سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

ھزینه چاپ مقالات ISI

انتشار : 24 خرداد 1397
مطالعه : 4 دقیقه

هزینه چاپ مقاله در مجلات علمی مختلف بخصوص ISI متفاوت بوده و بستگی به نوع مجله دارد.

ھزینه چاپ مقالات ISI

یکی از مواردی که دانشجویان و محققین در خصوص چاپ مقاله خود به آن توجه دارند، هزینه چاپ مقاله است. مجلات و نشریات مختلف بر اساس اینکه مقالات پذیرش شده را بصورت پولی یا رایگان به چاپ برسانند به دو دسته تقسیم می شوند:

  • گروهی از مجلات برای چاپ مقاله، از نویسندگان هزینه دریافت می کنند و در مقابل کاربران بصورت رایگان از مقاله آنها استفاده می کنند.
  • گروهی دیگر از نشریات بابت چاپ مقاله از نویسنده هزینه ای دریافت نمی کنند انا در مقابل دسترسی به مقاله آنها توسط کاربران مشروط به پرداخت هزینه خواهد بود.

در این دسته بندی تفاوتی بین مجلات یا پایگاه های اطلاعاتی خاصی وجود ندارد. ممکن است در پایگاه اطلاعاتی isi هم مجلات پولی وجود داشته باشد و هم مجلات رایگان. با توجه به اینکه مجلات isi طرفدار زیادی در میان نشریات دارند، در این بخش به بررسی هزینه چاپ مقاله در این مجلات می پردازیم.

مجلات ISI  به 2 دسته تقسیم میگردد.

  1. ISI Listed : مجلاتی ISI یی که فاقد ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر باشند، تحت عنوان مجلات iSI LISTED نامیده می شوند. این مجلات در مقایسه با مجلات JCR یا ایمپکت دار داوری راحت تری داشته و تعداد مجلات بیشتری را پذیرش می کنند. تعداد مجلات  ISI LISTED بسیار بیشتر از مجلات JCR می باشند. این گروه از مجلات هزینه متفاوتی برای چاپ مقاله دریافت می کنند که می تواند بین 700 تا 2000000 تومان باشد. البته این هزینه برای زمانی بود که هزینه دلار 3000 تومان بود. با افزایش نرخ دلار، هزینه این مجلات نیز افزایش خواهد یافت.
  2. ISI JCR : این گروه از مجلات تحت عنوان مجلات ایمپکت دار نامیده می شوند. داوری این مجلات بسیار سخت بوده و هر مقاله ای را پذیرش نمی کنند. محتوای مقاله و ناب بودن موضوع آن، حرف اول را در پذیرش آن می زند. با توجه به حساسیت بالای این مجلات، رایزنی از سوی موسسات تنها زمانی می تواند موثر باشد که مقاله 70 درصد مورد قبول مجله قرار گرفته و با رایزنی موسسه سینا، 30 درصد باقی مانده نیز حل شده و مقاله پذیرفته می شود. این مجلات هزینه ای برای چاپ مقاله دریافت نمی کنند و تنها هزینه قالب بندی مقاله از مشتری دریافت می شود.

البته لازم به ذکر است که برخی از مجلات ISI دارای شرایط خاصی برای نویسندگان مقالات هستند. مثلا ممکن است یک مجله ISI هر دو شرایط چاپ رایگان و پولی را باهم داشته باشد. یعنی اگر نویسندگان بخواهند مقاله آنها بصورت OPEN ACCESS چاپ شود، بایستی هزینه آن را پرداخت نمایند، در غیر اینصورت، مقاله آنها بصورت CLOSE ACCESS به چاپ خواهد رسید. یعنی اینکه کاربران دسترسی آزاد به مقاله آنها را نخواهند داشت. 
هزینه های دیگری نیز در مجلات تعریف می شود که اجباری نمی باشد و نویسنده در صورت تمایل می تواند آن را پرداخت نماید. مثلا ممکن است مقاله شما حاوی تصاویر یا گراف های رنگی باشد. در اینصورت در هنگام سابمیت مقاله، مجله از شما می پرسد که آیا می خواهید مقاله نمودار و اشکال شما بصورت رنگی باشد یا سیاه و سفید. اگر گزینه رنگی را انتخاب نمایید، بایستی هزینه چاپ رنگی نمودار و اشکال مقاله خود را انتخاب نمایید. 

خدمات موسسه سینا در زمینه چاپ مقاله ISI 

موسسه سینا با سال ها تجربه در زمینه چاپ مقاله در نشریات و مجلات معتبر ISI, ISC, SCOPUS, PUBMED و ... دانشجویان و اساتید گرانقدر را یاری می رساند. کافیست با کارشناسان ما از طریق ایمیل موسسه، سیستم چت آنلاین، تلگرام و شماره های تماس با مشاورین، در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را خدمتتان ارائه نمایند. 

  • اگر در مرحله دفاع از پایان نامه هستید و می خواهید از آن مقاله استخراج نمایید، متخصصین ما در زرمینه رشته تحصیلی شما می توانند در کمتر از یک هفته با توجه به حجم پایان نامه شما، بین 1 تا 3 مقاله از آن استنخراج نمایند. 
  • اگر مقاله ای دارید که به زبان فارسی نوشته اید اما دوست دارید که در یک مجله انگلیسی زبان به چاپ برسد، مترجمین متخصص ما می توانند در کمترین زمان ممکن و با کیفیت عالی، مقاله شما را ترجمه و ویراستاری نمایند.
  • اگر به دنبال یک مجله معتبر ISI در حوزه موضوعی خود هستید اما موفق به یافتن آن نشده اید، از مشاورین ما بخواهید تا مجلات متناسب با موضوع مقاله شما را معرفی نمایند تا بتوانبد مقاله خود را برای آنها ارسال نمایید.
  • اگر آشنایی کافی با مجلات ندارید و نمی دانید چگونه مقاله خود را در مجله مورد نظر خود سابمیت نمایید، کارشناسان ما شما را در این امر یاری می رسانند و با فرمت بندی مقاله شما بر اساس دستورالعمل مجله، در کمتر از 48 ساعت، مقاله شما را در مجله درخواستی سابمیت می کنند.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی