سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

چاپ مقاله در مجلات مدلاین(MEDLINE) با نوشتن مقاله از پایان نامه

انتشار : 25 خرداد 1401
مطالعه : 11 دقیقه

دانشجویان و پژوهشگران برای تقویت رزومه خود و همچنین اثبات سطح علم و سواد خود اقدام به چاپ مقالات متعددی در انواع مجلات معتبر علمی میکنند. یکی از این پایگاه های معتبر، مجلات مدلاین میباشد که در این بخش از سینا ترجمه میخواهیم به چاپ مقاله از طریق پایان نامه در مجلات مدلاین صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چاپ مقاله در مجلات مدلاین(MEDLINE) با نوشتن مقاله از پایان نامه

مجلات پایگاه مدلاین چه نوع مجلاتی هستند؟

برای اینکه با پایگاه داده مدلاین (Medline) آشنا شوید ابتدا بایستی بدانیم مجلات پاب مد(Pubmed) چه نوع مجلاتی هستند؟ در زیر به معرفی این دو پایگاه پرداخته شده است.

مجلات Pubmed، در ژانویه سال 1996 توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی برای جستجوی مقالات منتشره در رشته های پزشکی، زیست شناسی، پرستاری، داروسازی، دندان پزشکی، دامپزشکی، مامایی، مراقبت های پزشکی، آموزش بهداشت، روانپزشکی و روانشناسی، بیومدیکال را فراهم می کند که در واقع بالغ بر 22 میلیون منبع را پوشش میدهد که از طرق مختلف مانند بانک مدلاین جمع آوری شده اند.

مدلاین، بزرگترین زیرمجموعه از پابمد می باشد. ناشرین مجلات در صورتی که بخواهند مجلات خود را به پایگاه مدلاین ارسال کنند از طریق کمیته ی LSTRC که هر 6 ماه یک بار تشکیل می گردد می توانند اقدام نمایند تا بعد از بررسی نتیجه ی پذیرش و عدم پذیرش اعلام گردد. اکثر نشریات تحت پوشش در MEDLINE مجلات علمی هستند. علاوه بر رقابت علمی مجلات برای ورود به مدلاین، سیستم سرفصلهای موضوعی پزشکی (Medical Subject Headings) نیز یکی از مزایای مهم مدلاین میباشد.تقریبا 5400 مجله منتشره در امریکا و بیش از هشتاد کشور انتخاب شده اند و در حال حاضر برای مدلاین ایندکس می شوند. دانشجویان و محققان و اساتید دانشگاهی گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه در صورت تمایل به ارتقاء رزومه علمی خود و برای اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی مناسب است. با توجه به بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها به پذیرش و چاپ مقالات خود در نشریات پابمد اقدام نمایند.

مدلاین

مزایای چاپ مقاله در مجلات مدلاین

دانشجویان و اساتید در گروه پزشکی و پیرا پزشکی برای اینکه بتوانند امتیاز چاپ مقاله را کسب نمایند میتوانند اقدام به پذیرش و چاپ مقاله در مدلاین کنند. اما چاپ مقالات در پایگاه مدلاین تنها محدود به کسب امتیاز چاپ مقاله و یا کسب نمره های مربوطه نیست بلکه اعتبار و امتیازاتی را که برای پژوهشگر به دنبال دارد میتواند در خیلی از موقعیت ها کمک کننده باشد. در ذیل به برخی از این مزایا اشاره میشود:

 • پذیرش راحت تر در مقطع دکتری (آموزشی و پژوهشی) و پسا دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی

 • پذیرفته شدن بسیار راحت تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی

 • استخدام راحت تر در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی وابسته به درمان و علوم پزشکی

 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع

 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای بالا در زمینه درمان و علوم پزشکی

 • گرفتن بورس تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان

 • نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی درمان و علوم پزشکی

 • ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

 • عرضه تحقیق و پژوهش و دستاورد علمی و تحقیقاتی به تعداد افراد زیاد در اکثر نقاط جهان

 • ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه مورد علاقه در تمامی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی بدون گرفتن آزمون ورودی

مدلاین

اهمیت نوشتن مقاله از پایان نامه

یکی از اساسی ترین تجربه هر دانشجو در طول دوران تحصیل خود نوشتن مقاله از پایان نامه است. اگر پایان نامه شما اصولی نوشته شده باشد و سپس از آن یک مقاله با بار علمی زیاد استخراج کنید، میتوانید در مجلات معتبری همچون مدلاین(البته در حوزه پزشکی) و سایر مجلات معتبر مقاله تان را به چاپ برسانید و جامعه علمی و پژوهشی را از دستاوردها و نتیجی که در پایان نامه تان بدست آورده بودید، مطلع سازید. زیرا دسترسی به نتایج پایان نامه شما ممکن است فقط توسط دانشجویان باشد ولی دسترسی به مقاله شما ممکن است از کل دنیا باشد و شما بیشتر در معرض ارتباطات تخصصی و افزایش ارتقای علمی خود قرار گیرید و بدنبال آن به مزایایی که در ابتدای مطلب به آنها اشاره شد، دست پیدا کنید. اما استخراج مقاله از پایان نامه، کار چندان آسانی نیست و نیازمند آگاهی از پروسه و مراحل آن میباشد که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

مقاله از پایاننامه

تفاوت مقاله با پایان نامه

قبل از اینکه با روال نوشتن مقاله از پایان نامه آشنا شوید، در ابتدا باید تفاوت این دو را از لحاظ هدف نگارش، امتیازات، سبک نگارش و... بدانید. زیرا اگر شما به ماهیت هرکدام و ویژگی های آن واقف باشید درنتیجه در نگارش آنها با مشکل کمتری روبرو خواهید بود. در ذیل به برخی از این تفاوتهای مهم اشاره میشود:

جامعه هدف

پایان نامه

جامعه هدف پایان نامه، دانشگاه و افراد متخصص و اغلب اساتید دانشگاه‌ها هستند که قصد دارند سواد شما را در زمینه تحقیقاتی ارزیابی کنند و نمره متناسب با میزان اطلاعاتتان را به شما اختصاص دهند.

مقاله

جامعه هدف مقالات نشریات و مجلات و اغلب دانشمندان و محققان دیگری هستند که به دنبال کشف ایده‌های آزمایش شده با اسناد و مدارک کافی هستند.

جامعه هدف

طول نوشتار

طول نوشتار

پایان نامه

طول متن پایان نامه معمولا طولانی است و ممکن است تا 50 صفحه برسد هیچ محدودیتی در طول محتوای پایان نامه وجود ندارد. پایان نامه ممکن است حدود 20000 تا 2500 کلمه را در خود بگنجاند.

مقاله

طول نوشتار مقالات کوتاه‌تر است و اغلب تعداد کلمات آن کمتر از 6000 تاست مقالات بیشتر از این تعداد کلمه درصد بسیار کمی را تشکیل می‌دهند ولی در حالت کلی طول نوشتار هر مقاله بستگی به مجله مد نظر جهت چاپ مقاله دارد.

روش تحقیق

پایان نامه

روش تحقیق پایان نامه به طور کامل روش‌های به کار گرفته شده برای تمام تحقیقات را ارائه می‌دهد؛ و بطور مفصل جداول و نمودارها باید آورده و ارائه شود.

مقاله

روش تحقیق مقاله تنها روش تحقیق اصلی و آزمایشات را به نمایش می‌گذارد. درواقع روش تحقیق در مقاله شرح داده و نوع کیفی یا کمی بودن آن را مشخص می کند.

روش تحقیق

منابع و پیوست

پیوست

پایان نامه

منابع در پایان نامه گاهی اوقات به شرح بیوگرافی نیز می‌پردازند و باتوجه به جامع تر بودن پایان نامه، طبیعی است که منابع و تحقیقات بیشتری نیز برای آن نیاز باشد. همچنین ارائه پیوست و ضمیمه در پایان نامه با توجه به نیاز به مدارک کافی برای مراجعه، ضروری است.

مقاله

منابع در مقاله تعداد کمتر و محدودتری را نسبت به پایان نامه به خود اختصاص میدهد و تنها به کارهایی که مستقیما به آنها استناد شده است اشاره می‌شود. همچنین وجود پیوست اختیاری است و برخی اوقات ممکن است وجود این قسمت در مقالات منع شده باشد.

چگونه میتوان از پایان نامه برای مجلات مدلاین مقاله نوشت؟

نوشتن مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست وفقط نیاز به تجربه و آگاهی شما از پروسه و نحوه کار دارد. در صورتی که فرآیند نوشتن مقاله از پایان نامه مطابق با استانداردهای ساختاری مقالات علمی انجام نشود تبدیل به یک کار پژوهشی ضعیف می شود که قابلیت چاپ در هیچ یک از مجلات معتبر علمی را نخواهد داشت. در ادامه ضمن آشنایی با ساختار یک مقاله استاندارد، مراحل نوشتن مقاله از پایان نامه را نیز قدم به قدم فرا میگیرید.

گام اول

انتخاب مجله مناسب

اولین و اصلی ترین مرحله قبل از شروع به استخراج مقاله، جستجوی مجله مرتبط با اهداف تحقیق و مقاله شماست. شما باید مجله ای را برگزینید که با چشم انداز مقاله شما همسو باشد و همخوانی داشته باشد. اگر در این مرحله بدرستی عمل کرده باشید، فرمت بندی باقی مراحل دست شما خواهد بود.

گام دوم

کوتاه کردن اصولی پایان نامه

برای انجام اینکار، اگر با اصول و قواعد پارافریز نویسی آشنا باشید، در این راه میتواند بسیار به شما کمک کند. میتوانید یکبار به دقت پایان نامه خود را مطالعه کنید و بخشهای مهم آن را انتخاب و در صفحه ای جداگانه جمع آوری کنید.دقت داشته باشید که این خلاصه نویسی نباید به محتوای اصلی پایان نامه صدمه وارد کند.

گام سوم

تبدیل مقدمه پایان نامه به چکیده مقاله

از آنجایی که مقدمه در پایان نامه حاوی مطالب مفید و معرف موضوع تحقیق میباشد، میتوانید با کوتاه کردن کلمات آن، مطالبش را در بخش چکیده مقاله بطوریکه تعداد کلماتش در حدود 100 تا 250 کلمه باشد،بگنجانید.

گام چهارم

سبک و سیاق مقدمه را رعایت کنید

برای اینکار بهتر است چند نمونه از مقدمه های مقالاتی را که در مجله انتخابی شما وجود دارند را مطالعه کنید تا با روش کار آشنا شوید. مقدمه باید کوتاه و مفید باشد و تعداد کلمات آن نباید از 1200 کلمه تجاوز کند.

گام پنجم

بخش روش شناسی باید مختصر باشد

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که روش شناسی در پایان نامه باید بصورت مفصل و دربرگیرنده تمامی روشها و اطلاعاتی باشد که در جمع آوری اطلاعات از آنها استفاده شده است ولی در هنگام نوشتن روش تحقیق در مقاله، لزومی ندارد تا شرح مفصل از آنهارا بیاورید.

گام ششم

فقط نتایج اصلی را ذکر کنید

در بخش نتایج مقاله‌ای که از پایان‌نامه استخراج می‌کنید باید نتایج کاری را عنوان نمایید که فرضیه مربوط به آن را مطرح کرده بودید. یعنی اگر به فرض، مقاله‌تان فقط به یکی از موضوعات و پرسش‌هایی می‌پردازد که در پایان‌نامه‌تان مطرح شده، باید نتایج مرتبط با همان فرضیه و پرسش را هم مطرح کنید. نتایج تحقیق باید به دقت در مقاله هم عنوان شود.

گام هفتم

تعداد رفرنس ها را محدود کنید

مجلات برای تعداد رفرنس های مقالات محدودیت دارند، پس مطمئن شوید که اولا رفرنس های به روز و مرتبط را در مقاله تان درج می کنید. دوما فرمت رفرنس ها را طبق استاندارد مجله انجام میدهید.

گام هشتم

ترجمه تخصصی

ترجمه مقالات علمی بدلیل داشتن اصطلاحات و عبارات تخصصی کار سختی است و باید توسط مترجمانی انجام شوند که هم به زبان انگلیسی تسلط دارند و هم به موضوع مقاله اشراف دارند. اللخصوص مقالاتی که برای مدلاین ارسال میشوند چون درمورد موضوعات پزشکی هستند باید توسط مترجمی ترجمه شود که به این رشته و کلمات تخصصی آن آگاه است. این مورد مدنظر باشد که اگر ترجمه مقاله ضعیف باشد، حتی با داشتن محتوای قوی، بدلیل نامفهوم بودن جملات، امکان ریجکت مقاله بالا خواهد بود.

انواع روش های ارسال مقاله برای چاپ در مجلات مدلاین

راه های مختلفی برای ارسال مقالات در مجلات بین المللی وجود دارد و این مورد بستگی به نوع مجله ای که شما انتخاب میکنید دارد. در بعضی از مجلات به روش آنلاین و از طریق سایت خود مجله میتوان اقدام به ارسال مقاله کرد اما در بعضی از مجلات امکان ارسال آنلاین وجود نداشته و از طریق ایمیل میتوان به سردبیر مجله ارسال کرد. انتخاب روش ارسال با چاپ و یا عدم چاپ مقاله منافاتی ندارد و کاملا بستگی به امکانات و شرایط مجله مربوطه دارد. بطور کلی دو روش برای ارسال مقالات به مجلات مدلاین وجود دارد:

 • ارسال از طریق ایمیل:

مجلاتی که هنوز بخش سابمیت آنلاین ندارند، از نویسندگان درخواست می نمایند که مقالات خود را از طریق آدرس ایمیلی که در سایتشان اعلام کرده اند برای مجله جهت داوری ارسال نمایند. در این روش Title page , Cover Letter نیز باید به همراه فایل اصلی مقاله برای سردبیر مجله ایمیل شود. در این روش ممکن است پروسه داوری و چاپ مقاله کمی با تاخیر انجام شود.

 • ارسال به روش سیستم آنلاین:

در حال حاضر اکثر مجلات بصورت آنلاین اقدام به دریافت مقالات می کنند. در این روش، فایل مقاله و سایر اطلاعات لازم را به فرمت word یا Pdf تهیه و برای مجله ارسال می نمایید.

انواع ارسال

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه و ارسال به مجلات مدلاین در سینا ترجمه

مقاله قبل از چاپ یا توسط محقق گردآوری می‌شود یا از پایان نامه دروه‌های کارشناسی ارشد و یا دکتری استخراج می‌گردد. برخلاف تصور برخی از افراد، تبدیل پایان نامه به مقاله همان کپی پیست کردن بخشهای مختلف پایان نامه در قالب یک مقاله نیست. بلکه باید اصول و نکاتی در این کار رعایت شود که سینا ترجمه با بهره مند شدن از متخصصان و پژوهشگران نخبه از سراسر کشور توانست که خدمات استخراج مقاله از پایان نامه و سپس ارسال آن به مجلات معتبر بین المللی را در همه زبان ها و تخصص ها به بهترین شکل انجام دهد.

1

2

3

4

لوگو

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه و ارسال آن به مجلات در سینا ترجمه

همان طور که در این مطلب اشاره شد نوشتن مقاله از پایان نامه برای کسب امتیازهای پژوهشی اهمیت بالایی دارد. در همین راستا سینا ترجمه با گردهم آوری متخصصان و محققان متخصص در تمامی زمینه‌ها و کسب رضایت اغلب مشتریان خود برای استخراج مقاله از پایان نامه و سپس ارسال آن به مجلات معتبر داخلی و بین المللی و پیگیری وضعیت مقاله از سوی مجله در خدمت دانشجویان، اساتید و محققان گرامی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر برای استخراج مقاله از پایان نامه و ارسال آن به مجلات به‌راحتی می‌توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام) در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

شما می توانید برای دریافت هزینه نهایی سفارش استخراج مقاله از پایان نامه را با ارسال فایل پایان نامه ثبت کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام کنند.

بله، استخراج یک تا 4 مقاله از پایان نامه امکانپذیر می باشد، که جهت نظر قطعی می توانید فایل پایان نامه را برای کارشناسان ما ارسال نماید.

استخراج هر یک مقاله از پایان نامه در بازه زمانی 2 الی 3 روز کاری انجام میشود.

سینا ترجمه در رشته های مختلف قادر است تا از پایان نامه شما، مقاله ای با کیفیت و استاندارد برای تمامی ژورنال ها، مجلات و همایش ها استخراج کند.

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان سینا ترجمه هزینه نهایی را دریافت کنید.

شما می توانید با کارشناسان سینا ترجمه تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی