سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

تغییرات تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار 14 اردیبهشت 1402
مطالعه 11 دقیقه

بعد از تلاش‌های مستمر در تهیه پایان‌نامه برای اینکه نتایج ماه‌ها تحقیقات خود را برای همگان عرضه کنید بهتر است پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل نمایید تا قابل‌دسترس برای همه افراد باشد. در این مطلب سعی کردیم تا تغییرات لازم برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب را برای شما بازگو نماییم تا شما عزیزان به‌آسانی پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنید.

تغییرات تبدیل پایان نامه به کتاب

همانطورکه می دانید بسیاری از پایان‌نامه‌هایی که توسط دانشجویان در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا نگارش شده‌ است به دلیل دسترسی بسیار سخت جامعه علمی به آن‌ها کاربردی پیدا نمی‌کنند و اغلب در کتابخانه‌های دانشگاه‌ها بدون استفاده باقی می‌مانند؛ اما اگر به فرآیند نگارش یک پایان‌نامه نگاه کنید درمی‌یابید که دانشجو چقدر برای نگارش آن زمان گذاشته است ازاین‌رو به نظر می‌رسد با تبدیل پایان‌نامه ارشد و دکترا به کتاب و انتشار آن به‌صورت انبوه می‌توان از حداکثر توان محتوا و امتیاز آن‌ استفاده کند.

تفاوت پایان نامه با کتاب

پایان‌نامه یک مقاله تحلیلی طولانی در مورد یک موضوع خاص است که توسط دانشجو برای دریافت مدرک دانشگاهی تهیه می‌شود؛ اما کتاب برای برقراری ارتباط با خوانندگان نوشته می‌شود و می‌توان بیان کرد اصلی‌ترین تفاوت کتاب با پایان‌نامه در اهداف است یک پایان‌نامه برای نشان دادن دانش دانشجو، ولی یک کتاب با افزایش جذب مخاطب و یا شناخته شدن در جوامع علمی نوشته می‌شود. حال‌آنکه اگر بخواهید پایان‌نامه را به کتاب تبدیل کنید باید به نحوی این کار را انجام دهید که خواننده به پایان‌نامه بودن آن پی نبرد که در ادامه با جزئیات کامل به این مورد پرداخته می‌شود.

تفاوت پایان نامه به کتاب

مزایای تبدیل پایان‌نامه به کتاب

چاپ کتاب مزیت اجتماعی زیادی دارد و جمعیت کثیری از افراد جامعه را تحت پوشش قرار می‌دهد، البته علاوه بر تأثیر مثبت کتاب بر جامعه هدف، امتیازات بی‌شماری برای نویسندگان نیز دارد. در ادامه به مهم‌ترین مزایای تبدیل پایان‌نامه به کتاب اشاره شده است.

کسب امتیاز در مصاحبه دکتری

یکی از اساسی‌ترین مزیت تبدیل پایان‌نامه به کتاب کسب 4 امتیاز در مصاحبه دکتری است. درواقع دانشجویانی که پایان‌نامه دارند می‌توانند پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنند و به‌آسانی امتیاز تألیف کتاب را دریافت نمایند.

دسترسی آسان برای تمامی افراد

ازآنجایی‌که پایان‌نامه‌های ارشد و رساله دکتری فقط از طریق کتابخانه دانشگاه مربوطه برای افراد علاقه‌مند قابل‌دسترس است، با تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن می‌توان به دسترسی آسان‌تر عموم مردم کمک شایانی کرد.

ارتقا رزومه برای استخدام

افرادی که سابقه چاپ کتاب دارند، شانس زیادی در به دست آوردن موقعیت‌ شغلی بهتر خواهند داشت. تبدیل پایان‌نامه به کتاب فرصتی برای تقویت رزومه افراد علاقه‌مند به استخدام هیئت‌علمی و سایر ارگان‌ها ایجاد می‌کند.

تغییرات تبدیل پایان‌نامه به کتاب

تبدیل پایان‌نامه به فرمت کتاب کاری تخصصی است که حتماً باید توسط متخصص رشته مربوطه انجام شود. درواقع این کار باید به نحوی انجام بگیرد که خواننده متوجه پایان‌نامه بودن آن نشود. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از موارد که در تبدیل پایان‌نامه به فرمت کتاب باید رعایت کنید اشاره شود.

حذف کلمات اضافی

در پایان‌نامه هر جا از کلماتی مثل پایان‌نامه، مقاله، تحقیق، پژوهش و ... استفاده‌شده است حذف و کلمه کتاب جایگذاری شود.

جایگزین کردن برخی عبارت‌ها

کلماتی مانند استاد راهنما، استاد مشاور، عنوان‌های مربوط به دانشگاه، دانشکده، گروه تحصیلی و ... که نشانه‌های پایان‌نامه است حذف و به‌جای آن عناوین مانند مؤلف کتاب، زیر نظر استاد و...جایگزین ‌شود.

نوشتن پیشگفتار

در آثار چاپی جدید، برخی ناشران از نویسنده می‌خواهند برای اثر خود پیشگفتار تنظیم کنند؛ با توجه به تغییرات صورت گرفته در کتاب، این پیشگفتار باید متناسب با متن و موضوع کتاب باشد. درواقع به‌جای چکیده پایان‌نامه در کتاب پیشگفتار نوشته می‌شود.

نوشتن مقدمه

اهداف، فرضیه‌ها و طرح مسئله در راستای موضوع یا مسئله کتاب معمولا بازنویسی و به قسمت مقدمه کتاب منتقل می شود. کلمات کلیدی پایان‌نامه حذف و در مقدمه به برگرفته شدن کتاب از پایان‌نامه اشاره می شود همچنین می‌توان بخش‌های مربوط به نتیجه‌گیری که معمولاً در انتهای پایان‌نامه به آن اشاره می شود را به مقدمه کتاب جایی که در آن از اهداف و نتایج اثر نوشته‌شده انتقال داد.

بخش‌بندی جدید

با توجه به تغییراتی که در تبدیل پایان‌نامه به کتاب وجود دارد و در این تبدیل ممکن است بخش‌هایی حذف و بخش‌هایی دیگر افزوده شود (قسمت‌های آماری، عکس‌ها، نمودارها، جدول‌ها و ... به‌طورکلی از پایان‌نامه حذف و یا به قسمت انتهایی کتاب، در قالب بخش ضمیمه‌ها منتقل می شود) ضروری است حتماً در بخش‌بندی‌های کتاب نسبت به پایان‌نامه بازنگری صورت گیرد و تناسب بین عناوین جدید کتاب و مطالب پایان‌نامه برقرار شود.

بازبینی در فهرست مطالب

با توجه به تغییرات در برخی از بخش‌ها و عنوان‌های اصلی و فرعی که درنتیجه آن تعداد صفحات و شماره صفحات کتاب نسبت به پایان‌نامه متفاوت خواهد بود، ضروری است این تغییرات را در قسمت فهرست مطالب اعمال و شماره صفحه فصل‌ها و عنوان‌های کتاب مشخص شود. همچنین با توجه به افزایش تعداد صفحات کتاب نسبت به پایان‌نامه، به جهت تبدیل قطع آن از قطع رحلی (A4) در پایان‌نامه به قطع وزیری در کتاب، شماره صفحات کتاب متفاوت از پایان‌نامه و بیشتر از آن خواهد بود. فهرست مطالب در کتاب‌ها با حجم زیاد و کتاب‌هایی که دارای فصل‌ها و زیر فصل‌های زیادی هستند به دو صورت فهرست اجمالی و فهرست تفصیلی است که در فهرست اجمالی عناوین بخش‌های اصلی و در فهرست تفصیلی تمامی فصل‌ها و محتویات آن ذکر می شود.

نوشتن فهرست منابع

با توجه به تغییرات صورت گرفته در فرآیند تبدیل پایان‌نامه به کتاب و کسب اطلاعات جدید برای نویسنده، باید در قسمت فهرست منابع در آخر کتاب منابعی که مربوط به مطالب حذف شده است حذف و منابع مربوط به مطالب جدید اضافه شود. یکی از این منابع جدید و مورداستفاده در کتاب که حتماً باید ذکر شود همین پایان‌نامه‌ای است که تبدیل به کتاب می‌کنید.

ترجمه پیشگفتار

برخی ناشران از نویسنده می‌خواهند تا برای افزایش اعتبار علمی اثر و ناشر پیشگفتار کتاب را به انگلیسی و عربی ترجمه و آن را در انتهای کتاب اضافه نمایند.

صفرتا صد تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن

مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب بسیار پیچیده و تخصصی است که این مراحل بهتر است توسط مؤسسات چاپ کتاب و انتشارات بدون هرگونه نقصی انجام شود در ادامه به برخی از این مراحل که حتماً باید برای تبدیل‌شدن پایان‌نامه در قالب کتاب رعایت شود اشاره‌شده است:

آماده‌سازی فایل پایان‌نامه

آماده‌سازی فایل پایان‌نامه

معمولاً این مرحله زیاد سخت نیست؛ چون پایان‌نامه تایپ‌شده و آماده است به‌جز در مواردی که حجم پایان‌نامه بسیار کم است که در این موارد معمولاً نویسنده با کمک گرفتن از ناشر یا سایر راهکارها اقدام به افزایش تعداد صفحات کتاب تا رسیدن به حداقل‌های استاندارد می‌کند.

صفحه‌آرایی

مجموع آماده‌سازی صفحات جهت چاپ را می‌گویند که رفته‌رفته به‌مرورزمان پیشرفته و با چاشنی خلاقیت به مسئله‌ای مهم در جذب مخاطب برای مطالعه بیشتر مبدل شده است. در کل در صفحه‌آرایی به تنظیم اندازه‌ی صفحه، حاشیه، قلم‌های مورداستفاده، پاورقی، عنوان فصل‌ها، تصاویر و غیره پرداخته می‌شود.

صفحه ارایی

طراحی جلد

طراحی جلد

همانطورکه می‌دانید تمامی کتاب‌ها دارای جلد هستند. جلد شامل سه بخش پشت جلد، روی جلد و قطع کتاب است. به‌طورکلی جلد باید جذاب و تأثیرگذار باشد و نظر نویسنده را جلب کند. در روی جلد اطلاعاتی ازجمله نام کتاب، نام نویسنده، سال انتشار و تیراژ کتاب ذکر شود.

دریافت شابک

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین‌المللی کتاب است. شابک یک کد 10 الی 13 رقمی است که به هر کتاب منسوب می‌شود. باید توجه کرد که با تجدید چاپ یک کتاب شابک آن تغییر نمی‌کند. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد. به این صورت که ناشر شابک‌هایی که از خانه کتاب دریافت کرده است را به یک کتاب نسبت می‌دهد و سپس فرم مربوطه را پرکرده و به خانه کتاب ارسال می‌کند.

دریافت شابک

فیپا

دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست‌نویسی پیش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره کل پردازش و سازمان‌دهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی مسئول مستقیم صدور فیپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، کتاب به کتابخانه ملی ارسال می‌شود.

دریافت مجوز از اداره ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به‌طورمعمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی 4 ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد.

دریافت مجوز

چاپ و صحافی

چاپ و صحافی

بعد از اخذ مجوزها و اتمام صفحه‌آرایی باید کتاب در تیراژ دلخواه شما باکیفیت مشخص چاپ شود. درواقع کتاب برای چاپ به چاپخانه فرستاده می‌شود. برای کتاب‌ها با تیراژ بیشتر از 1000 جلد چاپ افست و برای کتاب‌ها با تیراژ زیر 1000 معمولاً از چاپ دیجیتالی استفاده می‌شود. بعد از چاپ کتاب صحافی انجام می‌شود یعنی برگ‌هایی که به چاپ رسیده است به ترتیب توسط چسب سرد یا گرم به جلد وصل می‌شود.

سریع ترین زمان تبدیل پایان‌نامه به کتاب

تبدیل فرمت پایان‌نامه به کتاب نیاز به زمان چندان طولانی ندارد. در حداکثر 7 روز فرد اگر مهارت کافی داشته باشد می‌تواند عنوان مناسب کتاب و مطالب موردنیاز آن را استخراج کند؛ و در بخش‌های مخصوص آن قرار دهد. طبیعتاً برخی دانشجویان می‌توانند این کار را به‌سادگی انجام دهند ولی بهتر است این کار توسط افراد باتجربه انجام شود تا کتاب استخراجی از پایان‌نامه از کیفیت لازم برخوردار باشد. بعدازاینکه فرمت بندی کتاب به اتمام رسید مراحل چاپ کتاب که شامل صفحه‌آرایی، طراحی جلد، دریافت مجوزات فیپا و شابک و ... است آغاز می‌شود که مراحل چاپ کتاب در مؤسسات معتبر نهایتاً 30 روز زمان می‌برد. در برخی مواقع دانشجویان به علت مختلف ازجمله مصاحبه دکتری و یا ارتقا رزومه و ... نیاز دارند زیر 20 روز کار تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن‌ها انجام شود که در این شرایط باید چاپ سریع را انتخاب بفرمایند تا به‌صورت فشرده تمامی مراحل انجام شود.

زمان تبدیل پایان نامه به کتاب

عوامل مؤثر در هزینه تبدیل پایان‌نامه به کتاب در مؤسسات

بعدازاینکه با مراحل تبدیل پایان‌نامه به کتاب آشنا شدید، نوبت آن است تا از عواملی که بر هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب و سپس چاپ آن دخیل است توضیحی را ارائه دهیم تا شما فرهیختگان عزیز بدون هرگونه دغدغه و نگرانی پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل نمایید.

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب

تعداد کلمات پایان نامه

هرچقدر تعداد کلمات مورداستفاده در پایان‌نامه بیشتر باشد، هزینه فرمت بندی آن به فرمت کتاب توسط ویراستار نیز بیشتر خواهد بود.

تعداد منابع پایان نامه

هرچقدر تعداد منابع مورداستفاده در پایان‌نامه زیاد باشد، هزینه تنظیم و فرمت بندی آن به فرمت کتاب توسط ویراستار نیز بیشتر خواهد بود.

تعداد جلدها

تعداد جلد یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت نهایی چاپ کتاب است طبیعی است که هرچقدر تعداد جلد افزایش یابد هزینه به نسبت افزایش خواهد داشت.

قطع کتاب

با توجه به‌اندازه کتاب و طول و عرض آن میزان استفاده از کاغذ متفاوت است. ازاین‌رو می‌توان گفت یکی از عوامل مؤثر بر هزینه چاپ کتاب اندازه و یا قطع کتاب است.

جنس جلد کتاب

جنس جلد کتاب انواع مختلفی دارد با توجه به اینکه جلد کتاب کاغذی، گالینگور، شومیز یا جنس سخت باشد هزینه چاپ کتاب می‌تواند متغیر باشد.

طراحی جلد

طراحی جلد کتاب که در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد به اختیار مشتری انتخاب می شود و یکی از عواملی مهم در هزینه چاپ کتاب است.

جنس کاغذ

جنس و کیفیت کاغذ نیز بنا به درخواست مشتری قابل‌تغییر است و هرچقدر کیفیت کاغذ مورداستفاده در چاپ بهتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

چاپ رنگی

هزینه چاپ کتاب به حالت تمام‌رنگی یا سیاه‌وسفید و یا ترکیبی از هر دو می‌تواند متغیر باشد. بدیهی است که هزینه چاپ کتاب رنگی به‌مراتب بیشتر از چاپ سیاه‌وسفید است.

خدمات درخواستی

برخی خدمات درخواستی از سوی مشتریان مانند تنظیم جداول، نمودارها، فرمول‌ها و ... وجود دارد که در قیمت تبدیل پایان نامه به کتاب مؤثر است.

زمان تحویل

در حالت کلی سه نوع زمان‌بندی عادی، فشرده و فشرده پلاس در مؤسسات وجود دارد که هرقدر زمان تحویل کار کوتاه‌تر باشد، هزینه دریافتی آن نیز افزایش خواهد یافت.

مراحل ثبت سفارش تبدیل پایان‌نامه به کتاب

به نگارش درآوردن یک کتاب می‌تواند امتیازات زیادی برای نویسنده به ارمغان بیاورد، یکی از آسان‌ترین نوع به چاپ رساندن کتاب، برگرفتن کتاب از پایان‌نامه ارشد و یا رساله دکتری شما است. برای ثبت سفارش تبدیل پایان‌نامه خود به کتاب و چاپ آن لازم است تمامی مراحلی که در زیر به آن اشاره‌شده است را انجام دهید.

ثبت سفارش

ابتدا سفارش خود را ثبت و فایل پایان‌نامه و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال می‌کنید. در این صورت هزینه انجام پروژه و همچنین زمان تحویل آن به شما اعلام خواهد شد.

براورد هزینه

پس از پرداخت هزینه سفارش شما وارد پروسه انجام می‌شود تا فرمت بندی پایان‌نامه طبق فرمت کتاب شروع و بعد از اتمام فرمت بندی ،فایل جهت بررسی به شما ارسال می‌شود.

انجام کار چاپ کتاب

بعد تأیید فایل فرمت بندی شده از جانب شما، برای صفحه‌آرایی، دریافت شابک، مجوز فیپا، طراحی جلد و ... اقدام و مجددا جهت تاییده نهایی برای چاپ برای شما ارسال می شود.

چاپ کتاب

در این مرحله از کار کتاب‌ها به تعداد جلدهای درخواستی شما چاپ و بسته‌بندی و با پست درب منزل در کوتاه‌ترین زمان با بالاترین کیفیت به شما تحویل داده می‌شود.

ثبت سفارش آنلاین تبدیل پایان نامه به کتاب

یکی از اساسی ترین مزایا در مؤسسات معتبر که به‌نوبه خود یک مزیت کلیدی نیز به‌حساب می‌آید؛ شفافیت در امر هزینه و عوامل تأثیرگذار بر آن است تا ابهامی در خصوص نحوه تعیین قیمت تبدیل پایان نامه به کتاب برای مخاطبان محترم وجود نداشته باشد.در زیر شما می توانید سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب را به آسانی ثبت نمایید

سینا ترجمه

خدمات تبدیل پایان‌نامه به کتاب در سینا ترجمه

سینا ترجمه با بهره‌گیری از کارشناسان متخصص و متبحر، روند تبدیل پایان‌نامه به کتاب شمارا با کمترین هزینه، کیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان میسر می‌کند. این موسسه به‌صورت رایگان قیمت تبدیل پایان‌نامه به کتاب را به‌صورت آنلاین برآورد می‌کند و به اطلاع مشتریان عزیز می‌رساند. شایان‌ذکر است که در ارائه این خدمات، محرمانگی پایان‌نامه حفظ خواهد شد؛ بنابراین مشتریان با خیال راحت می‌توانند پایان‌نامه خود را به ما بسپارند.

جهت اطلاعات بیشتر برای تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت نمایید.

راه های ارتباطی

راه های ارتباطی با ما

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

تبدیل پایان نامه به کتاب درسینا ترجمه توسط افراد متخصص که تجربه بالایی در این زمینه دارند انجام می‌شود.

عوامل بسیاری مانند تعداد کلمات، زبان، تخصص متن، سفارش صفحه آرایی و طراحی جلد، تعداد منابع و ... بر هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیرگذارند. پس از ثبت سفارش خود در سایت سینا ترجمه، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین انجام شده و هزینه پروژه در فرم پیش فاکتور ارائه می‌گردد

بله، پایان نامه شما توسط کارشناسان حرفه‌ای و متبحر ما در سینا ترجمه با رعایت اصول صحیح به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت به فرمت کتاب تبدیل می‌شود. همچنین کارشناسان ارزیابی ما کیفیت پروژه را بررسی و کنترل می‌کنند تا تمام موارد مطابق نظر مشتری باشد و پس از تایید کیفیت مطلوب فایل نهایی به مشتری ارسال می‌شود.

1- شابک از خانه کتاب (یک الی سه روزکاری بعد از شروع قرارداد) 2- فیپا از کتابخانه ملی (ده تا چهارده روز بعد از شروع قرارداد) 3- مجوز ارشاد (بعد از تایید نهایی فایل‌های کتاب توسط صاحب اثر) 4- اعلام وصول (ارسال 3 نسخه از تعداد کتاب‌های چاپ شده، بعد از چاپ اثر و برای تکمیل پرونده‌ی مجوز) که در سینا ترجمه این 3 جلد کتاب به صورت رایگان چاپ شده و ارسال می شود.

عوامل بسیاری مانند تعداد کلمات، زبان، تخصص متن، سفارش صفحه آرایی و طراحی جلد و ... بر هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیرگذارند. پس از ثبت سفارش خود در سایت سینا ترجمه، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین انجام شده و هزینه از طریق ایمیل یا راه های ارتباطی دیگر بر شما اعلام می شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر تبدیل پایان نامه به کتاب انجام می دهید؟
سلام و عرض ادب احتراما بله برای تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب و سپس صفر تا صد چاپ کتاب با دریافت مجوزات و ... در خدمت هستیم. با تشکر
3 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت بخیر تبدیل پایان نامه به کتاب انجام می دهید؟
3 ماه پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام