سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

چطور isi بودن مقاله را تشخیص دهیم ؟

انتشار 12 آبان 1399
مطالعه 2 دقیقه

امروزه مقاله نوشتن از دغدغه های دانشجویان و محققان ایرانی تبدیل شده است و تعداد بسیاری اقدام به نوشتن و چاپ مقاله می کنند اما اینکه این مقالات در چه مجله ای چاپ برسد اهمیت دارد. یکی از مجلاتی که به دلیل اعتبار و ارزش علمیشان تقاضا برای چاپ مقاله در آن ها بالا می باشد مجلات آی اس آی ISI می باشد ولی اصولا چگونه می توان تشخیص داد که یک مجله ISI است.

چطور isi بودن مقاله را تشخیص دهیم ؟

لیست مجلات ISI که به مجلات معتبر تامسون رویترز نیز مشهور است هر ساله توسط موسسه تامسون رویترز به اطلاع دانشمندان و محققان سرتاسر جهان می رسد.

تشخیص ISI بودن مجله

روش های مختلفی برای تشخیص ISI بودن مجله وجود دارد.

  • اولین قدم برای تشخیص ISI بودن مجله این هست که به لیستی که به صورت رسمی و سالانه توسط شرکت تامسون رویترز منتشر می شود مراجعه نمود و اسم مجله را در آن جستجو کرد. این لیست به صورت رایگان و سایت این موسسه سالانه منتشر می شود که میتوان به صورت رایگان دریافت نمود. فقط توجه داشته باشید که حتما جدیدترین لیست را در اختیار داشته باشید زیرا سالانه تغیراتی در این لیست اعمال می شود و برخی از مجلات ممکن است از لیست ISI حذف و برخی مجلات دیگر به این لیست اضافه شوند.
  • روش دیگر ، روش جستجو است. سایت تامسون رویترز موتور جستجویی طراحی کرده که می توانید ادرسش را در این لینک (http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/) بیابید. با استفاده از این ابزار می توانید نام مجله را جستجو کنید و در صورتی که مجله آی اس آی باشد مشخصات ژورنال اورده می شود.

استفاده از گوگل برای تشخیص ISI بودن مجله

با استفاده از موتور جستجوی گوگل نیز می توانید آی اس آی بودن مجله را جستجو کنید که این روش را کمتر پیشنهاد می کنیم زیرا روش های خاصی را می طلبد و باید در بررسی نتایج جستجو دقت کافی داشته باشید وگرنه ممکن است تشخیص درستی انجام ندهید.

برای تشخیص ای اس ای بودن مجله ابتدا باید نام مجله را داخل یک کاما و سپس نام سایت تامسون رویترز را وارد نمایید. به صورت زیر بنویسید:

Journal Name” Site:thomsonreuters.Com"

اولین نتیجه ای که در گوگل ظاهر خواهد شد شما را به صفحه مورد نظر هدایت می کند و اگر در آن صفحه نام مجله و مشخصات آن وجود داشت به معنی قرار داشتن آن مجله در لیست مجلات ISI یا همان مجلات تامسون رویترز است.

از این روش می توان به گونه دیگری نیز استفاده کرد. به این صورت که به جای نام مجله شماره ۸ رقمی ISSN مجله را وارد کنید. ISSN که به معنی شماره سریال استاندارد بین المللی است، برای هر مجله به صورت اختصاصی وجود دارد و با جستجوی آن به روش فوق می توانید از ISI بودن یک مجله کسب اطمینان کنید.

ISSN: 0920-5691” site:thomsonreuters.com"

جستجو به هر یک از دو صورت بالا می تواند نتیجه ای همانند صفحه زیر را به شما ارائه دهد و این نتیجه شما را از معتبر بودن مجله مطلع خواهد کرد.

تصویر
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام