سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی طی 3 سال آینده تکمیل می شود

انتشار 22 بهمن 1401

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مصوبه کنکوری شورا تا تکمیل شدن «افزایش قطعی سهم سوابق تحصیلی تا 60 درصد» ادامه خواهد داشت یعنی تا سه سال آینده این فرایند ادامه دارد.

مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی طی 3 سال آینده تکمیل می شود

رجبعلی برزویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه «سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی» گفت: گزارش برگزاری کنکور توسط سازمان سنجش آموزش کشور در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشو ارائه شد، براساس گزارش مذکور، هم آزمون کنکور بهمن ماه و هم آزمون‌های دی ماه آموزش و پرورش بسیار خوب برگزار شده است.

وی ادامه داد: رویکرد ما در حال حاضر این است که کمک کنیم در دوره بعد این آزمون به مراتب بهتر برگزار شود و این اعتقاد را داریم که این مصوبه تا تکمیل شدن «افزایش قطعی سهم سوابق تحصیلی تا 60 درصد» ادامه خواهد داشت یعنی تا سه سال آینده این فرایند قطعاً ادامه خواهد داشت و همه حمایت و کمک‌های لازم را برای اجرایی شدن این مصوبه خواهیم داشت.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: آموزش و پرورش نیز مقداری به تجهیزات و زیر ساخت‌ها نیاز دارد، طبق بازدیدی که از قرنطینه آموزش و پرورش داشتم، تمام فرایندها مشاهده و بررسی شد، به هیچ عنوان امکان تقلب تا قبل از شروع آزمون وجود ندارد، همان گونه که در سازمان سنجش آموزش کشور وجود ندارد.

برزویی افزود: یک جلسه در کمیسیون دانشجویی شاک (شورای امنیت کشور) برگزار شد که فوق العاده از همکاران در وزارت کشور تشکر می‌کنیم، کاملاً در کنکوری که برگزار شد همراهی کردند و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را کمیسیون دانشجویی شاک به عنوان مصوبه متعالی در نظر گرفته و اعلام کرد حاضر است، تمام کمک‌هایی که برای سازمان سنجش آموزش کشور انجام داده، برای آزمون‌های آموزش و پرورش که در خرداد ماه برگزار می‌شود، انجام دهد.

وی ادامه داد: اخیراً مکاتباتی با نمایندگان مجلس و سازمان برنامه بودجه داشته‌ایم که به موجب آن منابع مالی مورد نیاز آموزش و پرورش برای تجهیز کردن امکانات تأمین شود تا در خرداد ماه یک آزمون استاندارد آموزش و پرورش برگزار شود، لذا ما اعتقاد داریم مصوبه کنکوری شورا یک مصوبه بسیار متعالی است، بعد از برگزاری آزمون کنکور، خانواده‌ها خوشحال بودند چرا که استرس آنها کم و فرصت شأن زیاد شده است.

برزویی افزود: داوطلبان کنکور در حال حاضر تا 4 آزمون را می‌توانند داشته باشند و یکی را انتخاب کنند (در دو آزمون شرکت می‌کنند که هر کدام دو سال اعتبار دارد که 4 آزمون می‌شود) سازمان سنجش نیز تمام زیر ساخت‌های این 4 آزمون و معادل سازی و همسان سازی را پیش بینی کرده است که امیدواریم آنها نیز انجام و اجرایی شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام