سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

نحوه محاسبه امتیاز ترجمه کتاب و تالیف و چاپ کتاب برای مصاحبه دکتری 1400

انتشار : 9 فروردین 1400
مطالعه : 3 دقیقه

برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی به‌خصوص دکتری تخصصی، داوطلبان آزمون دکتری 1400 علاوه بر پشت سر گذاشتن آزمون کتبی، نیازمند یک رزومه قوی برای موفقیت در مصاحبه هستند.

نحوه محاسبه امتیاز ترجمه کتاب و تالیف و چاپ کتاب برای مصاحبه دکتری 1400

پیش از پرداختن به امتیاز چاپ کتاب برای آزمون مصاحبه دکتری 1400 لازم است که مفاهیمی را در مورد انواع کتاب بدانید.

  • تدوین کتاب: گردآوری مطالب یا داده های هدفمند و منسجم از منابع مختلف در یک مجموعه توسط نویسنده انجام میگیرد.
  • تألیف کتاب: ساماندهی مجموعه اى از داده هاى علمى و نظریات پذیرفته شده براساس تحلیل یا ترکیب مبتکرانه که معمولاً با نقد یا نتیجه گیرى همراه می باشد.
  • تصنیف کتاب: تدوین مجموعه ای که حداقل ۲۰% آن را دیدگاه هاى جدید و نوآورى هاى علمى نویسنده تشکیل دهد و با تحلیل یا نقد دیدگاه هاى دیگران در یک موضوع مشخص همراه باشد.
  • تصحیح انتقادى کتاب: معرفى نسخه های بدل موجود در جهان، تشخیص صحیح ترین و نزدیک ترین نسخه به زمان حیات مؤلف، به کارگیری روش تحقیق، شرح و توضیح مستندات متن، ذکر مآخذ و منابع استفاده شده با استناد به شواهد و کتاب شناسى آن ها، تکمیل نواقص، چه در عبارت و چه در محتوا و داورى، در بهترین برداشت و نظایر آن.

داوطلبان آزمون مصاحبه دکتری 1400 می توانند پایان نامه خود را تبدیل به کتاب نمایند که در این حالت کتاب چاپ شده از نوع تالیفی خواهد بود.

در ادامه مطلب به امتیاز ترجمه کتاب برای تقویت رزومه مصاحبه دکتری 1400 پرداخت می شود تا مشخص شود که چاپ یک کتاب چه کسری از امتیازات کل مصاحبه دکتری را به خود اختصاص می دهد.

تصویر

امتیاز ترجمه کتاب برای مصاحبه دکتری

با وجود برگزاری آزمون کتبی نیمه متمرکز دکتری از سوی سازمان سنجش از سال ۱۳۹۰، باز هم مصاحبه نقش بسیار مهمی در پذیرش داوطلبان دوره دکتری تخصصی 1400 دارد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تأثیر مصاحبه در پذیرش دکتری سال 1400، ۵۰ درصد می باشد. در پذیرش دکتری بدون آزمون که با نام دکتری استعداد درخشان هم شناخته می شود، آزمون ورودی وجود نداشته و مصاحبه تأثیر ۱۰۰ درصدی بر پذیرش دانشجو دارد.

همچنین بر اساس دستورالعمل اعلام شده از سوی این سازمان، در مصاحبه داوطلبان دکتری سال 1400 سراسری، ۴۰ درصد نمره به سوابق پژوهشی، ۳۰ درصد به سوابق آموزشی و ۳۰ درصد نیز به ارزیابی جلسه مصاحبه اختصاص داده دادند.

به جز موارد فوق الذکر، در مصاحبه دکتری 1400، نمره معدل داوطلبان، پایان نامه ایشان، دانشگاه های مقاطع تحصیلی قبلی، سابقه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی داوطلبان، سوابق تدریس دانشگاهی، مدرک آزمون زبان و نمره کتبی کسب شده توسط داوطلب مورد ارزیابی و امتیاز دهی قرار می گیرند.

امتیاز تألیف یا ترجمه کتاب به شرط اینکه مرتبط با رشته تحصیلی داوطلب باشد مشمول ۴ امتیاز می باشد که با توجه به جدول ذیل و مقایسه امتیازات مختلف، مشاهده می شود که امتیاز قابل توجهی را برای داوطلبان به همراه دارد.

تصویر

مزیت ترجمه کتاب در کسب امتیاز پژوهشی

هزینه ترجمه یک مقاله و ارسال آن به یک مجله خارجی جهت اخذ پذیرش، اغلب بسیار بیشتر از چاپ یک کتاب می باشد. همچنین اخذ پذیرش مقاله در مجلات داخلی یا خارجی یک فرایند زمان بر می باشد در حالی که فرایند چاپ کتاب به طور متوسط ۲ تا ۳ ماه زمان می برد.

علاوه بر این، شما می توانید فرایند تألیف یا ترجمه کتاب را به صورت گروهی از همکاران خود انجام دهید یا به طور کلی در ازای پرداخت مبلغی انجام آن را به یک نویسنده یا مترجم دیگر واگذار نمایید و از مزایای آن سود ببرید.

اگر به فکر ترجمه کتاب خارجی جدید النشر هستید، می توانید از خدمات موسسه سینا در زمینه ترجمه تخصصی کتاب بهره مند شوید. موسسه سینا کتاب مورد نظر شما را در کمترین زمان و بهترین کیفیت ترجمه می نماید. همچنین شما می توانید برای ترجمه کتاب خود از پرداخت قسطی موسسه سینا استفاده کنید.

برای تبدیل پایان نامه خود به کتاب، ترجمه تخصصی کتاب خارجی جدیدالنشر و چاپ کتاب خود تنها کافی هست درخواست خود را از طریق ثبت سفارش در پایین همین صفحه و یا ارسال ایمیل مستقیم به ادرس ایمیل موسسه و یا تماس با کارشناسان موسسه سینا درتمامی ساعات و روزهای هفته ارسال نمایید تا کار شما به صورت تخصصی و گارانتی دار انجام گیرد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی