سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

دانشجویان نمونه کشوری خارج از فراخوان جذب هیئت علمی

انتشار 12 تیر 1403

وزیر علوم از جذب دانشجویان نمونه به عنوان هیات علمی خارج از فراخوان خبر داد.

دانشجویان نمونه کشوری خارج از فراخوان جذب هیئت علمی

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، محمد علی زلفی گل وزیر علوم با تبریک به دانشجویان نمونه و خانواده آنان گفت: قهرمان و پهلوان شدن و دانشجوی نمونه شدن کار سختی است ولی حفظ دانشجوی نمونه بودن سخت‌تر است.

وی ادامه داد: معمولا جایی که دانشگاه احداث می‌شود آنجا ارزش پیدا می‌کند. دانشجویان نمونه باید خیلی مراقب کردار و رفتار خود باشند، چون الگوی دانشجویان دیگر هستند. شخصیت علمی یک‌کشور باید متوازن باشد کاریکاتوری نباشد و به تمام زیر نظام‌ها توجه شود.

وزیر علوم افزود: باید هم به تولید علم و هم به مصرف علم توجه کنیم، به تبدیل علوم به فنون هم باید توجه کنیم. خدا رو شکر در دولت مردمی سیزدهم با حمایت دکتر رئیسی به گونه‌ای عمل شد که برنامه‌های وزارتخانه‌های علم طوری بود که شخصیت علمی کشور حالت توازن خود را حفظ کردند.

وی ادامه داد: در این دوره در وزارت علوم فعالیت‌هایی در زمینه نگهداشت و جذب نخبگان، زیرساخت ها، توجه به امکانات رفاهی دانشجویان و ایجاد خوابگاه‌های متاهلی انجام شد همچنین در این دوره دستور العمل انتخاب دانشجویان سرآمد برای اولین بار تدوین و ابلاغ شد و پذیدش دانشجوی استاد محور برای اولین بار اجرایی شد.

وی همچنین درباره درخواست دانشجویان نمونه گفت: نامه دو امضایی با امضای دکتر عین اللهی وزیر بهداشت تهیه کرده و برای بنیاد ملی نخبگان ارسال می‌کنیم تا دانشجویان نمونه کشوری هم جزو بنیاد ملی نخبگان قرار گرفته و خارج از فراخوان جذب هیات علمی شوند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام