سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
اخبار / شروط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از زبان معاون وزیر علوم

شروط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از زبان معاون وزیر علوم

انتشار : 20 مهر 1400
مطالعه : 2 دقیقه

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: اعلام تاریخ آموزش حضوری دانشجویان از ۱۵مهرماه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۱۵ آبان ماه برای دانشجویان کارشناسی به منزله الزام آموزش حضوری نیست بلکه دانشگاه‌ها ازاین تاریخ می‌توانند در جهت بازگشایی برنامه‌ریزی کنند.

شروط بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از زبان معاون وزیر علوم

دکتر علی خاکی صدیق در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر این که تمامی دانشگاه ها به دلیل مسائلی از جمله خوابگاه و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، امکان بازگشایی حضوری و آغاز آموزش حضوری دانشجویان از ۱۵ آبان ماه را ندارند، گفت: اعلام تاریخ آموزش حضوری دانشجویان از ۱۵مهرماه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۱۵ آبان ماه برای دانشجویان کارشناسی به منزله الزام آموزش حضوری نیست بلکه دانشگاه ها ازاین تاریخ می توانند در جهت بازگشایی برنامه ریزی کنند.

دکتر خاکی صدیق در خصوص تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به منظور آغاز آموزش حضوری دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهرماه و دانشجویان کارشناسی از ۱۵ آبان ماه اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای ابلاغ کرد که در آن تاکید شده است دانشگاه ها می توانند آموزش حضوری خود را آغاز کنند و به دلیل این که مصوبات این ستاد قانونی است بنابراین ملزم به عملی کردن آن هستیم.

معاون آموزشی وزیر علوم خاطر نشان کرد: وزارت علوم باید پس از ابلاغ این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سازوکارهای اجرای این مصوبه که لازم الاجرا و قانونی است را ابلاغ نماید.

دکتر خاکی صدیق اعلام کرد: به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تاکید کردیم باید از ۱۵ آبان ماه برنامه های خود را برای شروع حضوری کلاس ها انجام بدهند، اما اینگونه نیست که تمام دانشگاه ها ملزم به آموزش حضوری از ۱۵ آبان ماه باشند؛ صرفا دانشگاه هایی که می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند باید سازوکارهای آموزش حضوری خود را اعلام کنند.

وی اظهار کرد: آموزش حضوری دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا باید از ۱۵ مهرماه آغاز می شد و دانشجویان کارشناسی نیز از ۱۵ آبان ماه براساس تصمیم دانشگاه ها می توانند آموزش حضوری خود را آغاز کنند، البته این تاریخ ها به معنی آغاز حضوری آموزش نیست بلکه دانشگاه ها می توانند از این تاریخ برنامه ریزی های خود را در راستای مصوبه ستاد اجرایی کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم خاطر نشان کرد: بازگشایی حضوری آموزش در دانشگاه ها به صورت مشروط است و دانشگاه هایی که بتوانند سازوکارهای این شیوه آموزش و پروتکل های بهداشتی را اجرایی کنند باید این مصوبه را اجرایی نمایند و تمامی دانشگاه ها نمی توانند به دلیل مسائل لازم جهت هماهنگی خوابگاه ها و غیره آموزش حضوری خود را آغاز کنند.

وی تاکید کرد: تا موقعی که دانشجویان دو دوز از واکسن کرونا را نزده باشند، حضورشان در دانشگاه ها مشروط است و تزریق دو دوز واکسن برای حضور در دانشگاه ها اجباری است و دانشجویانی که واکسن نزنند نمی توانند به صورت حضوری در محیط دانشگاه حاضر شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: به منظور واکسیناسیون دانشجویان برای از سرگیری آموزش حضوری نامه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا داده شده است که براساس آن دانشجویان و اساتید برای حضور در کلاس های آموزشی باید حتما کارت تزریق دو دوز واکسن را داشته باشند.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام