سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

طرح مجلس برای کنکور 1403 به بعد است/برگزاری آزمون 1402 بدون تغییر

انتشار 22 اسفند 1401

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون تیرماه 1402 بدون تغییر برگزار می‌شود، گفت: طرح مجلس برای کنکور 1403 به بعد است.

طرح مجلس برای کنکور 1403 به بعد است/برگزاری آزمون 1402 بدون تغییر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، عبدالرسول پورعباس تصریح کرد: کنکور 1402 بر مبنای آن چیزی که پیش از این اعلام شده برگزار خواهد شد، به نحوی که سوابق تحصیلی تأثیر قطعی 40 درصد و آزمون کنکور تأثیر 60 درصدی خواهد داشت که مرحله اول آن در دی ماه 1401 برگزار و نوبت دوم آن در تیرماه 1402 برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: ثبت نام آزمون تیرماه 1402 از 15 فروردین آغاز می‌شود و پذیرش این دو آزمون نیز در تابستان امسال انجام می‌گیرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون آموزش در خصوص طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که مربوط به آزمون 1403 به بعد است، عنوان کرد: در این نشست مباحث مختلفی مطرح شد و طراحان طرح یک فوریتی معتقدند که ما باید به مصوبه مجلس بازگردیم.

وی ادامه داد: مباحث مختلفی در خصوص نحوه برگزاری کنکور 1403 به بعد و آماده بودن زیرساخت‌ها برای تأثیر سوابق تحصیلی در نشست مجلس مطرح و نهایتاً جمع بندی شد که طرح به کمیته تخصصی بازگردد و جوانب ماجرا مجدداً مورد ارزیابی قرار گیرد.

پورعباس در پاسخ به این سوال که کدامیک از مصوبات (مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه پیشین مجلس) قابلیت اجرایی دارد، گفت: هر دو مصوبه قابلیت اجرایی دارد اما بحث اصلی اثر بر سر قطعی سوابق تحصیلی است که این مهم وقتی قابل لحاظ کردن است که برای تمامی داوطلبان امکان ایجاد، ترمیم و اعلام آن فراهم شود. اگر این سه مهم در خصوص سوابق تحصیلی وجود داشته باشد، هر دو طرح قابلیت اجرایی دارد.

وی یادآور شد: در قانون پیشین مجلس نیز میزان تأثیر قطعی به عهده شورای سنجش و پذیرش گذاشته شده بود. به نظر می‌رسد با وجود تلاش‌های صورت گرفته این زیرساخت که سوابق تحصیلی اثر خود را داشته باشد، هنوز آماده نیست.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام