سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

طرز کار با نرم افزار safe

انتشار 7 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

نرم افزار Safe یک نرم افزار تحلیلی و طراحی برای رشته عمران می باشد که در پروژه ها، مقالات و پایان نامه های کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز کار با نرم افزار safe

نرم افزار Safe

نرم افزار SAFE علاوه بر توانایی طراحی اسلب و پیک های مختلف، می تواند طیف گسترده ای از اسلب ها را تجزیه و تحلیل و طراحی نماید (یک اسلب جانبی، یک اسلب با کتیبه، یک اسلب دو طرفه با یک پرتو، یک اسلب با پرتو ، و ...) و Pipi پیچیده است.

نرم افزار SAFE با استفاده از نظریه های جدید و پیشرفت های علمی جدید بر اساس رابطه بین تیرهای خمشی استفاده می شود. نرم افزار امن قادر به انجام بخش های مختلف مهندسی فرایند از طراحی اصلی تا جزئیات، تجزیه و تحلیل طراحی برای رسیدگی به نقص ها و بهینه سازی در مدل است.

برای آشنایی بیشتر با عملکرد نرم افزار Safe ، نحوه طراحی پی و دال به صورت گام های زیر می باشد:

گام 1) استخراج نیروهای عکس العمل

این نیروها را هم می توان به صورت دستی وارد نرم افزار Safe و هم اینکه از قابلیت نرم افزار Safe که قادر به استفاده از خروجی نرم افزارهای مختلف چون SAP , ETABS و ... است، بهره برد . این قابلیت نرم افزار Safe که قادر به لینک بودن با سایر نرم افزارها می باشد ، باعث صرفه جویی در وقت می گردد.

گام2) تعریف مشخصات مصالح ، بار ، خاک و ...

در این مرحله مشخصات مصالح بر اساس مصالح موجود و در دسترس که برای پروژه مدنظر است تعریف می گردد . همچنین بارها بر اساس نوع نیروهای وارد به سازه که می تواند بار مرده ، زنده ، زلزله ، باد ، برف و ... است ، تعریف شود .

مشخصات خاک بر مبنای مطالعات ژئوتکنیک و مطالعات زمین شناسی در نرم افزار Safe وارد می گردد . این مشخصات شامل تنش مجاز ، وزن مخصوص ، ضریب فنریت ، ضریب چسبندگی و زاویه اصطکاک داخلی خاک می باشد .

گام3) ترسیم پی یا دال ، بارگذاری ، اختصاص مشخصات و تنظیم پارامترهای تحلیل

گام4) آنالیز

گام 5) طراحی پی یا ...( تعیین ابعاد، ضخامت و ...)

در این مرحله ، طراحی بر اساس نتایج تحلیل صورت گرفته و تنش ها کنترل می گردد . به عنوان مثال چنانچه تنش زیر پی ، از مقدار مجاز بیشتر باشد لازم است ابعاد پی بزرگتر شود . بعد از تعیین ابعاد پی ، ضخامت و آرماتور لازم برای المان بر اساس آیین نامه انتخاب شده ، تعیین می گردد .

بازار کار و آینده کارکرد با نرم افزار Safe :

با توجه به این واقعیت که ایران عزیز ما در صنعت ساخت و ساز پیشرفت می کند، ضروری است که تمام مراحل صنعت براساس دستورالعمل های فنی وطبق آخرین مسائل مربوط به نظارت استفاده شود. بنابراین، برای انجام این کار، مهندسان مجبورند از نرم افزار جدید علاوه بر داشتن اطلاعات به روز، استفاده کنند.
علاوه بر اجرای پروژه ها در دوره های دانشگاه، برای طراحی P & D، ساختمان های مختلف مانند ساختمان ها، سوله ها، سیلوها، منابع نفت و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.
همچنین، با توجه به استفاده گسترده از Safe Studiens و فارغ التحصیلان، آنها می توانند از بسیاری از پروژه های کارشناسی ارشد، مقالات و پایان نامه های خود استفاده کنند.

قابلیت جدیدترین نسخه نرم افزار SAFE

جدیدترین نسخه موجود در بازار نرم افزار Safe ، نسخه 2016 می باشد. این نسخه تغییرات قابل توجهی نسبت به نسخه های قبلی داشته است. محیط امنیتی نرم افزار به طور چشمگیری تغییر کرده است. علاوه بر بهبود گرافیک، نحوه ساخت مدل و معرفی مشخصات و بار نیز تغییر کرده است. مهمترین تغییرات در نرم افزار SAFE، توانایی اضافه شده برای تجزیه و تحلیل و طراحی پرتوها و اسلبها است.

در نرم افزار Safe، همچنین می توان جزئیات را در قالب یک نقشه ارائه کرد، اما با توجه به این که اصول نقشه برداری از کشور به کشور متفاوت است، این ویژگی برای ارائه نقشه های اجرایی در ایران به طور گسترده ای در دسترس نیست. در این آموزش برای تدریس آخرین نرم افزار Safe استفاده می شود تا دانش آموزان و مهندسان عمران از امتحانات برای استفاده از آخرین نرم افزار Safe برای تحقیق و ارائه مقالات مأموریت استفاده کنند.

آشنایی تصویری جزئی با محیط نرم افزار 

 
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام