سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

کلید موفقیت در مصاحبه دکتری 1401

انتشار : 22 فروردین 1400
مطالعه : 9 دقیقه

مصاحبه دکتری 1401 که از مهم ترین بخش های پذیرش در آزمون دکتری می باشد. که در واقع در این آزمون توانایی ‌های علمی و پژوهشی و آموزشی داوطلبان سنجیده می شود و جدا از آزمون کتبی برگزار می گردد. با ما همراه باشید تا علاوه بر نحوه امتیاز دهی در این آزمون و همچنین کلیدهای موفقیت و ارتقا رزومه برای پذیرش در مصاحبه دکتری را برای شما عزیزان بازگو نماییم.

کلید موفقیت در مصاحبه دکتری 1401

مصاحبه دکتری 1401 یکی از پر اهمیت ترین مرحله در آزمون دکتری 1401 می باشد که تنها داوطلبانی که در آزمون کتبی موفق به اخذ نمره قبولی شده اند حق ورود به این دوره را دارند. مصاحبه دکتری به صورت مجزا برای هر دانشگاهی در خود دانشگاه برگزار می گردد و داوطلبان می بایست ابتدا هزینه مصاحبه دکتری تمامی کد رشته محل هایی که دعوت به مصاحبه شده اند و قصد شرکت در جلسات آن را دارند پرداخت نمایند و با به همراه داشتن مدارک مصاحبه دکتری 1401، سر جلسه مصاحبه حضور یابند.

شرایط مصاحبه آزمون دکتری 1401

شرایط مصاحبه دکتری 1401 مانند تمام مراحل ازمون دکتری دارای شرایط ویژه ای می باشد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

  1. ثبت نام آزمون دکتری 1401 و شرکت در آن

  2. کسب نمره کل حداقل و مجاز شدن در مرحله انتخاب رشته دکتری 1401

  3. کسب نمره حدنصاب برای دعوت به مصاحبه رشته محل های انتخابی در فرم انتخاب رشته دکترا

شرایط مصاحبه دکتری

در واقع اگر داوطلبی حدنصاب کدرشته محلی را کسب نماید ولی در زمان انتخاب رشته دکتری 1401 آن کدرشته محل را در فرم مربوطه درج نکرده باشد ، امکان شرکت در مراحل مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی برای وی میسر نخواهد بود .

زمان مصاحبه آزمون 1401

زمان مصاحبه آزمون دکتری 1401

درسال 1401 نیز همانند سال های گذشته سازمان سنجش پس از اعلام نتایج آزمون کتبی 1401 ، اطلاعیه اعلام فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت این آزمون را به همراه برنامه زمانی مصاحبه دکتری و مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دکتری را منتشر می کند.زمان مصاحبه دکتری 1401 برای هر دانشگاه به صورت مجزا در نظر گرفته می شود و داوطلبان بایستی با مراجعه به سایت دانشگاه هدف از زمان دقیق برگزاری جلسه مصاحبه دکتری خود اطلاع یابند.

کلید موفقیت در آزمون مصاحبه دکتری 1401

کلید موفقیت در آزمون مصاحبه دکتری داشتن یک رزومه قوی می باشد که از جمله مواردی که شما می توانید با داشتن آن ها یک رزومه قوی داشته باشید چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه کتاب جدیدالنشر خارجی و همچنین داشتن یک پایان نامه قوی و مدرک معتبر زبان و... می باشد. که در مورد هر یک از موارد ذکر شده و اهمیت هر کدام در ادامه توضیحات لازم داده خواهد شد پس با ما همراه باشید.

کلید موفقیت در مصاحبه 1401

اهمیت مقاله و چاپ کتاب در مصاحبه آزمون دکتری 1401

در مصاحبه دکتری 1401 به مقالات علمی – پژوهشی ( داخلی و خارجی ) ، مقالات علمی – ترویجی ، مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر ( داخلی یا خارجی ) و تالیف یا ترجمه کتاب که مرتبط با رشته تحصیلی داوطلبان باشد ، بسته به نظر اساتید و داوران حاضر امتیاز تعلق می گیرد.

لازم به ذکر می باشد که معمولا اساتید سقف مشخصی برای امتیاز مقالات و سایر کارهای پژوهشی در نظر می گیرند. بنابراین داوطلبان هر تعداد مقاله هم که داشته باشند، نمیتوانند نمره بالاتری از سقف امتیاز تعیین شده کسب نمایند. علاوه بر مقاله و کتاب ، ثبت اختراع و نیز کسب مقام در جشنواره های علمی همانند خوارزمی و فارابی و داشتن طرح پژوهشی نیز ممکن از موراد مصاحبه امتیاز آور در مصاحبه دکتری 1401 باشد.

نوع فعالیت

نحوه ارزیابی

حداکثر امتیاز

مقالات علمی - پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

3-1 برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

- هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

- گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

- برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

22 امتیاز

مقالات علمی - ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

هر مقاله تا 2 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

6 امتیاز

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز

4 امتیاز

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

4 امتیاز

4 امتیاز

مقاله و چاپ کتاب

اهمیت پایان نامه در مصاحبه آزمون دکتری 1401

طبق تجربیات قبلی مشاهده شده است که برخی داوطلبان با وجود کسب نمره کل بالا در آزمون کتبی دکتری ، موفق به پذیرش در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود نشدند. ملاک هر دانشگاهی برای نمره دهی در مصاحبه دکتری 1401 می تواند متفاوت بوده و به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در روز مصاحبه دکترا 1401 از شما پرسیده شود در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود.لازم به توضیح می باشد که اگر پایان نامه و رشته تحصیلی شما در مقطع کارشناسی ارشد مرتبط نباشد ( یعنی رشته کارشناسی ارشد شما با رشته انتخابی در مقطع دکتری متفاوت باشد) حتما در این رابطه نیز از شما سوال خواهد شد که چرا پایان نامه و رشته مقطع کارشناسی ارشد شما ارتباط چندانی با هم ندارند؟

با این حال که جدول امتیاز دهی مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری با یکدیگر می تواند متفاوت باشد اما معمولا کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد در کل 4 امتیاز از امتیازات مصاحبه دکتری را به خود اختصاص می دهد. لذا توصیه می شود حتما اشراف کامل به متن پایان نامه خود داشته باشید.

نوع فعالیت

نحوه ارزیابی

حداکثر امتیاز

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز

4 امتیاز

اهمیت تاثیر سوابق تحصیلی در مصاحبه آزمون دکتری 1401

منظور از سوابق تحصیلی همان معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات داوطلبان در هر یک از آن ها می باشد که در مصاحبه دکتری از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است از داوطلب در مورد نمره پایین برخی دروس در دوران تحصیل سوال شود. البته به یاد داشته باشید نوع دانشگاهی که فرد در آن تحصیل کرده است نیز بی تاثیر نیست.

نوع فعالیت

نحوه ارزیابی

حداکثر امتیاز

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

تا 6 امتیاز

معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

تا 5 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

تا 3 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته

طبق نظر کمیته مصاحبه کننده

تا 3 امتیاز

برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی

رتبه 1 تا 3 ، 5 امتیاز . رتبه 4 تا 6 ، 4 امتیاز . رتبه 7 تا 9 ، 3 امتیاز . رتبه 10 تا 12 ، 2 امتیاز . رتبه 13 تا 15 ، 1 امتیاز .

تا 5 امتیاز

سوابق تحصیلی

اهمیت مهارت زبان انگلیسی در مصاحبه آزمون دکتری 1401

آزمون دکتری 1401 وزارت علوم وجود مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست هرچند که اهمیت زبان انگلیسی در آزمون دکتری بر کسی پوشیده نیست . داشتن مدرک معتبر از آزمون های زبان مانند آزمون tolimo ، آزمون msrt ،تافل ، آزمون آیلتس و ... از جمله شاخص های ارزیابی زبان داوطلبان در مصاحبه آزمون دکتری 1401 است.

زبان انگلیسی در مصاحبه دکتری

msrt

IELTS Equivalent

TOEFL IBT

TOEFL Computer

TOEFL Paper + TOLIMO

حداکثر امتیاز

95 - 100

5.7 - 9

113 - 120

263 - 300

625 - 680

8

90

7

100

250

600

85

5.6

90 - 91

232

575

7

80

6

79 - 80

213

550

6

75

5.5

69 - 70

196

525

5

70

5

56 - 60

173

500

4

65

4.5

49 - 50

152

475

3

55

4

39 - 40

133

450

2

45

3.5

29 - 30

113

425

1

خدمات ارتقا رزومه مصاحبه دکتری در سینا ترجمه

سینا ترجمه برای ارتقا رزومه داوطلبان عزیز خدماتی را در نظر گرفته است تا بتوانند با بهره گیری از این خدمات رزومه خود را تقویت کرده و بیشترین امتیاز را کسب نمایید. با ما همراه باشید تا به هریک از این خدمات بپردازیم.

استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ آن در مجلات معتبر داخلی و خارجی

داوطلبان می توانند با همکاری تیم متخصص سینا ترجمه از پایان نامه خود مقاله استخراج کنند. مقالاتی که توسط این مجموعه استخراج می گردد قابلیت انتشار در مجلات علمی پژوهشی معتبر داخلی و خارجی دارند. در این موسسه استخراج مقاله از پایان نامه با عناوین متفاوت انجام می شود و همه مقالات استخراج شده قابلیت انتشار در مجلات مختلف را دارند.

تبدیل پایان نامه به کتاب

مقاله و کتاب جز مهم ترین ارکان تقویت رزومه هستند و دانشجو با اتکا به این دو می تواند در مصاحبه دکتری امتیازات لازم را کسب کند. اما چنانچه آمادگی استخراج و چاپ مقاله را نیز نداشته باشد می توانید در کوتاه ترین زمان پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کرده و امتیاز تالیف کتاب را اخذ نمایید.

ترجمه کتاب جدید خارجی

ترجمه کتاب جدیدالنشر خارجی مرتبط با رشته تحصیلی شما امتیاز برابر با تالیف کتاب دارد. از این رو می توانید بدون هر گونه دغدغه در خواست خود را برای کارشناسان سینا ترجمه ارسال نمایید تا کتاب های جدیدالنشر خارجی مرتبط با رشته تحصیلی را برای شما معرفی نمایند هر کدام از کتاب ها مورد تایید بود ترجمه کرده و به اسم شما به چاپ برسانند.

خدمات سینا ترجمه برای مصاحبه دکتری

با توجه به آنچه که در خصوص مصاحبه دکتری ارائه شده در می یابیم که بخش آموزشی مربوط به سوابق تحصیلی دانشجو و همچنین بخش آزمون شفاهی مرتبط به خود دانشجو می باشد که باید صرفا با تلاش ها و کوشش های خود به امتیاز مناسب برساند.اما درخصوص بخش پژوهشی می توان گفت تمامی امتیازات مصاحبه دکتری که مربوط به سوابق پژوهشی می باشد را به راحتی با کمک کارشناسان مجرب سینا ترجمه می توان بدست آورد و با دست پر به جلسه مصاحبه حضور داشت. در واقع شما دانشجویان عزیز می توانید با کمک کارشناسان و متخصصان سینا ترجمه اقدام به استخراج مقالات از پایان نامه نمایند و این مقالات را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانید. برای کسب امتیاز تالیف و چاپ کتاب نیز، می توانید پایان نامه های خود را به کتاب تبدیل نمایند و این کتاب را به چاپ برسانند تا امتیاز این بخش را هم دریافت نمایند . همچنین این موسسه با معرفی کتب جدیدالنشر و اقدام به ترجمه توسط مترجمین متخصص و چاپ آن با نام دانشجو به عنوان مترجم کتاب می تواند موجب شود تا امتیاز ترجمه کتاب را هم کسب کنید. ما به شما تضمین تقویت رزومه دکتری را می دهیم و تا روز مصاحبه دکتری همراه شما خواهیم بود اگر احساس می کنید زمان را از دست داده این و دیگر امیدی برای موفقیت در مصاحبه باقی نمانده است همین حالا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا سریعترین و معتبرترین متد های تقویت رزومه دکتری را برای شما معرفی و فراهم کنند.

جهت ثبت سفارش هر یک از خدمات استخراج مقاله از پایان نامه، پذیرش و چاپ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه کتاب جدیدالنشر خارجی و چاپ آن می‌توانید از طریق لینک‌ های زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

تاثیر مصاحبه در آزمون دکتری 50 درصد بوده و امتیازات مصاحبه از بخش های مختلفی مثل سوابق تحصیلی، مقالات، پایان نامه و ... تشکیل شده که در این خصوص توضیحات لازم در متن ارائه شده است.

تمامی افرادی که موفق به کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری رشته محل های انتخابی خود شوند ، به مصاحبه دکتری سراسری دعوت می شوند.

داوطلبان بایددر خلال مصاحبه روی مهارت و سوابق تحصیلی و پژوهشی خود تمرکز کنند تا اساتید را مجاب سازند که برای تحصیل در مقطع دکتری آن دانشگاه گزینه مناسبی هستند.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام،مصاحبه دعوت شدم اگر شرکت نکنم سال امسال میتونم دوباره کنکور شرکت کنم یا دو سال محروم میشم؟
سلام و عرض ادب با عرض پوزش در این زمینه اطلاع کافی نداریم. برای پذیرش و چاپ مقاله و ترجمه و استخراج مقاله از پایان نامه و تبدیل پایان نامه به کتاب و ...در خدمت هستیم. با تشکر
3 ماه پیش
بازدیدکننده

فریباغلامی
سلام،مصاحبه دعوت شدم اگر شرکت نکنم سال امسال میتونم دوباره کنکور شرکت کنم یا دو سال محروم میشم؟
3 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
بسیار عالی ! منتها جهت انتخاب کد رشته محل های مرتبط یا نیمه مرتبط با رشته های فارغ التحصیلی کارشناسی اَرشد توضیحات بیشتری لازم است.
باسلام وعرض ادب دوست عزیزبله کاملا درسته انشالله در این مورد هم اطلاعات بیشتری دراختیارفرهیختگان گرامی خواهیم گذاشت. باتشکر ازحسن توجه شما به موسسه سینا
1 سال پیش
بازدیدکننده

هومن محمدیّان
بسیار عالی ! منتها جهت انتخاب کد رشته محل های مرتبط یا نیمه مرتبط با رشته های فارغ التحصیلی کارشناسی اَرشد توضیحات بیشتری لازم است.
1 سال پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی
چاپ مقاله در مجله (ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED و علمی پژوهشی) معتبر+ صفر تا صد+ ویدئو آموزشی