سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

زمان پذیرش مقاله در نشریات معتبر

انتشار : 24 اسفند 1396
مطالعه : 1 دقیقه

برای فهمیدن متوسط زمان داوری مقالات مجلات دو راه وجود دارد؛ 1-به ادیتور مجله (در صفحه اول مجله اسم و ایمیل موجود می باشد)ایمیل بزنید ، 2-مقالات مشابه با مقاله تان را از همان مجله دانلود کنید و ببینید از لحظه سابمیت تا revise چقدر طول کشیده است.

زمان پذیرش مقاله در نشریات معتبر

مدت زمان داوری و چاپ مقاله در نشریات معتبر

باید بدانیم که زمان چاپ مقاله را به طور دقیق نمی توان بیان کرد زیرا مدت زمان چاپ مقاله از ژورنالی به ژورنال دیگر متفاوت است. اصولا ژورنالهای خیلی معتبر در زمان کمتری جواب می دهند.زمان پذیرش و چاپ مقاله پس از ارسال مقاله و داوری شدن آن توسط داوران ژورنال، یک سری فرآیندهای تکمیلی همچون اصلاح مقاله، پاسخ به نظرات داوران و … جهت پذیرش مقاله(اکسپت مقاله) و چاپ آن می بایست صورت پذیرد.

پس از گذشت چند هفته تا چند ماه از انتشار نسخه آنلاین مقاله، با مشخص شدن جلد و شماره صفحات ، مقاله در مجله چاپ می‌شود. مدت زمان لازم از پذیرش مقاله تا چاپ آن (مشخص شدن سال چاپ، جلد و شماره صفحات) بستگی دارد به به تعداد مقالاتی است که در صف چاپ قرار دارند و نیز وابسته به تعداد شماره‌هایی است که  مجله در سال چاپ می‌کند. هر چه تعداد شماره‌های چاپ شده توسط یک مجله در سال بیشتر باشد ، از پذیرش مقاله تا چاپ نهایی آن مدت زمان کمتری مورد نیاز است. به عنوان مثال سرعت چاپ و پذیرش مقاله پذیرفته شده در مجله‌ای که در سال، دوازده شماره چاپ می‌شود (هر ماه یک شماره) دربرابر  مجله‌ای که در سال، شش شماره چاپ می‌شود (هر دو ماه یکبار) دو برابر میباشد .

 برای اینکه حدودا زمان چاپ را بدانیم بهتر است زمانی که مقاله ای چاپ شده در یک مجله را دانلود می کنید به سه تاریخ ذیل دقت نماییم، در اکثر حالات می توانید سه تاریخ را در صفحه اول مقاله مشاهده کنید. این سه تاریخ با عبارات زیر مشخص شده اند:

1. تاریخ دریافت شدن (Received)

2. تاریخ تجدید نظر شدن (Revised)

3. تاریخ پذیرفته شدن (Accepted)

با در نظر گرفتن این تاریخها حدودا زمان مراحل را می توان حدس زد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب
مطالب جدید

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی