سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

استخراج مقاله فارسی و عربی از پایان نامه برای مجلات علمی پژوهشی

انتشار 15 تیر 1401
مطالعه 18 دقیقه

پژوهشگران زیادی برای اخذ امتیاز و همینطور تقویت رزومه کاری و تحصیلی خود، اقدام به چاپ مقاله در انواع مجلات معتبر علمی میکنند. برای اینکار دو روش وجود دارد: 1) گردآوری مقاله 2) استخراج مقاله از پایان نامه. که هر کدام اصول و روشهای خاص خود را دارد. در این بخش از سینا ترجمه میخواهیم درمورد روش دوم صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

استخراج مقاله فارسی و عربی از پایان نامه برای مجلات علمی پژوهشی

مجلات غلمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی چه نوع مجلاتی هستند؟

مقاله علمی پژوهشی به آن دسته از مقاله‌هایی گفته می‌شود که در آن، محقق به‌منظور پاسخگویی به یک سؤال علمی در حوزه مربوطه، نسبت به انجام پژوهش‌های تجربی هدفمند اقدام می‌کند و هر مرحله از تحقیقات خود را به‌صورت کامل و با جزئیات دقیق گزارش می‌دهد. هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است. یکی از بخش‌های چنین مقاله‌ای مرور ادبیات است. در یک مقاله علمی پژوهشی، ادبیات به‌عنوان اساس و بنیان کار ارائه می‌شود و بینش جدیدی را که محقق به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی می‌کند. این مقالات برخلاف مقالات علمی ترویجی که هدف آن خلاصه کردن و استنتاج مباحث و ایده‌های دیگران است، در پی ایجاد و ترویج موضوع جدیدی هستند.مجلات علمی پژوهشی به لحاظ اعتبار عالی‌ترین نوع مجلات تحقیقاتی هستند که در یک کشور منتشر می‌شود. این مجلات دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن‌ها را از دیگر انواع مجلات متمایز می‌سازد. به عبارت دیگر مجلات علمی پژوهشی به مجلاتی اطلاق می‌گردد که مقاله‌های آن‌ها به ارائه یافته‌های جدید علمی حاصل از طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلی و سایر موارد پژوهشی اعم از پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، تحلیل، انتقادی و نقد و بررسی علمی کتاب می‌پردازد و با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فناوری ارائه می‌شود.

انواع مجلات علمی پژوهشی

شما برای چاپ و پذیرش مقاله خود، نیاز به این دارید که از بین مجلات معتبر علمی که وجود دارد یکی از آنها را برگزینید و اقدام به ارسال مقاله خود کنید. اگر میخواهید به سراغ مجلات علمی پژوهشی بروید، یا باید در مجلات داخلی و یا مجلات خارجی اقدام به چاپ مقاله کنید. شما باید مطابق با اهداف و موضوع مقاله خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در ذیل به انواع مجلات علمی پژوهشی اشاره می کنیم:

مجلات علمی پژوهشی خارجی (اینترنشنال)

مجلات علمی پژوهشی اینترنشنال، مجلات جدید‌النشر یا مجلاتی هستند که به هر دلیل موفق به کسب امتیازات لازم برای قرار گرفتن در پایگاه‌های ISI و اسکوپوس نشده‌اند و جزو مجلات درجه چهارم طبقه‌بندی می‌شوند. یعنی همان مجلات بدون ایمپکت یا ISI LISTED و در مجلات اسکوپوس نیز سطح Q3 و Q4 را شامل میشوند. همچنین مجلات ISC که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام است را میتوان در این لیست قرار داد.

مجلات علمی پژوهشی داخلی

مجلات علمی پژوهشی داخلی تفاوت چندانی با مجلات علمی پژوهشی خارجی نداشته و تنها تفاوت آن‌ها این است که به زبان فارسی منتشر می‌شوند. برخی از مجلات علمی پژوهشی داخلی، نویسنده را به ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی ملزم می‌کنند.

مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

محققان و پژوهشگران معمولا برای پذیرش و چاپ مقاله خود دو نوع هدف دنبال میکنند. یا میخواهند نتایج علمی حاصل شده از تحقیقات را برای جامعه علمی و علاقه مندان علم جهت بالا بردن سواد علمی انتشار و ترویج دهند. و یا اینکه از امتیاز چاپ مقاله در رزومه کاری و تحصیلی و بالا بردن شاخص های علمی نویسنده و مقاله بهره ببرند. هدف از چاپ مقاله هر کدام از این موارد که باشد مزایای دیگری نیز نصیب پژوهشگران خواهد شد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم:

پذیرش گرفتن از دانشگاه های معتبر خارجی و مهاجرت به کشورهای دیگر

ارتقای شغلی و افزایش حقوق و مزایا

قبولی راحت تر در مصاحبه دکتری

به عضویت درآمدن در هیئت علمی برای اساتید

شناخته شدن به عنوان یک نخبه علمی

شناخته شدن به عنوان یک فرد متخصص و صاحب نظر در موضوعات مختلف

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی

ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه مورد علاقه در تمامی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی بدون گرفتن آزمون ورودی

امکان اخذ پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی با درآمد و هزینه هایی بسیار بالا

ارائه پژوهش و دستاوردها به سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی تحت امر

ثبت نمودن تحقیقات و مطالعات و پژوهش انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائم آن ها

مزایای چاپ مقاله

اهمیت استخراج

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه چیست؟

پایان نامه دانشجویی به طور معمول بسیار مفصل است و کلیه مراحل و جزئیات انجام پژوهش های علمی صورت گرفته در دوره تحصیلات تکمیلی را در بردارد و مطالعه آن خسته کننده است علاوه بر این امکان چاپ و نشر پایان نامه های دانشجویی در مجلات معتبر و ژورنال های علمی وجود ندارد و برای همین است که همه افراد نمی توانند به محتوای پایان نامه های انجام شده در یک دانشگاه دسترسی داشته باشند. این در حالی است که می توان به راحتی پس از پذیرش یک مقاله در ژورنال ها و مجلات علمی موفق به چاپ و نشر آن شد. این کار علاوه بر این که نتایج یافته های شما را در اختیار سایر دانشجویان در رشته علمی مرتبط خواهد گذاشت، باعث خواهد شد که شما با برخورداری از امتیازات انتشار مقاله در داخل و خارج از کشور موفق به دست یافتن به موقعیت های تحصیلی و یا شغلی بهتر در آینده شوید. همچنین به دلیل اینکه نگارش یک مقاله از اول کاری دشوار و زمان بر است به این دلیل شما می توانید چندین مقاله از یک پایان نامه استخراج کنید و چون مقالات استخراج شده از پایان نامه اعتبار کافی برای چاپ در ژورنالهای معتبر را هم دارند و اعتبارشان هم سطح با اعتبار مقالات نوشته شده می باشد به این ترتیب در زمان کوتاهی چندین مقاله پذیرش شده خواهید داشت.

تفاوت پایان نامه با مقاله در چیست؟

شما قبل از اینکه به استخراج مقاله از پایان نامه بپردازید، بایستی ابتدا با ساختار و ماهیت پایان نامه و مقاله و تفاوت هریک آشنا شوید و سپس به سراغ استخراج بروید. همانطور که اشاره شد چون نمیتوان خود پایان نامه یا رساله را مستقیما به مجلات ارسال کرد و باید در قالب مقاله باشند پس مسلم است که تفاوت هایی در اجزا و ماهیت باهم خواهند داشت. در ذیل به یکسری از این تفاوت ها اشاره خواهیم کرد:

thesis

پایان نامه

پایان‌نامه(thesis)یارساله(dissertation)یاتِز(thèse) نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامه، دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند.

هدف پایان نامه سنجش میزان سواد و نحوه یادگیری در طول دوران تحصیلات تمکیلی میباشد و بدنبال آن گرفتن مدرک تحصیلی است.

مخاطبین پایان نامه اغلب اساتید دانشگاه هستند که قصد ارزیابی سواد شما در زمینه ی تحقیقاتی مختص به رشته تحصیلی تان را دارند تا در نهایت بتوانند نمره متناسب با میزان اطلاعاتتان را به شما اختصاص دهند.

متن پایان نامه طولانی تر است و محدودیتی از لحاظ تعداد کلمات ندارد. پایان نامه ممکن است تا حدود 20000 کلمه نیز برسد.

در پایان نامه تمامی روش های به کار رفته برای تمامی تحقیقات بصورت مفصل ارائه می شود.

جداول و داده های خام باید در پایان نامه برای شرح فصول آورده شوند.

ارائه پیوست، پرسشنامه و تمامی ضمائم الزامیست و نبود آنها ممکن است باعث شود نتوانید نمره کامل را دریافت کنید.

مقاله

مقاله نوشته ای است که از پایان نامه یا تحقیقی ارائه میشود. کلمه مقاله برگرفته از کلمه ی لاتین "exagium" است که به معنای ارائه یک مورد است. هنگام نوشتن یک مقاله،شما در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی،تجزیه و تحلیل ،تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستید.

هدف اصلی مقاله بهبود سطح سواد و افزایش اعتبار در رشته تخصصی محقق بوده و مخاطب به هیچ عنوان قصد سنجش سواد محقق را ندارد.

مخاطبان مقالات محققانی هستند که به دنبال مشاهده ایده های آزمایش شده با مدارک کافی هستند و توسط داوران بین المللی ارزیابی میشوند.

طول متن مقاله نسبت به پایان نامه کوتاه تر بوده و معمولا تعداد کلمات آن کمتر از 6000 هست.

در مقاله تنها روش تحقیق اصلی و آزمایشات ارائه می گردد.

نیازی به جداول و داده های خام نیست.

وجود پیوست اختیاری بوده و گاهی اوقات ممکن است که این قسمت در مقاله نوشته نشود.

article

چگونه از پایان نامه، مقاله فارسی و عربی استخراج کنیم؟

استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست وفقط نیاز به تجربه و آگاهی شما از پروسه و نحوه کار دارد. در صورتی که فرآیند نوشتن مقاله از پایان نامه مطابق با استانداردهای ساختاری مقالات علمی انجام نشود تبدیل به یک کار پژوهشی ضعیف می شود که قابلیت چاپ در هیچ یک از مجلات معتبر علمی را نخواهد داشت. در ادامه ضمن آشنایی با ساختار یک مقاله استاندارد، مراحل استخراج مقاله از پایان نامه را نیز فرا میگیرید.

نحوه استخراج عنوان مقاله

لزومی ندارد که عنوان مقاله عینا همانند عنوان پایان نامه باشد. چرا که ممکن است از یک پایان نامه یا رساله دکتری چند مقاله بتوان استخراج نمود و محقق باید عنوان متناسب هر بخشی که از رساله استخراج شده است را برگزیند. عنوان را متناسب با مسئله موردنظر انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که عنوان مقاله باید مختصرتر از عنوان پایان نامه باشد بطوریکه تعداد واژه های عنوان باید حداکثر 12 کلمه باشد. دقت داشته باشید که در مقالات عربی کلمات اختصاری را بدون هجی کردن در عنوان مقاله استفاده نکنید زیرا خوانندگانی که با معنای آنها آشنا نیستند ممکن است به سادگی از آن بگذرند حتی اگر عنوان شما مرتبط با جستجوی آنها باشد. سعی کنید عنوان مقاله را از کلمات کلیدی انتخاب کنید تا در هنگام جستجوی اینترنتی مقاله شما به راحتی پیدا شود.

نحوه استخراج راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان در پایان نامه وجود ندارد ولی در مقاله باید این قسمت وجود داشته باشد.در این بخش مشخصات نویسنده/ نویسندگان و سازمان/ سازمانهایی که آنها از لحاظ علمی به آن وابسته اند ذکر میشود. اگر قبلاً مقاله یا مقاله های چاپ شده دارید، نامتان را در همه آنها به صورت یکسان ذکر کنید مثلاً در یک مقاله نامتان را به صورت کامل و در مقاله دیگر به صورت اختصاری نیاورید. در ضمن اگر به عنوان نویسنده به هیچ سازمانی وابسته نیستید باید محل اقامت خود را در قسمت افیلیشن مقاله بنویسید.

نحوه استخراج چکیده

چکیده مقاله‌ای که قرار است از پایان‌نامه نوشته شود می‌تواند عیناً از پایان‌نامه کپی شده و اصلاح شود و بصورت مختصر نوشته شود. مگر اینکه قرار باشد از یک پایان‌نامه بیش از یک مقاله نوشته شود در این صورت باید متناسب با مقاله‌، چکیده نوشته شود. چکیده مقاله معمولا از چکیده پایان­ نامه کوتاه‌­تر است. برای نوشتن چکیده مقاله باید چکیده­ پایان­ نامه را در 250 الی 300 کلمه خلاصه کنید. برای این­ کار تنها مواردی از چکیده پایان­ نامه را در مقاله قرار دهید که مربوط به عنوان مقاله است. پیشنهاد میشود بعد از پایان یافتن نگارش مقاله، ابتدا چکیده هر یک از بخشهای مقاله را به طور مجزا استخراج کرده، سپس از روی این چکیده ها، چکیده مقاله را بسازنند و در نهایت به بازبینی و اصلاح بپردازند. در چکیده باید به سوالاتی مثل چرا این تحقیق انجام گرفته است و از این تحقیق به چه نتیجه ای دست پیدا کردیم ، پاسخ داده شود. در مقاله عربی، افعال چکیده باید بصورت ماضی یا ماضی بعید نوشته شده باشد.

نحوه استخراج کلمات کلیدی

برای درج کلمات کلیدی، واژگانی را انتخاب کنید که بیش ترین و نزدیک ترین رابطۀ معنایی را با محتوای مقاله دارد. تعداد کلمات کلیدی در مقاله معمولا بین 3 الی 6 کلمه است. کلمات کلیدی مقاله به جستجوی مقاله و ارجاعات مقاله کمک می‌کند. همچنین خواننده مقاله بامطالعه کلمات کلیدی می‌تواند فهم مختصری از موضوعات مقاله را پیدا کند.برای نوشتن واژگان کلیدی مناسب ابتدا باید مفهوم و مقصود مقاله به درستی درک شده و سپس در قالب چند واژه یا عبارت کوتاه بیان شوند. توصیه میشود کلمات کلیدی را از قسمت چکیده و عنوان مقاله استخراج شود تا حاوی کلمات مهم باشد و در سرچ اینترنتی به راحتی قابل دسترسی باشد.

نحوه استخراج مقدمه

مقدمه یک مقاله را با بیان این که هدف شما از انجام پژوهش چیست و به طور کلی در طی فرآیند پژوهش به دنبال چه چیزی هستید و چگونه مقاله را ساختار بندی کرده اید بنویسید.در مقدمه باید خواننده را به سوی پیشرفته ترین ها و بروزترین های حوزه مطالعاتی مدنظر خود هدایت کنید و این امکان را برای او فراهم کنید که بقیه مقاله را بفهمد بدون آن که نیاز پیدا کند به پژوهش های قبلی رجوع کند. علاوه بر این، باید مقدمه را به گونه ای نوشت که در مخاطب برای خواندن بقیه مقاله، انگیزه ایجاد شود. .در مقالات عربی در بخش مقدمه، باید از زمان حال ساده برای بیان افعال مورد نظر استفاده کنیم. البته این نکته را هم بدانیم که، در مقدمه مقالاتمان، بیشتر از فعل های مجهول، استفاده کنیم، به طور مثال “این مقاله برای شناخت هر چه بیشتر در زمینه ی اصول نگارش زبان عربی، نوشته شده است.” . فعل “نوشته شده است”، یک فعل مجهول می باشد. حال، نکته ی بیان شده را در زبان عربی به کار می بریم به طور مثال “یَستَخرِجُ” یک فعل مضارع است و مجهول آن “یُستَخرَجُ” می باشد. اگر دقت کنید، متوجه می شوید که روی نشانه “یـ” در ابتدای فعل مضارع، مصوت " ُ " می نشیند و روی حرف یکی مانده به آخری فعل، علامت “ َ ” نشسته است. با همین شیوه، می توان در بخش مقدمه ی مقاله، افعال درست و به جایی را نوشت.

نحوه استخراج پیشینه تحقیق

بخش پیشینه تحقیق جزء بخش های اصلی مقاله می باشد. باید بدانید که هر متغیری دارای نظریه های مختلفی در آن زمینه می باشد. پس بدون درج نظریه های پایه در مورد یک یا چند متغیر، یک مقاله کامل نمی شود. معمولا پیشینه در فصل دوم پایان نامه نوشته شده است. برای این کار بهتر است پژوهش های جدید را بررسی کنید، پژوهش های مرتبط را درج کنید، اگر پژوهش مستقیمی وجود نداشت به پژوهش های نزدیک اشاره کنید، چون این کار نیز تصور داوران را نسبت به پژوهش شما مثبت تر خواهد کرد. در مقالات عربی نیز، بهتر است از زمان فعل ماضی (گذشته) مجهول استفاده گردد به طور مثال “ذَهَبَ” فعل ماضی است که برای نوشتن مجهول آن، به حرف اول، مصوت ” _ُ ” داده شده و حرف یکی مانده به آخری، علامت کسره می گیرد. طبق مطلب گفته شده، ماضی مجهول مورد نظر “ذُهِبَ” می باشد. با همین شیوه، می توان در بخش پیشینه تحقیق، افعال درست و به جایی را نوشت.

نحوه استخراج روش تحقیق

در این بخش نحوه انجام کار پژوهشی که انجام داده اید را شرح دهید. برای این کار در فصل مربوط به روش پژوهش که عموما فصل سوم می باشد مراجعه کرده و آن را خلاصه کنید. اگر کار شما آزمایشی است به ترتیب آزمایش ،نوع کنترل و نحوه اخذ داده ها و در نهایت روش تحلیل داده ها اشاره کنید. اگر کار غیر آزمایشی دارید به منبعی که قرار است از آنها داده گردآوری کنید و به نحوه اخذ آن اشاره کنید.معمولاً این قسمت با زمان گذشته نوشته میشود و باید به گونه ای باشد که اطلاعات کافی را به مخاطب بدهد. منظور از اطلاعات کافی یعنی اینکه اولا دیگران بتوانند روش پژوهشی ارائه شده در مقاله را بدون هیچگونه ابهامی و به راحتی تکرار کنند و به همان خروجی های ذکر شده در مقاله برسند.دوما مخاطب بتواند به کمک آن اطلاعات در مورد اعتبار یافته ها و نتیجه گیری های مقاله قضاوت کند.

نحوه استخراج بحث و نتیجه گیری

از آنجایی که نگارش قسمت بحث و نتیجه گیری مشکل تر از سایر قسمتها است بنابراین معرفی آن نیز سخت تر خواهد بود. علت این امر آنست که بسیاری از نویسندگان احساس میکنند مطلبی برای نوشتن در این قسمت باقی نمانده است در نتیجه در نوشتن قسمت بحث و نتیجه گیری اهمال کرده و آن را به گونه ای از سر باز میکنند مثلاً عین نتایج را در آن تکرار میکنند یا اینکه همان چکیده مقاله را به بیانی دیگر بازگو میکنند. اما به یاد داشته باشید که بخش اعظم خوانندگان اول قسمتهای چکیده و بحث و نتیجه گیری مقاله را مطالعه میکنند.برای نگارش بحث و نتیجه گیری به فصل پنجم یا بخش نتیجه گیری مراجعه کنید و به صورت خلاصه و منسجم به نتیجه گیری کار بپردازید. این بخش را به طور متوسط با یک تا سه صفحه منسجم به پایان برسانید.

نحوه استخراج منابع

آخرین قسمت مقاله مربوط به منابع و مراجع است. قبل از هر چیزی ابتدا نحوه رفرنس دهی مجله مدنظرتان را بیابید و تعدادی از مقاله های اخیراً چاپ شده آن مجله را مطالعه کنید تا با نحوه و ساختار استاندارد ارجاع دهی آن مجله آشنا شوید و قبل از ارسال مقاله و حتی در مرحله تأیید مقاله توسط مجله حتماً کلیه قسمتهای هر منبع به کاربرده شده در مقاله را با نسخه اصلی چاپ شده در مجله تطبیق دهید. تا مراحل استخراج مقاله بدون نقص و کامل انجام شود.

نکات کلیدی استخراج مقاله فارسی و عربی از پایان نامه

در واقع ارزش وجودی، کاربردی و یا علمی پایان نامه توسط مقاله تعیین شده و از اهمیت بالایی برخودار می باشد. بنابراین استخراج مقاله از پایان نامه بسیار حائز اهمیت میباشد. علاوه بر مواردی که بدان اشاره شد در ذیل به یکسری از موارد مهم و کلیدی که در استخراج مقاله به شما کمک میکند آورده ایم:

در زبان عربی برنامه‌ای مانند ویراستیار زبان فارسی وجود ندارد، لذا نویسنده به هنگام فرمت بندی باید تسلط خیلی بالا به قواعد و نحو و صرف و نگارش زبان عربی داشته باشد چون همان‌طور که می دانیم در چاپ مقالات عربی احتمال خطای املایی یا نگارشی و غیره نباید باشد.

برای انجام فرمت بندی مقاله، باید فرمت مشخص‌شده توسط مجله به‌طور کامل مطالعه شود. همچنین بامطالعه مقالات قدیمی چاپ‌شده در مجله، می‌توان با نحوه فرمت بندی مجله بیشتر آشنا شد.

پیشنهاد میشود قبل از استخراج مقاله، چند نمونه مقاله علمی پژوهشی را از طریق مقالات isi و یا منابع فارسی مانند مقالات جهاد دانشگاهی دانلود و مطالعه کنید

بخش های مختلف یک مقاله با یکدیگر در ارتباط بوده و تحت تاثیر یکدیگر قرار دارند. این ارتباط نه تنها در کل کار، بلکه در هر بند مقاله مشاهده می گردد. در هر بند مقاله می بایست به یک نکته اصلی و محوری پرداخت. یعنی در حالی که تمام بندها باید دارای تمرکز و یکپارچگی باشند، درعین حال دنباله رو بند پیشین و کلیت مقاله نیز باشند.

تمام مقالات نگارش شده در حوزه پژوهشی خود، حاصل استفاده و بهره گیری از منابع گوناگون و معتبر می باشند. برای منبع دهی چندین روش وجود دارد که نویسنده مقاله باید به آنها اشراف کامل داشته باشد. یک نکته حائز اهمیت استفاده از رفرنس های بروز در مقالات می باشد. اگر از رفرنس های بروز استفاده نکنید، امکان رد مقاله شما بسیار بالا خواهد بود. این امر هم در مجلات خارجی و هم در مجلات داخلی، به عنوان یک امر حیاتی در پذیرش مقالات به شمار می رود.

نکات کلیدی

فرآیند بعد از استخراج مقاله فارسی و عربی از پایان نامه

بعد از اینکه مقاله خود را از پایان نامه استخراج کردید و آماده شد، نمیتوان آن را مستقیما به مجلات علمی پژوهشی ارسال کرد زیرا ابتدا بایستی به فرمت مجلات درآید و سپس قابل ارسال کردن باشد. برای چاپ و پذیرش مقاله در مجلات علمی پژوهشی معتبر باید ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید مقاله را در مجلات داخلی چاپ کنید و یا خارجی، بعد از تصمیم گیری، فرآیند آماده سازی مقاله طی 5 مرحله که در زیر به آنها اشاره شده است آغاز می کنید:

ثبت سفارش استخراج مقاله فارسی و عربی از پایان نامه در سینا ترجمه

مقاله نویسی دارای اصولی است که برای موفقیت در نگارش مقاله با کیفیت باید آنها را بدانیم. اگر زمان و یا اطلاعات کافی برای استخراج مقاله از پایان نامه ندارید. پیشنهاد ما برای شما سینا ترجمه می باشد .زیرا سینا ترجمه با داشتن سابقه بالغ بر 6 سال در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه توانسته است تیمی از محققان حرفه ای را گرد هم آورد تا در تمام زمینه های تخصصی بدون محدودیت زبانی بتواند نیاز دانشجویان و محققان را در زمینه استخراج مقاله خارجی و داخلی معتبر برآورده نماید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که نیاز به استخراج مقاله از پایان نامه دارید می توانید با آگاهی از مراحل استخراج مقاله از پایان نامه که در زیر به آن اشاره شده سفارش خود را با خیال راحت ثبت نمایید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل پایان نامه و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه و اعلام قیمت نهایی

بررسی فایل

بررسی فایل پایان نامه توسط کارشناسان و برآورد اینکه چه تعداد مقاله قابل استخراج است

شروع

اعلام نتیجه به شما و دریافت تایید نهایی از جانب شما و شروع کار استخراج مقاله از پایان نامه

تحویل

تایید نهایی مقالات توسط بازرسی و تحویل فایل های نهایی مقالات استخراج شده از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه در سینا ترجمه

یکی از بزرگترین موسسات فعال در زمینه کارهای پژوهشی، سینا ترجمه می باشد. این موسسه با بهره گیری از نخبگان بزرگ مراکز آموزشی کشور، توانسته است در انواع خدمات پژوهشی حرف اول را بزند که از جمله خدمات می توان به استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد و تهیه مقاله از رساله دکتری اشاره کرد. در حقیقت سینا ترجمه با بهره گیری از پژوهشگران و مترجمین نیتیو آماده استخراج مقاله از پایان نامه هایی است که به زبان های مختلف نوشته شده است. اگر پایان نامه شما به زبانی فارسی یا غیرفارسی است و درخواست استخراج مقاله را دارید یا میخواهید مقاله خود را به زبانی غیر از زبان فارسی، نظیر زبان فرانسوی،آلمانی، روسی، عربی، ترکی آذربایجانی، ترکی استانبولی و ... را بصورت تخصصی و با کیفیت بالا برای ارسال به مجلات ترجمه کنید. این نوید را به شما میدهیم که سینا ترجمه میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

شما می توانید برای دریافت هزینه نهایی سفارش استخراج مقاله از پایان نامه را با ارسال فایل پایان نامه ثبت کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام کنند.

بله، استخراج یک تا 4 مقاله از پایان نامه امکانپذیر می باشد، که جهت نظر قطعی می توانید فایل پایان نامه را برای کارشناسان ما ارسال نماید.

استخراج هر یک مقاله از پایان نامه در بازه زمانی 2 الی 3 روز کاری انجام میشود.

تمامی مولفین و محققینی که در سینا ترجمه فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، و در ضمن برای تضمین کیفیت گارانتی تا زمان چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها صادر می شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام استخراج مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی می خوام انجام میدید؟ رشته زیست شناسی سلولی می باشد
سلام و عرض ادب احتراما برای استخراج مقاله انگلیسی در خدمت هستیم. فایل را از طریق تلگرام، واتساپ و ایمیل و ایتا ارسال بفرمایید تا اقدام شود. با تشکر
2 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام استخراج مقاله انگلیسی از پایان نامه فارسی می خوام انجام میدید؟ رشته زیست شناسی سلولی می باشد
2 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر استخراج مقاله خودم رو امروز تحویل گرفتم ممنون از شما بابت کیفیت کار.
سلام و عرض ادب احتراما رضایت شما باعث خوشحالی است. ممنون از حسن توجه شما
3 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت بخیر استخراج مقاله خودم رو امروز تحویل گرفتم ممنون از شما بابت کیفیت کار.
3 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام وقت بخیر استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی انجام می شود؟
سلام و عرض ادب احتراما برای استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی در خدمتیم. لطفا فایل را از طریق تلگرام،واتساپ،ایمیل و یا ایتا ارسال بفرمایید تا اقدام شود. با تشکر
7 ماه پیش
بازدیدکننده

بازدیدکننده
سلام وقت بخیر استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی انجام می شود؟
7 ماه پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام