سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

هرآنچه باید در مورد استخراج مقاله انگلیسی از پایان‌نامه بدانید

انتشار 12 شهریور 1402
مطالعه 11 دقیقه

همه ما می‌دانیم که نوشتن مقاله کار راحتی نیست و نیاز به زمان زیادی دارد مخصوصاً اگر شما تابه‌حال مقاله‌ای ننوشته‌ باشید. اگر پایان‌نامه ارشد خود را تمام کرده‌اید بهترین کار این است که از پایان‌نامه خود مقاله استخراج‌ کنید. این کار ارزش بسیار زیادی دارد و می‌تواند در اول راه کمک زیادی به شما بکند؛ و برای اولین تجربه این مقاله بسیار برای شما اهمیت دارد. خبر خوب این‌که شما می‌توانید این مقالات را برای اکسپت به داوری مجلات معتبر ارسال کنید. تنها نکته مهم انتخاب یک مؤسسه خوب است تا تمام کارهای شما را بادقت توسط متخصصین بخش مربوطه انجام دهند.

دلایل استخراج مقاله از پایان‌نامه

با استخراج مقاله از پایان‌نامه و ارسال و چاپ آن در مجلات معتبر رزومه شما درخشان خواهد شد و این کار باعث پیشرفت شغلی و تحصیلی خواهد بود. استخراج مقاله از پایان‌نامه برای یک دانشجو بسیار ارزشمند است. به‌خصوص اگر دانشجوی ارشد باشید داشتن یک یا چند مقاله با عناوین مختلف از پایان‌نامه بسیار در مصاحبه دکترای به شما کمک‌کننده خواهد بود. مجلات دانشگاهی بیشتر به مقالاتی نیاز دارند که کوتاه‌تر و متمرکزتر از پایان‌نامه باشند. پایان‌نامه توسط استاد راهنما، اعضای کمیته و چند نفر دیگر دیده و خوانده می‌شود ولی اگر این پایان‌نامه به مقاله تبدیل شود در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار خواهد گرفت. مقاله‌های استخراج‌شده از پایان‌نامه می‌توانند به مجلات معتبر دنیا ارسال‌شده و اکسپت و چاپ شوند و این برای یک دانشجو بسیار باارزش است که نتیجه زحماتش در تمام دنیا توسط مخاطبان بسیاری از جمله محققان دیده و خوانده شود. در بیان کلی باید بگوییم شما نمی‌توانید یک پایان‌نامه را در سطح دنیا به نمایش بگذارید و نشر دهید انتشار روش و نتیجه یک تحقیق و پژوهش‌ علمی در سطح جهان فقط با مقاله امکان‌پذیر است.

اهمیت استخراج مقاله از پایان‌نامه

استخراج مقاله از پایان‌نامه می‌تواند جرقه‌ای برای شروع کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در آینده باشد. شاید در ابتدا برایتان بسیار سخت به نظر بیاید که چگونه می‌توانم یک مقاله بنویسیم و آن را در مجلات معتبر دنیا به چاپ برسانم. اما وقتی در رزومه خود شاهد مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه‌تان باشید که در مجلات معتبر دنیا به چاپ رسیده این خود انگیزه و روحیه شما را برای رسیدن به اهداف بالاتر و نوشتن مقالات بیشتر و پربارتر بالا خواهد کرد. بخصوص اگر شما یک دانشجوی ارشد باشید با داشتن چند مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه خود و حتی استخراج کتاب از پایان‌نامه می‌توانید امتیاز بیشتری در مصاحبه دکتری کسب کنید. هم‌چنین در یافتن شغل و ارتقای شغلی داشتن مقاله بسیار نقش چشم‌گیری در رزومه کاری شما خواهد داشت؛ اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید می‌توانید مقاله استخراج‌شده را به دانشگاه موردنظر ارسال کنید و بورسیه تحصیلی بگیرید.

استخراج مقاله از پایان‌نامه

تفاوت پایان‌نامه با مقاله

همانطور که نوشتن مقاله سخت است استخراج مقاله از پایان‌نامه هم کار چندان راحتی نیست و نیاز به تجربه و تخصص دارد. اگر قصد استخراج مقاله از پایان‌نامه را دارید، در ابتدا با تفاوت‌های این دو آشنا شوید تا بهتر متوجه شوید که چگونه می‌توان یک مقاله را از پایان‌نامه استخراج کرد.

پایان‌نامه

فصل‌های مختلف دارد که هرکدام جداگانه شرح داده می‌شود.

هدف نگارش پایان‌نامه باهدف اخذ نمره و مدرک تحصیلی دانشگاهی

مخاطبان پایان‌نامه اساتید و دانشجویان دانشگاه

برای پایان‌نامه تمامی پیوست‌ها یا پرسشنامه‌ها باید ارائه شود.

تعداد کلمه و نوشته محدودیتی ندارد.

روش تحقیق پایان‌نامه باید به‌طور کامل از تمام داده‌ها ارائه شود.

منابع باید مفصل و دارای تعداد زیادی از رفرنس‌ها باشد.

مقاله

مقاله بخش بخش است و هر بخش فقط دارای نکات مهم است.

هدف از نگارش مقاله اخذ امتیاز در مصاحبه دکتری، اپلای به دانشگاه‌های خارج از کشور و تقویت رزومه

مخاطبان مقاله محققان و داوران و افراد سراسر دنیا

در مقاله ارائه پیوست‌ها و پرسش‌نامه‌ها اختیاری است.

در مقاله تعداد کلمات و طول نوشته محدودیت دارد.

فقط روش تحقیق و آزمایش‌های اصلی ارائه می‌شود.

منابع مختصر و دارای تعداد محدود رفرنس‌ها باشد.

چگونه یک مقاله انگلیسی از پایان‌نامه استخراج کنیم؟

نوشتن مقاله انگلیسی و همچنین استخراج مقاله از پایان‌نامه کار راحتی نیست. برای این کار شما باید ابتدا با ساختار یک مقاله و چهارچوب آن آشنا شوید تا بتوانید پایان‌نامه خود را به یک مقاله تبدیل کنید. البته اگر قصد استخراج مقاله انگلیسی را دارید و می‌خواهید آن را به مجلات خارج ارسال کنید بهتر است از یک متخصص باتجربه و یا از مؤسسات دارای متخصص کمک بگیرید.

نحوه استخراج عنوان مقاله

نحوه استخراج عنوان مقاله


معمولاً پایان‌نامه‌ها دارای عنوان‌ طولانی هستند و به همین دلیل نمی‌توانیم این عنوان را برای مقاله خود انتخاب کنیم و باید یک عنوان 10 الی 12 کلمه‌ای انتخاب کنیم. عنوان مقاله باید حاوی کلمات کلیدی باشد و به‌گونه‌ای انتخاب شود که به محتوای متن کامل اشاره داشته باشد. برای همین اگر مبتدی هستید بهتر است ابتدا مقاله را بنویسید و در آخر عنوان را کامل انتخاب کنید. اگر از پایان‌نامه خود، مقاله انگلیسی استخراج می‌کنید به این مورد دقت کنید که از عباراتی مثل: analysis of، studies on و an investigation of استفاده نکنید.

استخراج چکیده مقاله

نحوه استخراج چکیده مقاله


چکیده مقاله باید کوتاه و شامل چند جمله در مورد تحقیق و نتایج پژوهش باشد. برای همین می‌توانید چکیده پایان‌نامه را کوتاه کنید به‌طوری‌که تعداد کلمات بین 250 الی 300 کلمه باشد. در استخراج مقاله انگلیسی و نوشتن چکیده مقاله باید به عباراتی مثل I will analyze" و یا "I will argue" دقت کنید و از آن‌ها استفاده نکنید. چراکه این عبارات زمان آینده را نشان می‌دهد و استفاده از این عبارات به این معنی است که تحقیق و مطالعه هنوز به پایان نرسیده است. عباراتی مثل "I expect to" و یا "I hope to" نشانگر عدم اعتمادبه‌نفس نویسنده است و تأثیر بسیار منفی روی مقاله دارد. چکیده حالت گزارشی دارد و نباید افکار و عقاید شخصی وارد آن شود.

مقاله

نحوه استخراج کلمات کلیدی


این بخش در پایان‌نامه وجود ندارد ولی در مقاله الزامی است. کلمات کلیدی در نمایه شدن مقاله بسیار مؤثر است. اهمیت کلمات کلیدی در نوشتن مقاله زیاد است. یکی از راه‌های استخراج کلمات کلیدی این است که به مقدمه و چکیده مقاله خود مراجعه کنید؛ چراکه این بخش‌ها حاوی مطالب مهم مقاله است.

استخراج مقدمه مقاله

نحوه استخراج مقدمه مقاله


مقدمه مقاله باید به‌گونه‌ای نوشته شود که خواننده با خواندن آن متوجه هدف مقاله شود و علاقه‌مند به خواندن کل مقاله شود. دقت کنید که در پایان‌نامه سؤال و فرضیه‌های زیادی وجود دارد که نباید همه آن‌ها در مقدمه مقاله نوشته شود بلکه باید یک فرضیه آورده شود.

استخراج مرور ادبیات مقاله

نحوه استخراج مرور ادبیات مقاله


برای استخراج این قسمت باید به قسمت پیشینه پژوهش در پایان‌نامه مراجعه کنید. در این بخش نباید از ذکر منابع غافل شوید چراکه با ذکر نکردن منابع به سرقت ادبی متهم می‌شوید. در استخراج مرور ادبیات مقاله انگلیسی از پایان‌نامه از عبارات "much study in recent years" و یا "plays a major role" استفاده کنید.

استخراج روش‌شناسی مقاله

نحوه استخراج روش‌شناسی مقاله


این بخش در پایان‌نامه دارای اطلاعاتی در مورد نحوه انجام پژوهش و به کار بردن روش‌ها است. در این قسمت باید تمام اطلاعات مربوط به روش مقاله، مزایا، معایب و دلیل انتخاب روش خود را بیان کنید. اگر روش جدید هست باید کاملاً توضیح دهید ولی اگر روش قبلاً در مقالات دیگری استفاده شده نیاز به توضیح ندارد.

استخراج بحث و نتیجه‌گیری مقاله

نحوه استخراج بحث و نتیجه‌گیری مقاله


برخی از مخاطبان به دلیل کمبود وقت یا حوصله فقط چکیده و نتیجه مقاله را می‌خوانند به همین دلیل نوشتن چکیده و نتیجه مقاله نیاز به‌دقت بسیاری دارد. بحث و نتیجه‌گیری در انتهای مقاله نوشته می‌شود و نویسنده مقاله در این بخش از مقاله است که به فرضیه‌ای که در مقدمه طرح کرده است پاسخ می‌دهد. نگارش این قسمت در داوری از اهمیت بالایی برخوردار است.

 استخراج منابع مقاله

نحوه استخراج منابع مقاله


منبع و رفرنس‌ها آخرین قسمت از استخراج یک مقاله است. رفرنس‌دهی روش‌ها مختلفی دارد اگر می‌خواهید مقاله خود را به مجله ارسال کنید باید به سایت آن مجله بروید و منابع خود را به روش آن مجله رفرنس دهی کنید. چند نکته مهم در نوشتن این مرحله این است که فقط باید به منابعی رفرنس دهید که چاپ‌شده است همچنین بررسی کنید که مطالب داخل متن که به رفرنس‌ها اشاره شده است کمتر و یا زیادتر از لیست منابع نباشد.

نکات کلیدی در استخراج مقاله انگلیسی از پایان‌نامه

استخراج مقاله

  • برای نوشتن عنوان مقاله باید دقت کنید که عنوان تکراری نباشد و برای اطمینان از این در گوگل عنوان مقاله را بنویسید و از جدید بودن آن مطمئن شوید.  • قبل از شروع به استخراج، تعداد صفحاتی که باید مقاله شما داشته باشد را مشخص کنید و در هنگام استخراج به تعداد کلمات و طول نوشتار هم توجه کنید.


  • حجم مقاله باید کمتر از پایان‌نامه باشد. پس باید اصل خلاصه‌نویسی را رعایت کنید.


  • دقت کنید که در استخراج مقاله از پایان‌نامه نباید مطالب عیناً از پایان‌نامه کپی شود. برای این مرحله می‌توانید از پارافریز مقاله و بازنویسی تخصصی متن استفاده کنید.


  • اگر روش استخراج مقاله را به دلایل کمبود وقت انتخاب کرده‌اید پس دقت کنید باید در انتخاب مجله هم به زمان داوری آن‌ها دقت کنید چراکه برخی مجلات زمان داوری بسیار طولانی دارند.


  • شما می‌توانید برای آشنایی با شیوه نگارش مقالات انگلیسی به پایگاه مقالات مربوطه در حوزه و تخصص خود مراجعه کنید.

چه عواملی بر هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه در موسسات معتبر موثر است؟

مقاله

آگاهی هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه یکی از مواردی است که برای دانشجویانی که قصد استخراج مقاله از پایان‌نامه را دارند مهم است. در ادامه سعی کردیم به عوامل تاثیر‌گذار در تعرفه استخراج مقاله از پایان‌نامه در یکی از مؤسسات معتبر که سینا ترجمه است اشاره نماییم تا دانشجویان عزیز بتوانند با بررسی هر یک از عوامل سفارش خود را ثبت نمایند.

تعداد مقاله قابل استخراج

از مهم‌‌ترین عوامل برای تعیین قیمت، تعداد مقالاتی است که می‌خواهید از پایان‌نامه شما استخراج شود. هر چه تعداد مقاله استخراجی افزایش یابد، قیمت نیز افزایش می‌یابد. پس برای محاسبه قیمت، تعداد مقاله استخراجی باید در نظر گرفته شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که هر چه تعداد مقاله‌ای که می‌خواهید استخراج نمایید بیشتر باشد تخفیف تعداد استخراج شامل سفارش شما خواهد شد.

زبان متن پایان نامه

برای خدمات استخراج مقاله از پایان‌نامه داشتن تخصص و مهارت در آن رشته الزامی است. همچنین همانطور که مشخص است برای زبان‌هایی که کمتر رواج دارند تعداد مترجمین و ویراستاران کم است و این موضوع در تعیین هزینه نقش زیادی دارد؛ بنابراین هرچه زبان متن پایان‌نامه در جامعه کمتر رواج داشته باشد، امکان افزایش قیمت نیز وجود دارد.

کیفیت استخراج مقاله

سه سطح کیفی، طلایی، طلایی پلاس و پریمیوم برای استخراج مقاله وجود دارد که به ترتیب دارای امتیازاتی می باشد که در سطح طلایی از پایان نامه مقاله علمی استخراج می‌شود. در سطح طلایی پلاس علاوه بر استخراج مقاله بعد از استخراج ویراستاری و بازخوانی توسط یک محقق دیگر انجام می شود. در سطح پریمیوم علاوه بر تمامی مواردی که در سطح طلایی پلاس انجام می شود یک امتیاز بسیار مهم دیگر دارد آن هم فرمت‌بندی طبق فرمت مجله ای که قصد سابمیت مقاله به آن را دارید؛ که تمامی موارد به درخواست مشتری‌های عزیز انجام می‌شود.

زمان تحویل

در صورتی که مدت زمان کمتری در اختیار محقق مربوطه باشد، بسته به فشار کاری و سرعت عملی که باید داشته باشد، هزینه نیز افزایش می‌یابد. به طور کلی در سفارشات زمان به سه نوع مختلف عادی، فشرده و فشرده پلاس دسته‌بندی می‌شود که مشتری می‌تواند با انتخاب هر یک از آنها، زمان دقیق تحویل سفارش خود را تعیین کند.

فرمت ارسالی پایان‌نامه

فرمت ارسالی مقاله برای مجلات یکی دیگر از مواردی می‌باشد که در هزینه استخراج مقاله تاثیر‌گزار می‌باشد مثلا هزینه استخراج از فایل word به مراتب پایین‌تر از هزینه استخراج از pdf می‌باشد.

بهترین موسسه استخراج مقاله از پایان‌نامه

پایان نامه

امروز با پیشرفت خدمات آنلاین سایت‌هایی در فضای آنلاین طراحی شده‌اند که به شما کمک می‌کنند تا از پایان‌نامه خود بتوانید مقاله با کیفیت بالایی استخراج نمایید؛ که این سایت‌ها برای دانشجویان و محققانی که زمان کافی برای نگارش مقاله خود از پایان‌نامه ندارند و یا مطمئن نیستند که می‎توانند مقاله با کیفیت بالایی از پایان نامه خود بنویسند گزینه خوبی می‌باشد. در حقیقت این سایت‌ها با کمک محققان مربوط به هر رشته آماده همکاری با شما می‌باشند تا بتوانید هرچه سریع‌تر پذیرش در مجلات معتبر داخلی و خارجی را کسب نمایند؛ که می‌توان بیان کرد که یکی از بهترین موسساتی که در این زمینه فعالیت می‌کند سینا ترجمه می‌باشد. مؤسسه سینا ترجمه در دو سطح طلایی و طلایی پلاس برای شما مقاله استخراج می‌کند تفاوت بین کیفیت طلایی و طلایی پلاس در این است که مقاله شما در طلایی پلاس بعد از اتمام مراحل کار توسط یک متخصص دیگر بازخوانی و بررسی نهایی می‌شود تا با بهترین کیفیت به شما تقدیم شود.

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله انگلیسی از پایان‌نامه

اگر خودتان زمان کافی برای نگارش مقاله و یا حتی استخراج مقاله ندارید و یا با فنون نگارش و استخراج مقاله آشنا نیستید بهتر است ریسک نکنید و این کار را به مؤسسات معتبر بسپارید تا متخصصین خبره و باتجربه از پایان‌نامه شما مقالاتی استخراج کنند که در مجلات معتبر مورد تائید و پذیرش قرار بگیرد. شما می‌توانید طبق مراحل زیر ثبت سفارش خودتان را در سینا ترجمه انجام دهید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل پایان نامه و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه و اعلام قیمت نهایی

پشتیبانی

بررسی فایل پایان نامه توسط کارشناسان و برآورد اینکه چه تعداد مقاله قابل استخراج است

قرارداد

اعلام نتیجه به شما و دریافت تایید نهایی و شروع کار استخراج مقاله از پایان نامه

تحویل نهایی

تایید نهایی مقالات توسط بازرسی و تحویل فایل های نهایی مقالات استخراج شده از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

خدمات استخراج مقاله از پایان‌نامه

سینا ترجمه با سال‌ها تجربه و اعتبار و موفقیت در مجلات معتبر دنیا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. این موفقیت حاصل متخصصین ماهر و باتجربه در این مجموعه است. همچنین برای اطمینان شما عزیزان به بی‌عیب و نقص بودن کار این موسسه، مقاله شما بعد از اتمام استخراج از پایان‌نامه، توسط یک بازرس کیفی بررسی و تایید می‌شودسپس گارانتی برای شما ارسال می‌گردد. این گارانتی تا زمان پذیرش مقاله شما در مجلات اعتبار دارد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخراج مقاله از پایان‌نامه، با کارشناسان سینا ترجمه در ارتباط باشید. برای ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان‌‌نامه به آدرس موجود در لینک زیر مراجعه فرمائید.

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی با ما

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

هزینه بستگی به تعداد مقاله‌ای دارد که می‌خواهید از پایان‌نامه استخراج کنید. ابتدا باید فایل پایان‌نامه خود را به سینا ترجمه ارسال کنید تا متخصصان فایل را بررسی کنند و تعداد مقاله و عناوین مقاله را ارسال کنند تا بعد از تایید شما اقدام شود.

بله از هر پایان‌نامه معمولا حداقل دو مقاله استخراج می‌شود.

بله متخصصین ما در سینا ترجمه مقاله‌‍‌های استخراج شده از پایان‌نامه شما را فرمت‌بندی کرده و به بهترین مجلات ارسال می‌کنند.

بله شما می‌توانیم ثبت سفارش استخراج مقاله به زبان فارسی را انجام دهید و پس از آن مقاله فارسی را به مترجمین متخصص سینا ترجمه ارسال کنید تا به هر زبانی که بخواهید ترجمه کنند.

معمولاً پایان‌نامه‌ها دارای عنوان‌ طولانی هستند و به همین دلیل نمی‌توانیم این عنوان را برای مقاله خود انتخاب کنیم و باید یک عنوان 10 الی 12 کلمه‌ای انتخاب کنیم. عنوان مقاله باید حاوی کلمات کلیدی باشد و به‌گونه‌ای انتخاب شود که به محتوای متن کامل اشاره داشته باشد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام