سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود
مدارک ثبت نام اعلام شد؛

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 1402 از 8 شهریور

انتشار 6 شهریور 1402

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1402 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 1402 از 8 شهریور

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال 1402 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه 5 شهریور 1402 اعلام شد.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته محل‌های قبولی ثبت نام کنند و مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

بخش اول: مربوط به همه پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

تاریخ ثبت نام از پذیرفته شدگان:

متقاضیانی که اسامی آنها به عنوان پذیرفته شدگان نهایی هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی اعلام شده است لازم است برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه) از روز چهارشنبه 8 شهریور 1402 به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام:

1. اصل و یک نسخه تصویر مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای قید شده باشد.

پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای نیستند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مذکور را با محتوی فرم مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش تکمیل و پس از تأیید مؤسسه محل تحصیل، در زمان ثبت نام به مؤسسه محل قبولی ارائه کنند.

پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای بودند باید تا تاریخ 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل شوند.

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان بر اساس صفر تا بیست تا تاریخ 30 بهمن 1401 و یا حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 توسط مؤسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه‌ای در فرم مخصوص مندرج در دفترچه درج و پس از تأیید مسئول ذیربط به هنگام ثبت نام ارائه کنند.

بر اساس مصوبه جلسه 548 مورخ 27 مهر 1383 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که براساس مدارک صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه قم و خراسان دوره سطح 3 را گذرانده اند و یا تا تاریخ 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل می‌شوند، منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته های امتحانی مرتبط با گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت کنند.

در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل می‌دهند. این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه‌های علمیه صادر شده است در اختیار داشته باشند.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آئین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مصوب جلسه 845 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم که طی بخشنامه شماره 2/77633 تاریخ 28 مرداد 1392 توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند.

آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 مورخ 3 آذر 1377 شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل) در دوره‌های معادل پذیرفته شده‌اند در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

بر اساس مصوبه جلسه 771 مورخ 26 آبان 1394 و نامه شماره 99/5714/ دش مورخ 30 تیر 1399 شورای عالی انقلاب فرهنگی همه دارندگان مدرک معادل سال‌های 1377 تا 1381 به دوره‌های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 2/77633 تاریخ 28 مرداد 1392 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.

2. اصل و تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

3. عکس تمام رخ سه در چهار تهیه شده در سال جاری (به تعداد اعلام شده توسط دانشگاه محل قبولی).

4. ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه 19 و 20 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1402 مشخص کند (برای برادران).

5. متقاضیانی که با استفاده از سهمیه ایثارگران (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و یا رزمندگان پذیرفته شده اند، در زمان ثبت نام ملزم به ارائه تاییدیه سهمیه قبولی نیستند و ملاک عمل برای ثبت نام همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به موسسات است.

6. ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان «رسمی - قطعی» و یا «رسمی - آزمایشی» دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی.

مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی امکان بهره مندی از این سهمیه را خواهند داشت.

متقاضیانی که با سهمیه مربی پذیرفته شده اند باید موافقت رسمی دانشگاه محل خدمت خود را به دانشگاه محل قبولی در زمان ثبت نام ارائه کنند.

ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده صورت می‌پذیرد و عدم اقدام پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

به پذیرفته شدگان توصیه می‌شود اطلاعیه مندرج در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود را مطالعه کنند.

در هر مرحله از ثبت نام به هنگام تحصیل چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات غلطی ارائه داده و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل شده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

متقاضیان کد رشته محل‌های مربوط به دانشگاه علوم انتظامی امین توجه داشته باشند که با توجه به اعلام دانشگاه اعلام این دانشگاه و طولانی شدن زمان مصاحبه متقاضیان در هیچ یک از کدرشته محل‌های این دانشگاه نتیجه در این مرحله اعلام نشده است. اسامی پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاه پس از اعلام نمره مصاحبه متقاضیان و گزینش نهایی بعداً اعلام خواهد شد.

برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، حدود یک هفته بعد از اعلام نتیجه کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، نمره آزمون، نمره مصاحبه، حد نصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته محل‌های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوطه تنظیم و از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی خواهد بود.

از آنجایی که تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره‌های دکتری امکان‌پذیر نیست و اصولاً بررسی این مورد نیز به عهده سازمان سنجش نبوده لذا درخواست‌های متقاضیان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

داوطلبانی که به شیوه استاد محور پذیرفته شده اند، توجه داشته باشند که قبولی آنها در کدرشته محل مربوط به شیوه پذیرش استاد محور بر اساس اولویت انتخابی آنها در فرم انتخاب رشته (اولویت بالاتر نسبت به سایر کدرشته محل‌ها) اعلام شده است.

بخش دوم: مربوط به تمام پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرفته شدگان رشته‌های دانشگاه ازاد آزاد اسلامی لازم است برای اطلاع از تاریخ و نوع مدارک علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه و نحوه ثبت نام در مراکز قبولی از سه شنبه 7 شهریور 1402 به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام