سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

انتشار 9 مرداد 1400
مطالعه 10 دقیقه

در قرن اخیر، یکی از مهمترین فعالیت های علمی که توسط اهالی علم انجام میگیرد، نگارش مقاله است که میتواند برای نویسنده آن امتیازات فراوانی بهمراه داشته باشد. باتوجه به اهمیت موضوع، در این مطلب میخواهیم در مورد نحوه استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها صحبت کنیم.

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

استخراج مقاله از پایان نامه

دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برای اینکه بتوانند مجوز فارغ التحصیلی از دانشگاه را در رشته مورد نظر خود کسب کنند، نیاز دارند تا با توجه به قوانین دانشگاه، پایان نامه ای را ارائه دهند. با توجه به اینکه در دوره کارشناسی ارشد 6 واحد و در دوره دکتری 18 واحد درسی به پایان نامه اختصاص داده شده، همین نشان از اهمیت بالای ارزش علمی پایان نامه ها است. پایان نامه، نوشته ای است که از راه تجزیه و تحلیل منطقی و انجام پژوهش و تحقیق های علمی اقدام به پاسخگویی با سوالی علمی می کنید. در همین راستا، دانشجویان پایان نامه های خود را زیر نظر اساتید مجرب با عنوان دانشگاهی "استاد راهنما" و "استاد مشاور" جمع بندی و تدوین میکنند. با توجه به سیستم آموزشی کشور، پایان نامه ها نمیتوانند عنوان و محتوای تکراری داشته باشند، از این رو با توجه به چنین شرایطی، انتظار میرود که پایان نامه ای که پس از داوری اساتید، نمره بالایی دریافت کرده، دارای محتوای علمی خوب و بروزی باشد که همین موضوع آن را به منبع بسیار مناسبی برای تهیه مقالات علمی تبدیل میکند و دانشجو میتواند با استخراج مقاله از پایان نامه خود، یک یا چند مقاله بروز و قوی داشته باشد. همانطور که میدانید، برای نوشتن یک مقاله با کیفیت، حداقل 6 ماه الی 1 سال زمان برای مطالعه، پژوهش، یافتن داده ها، برنامه ریزی برای تدوین و نوشتن اجزای مقاله، زمان لازم است و همین موضوع اهمیت استخراج مقاله را بیش از پیش نشان میدهد، چرا که اگر بلد باشیم از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم، میتوانید در کوتاهترین زمان چند مقاله با کیفیت داشته باشیم! در ادامه میخواهیم در مورد استخراج مقاله از پایان نامه و نحوه نوشتن اجزای اصلی آن صحبت کنیم.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

در نگاه اول، تبدیل پایان نامه به مقاله ژورنالی، ممکن است کمی پیچیده باشد، اما قطعا کار نشدنی نیست! با کمی آموزش و کسب تجربه قطعا میتوانید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنید. با توجه به اینکه پایان نامه یک سند با ماهیت دانشگاهی است، بنابراین از نظر محتوا مفصل و دارای جزئیات علمی بیشتری است. در مقابل، مقاله ای که برای ارسال به مجلات علمی آماده میشود، بسیار کوتاه تر از پایان نامه است و نکات کلیدی را در قالب مختصر تری نشان می دهد و همین موضوع باعث میشود افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند، با خود فکر کنند چطور میتوان یک پایان نامه 150 صفحه را به یک مقاله 10 صفحه ای تبدیل کرد! اما بدون شک با مطالعه این مطلب تا حدودی با این ذهنیت خداحافظی خواهید کرد. پس با اصول اولیه استخراج مقاله آشنا میشویم.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

اصول اولیه استخراج مقاله از پایان نامه:

1. بهترین مجله را برای کار خود انتخاب کنید: اطمینان حاصل کنید که مقاله شما در محدوده هدف و محدوده مجله است. چگونه مجله مناسبی برای مقاله خود پیدا کنیم؟ اطلاعات بیشتر.
به سایت نشریه انتخابی بروید و در بخش "راهنمای نویسندگان"، فایل فرمت بندی مجله را دانلود کنید. این فایل برای هر نشریه بصورت منحصر بفرد است و دارای برخی محدودت ها است که بهتر است قبل از شروع استخراج مشخص گردد تا با توجه به ساختار مجله، مقاله استخراج شود.
2. عنوان مقاله را با توجه به موضوع مقاله و هدف اصلی آن انتخاب کنید. با توجه به اینکه عنوان مقاله در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است، سعی کنید در انتخاب آن حساس باشید. عنوان مقاله معمولا 6 الی 15 کلمه میباشد که در آن از کلمات کلیدی استفاده میشود. در عنوان از اصطلاحات و عبارات توصیفی استفاده کنید و سعی کنید جمله خبری باشد.

3. بخش چکیده را آماده کنید. چکیده مقاله هم میتواند خلاصه شده چکیده پایان نامه باشد و هم از پاراگراف اول مقدمه پایان نامه استفاده شود. نوشتن چکیده بسیار مهم است. در جمله بندی چکیده نباید هیچ ابهامی باشد و خواننده نباید برای درک بخشی از چکیده، به محتوای اصلی رجوع کند. کاملا صریح و با جمله بندی ساده تدوین شود. چکیده مقاله بااینکه باید خلاصه شده بخش کلی مقاله باشد اما در عین حال تمامی اطلاعات مهم و مفید را منتقل نماید. بهتر است در انتخاب کلمات دقت شود تا کلماتی که به احتمال بیشتر، سرچ می‌شوند در متن چکیده استفاده شوند. البته با توجه به اینکه از چکیده پایان نامه استفاده میشود، بهتر است زمان خود را خیلی تلف نکنید و تنها بخش هایی که در محتوای مقاله نیاز است استفاده کنید. تمام فعل های این بخش بصورت گذشته و ماضی بعید نوشته شود.
4. مقدمه را اصلاح کنید. اگر پایان نامه شما دارای بیش از یک سوال یا فرضیه تحقیق است، لازم نیست همه در یک مقاله استفاده کنید. میتوانید از پایان نامه خود چند مقاله استخراج کنید و برای هر مقاله، تمرکز خود را روی سوال خود مقاله بگذارید. در متن مقدمه حتما از مقاله های چاپ شده قبلی (حداقل سه مقاله) از مجله موردنظر به عنوان مثال استفاده کنید. در نوشتن مقدمه مقاله، بر خلاف مقدمه پایان نامه، خیلی بیان جزئیات درست نیست، نباید طفره بروید، سوال اصلی مقاله را مطرح کنید، اگر متن جذابی بنویسید، خواننده برای خواندن ادامه مطلب داوطلب میشود. در مقدمه مقاله دو کار مهم باید انجام گرفته باشد تا مقدمه موفق و مناسب باشد. اول اینکه هدف مقاله به طور دقیق و شفاف بیان شود و دوم اینکه به طور قطعی و مستدل مشخص شود چرا این موضوعی که در مقاله می­ خواهیم بیان کنیم مهم بوده و در بین تحقیق­ های گذشته جایش خالیست. با این تفکر میتوانید از مقدمه پایان نامه خود استفاده کنید و بخش هایی که به سوال مقاله مربوط نیست یا جزئیاتی است که درک خواننده کمک نمیکند، حذف کنید. مقدمه معمولا 2 یا 3 صفحه میباشد.

5. قسمت روشها را استخراج کنید. بخش روش یا همان متود مقاله، نشان میدهد که با چه روشی و چگونه آزمایش کرده اید. در این بخش جامعه مورد مطالعه، نمونه و مکان نمونه گیری، ابزار و شیوه جمع آوری اطلاعات، نحوه انجام آزمایش و نمونه گیری و روش های تجزینه و تحلیل داده ها باید بصورت دقیق و با جملات ساده توضیح داده شود با این تفاوت که مثل پایان نامه کلی نگری نشود. مانند بخش مقدمه از مقاله های چاپ شده قبلی (حداقل سه مقاله) از مجله موردنظر به عنوان مثال استفاده کنید. اگر این بخش را خوب بنویسید، قطعا نتیجه گیری قویتری خواهید داشت و احتمال پذیرش مقاله بالا خواهد بود.

6. شروع به نوشتن بخش نتایج کنید. در این بخش باید نتایج و یافته‌های حاصل از روش‌شناسی بکار رفته در مقاله را ارائه دهید. این بخش به ارائه نتایج اختصاص داده میشود و هر گونه تفسیر و جهت‌گیری در برابر نتایج خودداری کنید. از فعل ها، بصورت گذشته استفاده کنید. هر داده ای که در مقاله شما تولید شده است باید نتیجه ای بعنوان خروجی داشته باشد، در غیر این صورت، مقاله نامفهوم و ناقص است.
7- بحث باید واضح و مختصر باشد. در این بخش، باید یافته های کلیدی مقاله را خلاصه کنیم. با تکرار سوال پژوهشی و خلاصه یافت‌های نتایج مهم خود شروع کنید. فقط تمام داده هایی را که قبلاً گزارش کرده اید، تکرار نکنید بلکه به نتایج کلی اشاره کنید. بحث کنید که چگونه یافته های شما دیدگاه های شناخته شده قبلی را گسترش می دهد. به طور مختصر روش هایی را ارائه دهید که مطالعات محققان در آینده بتواند بر اساس کار شما باشد و محدودیت های مطالعه شما را برطرف کند.
8. بخش منابع را تهیه کنید. منابع مقاله، نسبت به پایان نامه محدودتر است. در نوشتن منابع، حتما دقت شود که نشریه انتخاب شده از چه شیوه رفرنس نویسی استفاده میکند. منابع را مرتب کنید و سعی کنید از مراجعی استفاده کنید که جدید و مرتبط به مقاله باشند. این بخش هم بسیار مهم است. با توجه به اینکه داوران ژورنال های علمی، تنها به مقالات با موضوعات جدید علاقمندند، از این رو میتوانید با استفاده از منابع جدیدالنشر، مقاله خود را بروزرسانی کنید. معمولا برای منابع یک مقاله بطور میانگین، 15 الی 30 رفرنس مناسب خواهد بود.

 استخراج مقاله از پایان نامه فارسی،انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

استخراج مقاله از پایان نامه فارسی،انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

درست است که اکثر پایان نامه های داخل کشور به زبان فارسی نوشته شده اند، اما در برخی رشته های خاص، مانند رشته مترجمی زبان های مختلف، رشته زبان و ادبیات ملل مختلف یا رشته آموزش زبان، پایان نامه به زبان های غیر فارسی، مثل انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و ... است. در چنین مواردی که دانشجویان میخواهند از پایان نامه خود مقاله استخراج کنند، باید بدانند که در روش استخراج مقاله، تغییر زبان، تفاوتی در روش استخراج مقاله ایجاد نمیکند. بهتر است اول نشریه هدف خود را انتخاب کنید و سپس با توجه به محدودیت های نشریه، مقاله خود را استخراج کنید. اگر پایان نامه فارسی دارید و میخواهید مقاله ای به زبانی غیر از زبان فارسی استخراج کنید، با توجه به اینکه مقاله باید پس از استخراج، ترجمه تخصصی شود، توصیه میکنیم اگر توانایی ترجمه تخصصی ندارید، این کار را به مترجمان تخصصی رشته خود واگذار کنید تا به مشکل برخورد نکنید.

تضمین کیفیت استخراج مقاله از پایان نامه

مهم ترین عامل در انتخاب کارشناس استخراج مقاله از پایان تضمین کیفیت مقاله استخراج شده است. کمتر شخص و موسسه ای پیدا میشه که کیفیت مقاله استخراج شده را تضمین کند. به این نکته حتما توجه کنید که استخراج مقاله از پایان نامه صرف خلاصه برداری، تیکه تیکه کنار هم قرار دادن پایان نامه نیست بله باید محتوای مقاله استخراج شده یک دست و یکپارچه باشد و یکپارچگی محتوایی داشته باشد. همچنین چندین بار توسط محقق بازخوانی شود تا هیچگونه ایراد نگارشی و نامرتبطی نداشته باشد. تضمین کیفیت استخراج مقاله موردی است که باید به آن توجه بسیار شود.

تضمین کیفیت استخراج مقاله از پایان نامه

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

یکی از موسسات فعال در زمینه کارهای پژوهشی، موسسه انتشاراتی سینا است. این موسسه با بهره گیری از کارشناسان و نخبگان بزرگ بهترین مراکز آموزشی کشور، توانسته است در زمینه ترجمه تخصصی، چاپ مقاله و چاپ کتاب خدمات بسیار مناسبی را برای کاربران عزیز خود فراهم آورد. در همین راستا، اگر مقاله آماده ندارید و میخواهید در کمترین زمان مقاله ای با کیفیت از پایان نامه خود داشته باشید و به نشریات داخلی و بین المللی سابمیت نمائید، اگر پایان نامه شما به زبانی غیر از زبان فارسی است و درخواست استخراج مقاله دارید یا میخواهید مقاله خود را به زبانی غیر از زبان فارسی، بصورت تخصصی و با کیفیت بالا ترجمه کنید، این نوید را به شما میدهیم که موسسه سینا میتواند بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه نماید.

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله

ثبت سفارش

ثبت سفارش استخراج مقاله

یک پروژه استخراج مقاله ایجاد کرده و فایل پایان نامه خود و سایر اطلاعات را بارگزاری کنید.

بررسی فایل توسط محقق

بررسی فایل توسط محقق

بررسی فیل توسط محقق و مشخص شدن تعداد مقالات قابل استخراج و عناوین آنها

تایید عنوان مقاله

تایید عنوان و شروع استخراج

با انتخاب عنوان مقاله و پکیج مورد نظر توسط مشتری پروسه استخراج مقاله شروع می شود.

تحویل سفارش

تحویل سفارش

در بازه زمانی تضمین شده مقاله ساتخراج شده تحویل مشتری داده می شود.

چرا موسسه سینا؟

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

موسسه سینا

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه حرفه ای در موسسه سینا

ما در موسسه سینا با همراهی تیم مجرب و حرفه ای در بخش استخراج مقاله از پایان نامه ، آماده ایم تا آنچه را در چندین سال تجربه استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ مقاله بدست آوردیم در اختیار شما فرهیختگان عزیز قراردهیم. تا بتوانید با تضمین کفیت و کمترین هزینه و زمان مقالات علمی خود را از پایان نامه استخراج نموده و در مجلات معتبر پذیرش و چاپ نمایید.استخراج مقاله از پایان نامه در موسسه سینا در سه پکیج طلایی، طلایی پلاس و پریمیوم و در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام می شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

از طریق صفحه ثبت سفارش استخراج مقاله یک پروژه استخراج مقاله ایجاد کرده و فایل پایان نامه خود را ارسال نمایید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید با شماره 09149724522 تماس حاصل فرمایید.

هزینه استخراج مقاله از پایان نامه بستگی به کیفیت استخراج (طلایی ، طلایی پلاس و پریمیوم) بازه زمانی (عادی، فشرده و فشرده پلاس) و همچنین تعداد مقالات دارد. برای استعلام قیمت با کارشناسان ما با شماره 09149724522 تماس حاصل فرمایید.

بله استخراج مقاله از پایان نامه توسط محقیقن و متخصصین مقطع دکتری رشته پایان نامه انجام می شود.

موسسه سینا دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. همچنین موسسه سینا هیچگونه خدمات نگارشی پایان نامه و یا فروش پایان نامه ندارد. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود.

در پکیج طلایی مقاله شما توسط محقق همان رشته به صورت کاملا تخصصی استخراج می شود. در پکیج طلایی پلاس علاوه بر استخراج مقاله توسط محقق متخصص مقاله بازخوانی هم می شود و در پکیج پریمیوم مقاله توسط کارشناس متخصص و خبره استخراج می شود و بازخوانی می گردد و سپس به فرمت مجله انتخابی نیز درمیآید.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام