سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

چاپ کتاب دیجیتال

انتشار 16 شهریور 1402
مطالعه 13 دقیقه

کتاب همواره جایگاه ویژه‌ای در بین بشر داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه‌های جدید چاپ کتاب با انواع مختلف از جمله چاپ دیجیتالی رونق بسیاری داشته است. برای کامل شدن اطلاعاتخود مطالب این بخش را بخوانید.

چاپ کتاب دیجیتال

مزایای چاپ کتاب

چاپ کتاب برای تمام اقشار جامعه در هر سن و در هر تخصص و سطح علمی ارزش بسیار بالایی دارد. علاوه بر این کتاب مزایای زیادی برای نویسنده کتاب به ارمغان می‌آورد. مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

علم

گسترش علم و دانش

شما با نوشتن کتاب و یا تبدیل پایان‌نامه به کتاب اطلاعات و دانسته‌های خود را در هر زمینه و تخصص در اختیار افراد قرار می‌دهید. یک نویسنده با مطالعه زیاد سعی در این دارد که بهترین مطالب را در کتاب‌های خود بنویسد تا عموم مردم از آن بهره ببرند. یا کتابی که می‌نویسد به‌صورت تخصصی‌تر برای افراد آن حوزه و تخصص مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین شما می‌توانید با ترجمه کتاب خود به هر زبانی که بخواهید اطلاعات و نوشته خود را در اختیار تمام مردم جهان قرار دهید.

درآمد

فروش زیاد و درآمد بالا

بی‌شک نوشته خوب خواهان زیادی پیدا خواهد کرد نویسندگانی که برای نوشتن کتاب‌های خود وقت زیادی گذاشته‌اند و بسیار زحمت کشیده‌اند در بین مردم شناخته‌شده و به شهرت رسیده‌اند و مخاطبان مشتاق مطالعه کتاب‌های آن نویسنده هستند. این شهرت و محبوبیت باعث فروش زیاد کتاب و در نتیجه درآمد بالای نویسنده می‌شود.

رزومه

تقویت رزومه

تقویت رزومه یکی از کارهای بسیار مهمی است که پژوهشگران و دانشجویان با هر هدفی به فکر آن هستند. بسیاری از پژوهشگران برای تقویت رزومه خود و کسب امتیاز در دانشگاه اقدام به چاپ کتاب می‌کنند. این کتاب یا به‌صورت تألیف خود دانشجو یا با تبدیل پایان‌نامه به کتاب به چاپ می‌رشد. چراکه کتاب یک اثر جاودانه است و به‌صورت مادام‌ال

انواع چاپ کتاب

با توجه به تیراژ کتاب، زمان چاپ، قطع کتاب، کیفیت رنگ و موارد دیگر نوع چاپ کتاب خود را انتخاب می‌کنیم. در این قسمت با دسته‌بندی چاپ کتاب آشنا می‌شویم:

چاپ دیجیتال

چاپ

این نوع چاپ یکی از انواع چاپ‌هایی است که علاوه بر کیفیت بالای چاپ، فوری انجام می‌شود؛ و اکثراً برای کتاب‌های در تعداد کم انجام می‌شود. اگر این روش را برای چاپ کتاب خود انتخاب کنید در کوتاه‌ترین زمان کتاب شما چاپ می‌شود؛ و همچنین می‌توانید هر تغییری که در هر صحفه بخواهید در این روش انجام دهید. چون در روش دیجیتال کاغذ کمتری مصرف می‌شود هزینه آن نیز کمتر است.

چاپ افست

افست

چاپ افست کیفیت بسیار بالایی دارد و برای تراژه‌های بالای 1000 استفاده می‌شود. معمولاً کتاب‌های ادبی نفیس، اوراق اداری‌، کتاب راهنما، کاتالوگ‌ و... که نیاز به داشتن کیفیت بالایی هستند، توسط این نوع چاپ، انجام می‌شوند.

چاپ ریسوگراف

چاپ

این روش یک دستگاه چاپ شبیه به دستگاه کپی با ابعاد و مقیاس بزرگ‌تر است. این نوع چاپ برای تیراژهای بالا استفاده می‌شود اما نسبت به چاپ دیجیتال و چاپ افست کیفیت پایین‌تری دارد. این روش معمولاً برای کتاب‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود که مشتری خواهان چاپ فوری است و کیفیت برایش مهم نیست.

هزینه چاپ کتاب چگونه محاسبه می‌شود؟

موارد مختلف و متنوعی در چاپ کتاب وجود دارد که باعث می‌شود هزینه چاپ هم متفاوت باشد. پژوهشگر باید بر طبق شرایط و بودجه خود طبق موارد زیر چاپ کتاب خود را انتخاب کند.

تعداد صفحات کتاب

هزینه چاپ کتاب در مرحله اول بستگی به تعداد صفحات کتاب شما دارد هرچقدر تعداد صفحه کتاب شما بیشتر باشد هزینه چاپ نیز بیشتر خواهد بود.


تعداد تیراژ کتاب

تیراژ تعداد نسخه‌هایی از کتاب است که به‌صورت یکجا چاپ و منتشر می‌شود. هزینه نهایی آن نیز با ضرب تعداد تیراژ در قیمت کتاب واحد محاسبه می‌شود.


قطع کتاب

قطع کتاب عبارت است از طول و عرض کتاب که اندازه آن و میزان استفاده از کاغذ را تعیین می‌کند. بدیهی است هرچقدر قطع کتاب بزرگ‌تر باشد، هزینه چاپ آن نیز بیشتر خواهد بود.


چاپ رنگی

چاپ رنگی هزینه بیشتری نسبت به چاپ سیاه‌وسفید دارد. در چاپ کتاب گاها ترکیبی از رنگی و سیاه‌سفید نیز استفاده می‌کنند.


خدمات درخواستی

برخی از خدمات وجود دارند که از جانب مشتری درخواست می‌شوند تا با پرداخت هزینه بیشتری انجام گیرد. این خدمات ممکن است شامل: طراحی جلد کتاب با یک طرح خاص، صفحه‌آرایی کتاب، درخواست پارافریزنویسی و بازخوانی متن و... باشد که باعث افزایش هزینه خواهد شد.

چاپ دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

چاپ دیجیتال برای تیراژهای پایین بهتر است و مانند پرینترهای شخصی به دو دسته جوهر افشان و لیزری تقسیم می‌شوند. چاپ دیجیتال به‌وسیله انتقال داده‌ها از فایل رایانه به چاپگر لیزری یا چاپگر جوهرافشان با حجم زیاد انجام می‌شود. این نوع چاپ از طریق تجهیزات اتصال‌دهنده کامپیوتر با سرعت بالا به دستگاه کپی هدایت می‌شود. در این روش، چاپگر پرونده‌های دیجیتالی مورد نیاز برای جلد و متن داخلی کتاب شما را به‌صورت جداگانه ذخیره می‌کند. تصویربرداری این پرونده‌ها با استفاده از تونر به جای جوهر است.

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به دلیل سرعت بالا کاربردهای بسیار زیادی دارد که در زیر به مهم‌ترین کاربردهای چاپ به روش دیجیتال اشاره کرده‌ایم:

چاپ

اکثر ناشرها برای اینکه به‌تدریج کتاب‌های خود را وارد بازار نمایند و نیازهای خود را به‌صورت هفتگی برطرف کنند از روش چاپ دیجیتال استفاده می‌کنند و کتاب‌ها را به‌صورت هفتگی به چاپخانه سفارش می‌دهند. همچنین چاپ دیجیتال یک گزینه سریع برای پژوهشگرانی است که می‌خواهند پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. چون این کتاب‌ها در حدود 500 جلد چاپ می‌شود. برای نویسندگان جوان یا ناشرانی که نیاز به بررسی میزان موفقیت یک کتاب دارند تا بتوانند بعداً سرمایه‌گذاری بیشتری روی آن انجام دهند نیز چاپ دیجیتال گزینه مناسبی است.

چاپ شخصی‌سازی‌شده یکی دیگر از کاربردهای مهم چاپ دیجیتال است. این کاربرد به این معنی است که چون در این روش چاپ می‌توانید تعداد محدودی از کتاب خود را چاپ کنید برای همین می‌توانید در هر سری از چاپ اطلاعات تصاویر و حتی متن خود را به‌صورت متفاوت‌تری به چاپ برسانید. به‌عنوان مثال، یک کارت تبریک یا دعوت را برای هر گیرنده، شخصی‌سازی کرده و متن و تصویر منحصربه‌فردی به آن‌ها اختصاص دهید. در ادامه باید بگوییم اگر قصد دارید از فروش کتاب خود در تیراژ بالا کسب درآمد کنید و یا به فکر چاپ سایر محصولات چاپی در تیراژ بالا، مانند چاپ دفتر هستید استفاده از چاپ افست برای شما بسیار مناسب‌تر از چاپ دیجیتال است.

مزایای چاپ دیجیتال کتاب

اگربا خواندن مطالب بالا در خصوص چاپ کتاب دیجیتال در انتخاب نوع و روش چاپ برای کتاب خود در تیراژ پایین، دچار تردید هستید؛ بهتر است مزایای چاپ دیجیتال کتاب را مطالعه مطالعه فرمائید.

امکان تغییر متن

چاپ صفحات رنگی و سیاه‌وسفید به‌صورت هم‌زمان

تغییر متن و هر نوع تغییر ضروری

عدم نیاز به انبارداری برای فیلم‌ها و زینک‌ها

سرعت بالا

هزینه پایین چاپ در مقایسه با افست (در صورت چاپ در تعداد محدود)

چاپ در مدت‌ زمان کوتاه‌تر

صرفه اقتصادی به دلیل قیمت بالای کاغذ (در تعداد کمتر)

رسیدن سریع‌تر کتاب به چاپ‌های بعدی

همه‌گیر بودن تجهیزات چاپ دیجیتال

امکان چاپ بلافاصله بعد از تقاضا

چاپ در تیتراژ پایین حتی یک نسخه

چاپ کتاب

تعرفه چاپ دیجیتال

تعرفه و قیمت چاپ دیجیتال به عوامل زیادی بستگی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

چاپ

قیمت و هزینه چاپ را نوع کاغذ، تیراژ چاپ و رنگی یا سیاه‌وسفید بودن مشخص می‌کند.

امکان تغییر مطالب مورد نظر، در چاپ‌های بعدی، یکی از نکات مهم در رابطه با چاپ دیجیتال است که این امر، هزینه و تعرفه را تا حد زیادی کاهش می‎دهد.

به‌طور کلی هزینه چاپ دیجیتال در کاغذهای گلاسه، برچسب و کتان به نسبت کاغذ تحریر بیشتر است.

چاپ رنگی هزینه بیشتری نسبت به چاپ سیاه‌وسفید دارد. بدیهی است که هزینه چاپ دو رو، 2 برابر چاپ یک‌ رو محاسبه می‏‌شود.

همچنین هزینه‌ی چاپ در برگه‌های A3 بیشتر از A4 است. در صورت سفارش نوع تنپلیت (در آن از نقاط رنگی فراوان استفاده می‏‌شود که با زوایای مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند), هزینه چاپ افزایش پیدا می‏‌کند. امکان طراحی و عکاسی در این نوع چاپ وجود دارد، لذا با چاپ تصاویر، قیمت و تعرفه چاپ نیز بیشتر خواهد بود.

انواع چاپ دیجیتال

بسته به انتخاب شما که کتاب شما در چه ابعادی و از چه طریقی چاپ شود به انواع مختلف تقسیم می‌شود. در زیر انواع چاپ کتاب بر اساس ابعاد و نحوه کار بیان شده است.

انواع چاپ دیجیتال بر اساس ابعاد

  1. چاپ با فرمت متوسط: حداکثر ابعاد کارهای چاپی با ابعاد متوسط در برگه‎ها‎ی A3 و با سایزهای 33×48 سانتی‌متر هست. روش‌های تونری، جوهر افشار و یا نوری مناسب این فرمت چاپ و مورد استفاده برای چاپ کارت ویزیت، چاپ بروشور، چاپ کاتالوگ، لفاف‎ها‎ی بسته‌بندی، برچسب، عکس و چاپ روی سطوح مختلف هستند.

  2. چاپ با فرمت بزرگ: در نوع چاپ با فرمت بزرگ ابعاد چاپ در برگه‎ها‎ی A3 و با عرض 150 سانتیمتر است. برای چاپ ابعاد بزرگ نیز می‌تواند از شیوه چاپ تونری و جوهرافشان یا نوری استفاده ‎شود. برای چاپ پوستر تا عرض 150 سانتی‌متر و مصارف فضای داخلی (Indoor) این روش کاربرد دارد.

  3. چاپ با فرمت عریض: در این نوع فرمت ابعاد این نوع چاپ 150 * 500 سانتیمتر است و از مقاومت بالایی برخوردارند. به همین دلیل چاپ با فرمت عریض بیشتر برای مصارف فضای باز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

انواع چاپ دیجیتال بر اساس نحوه کار

  1. روش دیجیتالی نوری یا پرتوی: از طریق تابش شعاع‌های نوری روی کاغذهای حساس به نور، متن موردنظر چاپ می‎شود. این روش چاپ به دو مرحله چاپ و ظهور نیاز دارد.

  2. روش چاپ دیجیتالی الکتروفتوگرافی: مواد مورد استفاده در این روش جوهر‎ها‎ی مایع و یا مرکب جامد پودری (تونر) می‌باشند.

  3. روش چاپ مارکر با لیزر: در این روش سطوح مورد چاپ باید به حرارت حساس باشند که حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس‎ها‎ی حرارتی با ایجاد فعل‌ و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس، فرآیند چاپ را بر عهده می‎گیرند.

  4. روش چاپ دیجیتال تصعید رنگ: سرعت و کیفیت این روش بالاست و مواد رنگی بر روی سلفون‌هایی قرار می‎گیرند که پرتوهای گوناگون از قبیل لیزر و یا ماتریس‌های حرارتی،‌ رنگ را از روی نوارهای سلفون بخار و سپس بر روی سطح موردنظر چاپ می‎کنند.

تفاوت چاپ دیجیتال با چاپ افست

چاپ دیجیتال با چاپ افست تفاوت‌هایی دارد که عمده‌ترین تفاوت آن در تعداد تیراژ چاپ است. در زیر به تفاوت‌های این دو نوع چاپ اشاره شده است.

در چاپ افست از ورقه‌های فلزی برای چاپ استفاده می‌شود. درحالی‌که در چاپ دیجیتالی خبری از چنین ورقه‌هایی نیست. فایل کتاب مستقیماً به دستگاه چاپ فرستاده می‌شود و فایل‌ها مانند فایل‌های PDF و یا فایل‌های تصویر مستقیماً به‌وسیله نرم‌افزار به پرینتر ارسال می‌شوند و روی کاغذ یا هر مواد مخصوص دیگر چاپ می‌شوند.

برای چاپ در تیراژهای پایین استفاده از چاپ دیجیتال و برای تیراژهای بالا استفاده از چاپ افست مناسب است.

در سال‌های اخیر، کیفیت ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات چاپ دیجیتال بیشتر شده و در آن‌ها از فنّاوری‌های جدیدی کمک گرفته‌اند. این در حالی است که در گذشته کیفیت چاپ افست خیلی بیشتر از چاپ دیجیتالی بود اما با این تکنولوژی و پیشرفت این فاصله در کیفیت بسیار کمتر شده است. این تغییر به حدی است که عملاً از روی کیفیت نمی‌توان متوجه شد که نوع چاپ کتاب دیجیتال یا افست است. در نتیجه اگر بین انتخاب نوع چاپ مانده‌اید باید بدانید کیفیت هر دو به حد یکسانی رسیده است.

در تیراژهای کمتر از 500 چاپ دیجیتال مقرون به‌صرفه است و در تیراژهای بالای 1000 چاپ افست بهترین انتخاب است. در تیراژهای کمتر در روش چاپ دیجیتالی چون مراحلی هم‌چون زینک که هزینه‌های خیلی زیادی دارند حذف شده است و با چاپ مستقیم از کامپیوتر به روی کاغذ انجام می‌شود چاپ دیجیتالی مقرون‌به‌صرفه است.

اگر می‌خواهید کتاب خود را در تیراژ پایین و در سرعت بالا چاپ کنید یا برای چاپ کتاب و از پایان‌نامه به دنبال انتخاب نوع چاپ هستید بهترین گزینه چاپ دیجیتالی است. همچنین اگر تازه کار هستید و آشنایی کافی با مخاطبان خود را ندارید بهتر است از این روش استفاده کنید و ابتدا کتاب خود را در تیراژ کم و به روش دیجیتالی چاپ کنید و بعد از بررسی نتیجه کار در صورت لزوم تغییراتی در کتاب خود ایجاد کنید و دوباره به چاپ برسانید. این کار هم در زمان و هم در هزینه شما تأثیر خواهد داشت.

چاپ دیجییتال کتاب به‌صورت فوری

اگر می‌خواهید کتاب خود را به‌صورت دیجیتال چاپ کنید بعد از آماده کردن محتوای کتاب، کار را به سینا ترجمه بسپارید. تمام خدمات صفحه‌آرایی، طرح جلد، اخذ شابک، فیپا، مجوزهای چاپ و چاپ در سینا ترجمه به‌صورت دیجیتال و با ارسال پستی و تحویل در درب منزل، به‌صورت فوری در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود. دانشجویان و داوطلبان کنکور دکتری می‌توانند پایان‌نامه خود را به سینا ترجمه ارسال نمایند تا بعد از فرمت بندی تبدیل پایان نامه به کتاب برای چاپ دیجیتال کتاب به‌صورت فوری اقدام شود. همچنین پیشنهادی برای اساتید و متخصصانی که به دنبال ارتقا رزومه علمی خود هستند نیز داریم. کافی است با ارسال پیامی به کارشناسان سینا درخواست معرفی کتب جدید النشر خارجی نمایید تا بعد از معرفی کتب و تائید شما، متخصصان موسسه سینا اقدام به ترجمه تخصصی و چاپ کتاب دیجیتالی نمایند. لازم به ذکر است با توجه به شرایط مالی و نگرانی‌های مشتریان از بابت کیفیت ترجمه، شرایط پرداخت اقساطی برای ترجمه کتاب نیز در موسسه فراهم آورده‌ایم تا با خیال راحت اقدام به ترجمه کتاب نمایید

چاپ سریع

کدام ویژگی‌ها سیناترجمه را از دیگر مؤسسات متمایز کرده است؟

متخصصین ما در بخش ‌های ویراستاری، طراحی گرافیکی و ناظرین چاپ گرد هم آمده‌اند تا با تکیه بر علم و دانش خود و با استفاده از دستگاه‌های چاپ پیشرفته نوشته‌ها و زحمات شما را با چاپ در کتاب‌تان ماندگار کنیم.

کامیون

ارسال رایگان

سینا ترجمه بعد از انجام سفارشات و چاپ کتاب، تمامی کتاب ها را به صورت رایگان و فوری درب منزل شما در تمامی نقاط کشور ارسال می کند.

کتاب

سه جلد رایگان

به عنوان هدیه و سپاسگزاری از شما برای اعتماد به این مجموعه، 3 جلد کتاب رایگان توسط موسسه به کتابخانه مرکزی ارسال می شود.

مجوز

اخذ تمام مجوزها

سینا ترجمه به پاس اعتماد به شرکت، در صورت ثبت سفارش،اقدامات مربوط به اخذ مجوزهای لازم برای نشر کتاب را انجام خواهد داد.

چرا سینا ترجمه را برای چاپ کتاب انتخاب کنیم؟

زمانی که یک نویسنده مطالبی را با استفاده از مطالعه و آموخته‌های خود بر روی کتاب زیبایش می‌بیند از آن نهایت لذت را می‌برد و تمام خستگی‌ها‌ی این راه را فراموش می‌کند. ما در سینا ترجمه د رتلاش هستیم که را رسیدن به این لذت را برای شما هموار و سریع کنیم. شما با تحویل فایل کتاب خود با خیالی راحت منتظر نتیجه عالی آن و دریافت کتاب خود خواهید بود.

اطلاع از تمام مراحل پروژه


هر لحظه می‌توانید از مراحل پروژه اطلاع داشته باشید. سینا ترجمه شما را از روند کارتان مطلع خواهد کرد.

پشتیبانی 24 ساعته


همکاران ما در سینما ترجمه به صورت 24 ساعته و تمام 7 روز هفته آماده پاسخگویی به تمام سؤالات مشتریان عزیز هستند.

تحویل سریع


سینا ترجمه کتاب شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به شما تحویل خواهد داد.

کیفیت مواد اولیه مطابق با نیاز شما


هر مشتری می‌تواند در هنگام ثبت سفارش چاپ کتاب ای بین کیفیت‌های مختلف مواد اولیه از جمله کاغذ، جلد و بسته‌بندی و ... آیتم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دارای نماد الکترونیکی


همه ما نگران سایت‌های تقلبی هستیم. اما سینا ترجمه با دارا بودن نماد الکترونیکی خیال شما را از این بابت راحت کرده است.

حفظ محرمانگی اسناد و فایل‌های کتاب


مطمئن باشید ما حافظ فایل‌ها و اسناد ارسالی مشتری‌های عزیزمان هستیم. فایل کتابی که برای ما ارسال می‌کنید فقط جهت بررسی توسط پشتیبان و چاپ استفاده می‌شود و هیچ کس دیگری به این فایل‌ها دسترسی ندارد.

مراحل ثبت سفارش چاپ کتاب در سینا ترجمه

سینا ترجمه به صورت آنلاین سفارش چاپ کتاب شما را ثبت کرده و در سریع‌ترین زمان و با کیفیت عالی تمام مراحل چاپ کتاب شما را انجام می‌دهد و در زمان گفته شده به شما تحویل می‌دهد. همه هزینه‌ها برای تمامی خدمات در موسسه سینا ترجمه، تا حداقل ممکن کاهش داده شده است. سفارش شما بعد از طی مراحل زیر به دست شما می‌رسد. شما می‌توانید برای رسیدن به جواب سوالات خود را با کارشناسان مؤسسه در ارتباط باشید.

ارسال فایل

فایل کتاب را ارسال کنید تا سفارش شما ثبت و هزینه نهایی اعلام و توسط مشتری پرداخت شود.

چاپ کتاب

طبق درخواست ها در زمان ثبت سفارش آماده شده و به تعداد تیراژ درخواست شده چاپ میشود.

مجوز

مجوز های مورد نیاز برای نشر و فروش یک کتاب و همچنین مجوز های درخواستی شما اخذ می شوند.

نحویل

کتاب های چاپ و بسته بندی شده به همراه مجوز های اخذ شده در نهایت به مشتری تحویل داده می شوند.

ثبت سفارش چاپ کتاب

خدمات چاپ کتاب در سینا ترجمه

برای سفارش چاپ کتاب خود در تعداد تیراژ مورد نظر می‌توانید فایل وورد کتاب خود را به کارشناسان سینا ارسال نمایید. تمام خدمات صفحه آرایی، طرح جلد ، اخذ شابک، فیپا، مجوزهای چاپ و پست درب منزل بر عهده سینا ترجمه می‌باشد. شما رد هر نوعی که بخواهید کتاب شما را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان به چاپ می‌رسانیم.

برای ثبت سفارش چاپ کتاب و یا هر گونه سوال و راهنمایی در این زمنیه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت نمایید.

راه های ارتباطی

راه‌های ارتباطی با ما

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

بله شما می توانید از هر نوع کاغذ با هر گرماژی که تمایل دارید برای چاپ کتاب خود استفاده نمایید.

برای چاپ دیجیتال حداقل تعداد 20 جلد و حداکثر 500 جلد است اما استفاده از این روش برای چاپ بیش از 100 جلد صرفه اقتصادی برای نویسنده ندارد

بستگی به تعداد چاپ شما دارد، برای تعداد پایین قطعا چاپ دیجیتال بهترین انتخاب است و حتی بسیاری از آن به چاپ کتاب ارزان یاد می کنند. اما برای چاپ در تعداد بالا چاپ افست بهترین گزینه است.

تصور کنید با یک پرینتر ساده CTR+P را میزنید و فایلتان را چاپ میکنید. چاپ دیجیتال چیزی شبیه به همین فرآیند است با این تفاوت که دستگاه چاپ دیجیتال کتاب از پرینترهای معمولی بزرگتر است و امکان چاپ تا 500 جلد با این روش وجود دارد.

خیر مگر اینکه بخواهید آن را در قالب کتاب ارائه دهید

اخذ مجوز از وزارت ارشاد اسلامی، شابک و فیپا از کتابخانه ملی

قطع همان اندازه کتاب است. قطع‌های رایج برای کتاب‌های علمی وزیری و در صورت کم بودن تعداد صفحات قطع رقعی می‌باشد. برای کتاب های غیر علمی هم معمولا برای کتاب های رمان و حجیم همان قطع وزیری و برای کتاب‌های خاص‌تر و کم حجم‌تر مثل شعر و دل نوشته، قطع رقعی مناسب می‌باشد. البته برای کتاب‌های علمی انواع مختلف قطع مورد استفاده قرار می‌گیرد که کاملاً سلیقه‌ای است و سلیقه‌ی صاحب اثر مد نظر استدر پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت خوش حداقل جلدی که با چاپ دیجیتال انجام میدید را میفرمایید؟
سلام و عرض ادب احتراما حداقل جلد برای چاپ 5 جلد می باشد. با تشکر
7 روز پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت خوش حداقل جلدی که با چاپ دیجیتال انجام میدید را میفرمایید؟
2 هفته پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام