سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

بارگذاری مقاله در سایت مجلات علمی پژوهشی

انتشار : 24 خرداد 1401
مطالعه : 12 دقیقه

محققان و دانشجویان برای اینکه بتوانند سطح علم خود و نتیجه آزمایشاتی را که انجام داده‌اند، در اختیار دیگران قرار دهند، تحقیقات خود را به صورت مقاله گردآوری و چاپ در یکی از مجلات معتبر علمی برمی‌آیند. یکی از این مجلات، مجله علمی پژوهشی است. در این بخش از سیناترجمه میخواهیم درمورد بارگذاری مقاله در سایت مجلات علمی پژوهشی صحبت کنیم.با ما همراه باشید.

بارگذاری مقاله در سایت مجلات علمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی و انواع آن

مجلات علمی پژوهشی به مجلاتی گفته میشود که مقاله های آن ها به ارائه یافته های جدید علمی حاصل از طرح های پژوهشی، پایان نامه ها و رساله های تحصیلی و سایر موارد پژوهشی اعم از پژوهش های بنیادی، کاربردی، تحلیلی، انتقادی، نقد و بررسی علمی کتاب، توسعه ای یا ارائه نظریه یا روش جدید در حل مسائل و توسعه علم یا فناوری که از دو ویژگی اصالت و ابداع برخوردار باشد، می پردازد و با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فناوری ارائه می شود.هدف نشریات و مجلات علمی پژوهشی پیشبرد مرزها و محدوده های علم و فناوری می باشد، اینکه بتواند دانش و یافته ای جدید را به دانش بشری اضافه کند و یا دانش قبلی را بسط و گسترش دهد و روندی جدید را به روی جامعه علمی باز کند. مخاطبین اصلی این نوع از مجلات قشر دانشگاهی و آکادمیک مانند اساتید، دانشجویان مقاطع مختلف و همچنین پژوهشگران و محققین مراکز تحقیقی، علمی و پژوهشی می باشند. مقالات منتشر شده در مجلات علمی پژوهشی در جامعه آکادمیک از اعتبار بیشتری برخوردار است و به این دلیل بسیاری از دانشجویان و محصلین به دنبال نوشتن مقالات علمی پژوهشی هستند. دسته بندی انواع مجلات علمی پژوهشی در زیر آمده است:

مجلات علمی پژوهشی خارجی (اینترنشنال)

مجلات علمی پژوهشی اینترنشنال، مجلات جدید‌النشر یا مجلاتی هستند که به هر دلیل موفق به کسب امتیازات لازم برای قرار گرفتن در پایگاه‌های ISI و اسکوپوس نشده‌اند و جزو مجلات درجه چهارم طبقه‌بندی می‌شوند.

بین المللی

مجلات داخلی

مجلات علمی پژوهشی داخلی

مجلات علمی پژوهشی داخلی تفاوت چندانی با مجلات علمی پژوهشی خارجی نداشته و تنها تفاوت آن‌ها این است که به زبان فارسی منتشر می‌شوند. برخی از مجلات علمی پژوهشی داخلی، نویسنده را به ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی ملزم می‌کنند.

هدف از چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی چیست؟

اساس اصلی تحقیقات علمی، مقالات پژوهشی می باشند که یافته های جدیدی را به جهانیان عرضه می کنند. بیشتر مجلات و نشریات معتبر جهان، مقالات علمی پژوهشی را منتشر می کنند. هر مجله و نشریه ای تعریف خاصی از مقاله های پژوهشی دارد، اما تقریبا تمامی آنها، پیرامون عبارت ” پژوهش های دست اول ” (original research) می باشند. اگر بنا باشد مقاله‌ای با مختصات مقالات علمی پژوهشی نوشته شود باید نویسنده محقق به سراغ به دست آوردن داده‌هایی برود که تحقیقات و پژوهش‌هایش را روی آن اعمال می‌کند. یعنی داده‌هایی خام که مورد آزمایش قرار می‌گیرند و تحلیل نویسنده از آن ارائه می‌شود. علمی پژوهشی‌ها از راه‌کار و راه‌حل‌های تازه‌ای می‌گویند که قبلا به هیچ عنوان مطرح نشده بوده است.

هدف

مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی برای اساتید، دانشجویان، جامعه علمی و محققان شاغل در هر زمانی قابل توجه است. اما باید این نکته را درنظر گرفت که بدلیل اینکه سطح علمی و اعتبار اینگونه مجلات بسیار بالاست، درنتیجه پروسه داوری نیز سخت گیرانه تر خواهد بود و به طبع آن امتیاز بیشتری را نیز نصیب پژوهشگر خواهد کرد. در ذیل به برخی از مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی اشاره میکنیم:

مقاله شما همانند یک ویترین در دید جامعه علمی قرار خواهد گرفت.

با انتشار مقاله علمی پژوهشی خود که حاصل یافته ها و تحقیقات شماست، از سرقت اطلاعات خود جلوگیری می کنید.

چاپ نتایج تحقیقات پژوهشگران و انتشار آن برای افراد علاقه مند به مقالات علمی پژوهشی، باعث پیشرفت سطح علمی جامعه محققین و ترویج یافته ها خواهد شد.

مقاله علمی پژوهشی منتشر شده ای که دارای رتبه علمی بالایی باشد، تعداد ارجاعات و استنادات بالاتری خواهند داشت؛ استناد بالاتر برای اعتبار مقاله محقق امتیاز مثبتی خواهد داشت.

از شرایط جذب هیئت علمی در بسیاری از دانشگاه های بزرگ کشور، داشتن مقاله در مجلات علمی پژوهشی میباشد.

با چاپ شدن مقاله در مجلات علمی پژوهشی، رتبه اعضای هیئت علمی افزایش می یابد.

داشتن مقاله علمی پژوهشی، در مصاحبه دکتری برتری نسبت به سایر دانشجویان میباشد و در قبولی، نقش بسیار مهمی میتواند داشته باشد.

دانشجویانی که قصد گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا را دارند، با داشتن مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی، موفق تر خواهند بود.

مزایای چاپ مقاله

ساختار استاندارد مقالات علمی پژوهشی

برای اینکه مقالاتی را که به مجلات علمی پژوهشی چه داخلی و چه خارجی میفرستید، شانس اکسپت شدن داشته باشد، ملزم به رعایت ساختار استاندارد مقاله که در ذیل به آنها اشاره میشود هستید.

عنوان

عنوان مناسب

عنوان، یکی از آن عواملی است که در یافتن مقاله علمی پژوهشی و دیده شدن آن توسط پژوهشگران به ویژه در دنیای مجازی تأثیر مستقیم دارد. به عبارت ساده تر، عنوان، اولین قسمتی از مقاله است که توجه خواننده را جلب میکند و او را ترغیب میکند تا به سراغ قسمتهای بعدی مقاله برود .عنوان مقاله علمی پژوهشی باید جامع و روشن باشد. و زیر بخش عنوان مقاله اسامی نویسندگان و وابستگی های سازمانی آنها و تاریخ ارسال مقاله را ذکر نمایید و در صورت لزوم برخی از اطلاعات را در زیرنویس نیز ارایه نمایید.

چکیده مقاله

همانطور که از نام چکیده پیداست، عصاره و فشرده ی مقاله است که در قالب یک بند یا تعداد محدودی جمله بیان میشود. پژوهشگر بعد از خواندن عنوان مقاله و درک موضوع اصلی آن، به سراغ چکیده خواهد رفت هنگام نگارش چکیده مقاله علمی پژوهشی به نکات زیر توجه کنید:

چکیده مقاله را کوتاه بنویسیدسعی کنید از 250 کلمه فراتر نرود.

چکیده ای که می نویسید باید به تنهایی بتواند اطلاعاتی در مورد مقاله ارائه دهد به شکلی که خواننده بدون مراجعه به مقاله بتواند اطلاع جامعی از جمله روش مورد استفاده، نتایج اولیه و هدف پژوهش به دست آورد.

افعال مورد استفاده در چکیده مقاله باید در زمان گذشته باشد.

در نگارش چکیده از کلمات اختصاری، نام برند، نمادها یا مخفف ها که نیاز به توضیح دارند استفاده نشود.

چکیده

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

در اکثر مقالات و به درخواست مجلات علمی پژوهشی، بلافاصله بعد از چکیده، کلمات کلیدی قرار دارند و اغلب به همراه چکیده منتشر میشوند. معمولاً 3 تا 13 واژه یا عبارت موضوعی و البته کوتاه به عنوان واژگان کلیدی مقاله درنظر گرفته میشوند که می بایست موضوعات اصلی و فرعی مقاله را پوشش دهند. برای نوشتن واژگان کلیدی مناسب ابتدا باید مفهوم و مقصود مقاله به درستی درک شده و سپس در قالب چند واژه یا عبارت کوتاه بیان شوند. ضمن آن که توصیه میشود تعدادی از مهمترین واژگان کلیدی یا عبارات موضوعی حتماً از عنوان و چکیده مقاله انتخاب شوند.

مقدمه

بخشی از مقاله علمی پژوهشی است که در آن شما هدف و ماهیت پژوهش خود را به خوانندگان معرفی می کنید. در نگارش مقدمه مقاله علمی پژوهشی نکات مهمی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

در نگارش مقدمه علمی پژوهشی شما باید عنوان و هدف از انجام پژوهش را به صورت دقیق بیان کنید.

در نگارش مقدمه می بایست به اطلاعات زمینه ای درباره موضوع پژوهش اشاره کنید.

در نگارش مقدمه تعریفی از متغیرها و اصطلاحات اصلی ارایه نمایید.

در نگارش مقدمه درباره نقشه و طرح پژوهش صحبت کنید.

مقدمه

روش شناسی

روش شناسی

در این بخش اطلاعات کافی را در اختیار خوانندگان قرار می دهید تا آنها موضوع و اهداف اصلی را درک کنند. به طور ویژه، شما نوع طرح تحقیق، روش های تحقیقاتی را که استفاده کرده اید (کمی، کیفی یا مختلط)، روش نمونه گیری و همچنین اطلاعات شرکت کنندگان را ارائه خواهید داد.در این قسمت از مقاله، اطلاعاتی آماده میشود که از طریق آن اطلاعات میتوان در مورد اعتبار مقاله قضاوت کرد. در واقع اینجا محلی است که باید به طور کاملاً شفاف و دقیقی بیان شود که روش انجام پژوهش به چه شکلی بوده است. معمولاً این قسمت با زمان گذشته نوشته میشود و باید به گونه ای باشد که اطلاعات کافی را به مخاطب بدهد.

بحث و نتیجه گیری

بعد از پیاده سازی روش یا روشهای پیشنهادی بر روی ورودی و اطلاعات مورد نیاز، خروجیها، یافته ها یا نتایجی حاصل میشوند که در این قسمت مقاله به گزارش دادن آنها میپردازیم. به این نکته دقت شود که در قسمت روشها اشاره ای به یافته ها و نتایج نمیشود بلکه در قسمت بحث و نتیجه گیری از مقاله است که خروجی ها و یافته های مقاله و تحلیل ما از آنها ارائه میشوند. در واقع به کمک این خروجی ها است که میتوان عملکرد روش پیشنهادی مقاله شما را با روشهای پیشین مقایسه کرد و واقعاً فهمید که آیا این روش پیشنهادی منجر به پیشرفت معناداری در حوزه تحت مطالعه شده است یا خیر. یافته ها باید دقیق و صریح باشد و معمولاً برای نمایش و تحلیل بهتر یافته ها از شکل ها و جداول نیز کمک گرفته میشود.

نتیجه

منابع

منابع

منابع بخش مهم پژوهش هستند و شما باید به ارائه فهرست منابع مورد استفاده خود بپردازید. در ارائه آن بهتر است:

به صورت دقیق تمامی منابع را ذکر کنید و چیزی را از قلم نیاندازید.

از سبک رفرنس نویسی خاص آن مجله علمی پژوهشی استفاده کنید (APA، MLA، یا Chicago). اگر هنوز مجله را انتخاب نکرده اید سعی کنید حتماً از نرم افزار اند نوت (EndNote) استفاده کنید زیرا بعداً به راحتی می توانید سبک رفرنس نویسی را تغییر دهید.

چه زمانی مقاله آماده ارسال به مجلات علمی پژوهشی می‌باشد؟

مقاله باید روند قانونی آماده‌سازی را طی نماید تا در یک مجله پذیرفته و چاپ شود. اما هر مجله فقط تعداد محدودی از مقالات ارسال شده را پذیرش می‌کنند و پذیرش یا ریجکت مقاله از یک مجله بستگی به کیفیت مقاله و رعایت استانداردهای لازم مجله دارد. بنابراین قبل از ارسال مقاله حتماً سعی کنید مراحل آماده‌سازی مقاله را که در ادامه به آن اشاره شده است را با کیفیت بسیار بالا طی نمایید تا شانس پذیرش مقاله را بالا ببرید.

 1. ترجمه تخصصی برای پذیرش مقاله به مجلات خارجی.

 2. ویرایش فنی و ادبی مقاله رفع هرگونه تشابه و یا سرقت ادبی موجود در مقالات.

 3. انتخاب ژورنال معتبر برای مقاله متناسب با زمینه نگارشی مقاله و سطح علمی مقاله.

 4. ویرایش و فرمت بندی مقاله و تبدیل ساختار مقاله به ساختار و فرمت تعیین شده از طرف مجله.

 5. ارسال مقاله به مجله موردنظر.

sending

نحوه بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی به چه صورت است؟

بعد از تکمیل بخشهای مختلف مقاله، نوبت به بارگذاری مقالات در سایت مجله علمی پژوهشی است. در هنگام بارگذاری مقاله علمی پژوهشی، باید به چند نکته مهم که در ذیل برایتان آمده است دقت کافی داشته باشید.

تهیه سربرگ

قبل از بارگذاری مقاله در سایت یا پنل مجله علمی پژوهشی ابتدا باید سربرگ مقاله را تهیه نمایید. سربرگ برخی از مجلات دارای شکل و فرم خاصی است ولی به طور کلی یک سربرگ باید موارد زیر را در خود داشته باشد:

 • اطلاعات کلی درباره مقاله شامل عنوان مقاله و نوع مقاله (مقاله تجربی، مقاله مروری و ... )

 • اگر مقاله برای قسمت خاصی از مجله ارسال می شود باید در سربرگ به آن قسمت خاص اشاره شود.

 • نام نویسنده یا نویسندگان و درجات علمی آنها ، اگر مقاله بیش از یک نویسنده دارد حتماً نام نویسنده مسئول ذکرشود. دقت شود نویسندگانی که مقالات چاپ شده قبلی دارند نامشان را به همان شکلی بیاورید که در مقالات قبلی آورده شده است .

 • مسأله یا مشکلی که به دنبال حل آن بوده اید .

 • نوآوری های تحقیق

 • علت تناسب مقاله و مجله

 • تأیید این موضوع که این مقاله قبلاً چاپ نشده و هم اکنون زیر چاپ نمی باشد.

 • داوران پیشنهادی

 • تأیید این موضوع که کلیه نویسندگان، مقاله را مطالعه و تأیید کرده و با ارسال مقاله به این مجله خاص موافق اند.

ارسال مقاله

بعد از رعایت نکات نگارشی و همچنین تهیه سربرگ مقاله اکنون همه چیز برای ارسال مقاله به مجله آماده است. برای ارسال مقاله به مجله باید قسمتهای زیر تکمیل و ارسال گردد:

 • قدم اول: قسمت عنوان مقاله و چکیده پر شود. معمولا مجلات چکیده مقاله را به صورت جدا می‌خواهند.

 • قدم دوم: نام نویسندگان نوشته شود. همه اطلاعات مربوط به نویسنده مسئول یا Corresponding Author فرستاده شود و اگر این قسمت را تعریف نکرده باشید، نمی‌توانید به مرحله بعد بروید.

 • قدم سوم: قسمت تعهدنامه باید تایید و تکمیل شود.

 • قدم چهارم: Cover Letter باید پر شود.

 • قدم پنجم: باید نمودارها، جداول، شکل‌ها و مقاله را بارگذاری کنید.

 • قدم ششم: مرحله نهایی بعد از پر کردن اطلاعات توسط در قالب پی دی اف و یا Html، گزینه ارسال مقاله را بزنید.

انواع روش های بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی

راه های مختلفی برای بارگذاری مقالات در مجلات علمی پژوهشی وجود دارد و این مورد بستگی به نوع مجله ای که شما انتخاب میکنید دارد. در بعضی از مجلات به روش آنلاین و از طریق سایت خود مجله میتوان اقدام به بارگذاری مقاله کرد اما در بعضی از مجلات امکان بارگذاری آنلاین وجود نداشته و از طریق ایمیل میتوان به سردبیر مجله ارسال کرد. بطور کلی دو روش برای بارگذاری مقالات در مجلات علمی پژوهشی وجود دارد:

 • ارسال مقاله علمی پژوهشی برای مجلات معتبر با ارسال ایمیل:

مجلاتی که هنوز بخش سابمیت آنلاین ندارند، از نویسندگان درخواست می نمایند که مقالات خود را از طریق آدرس ایمیلی که در سایتشان اعلام کرده اند برای مجله جهت داوری ارسال نمایند. در این روش Title page , Cover Letter نیز باید به همراه فایل اصلی مقاله برای سردبیر مجله ایمیل شود.

 • ارسال مقاله علمی پژوهشی برای مجلات معتبر به روش سیستم آنلاین:

در حال حاضر اکثر مجلات علمی پژوهشی داخلی بصورت آنلاین اقدام به دریافت مقالات می کنند. در این روش، فایل مقاله را به فرمت word یا Pdf تهیه و برای مجله ارسال می نمایید

انواع ارسال

مراحل ثبت سفارش بارگذاری مقاله در مجلات علمی پژوهشی در سینا ترجمه

برای اینکه پژوهش ها و دستاورد های علمی شما در سطح دنیا مطرح شود باید مقالات خود را در مجلات معتبری مثل مجلات علمی پژوهشی چاپ و نشر دهید. اما هر یک از این مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی دارند ولی نگران نباشید چون ما در سینا ترجمه به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ کنیم.

ابتدا با ایجاد یک پروژه چاپ سفارش خود را ثبت کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات را ارسال می‌کنید تا هزینه محاسبه و اعلام شود.

پروژه شما توسط کارشناسان بررسی و اطلاعیه‌های مربوط به سفارش از طریق ایمیل یا تلفن برایتان ارسال می‌شود.

مجلات پیشنهادی شما و مجلات مرتبط با موضوع مقاله شما بررسی می‌شوند تا بهترین مجله برای شما معرفی شود.

مجله موردنظر با تایید نهایی شما انتخاب می‌شود.

مقاله به مجله موردنظر ارسال می‌شود تا در پروسه داوری قرار گیرد.

وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از مجله پیگیری می‌شود.

سینا ترجمه

خدمات ارسال و چاپ مقاله به مجلات در سینا ترجمه

بارگذاری و بدنبال آن پذیرش و چاپ مقاله در مجلات، یک کار تخصصی است که تاثیر مستقیم و زیادی در شانس اکسپت شدن مقاله در این مجلات معتبر دارد. از این رو توصیه می شود که اگر نمی توانید مقاله خود را به درستی بارگذاری کنید، حتما از کارشناسان متخصص سینا ترجمه کمک بگیرید. سینا ترجمه با بهره گیری از تجارب ارزنده اساتید و پژوهشگران رشته های مختلف به ارسال، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی می پردازد.

جهت ثبت سفارش ارسال مقاله به مجلات علمی پژوهشی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق تماس، ایمیل و شبکه های مجازی (واتساپ، تلگرام و اینستاگرام) در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان سینا ترجمه هزینه نهایی را دریافت کنید.

شما می توانید با کارشناسان سینا ترجمه تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

فاکتور و پیش فاکتور برای تمامی خدمات ارائه می شود. در صورت لزوم و درخواست فاکتور رسمی، به آدرس مورد نظر ارسال می شود.

بله. تمامی مکاتبات مقالات سابمیت شده شما توسط سینا ترجمه انجام می گیرد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی