سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

رتبه و نمره کل داوطلبان کنکور 1402 جمعه منتشر می شود

انتشار 26 مرداد 1402

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1402 پیش از این با اعلام سه نمره به داوطلبان اعلام شده بود، گفت: کارنامه کنکور 1402 حاوی رتبه جمعه منتشر می شود.

رتبه و نمره کل داوطلبان کنکور 1402 جمعه منتشر می شود

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول پورعباس امروز 25 مرداد 1402 در نشست خبری با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1402 در دو مرحله اعلام شده است، گفت: مرحله اول شامل کارنامه داوطلبان شرکت کننده در نوبت دوم آزمون سراسری (تیرماه) حاوی نمرات خام دروس گروه‌های آزمایشی که شرکت کرده، بیشترین نمره‌کل آزمون اختصاصی (کنکور) مربوط به نوبت اول و دوم (ملاک عمل در نمره‌کل نهایی) و نمره کل سابقه تحصیلی دریافتی از وزارت آموزش و پرورش است که با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری، قابل مشاهده است.

وی افزود: کارنامه نهایی برای انتخاب رشته حاوی نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه، رتبه کشوری، سهمیه، استان بومی و وضعیت مجاز یا غیرمجاز به انتخاب رشته، جمعه 27 مرداد در سامانه جامع آزمون سراسری منتشر خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اطلاعات داوطلبان در سامانه جامع آزمون سراسری به آدرس https://my.sanjesh.org قابل مشاهده است.

وی همچنین گفت: نتایج نهایی کنکور نیمه مهر اعلام می‌شود.

پورعباس اظهار داشت: آزمون 1402 بسیار پیچیده و سنگین تر از آزمون های گذشته بود و با تغییرات اساسی و عمده ای همراه شد. با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آزمون در دو نوبت دی و تیر برگزار شد و این فرآیند اکنون به اعلام نتایج و انتخاب رشته رسیده است. ضمن اینکه سختی آزمون سراسری سال 1402 در مسیر اجرای دو آزمون در فرصت زمانی 6 ماهه بود.

وی افزود: سازمان سنجش با توجه به کنترل های زیادی که بر نمره هایی که از سوی آموزش و پرورش اعلام شد، اعمال کرد و نمرات خام داوطلبان دریافت شد حدود 15 روز از زمان طبیعی اعلام نتایج عقب افتاد.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: ستاد مشترکی میان آموزش و پرورش و سازمان سنجش تشکیل شد تا پاسخگوی مشکلات دانش آموزان باشیم. در نهایت نمرات آزمون های دی ماه و تیرماه به صورت مستقل اعمال می شوند.

وی افزود: در حال حاضر کارنامه مرحله اول شامل نمره آزمون و نمره سوابق تحصیلی در سایت سنجش موجود است. برای سه دسته از افراد این کارنامه اولیه قابل مشاهده است، داوطلبانی که در هر یک از آزمون های دی و تیر شرکت کردند، داوطلبانی که در هر دو نوبت آزمون شرکت کردند و همچنین افرادی که در آزمون های دی و تیر در گروه های آزمایشی مختلف شرکت کرده بودند.

پورعباس اظهار داشت: داوطلبان تا دیروز فرصت داشتند که وضعیت خود را در انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود مشخص کنند که طبق آمار همه داوطلبان این کار را انجام داده اند. ضمن اینکه اگر داوطلبی گروه آزمایشی متفاوتی داشته اگر انتخاب نکرده باشد که نمره کدام ملاک باشد سازمان سنجش نمره تیرماه را اعمال می کند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: کارنامه نهایی حاوی رتبه و نمره کل جمعه 27 مرداد منتشر می شود و دفترچه انتخاب رشته و ظرفیت های اعلامی دانشگاه ها در هفته آینده در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

وی درباره اعلام نتایج در نیمه مهرماه گفت: به دلیل طولانی شدن روند اعلام نتایج، نتایج نهایی کنکور 1402 نیمه مهرماه 1402 اعلام می شود و دانشگاه ها می توانند از پذیرفته شدگان در نیمه دوم مهرماه ثبت نام کنند.

به گزارش مهر، اسامی نفرات برتر کنکور 1402 نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش مهر، آزمون سراسری سال 1402 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت دی ماه 1401 و تیرماه 1402 برگزار شد.

در این آزمون برای نخستین بار سوابق تحصیلی داوطلبان که توسط وزارت آموزش و پرورش بر اساس نتایج امتحانات هماهنگ و کشوری با تأثیر قطعی 40 درصدی برای سه گروه اصلی آزمایشی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و تأثیر قطعی 26 درصدی برای گروه‌های زبان‌های خارجی و هنر اعمال خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام