سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

امتیازات چاپ مقاله ISC در مصاحبه دکتری

انتشار : 4 فروردین 1399
مطالعه : 4 دقیقه

لازمه قبولی در مصاحبه دکتری کسب امتیازات لازم در بخش آموزشی و پژوهشی است. بخش آموزشی این امتیازات مربوط به تحصیلات دانشجو است اما بخش پژوهشی مربوط به سوابق پژوهشی و علمی دانشجو میباشد.

امتیازات چاپ مقاله ISC در مصاحبه دکتری

لازمه قبولی در مصاحبه دکتری کسب امتیازات لازم در بخش آموزشی و پژوهشی است. بخش آموزشی این امتیازات مربوط به دوران تحصیلات دانشجو است اما بخش پژوهشی مربوط به سوابق پژوهشی و علمی دانشجو میباشد. منظور از سوابق علمی و پژوهشی، تمامی مطالعات و تحقیقات پژوهشی دانشجوست که در قالب مقالات علمی، کتابهای تالیفی و یا ترجمه شده به چاپ رسیده است. همچنین اختراعات و ابداعات، اکتشافات و کارهای تحقیقاتی نیز جزو سوابق پژوهشی دانشجو محسوب میشوند. لازم به ذکر است صرفا مقالاتی معتبر هستند که در مجلات معتبر علمی پژوهشی، مجلات معتبر isi ،Elsevier ،pubmed ،isc ،scopus و کنفرانس های داخلی و بین المللی پذیرش شده و به چاپ رسیده باشند.

کل امتیازی که برای مصاحبه دکتری تعریف شده، 70 امتیاز از 100 امتیاز است که بایستی دانشجو در جلسه مصاحبه آنرا کسب کند. تمامی این امتیازات در قالب یک رزومه تحصیلی ارائه می شود و دانشجو در جلسه مصاحبه به شرح سوابق پژوهشی خود برای اساتید و داوران حاضر در جلسه میپردازد. این 70 امتیاز به دو قسمت تقسیم می شود: 40 امتیاز برای سوابق پژوهشی و 30 امتیاز برای سوابق آموزشی.

هر کدام از این سوابق امتیاز خاص خود را در مصاحبه دکتری دارند. امتیازدهی این بخش در مصاحبه دکتری با توجه به فیلدهای ارائه شده از جانب دانشگاه و سلایق داوران و اساتید مسئول مصاحبه، متفاوت است. یعنی تعلق نمره و امتیاز به هر بخش با توجه به سلیقه داوران است که از سقف امتیاز داده شده چند امتیاز را به سوابق پژوهشی شما اختصاص دهند.

همانطور که اشاره کردیم چاپ مقاله در مجلات نمایه شده در ISC نیز امتیاز خاص خود را در مصاحبه دارند. اما منظور از مجلات ISC چیست؟

 ISC پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بوده و مرکز فعالیت آن در شیراز است. ISC اولین نظام رتبه‌بندی استنادی در ایران است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی است. مجلات نمایه شده در این پایگاه از ارزیابی های دقیق علمی گذر می کنند و کیفیت مقالات و روند چاپ آنها مورد رصد و داوری قرار می گیرد. مجلات آی اس سی استانداردهای علمی برای خود تعریف کرده اند و مقالات نیز برای پذیرفته شدن باید مطابق با این استانداردهای علمی باشند. به عنوان نمونه از نظر ساختاری مقالات ISC باید ساختار استاندارد یک مقاله علمی را داشته باشد که بخش های اصلی نام یا موضوع، نام نویسندگان، چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری و در نهایت منابع و مآخذ می باشند. همچنین به دلیل ارزیابی های دقیق که بر روی آن ها انجام میگیرد معمولا اکسپت و چاپ شدن مقالات آی اس سی مدت زمان مشخصی و گاهی طولانی طول خواهد کشید.

چاپ مقاله در مجلات ISC در مقایسه با مجلات دیگر راحت‌تر بوده و مزیتی که نسبت به مجلات خارجی دیگر دارد این است که در سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی اقدام به چاپ مقاله می‌کند. در بخش پژوهشی بالاترین امتیاز متعلق به مقالات و کتب است که برای مقالات حداکثر 21 امتیاز میباشد. هر چقدر در روز مصاحبه متقاضی تعداد مقالات و کتب با کیفیت تری داشته باشد از بخش مصاحبه امتیاز بیشتری دریافت میکند. امتیاز چاپ مقاله در  مجلات ISC نیز مثل مجلات DCOPUS و PUBMED از طرح پژوهشی دانشجو 1-3 امتیاز است.

با این تفاسیر، توصیه میکنیم درخصوص 40 امتیاز سوابق پژوهشی خود دغدغه ای نداشته باشید. چرا که تمامی این امتیازات را می توانید با بهره مندی از خدمات موسسه سینا کسب کنید. کارشناسان متخصص موسسه پژوهشی سینا همواره در کنار شما هستند تا با ارائه خدماتی مانند استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه تخصصی مقاله، پذیرش و چاپ مقالات در مجلات iSC همچنین پذیرش و چاپ مقالات در سایر مجلات معتبر داخلی و خارجی ، تبدیل پایان نامه به کتاب، چاپ کتاب، ترجمه کتاب و چاپ آن و ترجمه تخصصی مقالات امتیازات لازم بخش پژوهشی را در مصاحبه دکتری کسب کنید.

روال پذیرش و چاپ مقالات ISC از طریق موسسه سینا:

بیشتر بخوانید:

چاپ مقاله isc با کمترین هزینه

چاپ مقاله Isc در رشته های علوم پایه

تاثیر مقاله در قبولی از مصاحبه دکتری 99

برای مصاحبه دکترا مقاله چاپ کنم یا کتاب؟لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی