سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
خدمات ما / وبلاگ / چاپ کتاب / چاپ کتاب چقدر هزینه دارد؟

چاپ کتاب چقدر هزینه دارد؟

انتشار : 10 اردیبهشت 1399
مطالعه : 3 دقیقه

هر فردی در هر زمینه ای چنانچه از دانش و تخصص کافی برخوردار باشد، میتواند تجربیات و دانش خود را در قالب کتاب، با سایرین به اشتراک بگذارد. چه یک فرد دانش آموخته در دانشگاه با مدارج علمی بالا باشد و چه فردی که به واسطه سالها فعالیت و تلاش در یک حوزه خاص، صاحب تجربیات ارزشمندی در آن زمینه باشد.

چاپ کتاب چقدر هزینه دارد؟

هر فردی در هر زمینه ای چنانچه از دانش و تخصص کافی برخوردار باشد، میتواند تجربیات و دانش خود را در قالب کتاب، با سایرین به اشتراک بگذارد. چه یک فرد دانش آموخته در دانشگاه با مدارج علمی بالا باشد و چه فردی که به واسطه سالها فعالیت و تلاش در یک حوزه خاص، صاحب تجربیات ارزشمندی در آن زمینه باشد. افراد با اهداف و انگیزه های مختلف تصمیم به چاپ کتاب میگیرند. برخی برای کسب اعتبار و شهرت در جامعه، عده ای برای کسب منفعت مالی و برخی نیز برای کسب امتیازات پژوهشی حاصل از چاپ کتاب در مجامع علمی داخلی و خارجی. اما مبحث هزینه های چاپ کتاب موضوعیست که برای هر سه گروه در هر صورتی مطرح بوده و جزو فاکتورهای مهم در به چاپ رساندن کتاب محسوب میشود.

هزینه های چاپ کتاب خصوصا برای مبتدیان و افراد نا آشنا به این فرایند، موضوعی مهم و تاثیرگذار است. تعرفه چاپ کتاب اغلب به شرایط و عوامل متعددی بستگی دارد. از این رو، لازم است قبل از اقدام به چاپ کتاب اطلاعات لازم را در این خصوص کسب کرده و پس از براورد هزینه و انطباق آن با بودجه ای که در نظر گرفته اید، تصمیم خود را عملی کنید. بنابراین آشنا شدن با شرایط و عوامل دخیل در تعیین هزینه های چاپ کتاب خالی از لطف نخواهد بود. 

فاکتورهای موثر در برآورد هزینه های چاپ کتاب 

یکی از این معیارهای مهم، تعداد صفحات کتاب و سایز کتاب است. دقت داشته باشید که بعد از ویراستاری و صفحه‌آرایی نهایی، تعداد صفحات کتاب ممکن است کم یا زیاد شود، اما این تغییر، در اصل قرارداد و هزینه چاپ کتاب مقرر در قرارداد با ناشر تغییر ایجاد نمی کند.

 تعداد صفحات کتاب 

ابتدا باید تعداد صفحات متن کتابی که برای چاپ در نظر گرفته شده، مشخص شود. از آنجایی که سایز صفحات مقالات دانشگاهی بر اساس دستورالعمل‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاهها در قطع A4 می‌باشد، باید برای تعیین اینکه این تعداد صفحات در قطع استاندارد کتاب چقدر می‌شود، متن تایپ شده در اختیار ناشر قرار گیرد و یا براساس همان تعداد A4 که نویسنده به ناشر اعلام میکند، تخمینی فرضی انجام گیرد.

بنابراین، یا باید نسخه word کتاب برای ناشر ارسال شود و یا نویسنده در Page Layout و در قسمت Page Setup وورد سایز متن را در فیلد paper به سایز وزیری (۲۳/۵×۱۷ سانت)، و یا رُقعی (۲۱×۱۴/۵سانت) تنظیم دستی نموده و تعداد نهایی صفحات را مشخص و اعلام کند. 

قطع کتاب 

اگر متن کتاب عکس، نمودار و جداول زیادی دارد، حتما باید کتاب در قطع وزیری که دانشگاهی و بزرگتر است چاپ شود تا بتوان متن و جداول و نمودارها را در آن تنظیم کرد. در غیر اینصورت، چاپ در قطع رقعی پیشنهاد می‌شود.

تیراژ کتاب 

تیراژ کتاب نیز در تعیین هزینه چاپ کتاب بسیار موثر است. اینکه در حد ۲۰ جلد باشد یا بیشتر یا فقط یک جلد. لازم به ذکر است با هر تیراژی که مد نطر نویسنده باشد میتوان کتاب چاپ کرد. 

چاپ رنگی کتاب

برای چاپ کتاب به صورت رنگی، از دو روش متدوال چاپ میتوان استفاده کرد، چاپ افست و چاپ دیجیتال که هر کدام از این روش ها برحسب تعداد صفحات و کیفیت رنگ درخواستی مولف برای تصاویر، محاسبه خواهد شد.

خدمات چاپ کتاب با کمترین هزینه در موسسه سینا

در کنار هزینه چاپ کتاب، یکی از اساسی ترین موضوعات امروز در حوزه های دانشگاهی تبدیل پایان نامه به کتاب برای کسب امتیاز و تقویت رزومه پژوهشی محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. تبدیل پایان نامه به کتاب اساسا کار چندان سختی نیست، زیرا نیاز به صرف زمان طولانی مدت برای تالیف آن ندارد و محتوای آن تقریبا آماده است و صرفا لازم است مراحل آماده سازی آن برای چاپ طی شود. از طرفی هزینه چاپ کتاب از پایان نامه نیز آنقدر ها گزاف و سنگین نیست که نتوان از عهده آن بر آمد. بنابراین می توانید با صرف هزینه اندکی برای چاپ کتاب، رزومه خود را تقویت کرده و موقعیت های بعدی خود را تضمین کنید. تیم تخصصی چاپ کتاب موسسه سینا با انجام تمام فرایندهای لازم برای آماده سازی پایان نامه جهت تبدیل به کتاب اعم از صفحه آرایی و ویراستاری و طراحی جلد، شما را در انجام این مهم یاری رسانده و با مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت کتابهای ارزشمند شما را به چاپ خواهد رساند. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

چاپ کتاب با کمترین هزینه در15 روز

موسسه ی چاپ کتاب

چاپ کتاب در انتشارات خارجی

قوانین چاپ و نشر کتابلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام و خسته نباشید به نظر شخص خودم توضیحات در مورد چاپ کتاب خوب بود اما بعضی جاها مطالب پیچیده و سنگین بود ویا حداقل یک قیمت به روز و تقریبی دراختیار خوانندگان و بازدید کننده ها میگذاشتید بازهم ممنون و متشکر
باسلام وعر ض ادب دوست عزیزهرقسمتی از متن که متوجه نشدیدموردی نداره با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تمامی اطلاعات لازم دراختیاراتتان خواهندگذاشت ودرمورد قیمت هم متاسفانه چون قیمت کاغذنوسان داره نمیشه یه قیمت ثابت گذاشت برای همین هرسوالی باشه هم از طریق ایمیل موسسه هم با شماره تماس موجود درسایت برای پاسخگوییدرخدمتتان هستیم. باتشکرازحسن توجه شما به موسسه سینا
11 ماه پیش
بازدیدکننده

سجاد-از استان گلستان
سلام و خسته نباشید به نظر شخص خودم توضیحات در مورد چاپ کتاب خوب بود اما بعضی جاها مطالب پیچیده و سنگین بود ویا حداقل یک قیمت به روز و تقریبی دراختیار خوانندگان و بازدید کننده ها میگذاشتید بازهم ممنون و متشکر
11 ماه پیش
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام