سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

مزایا و معایب تحصیل در ژاپن

انتشار : 3 شهریور 1397
مطالعه : 2 دقیقه

در این مقاله مزایا و معایب تحصیل در ژاپن را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایا و معایب تحصیل در ژاپن

ژاپن کشوری واقع در شرق آسیا است که یکی از قدرت های اقتصادی در جهان است. ژاپن دهمین کشور جهان از نظر جمعیت است. توکیو پایتخت ژاپن از گران ترین شهر های جهان می باشد. آب و هوای مناطق مختلف در ژاپن به علت وجود مناطق مختلف طبیعی، بسیار متفاوت است . زبان رسمی کشور ژاپن ، ژاپنی می باشد و یکی از سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری خارجیان محسوب می شود. ژاپنی ها مردمانی بسیار خانواده دوست هستند و زن و مرد در خانواده و جامعه از برابری برخوردار هستند. ژاپنی ها رسم و رسومات جالبی دارند و بسیار در پوشش و خوراک خود دقت می کنند. علاوه بر غذاهای ژاپنی انواع غذاهای غربی به وفور در ژاپن یافت می شود و از تنوع غذایی بالایی برخوردار اند. در کل زندگی و تحصیل در ژاپن می تواند تجربه بسیار خوبی برای شما باشد. در ادامه به بررسی مزایا ، معایب تحصیل در ژاپن می پردازیم.

 

مزایای تحصیل در ژاپن 

تحصیل در ژاپن مانند سایر کشور ها از مزایایی برخوردار است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :
1. امنیت  اجتماعی بالای کشور ژاپن
2. حس مهمان نوازی زیاد در بین مردمان کشور ژاپن
3. فرهنگ بسیار غنی و متفاوت ژاپن
4. اجازه 4 ساعت کار دانشجویی در روز های غیر تعطیل و اجازه 8 ساعت کار دانشجویی در روز های تعطیل
5. اعتبار دانشگاه های موجود در ژاپن
6. امکان یافتن کار پس از تحصیل در همه کشور های دنیا ( به دلیل معتبر بودن مدارک دانشگاهی )

مزیت تحصیل در ژاپن  بیشتر از آنکه علمی باشد فرهنگی است! ژاپنی ها فرهنگ بسیار متفاوتی از سایر ملل دارند که باعث میشود زندگی در این کشور تجربه کاملا متفاوتی باشد. با زندگی در میان ملتی که در عین فقر طبعیت کشورشان دومین اقتصاد قدرتمند دنیا را دارند درسهای زیادی  یمتوان آموخت. فرهنگ سنتی ژاپنی ها، ادب اجتماعی فوق العاده بالا، نظم اجتماعی تحسین برانگیز، امنیت کامل، رفاه و آرامش فکری و بالاخره خارجی دوستی ژاپنیها این کشور را محل مناسبی برای کسب یک تجربه جدید میکند.در سالهای اخیر با تغییر قوانین دانشجویان میتوانند اجازه کار دریافت کرده و 4 ساعت در روز عادی و 8 ساعت در روزهای تعطیل کار کنند. و همچنین برای یک ساعت کار در فروشگاهها و یا کارکاه ها چیزی حدو 600 الی 800 ین  به دانشجوی در حال کار پرداخت میشود.

 

معایب تحصیل در ژاپن

سیستم دانشگاهی ژاپن طوری طراحی شده که پاسخگوی نیاز های داخلی این کشور باشد و این امکان وجود دارد که تجربه علمی کسب شده در طول دوره تحصیل در ژاپن به راحتی قابل استفاده در سایر نقاط دنیا نباشد. معضل بعدی زبان تحصیل است که در این کشور ژاپنی است. متعاقب این مورد دانشجویان شانس تسلط به زبان انگلیسی را از دست می دهند که فاکتور مهمی در فعالیت های علمی است. خصوصا کسانی که قصد دارند به کشورشان برگردند و در دانشگاه ها تدریس کنند باید به این نکته دقت کنند که کتب مرجع ژاپنی به هیچ وجه قابل استفاده نخواهد بود. البته میزان تسلط به زبان ژاپنی به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. برای مثال در رشته های فنی و مهندسی تسلط به زبان ژاپنی چندان مهم نیست ولی در رشته های علوم انسانی دانشجو حتما باید بتواند از منابع ژاپنی استفاده کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد درگیری بیشتری با زبان ژاپنی دارند ولی دانشجویان مقطع دکتری اغلب می توانند با استفاده از منابع انگلیسی مشکل خود را برطرف کنند. یکی از دلایلی که باعث شده دانشجویان از تحصیل در ژاپن صرف نظر کنند هزینه بالای تحصیل و زندگی در ژاپن است. هزینه زندگی در ژاپن ۲۴ درصد بالاتر از هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکاست. همچنین دلیل دیگر صرف نظر دانشجویان از تحصیل در ژاپن و مهاجرت تحصیل به ژاپن عدم مهاجر پذیرش کشور ژاپن است. بدین معنا که تابعیت و اقامت دائم ژاپن به افرادی که از طریق تحصیل وارد این کشور می شوند اعطا نمی شود و بالاجبار دانشجویان خارجی پس از پایان تحصیل در ژاپن می بایست از این کشور خارج شوند.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی