJCR

Impact Factor: ضریب تاثیر ژورنال

 Immediacy Index: تعداد ارجاعات به مقاله های منتشر شده مجله در سال مورد ارزیابی تقسیم بر تعداد مقاله های منتشر شده در همان سال مجله مذکور ، این شاخص در حقیقت شیب رشد منحنی ارجاعات را بیان می کند.

Article: مجموع تعداد مقالات منتشر شده در یک ژورنال در یک سال JCR

 صفحه اختصاصی مجلات اطلاعاتی که از این صفحه بدست می آید:

Journal Information اطلاعاتی مشابه فهرست برگه آه شامل عنوان آامل ژور نال , آی اس اس ان, عنوان خلاصه استاندارد , آشور , ناشر,سال یا شماره ژورنال, آدرس ناشر و طبقه بندی موضوعی ژورنال را شامل می باشد.

View Journal Summary Button: به فهرست ژورنالها در طبقه بندی موضوعی می برد.

View Category Data Button: این لینک شما را به صفحه طبقه بندی موضوعی پیوند می دهد.

Go To Ulrich’s Button: این لینک شما را به راهنمای نشریات ادواری اولریخ منتشر شده توسط بوکر می باشد، پیوند می دهد.

  •  در قسمت Select An Option نیز میتوانید نحوه نمایش اطلاعات را بر اساس طبقه بندی موضوعی، ناشر، یا کشوری خاص تغییر دهید. پس از Submitکردن نحوه نمایش، اطلاعات به صورت طبقه بندی موضوعی، لیستی از موضوعات برای شما نمایش داده می شود و شما می توانید از میان آنها موضوعات مورد نیاز خود را انتخاب کنید. (* توجه داشته باشد که با نگه داشتن کلید Ctrl می توانید چند موضوع را بصورت همزمان انتخاب کنید)
  • در قسمت Select To View نیز می توانید نحوه چینش نتایج را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. پس از انتخاب حوزه موضوعی و نحوه چینش، بر روی دکمه Submit کلید کنید تا مجلات منتخب برای شما نمایش داده شود.
  •  با کلیک بر روی Journal Title Changes در بالای لیست نتایج، می توانید به اطلاعات فهرستی از ژورنالهایی که عنوانشان تغییر یافته است، دست یابید، مانند :عنوان جدید، عنوان جایگزین شده، نوع تغییر و سالی که تغییر یافته است.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی