سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

نگارش و فرمت بندی مقاله

انتشار 4 تیر 1398
مطالعه 12 دقیقه

اهمیت نوشتن مقاله

اولین دلیلی که برای نگارش مقاله می توان اشاره کرد اهمیت توسعه دانش می باشد. مشخصا نوشتن یک مقاله پژوهشی موجب بروز یافته های جدید درباره موضوع آن مقاله می شود و این کار کمک شایانی به رشد و توسعه دانش در جهان می کند. دومین دلیلی که برای اهمیت نوشتن یک مقاله می توان به آن اشاره کرد توسعه بخش بودن آن مقاله و حل مشکلات مختلف می باشد. بسیار اتفاق افتاده است که پژوهش یک مقاله به حل بسیاری از بحران ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی و حتی شخصی افراد کمک بسیار زیادی کرده باشد. حل مشکلات به وسیله یک مقاله پژوهشی در دو بعد کلی و فردی تقسیم می شود. در بعد کلی توسعه بخش بودن مقاله برای جامعه، سازمان و یا حتی دانشگاه و آموزشگاه محل خدمت نویسنده سودمند است. در بعد فردی نیز نگارش مقالات علمی باعث می‌شود تا کارنامه علمی فرد رشد کرده و وی را از نظر علمی در مرتبه بالا قرار دهد.

اهمیت نگارش مقالات

ساختار کلی مقالات علمی با کیفیت

ساختار مقاله علمی برای مجلات مختلف دارای یک چارچوب استاندارد از پیش تعیین شده است که محققان و نویسندگان مقالات برای گرفتن پذیرش از مجلات معتبر بایستی استایل معرفی شده را رعایت کنند. ممکن است جزئیات ساختار معرفی شده برای مجلات مختلف دارای اندکی تفاوت باشد که در سایت مجله مذکور قابل مشاهده خواهد بود. ولی در کل مقالات یک ساختار کلی دارند که معمولا اکثر مجلات از آن ها پیروی میکنند که در زیر به این ساختار اشاره شده است:

عنوان مقاله

عنوان مقاله

هر مقاله با عنوان خود برای مخاطب معرفی می شود. امروزه که کاربران برای جست و جو آسان از اینترنت استفاده می کنند، انتخاب عنوان با گذشته متفاوت تر است. عنوان مقاله باید به نحوی تعیین شود که هم پوشش دهنده محتوای مقاله باشد و هم حاوی کلماتی باشد که در موتورهای جست و جوی اینترنتی به خوبی ظاهر شود.

چکیده

چکیده

چکیده همان بخشی از مقاله است که مخاطب بر اساس آن تصمیم میگیرد که به خواندن مقاله ادامه دهد یا از آن منصرف شود. در چکیده مباحث مهم مقاله نوشته می شود. که برای مقالات علمی معمولا چکیده بین 150 تا 350 کلمه نوشته می شود. در این بخش از مقاله لازم نیست اشاره ای به پیشینه تحقیق شود و یا رفرنس ها درج گردند.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

بعد از اتمام چکیده کلمات کلیدی نوشته می شوند. کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که اگر مقاله را بشکافیم، متوجه می شویم که بنیان مقاله روی این کلمات کلیدی ساخته شده است.معمولا تعداد کلمات کلید در یک مقاله 6-4 کلمه می باشد.

مقدمه

مقدمه

بخش مقدمه تنه اصلی مقاله علمی است که چشم اندازی از کل مقاله را به خواننده ارائه میدهد. در بخش مقدمه مقاله باید به تمام فعالیت هایی که در تحقیق انجام شده، اشاره شود. در واقع مقدمه مقالات علمی باید شامل معرفی مسأله تحت بررسی یا سؤال تحقیق، پیشینه تحقیق یا مرور ادبیات و همچنین ارائه کار تحقیقی خود باشد. در این قسمت از مقاله سبک نگارش، لحن کلام نویسنده و موضوعاتی از این دست بنا به نوع مقاله و بستری که در آن به چاپ می رسد، مشخص خواهد شد. اما باید بدانید که ایجاز و درست نویسی و استفاده از جملات و کلمات قابل درک باعث می شود تا مخاطبان با قلمتان همراه شوند و بهتر متوجه مفاهیم و مطالبی شوند که ارائه می دهید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

آخرین بخشی که یک خواننده در مقالات علمی مطالعه می‌کند، بخش نتیجه گیری مقاله است. نتیجه گیری آخرین پاراگراف‌های همه مقالات را شامل می شود. در واقع نگارش این بخش تا حدودی شبیه چکیده مقاله است با این تفاوت که در چکیده که اولین بخش مقاله است، نکات پیش‌زمینه‌ای مطرح می‌شود تا ذهن خواننده برای خواندن محتوای اصلی مقاله آماده باشد. اما در بخش نتیجه گیری فرض بر این است که خواننده مطالب مقاله را خوانده پس نیازی به بیان نکات اضافی و اولیه نیست. در این بخش تنها خلاصه‌ای از نکات مهم و محدودیت‌های مقاله ذکر می‌شود. در برخی از مقالات، نویسنده با توجه به تحقیقاتی که انجام داده ممکن است با موضوعاتی روبرو شده باشد که نیاز به بررسی و تحقیق دارد و می‌شود آن‌ها را در مقاله‌ای جداگانه بررسی کرد. نویسنده می‌تواند این موضوعات را در قالب پیشنهاداتی برای مطالعات بعدی در این قسمت از مقاله به‌طور خلاصه مطرح کند.

منابع

منابع

هنگامی که مقاله خود را تنظیم می کنید بخش مهمی از آن ارجاعات به مقالات و منابع خارجی است. بسیار اهمیت دارد تا منابعی که استفاده می کنید با اعتبار و از درجه علمی خوبی برخوردار باشند. به دلیل اینکه این ارجاعات بررسی می شوند و سند محکمی است از کار قوی که انجام داده اید و سندیت مقاله تالیفی شما را تعیین می کنند. برای اینکه این ارجاعات به مقالات درست و با کیفیتی انجام شود باید منابع و مقالاتی که به عنوان منبع گفته های شما استفاده می شوند معتبر باشند. اگر این مقالات ارجاع شده نامعتبر باشند، فرضیه ها و پیشینه تحقیق شما ارزش علمی خود را از دست داده و به کیفیت و ارزش مقاله لطمه خواهد زد.

انواع فرمت بندی مقاله

بعد از اینکه مقاله خود را نگارش کردید و یا از پایان نامه استخراج کردید جهت ارسال مقاله به مجله مورد نظر حتما آن را باید به فرمت درخواستی مجله تبدیل نمایید.که این تبدیل فرمت به به فرمت مجله به دو شکل می تواند باشد.

فرمت محتوایی

فرمت بندی محتوایی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود. در این نوع از فرمت بندی با توجه به اینکه هر مجله قواعد مختص خود را دارا است، نویسنده باید مطابق با راهنمای اختصاصی نویسندگان مجله، مقاله خود را فرمت دهی نماید.که این نوع فرمت بندی عبارت است از: تعداد کارکترهای موجود در ساختار اصلی مقاله، چکیده، منابع فارسی باشد و یا انگلیسی و ... که در قسمت قبل در ساختار کلی مقاله به آن ها اشاره شد.

فرمت بندی محتوایی

فرمت ساختاری

فرمت بندی ساختاری معمولا توسط موسسات و کارشناسان متخصص و مسلط به تمام ژورنال های معتبر از جمله ISI و ISC انجام می شود که این نوع فرمت بندی عبارت است از: بررسی فونت، سایز فونت ها، ساختار قالب مقاله و رفرنس نویسی و مرجع دهی و غیره.

فرمت ساختاری

فرمت بندی مقاله در موسسات

اهمیت فرمت بندی مقاله در موسسات

حساسیت فرمت بندی یک مقاله برای یک مجله به حدی مهم و ضروری می باشد که اگر مقاله دارای وزن علمی بسیار بالایی باشد و تمامی موارد مربوط به شیوه نامه نگارش و گرامر و دستور زبان در آن رعایت شده باشد ولی در قالب و فرمت مجله تنظیم نشده باشد مقاله به دلیل نقص در فرمت بندی به نویسنده باز می گردد و گاها هر دفعه نیز بابت داوری مجدد هزینه ای از نویسنده دریافت می شود. فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی مجله اعم از تعداد کلمات چکیده، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف شامل مقدمه، بحث، نتیجه گیری و … یا نوع رفرنس دهی کار بسیار تخصصی می باشد که می بایست توسط افرادی که تجربه لازم در این زمینه را دارا می باشند انجام گیرد. کارشناسان متخصص و متبحر موسسات با رعایت نکات و اصول فرمت بندی روند قبول شدن در مرحله داوری مقاله شما را تسریع کرده که در این صورت در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد.

فرمت بندی در سینا ترجمه

پس از نگارش متون در ساختار استاندارد می‌توانید فایل خود را به یک موسسه معتبر در این زمینه بسپارید تا آن‌ها طبق فرمت درخواستی تمامی موارد را بررسی کرده و نسبت به رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند و نسبت به چاپ مقاله به مجله درخواستی شما سابمیت نماید؛ اما شاید اعتماد کردن به این سایت‌ها و یا مؤسسات کمی دشوار باشد؛ بنابراین برای شناسایی بهترین سایت فرمت بندی متون و مقاله تخصصی ویژگی‌هایی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره‌شده است:

حفظ محرمانگی

حفظ محرمانگی آن

یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که در نگارش متون و مقالات برای نویسندگان اثر علمی دارای اهمیت است اطمینان از حفظ و صیانت از موضوعات و نتایج نوشته‌شده در محتوای علمی آن‌هاست. هر نویسنده‌ای بر این موضوع واقف است که موضوع متن و نتایج به‌دست‌آمده از آن باید منحصربه‌فرد باشد؛ بنابراین برای نویسندگانی که قصد فرمت بندی متون خود رادارند، رعایت این نکته که تمامی مطالب و محتوای آن‌ها به‌طور محرمانه حفظ و نگهداری شود، موضوع بسیار مهمی است.

ویراستار متخصص

استفاده از ویراستار متخصص

ازآنجایی‌که تمام متون و مقالات نگارش شده در یک‌رشته مخصوص، دارای موضوعی تخصصی می‌باشند، فرمت بندی آن‌ها نیز نیازمند ویراستار متخصص و کاربلد می‌باشد تا بتواند متن تخصصی را به طور صحیح فرمت بندی کند. بدیهی ایست که اگر فرمت بندی توسط یک ویراستار متخصص انجام گیرد، متن از اعتبار و کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود و در مرحله پذیرش مورد تایید داوران قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

بسیاری از دانشجویان و اساتید به دلیل دغدغه کاری و کمبود وقت مجبور هستند تا به برخی از کارهای خود در روزهای تعطیل و یا در ساعات غیر کاری رسیدگی کنند. بنابراین برای این افراد بسیار مهم است تا با یک سایت فرمت بندی مورد اعتماد آشنا شده و حتی در ساعات غیر کاری و روزهای تعطیل با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و از پروسه انجام فرمت بندی خود مطلع گردند. بنابراین سایت فرمت بندی که بتواند به‌طور 24 ساعته و در تمام‌روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل پاسخگوی مشتریان خود باشد، می‌تواند بهترین سایت باشد.

گارانتی کیفیت

دارای گارانتی کیفیت

به این معناست که شما بعد از تحویل سفارشات خود، می‌توانید تا مدت‌زمان مشخص که از قبل تعیین می‌شود؛ پس از تحویل گرفتن سفارش فرمت بندی متون تخصصی خود، در صورت ناراضی بودن از کیفیت فرمت بندی، درخواست بازبینی و ویرایش متن خود را ارسال نمایید تا پس از بررسی‌های لازم توسط ویراستار، سفارش شما به‌رایگان مورد بازبینی و ویرایش قرار بگیرد.

پرداخت آنلاین

دارا بودن سیستنم پرداخت آنلاین

مؤسسات معتبر امکاناتی را در سایت خود فراهم کرده‌اند که مشتری می‌تواند قبل از ثبت سفارش اطلاعات مقاله و زمان‌بندی و کیفیت درخواستی را بر اساس برنامه‌ریزی و بودجه خود درج کرده و هزینه فایل خود را از طریق سیستم آنلاین برآورد کندند.در اصل این امر یک سیاست شفافیت قیمت و عوامل تأثیرگذار بر آن است تا ابهامی در خصوص نحوه تعیین قیمت برای کارفرمایان وجود نداشته‌ باشد.


اطلاع از برآورد هزینه و عوامل تاثیر گذار بر آن

یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در مؤسسات فرمت بندی که به‌نوبه خود یک مزیت کلیدی نیز به‌حساب می‌آید؛ سیاست شفافیت قیمت فرمت بندی و عوامل تأثیرگذار بر آن است تا ابهامی در خصوص نحوه تعیین قیمت فرمت بندی برای مخاطبان محترم وجود نداشته باشد. به‌طورکلی عوامل مؤثر بر قیمت فرمت بندی متون و مقالات وجود داردکه در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

اطلاع از برآورد

تعداد کلمات

هزینه فرمت بندی بر اساس تعداد کلمات برآورد می‌شود. البته هر چه تعداد کلمات بیشتر باشد تخفیف حجمی بیشتری برای فایل لحاظ شده و هزینه به ازای هر کلمه کاهش می‌یابد.

نوع فرمت بندی مقالات

ممکن است شما مایل باشید پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید، یا مقاله خود را در فرمت مجله و یا فرمت همایش خاصی تنظیم نمایید، و یا بخواهید پایان‌نامه خود را در قالب شیوه نامه دانشگاهی تان تنظیم کنید، یا جز کسانی باشید که می‌خواهد پوستر و یا نامه‌ای را در فرمت خاصی تنظیم نماید. باید بدانید که هزینه برای انواع فرمت بندی به‌صورت جداگانه برآورد می‌شود.

زبان متن

فرمت بندی در مؤسسات معتبر به تمام زبانهای زنده دنیا انجام می‌شود و شما می‌توانید فایل فارسی، انگلیسی، عربی، آلمانی ، فرانسوی و ... خود را برای فرمت بندی ارسال بفرمایید. بر اساس زبان فایل ارسالی هزینه برآورد می‌شود.

کیفیت فرمت بندی

فرمت بندی مقاله، پایان‌نامه و کتاب در دو سطح طلایی و طلایی پلاس انجام می‌گیرد. که در سطح طلایی همراه با گارانتی و در سطح طلایی پلاس فرمت بندی با بازخوانی و به‌صورت گارانتی انجام می‌گیرد.

زمان مورد نظر تا تحویل

بهترین موسسه فرمت بندی امکاناتی را برای کسانی که می‌خواهند فرمت بندی فایل خود را خیلی فوری دریافت کنند، فراهم آورده است. لذا زمان‌بندی تحویل به‌صورت فرمت بندی عادی، فشرده و فشرده پلاس می‌باشد؛ که قیمت هرکدام متفاوت محاسبه می شود.

تایپ شعر یا فرمول

درصورتی‌که پایان‌نامه شما دارای شعر و فرمول باشد به نسبت درصد وجود شعر و فرمول هزینه افزایش می‌یابد.

شما کاربران عزیز می توانید از طریق جدول زیر که سینا ترجمه در اختیارتان قرار داده است، نوع فرمت‌بندی (مقاله، پایان نامه، سایر موارد)، زمان لازم برای انجام فرمت بندی، کیفیت انتخابی، تعداد کلمات، زبان، نام مجله مورد نظر و غیره، اقدام به ثبت سفارش فرمت‌بندی مقاله خود نمایید. پس از ثبت سفارش، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین انجام‌ می شود و هزینه انجام پروژه نمایش داده شده در قالب پیش فاکتور ارائه می‌گردد.

مراحل فرمت بندی در سینا ترجمه

پس از زحمات بسیار زیادی که برای نگارش مقاله خود و یا استخراج مقاله از پایان نامه انجام می دهید باید با یک فرمت بندی خوب ارزش آن را افزایش دهید، تا بتوانید آن را در مجله و ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ برسانید. بدین منظور باید مقاله خود را در یک موسسه فرمت بندی با سابقه درخشان ثبت سفارش نمایید. ارائه مراحل و روش فرمت بندی یکی از مهمترین اصول سرویس دهی به کاربران می باشد. که در زیر به مراحل اولیه تا پایان فرمت بندی در سینا ترجمه اشاره شده است تا شما عزیزان با آگاهی از مراحل انجام فرمت بندی بدون دغدغه سفارش خود را ثبت نمایید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات

فرمت بندی

فرمت بندی متون توسط و متخصصان

بازرسی و تحویل

بررسی توسط بازرس و تحویل به شم

سینا ترجمه

خدمات نگارش مقاله و فرمت بندی مقاله در سینا ترجمه

سینا ترجمه با کارشناسان متخصص و متبحر خود می تواند بهترین مقالات را از پایان نامه شما استخراج کرده و با رعایت نکات و اصول فرمت بندی، روند قبول شدن متون و مقالات شما را با کمترین هزینه، کیفیت بالا و در سریع ترین زمان انجام می دهد. شایان ذکر است که در ارائه این خدمات، حفظ محرمانگی مقاله، وفاداری کامل به فرمت و قالب ژورنال صورت خواهد گرفت. برای اطلاع دقیق از هزینه و نرخ فرمت بندی خود در سایت های فرمت بندی می‌توانید متن سفارشی خود را در قسمت پنل کاربری سایت آپلود کنید تا کارشناسان پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند. سینا ترجمه به صورت رایگان برآورد آنلاین هزینه‌های فرمت بندی را برای مشتریان عزیز انجام می‌دهد.

جهت ثبت سفارش و برآورد هزینه فرمت بندی مقاله می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق تماس، ایمیل و شبکه های مجازی ( واتساپ،تلگرام و اینستگرام) در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

می‌توانید از طریق لینک ثبت سفارش فرمت‌بندی، به بخش فرمت‌بندی سایت سینا ترجمه بروید و با بارگذاری فایل مقاله و فرمت مجله هزینه را برآورد کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات به منظور اکسپت سریع قبل از ارسال یا سابمیت مقاله به مجلات معتبر می باشد که تمامی مجلات معتبر دنیا فرمت مخصوص خود را دارند و مقاله ای خارج از این فرمت را ریجکت خواهند کرد.

فرمت بندی برای همه مقالات مخصوصا مقالات علمی پژوهشی که برای چاپ در مجله ای معتبر نوشته می شوند ضروری و مهم است. بنابراین فرمت بندی مقاله هم شامل محتوای همه مقاله می باشد و هم ساختار هر مقاله.

پس از ثبت سفارش خود در سایت سینا ترجمه، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین با در نظر گرفتن عواملی همچون زبان مبدا و مقصد، زمانبندی، نوع فرمت بندی و کیفیت درخواستی انجام شده و هزینه پروژه در فرم پیش فاکتور ارائه می‌گردد.

مقاله شما توسط کارشناسان حرفه ای و متبحر ما در سینا ترجمه با رعایت اصول صحیح به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت فرمت بندی می شود. همچنین کارشناسان ارزیابی ما کیفیت پروژه را بررسی و کنترل می‌کنند تا تمام موارد مطابق نظر مشتری باشد و پس از تایید کیفیت مطلوب فایل نهایی به مشتری ارسال می شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام