سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

تضمین کیفیت کاهش کمیت مقاله با گارانتی عودت هزینه

انتشار 2 تیر 1401
مطالعه 12 دقیقه

هنگام ارسال مقاله خود به مجلات معتبر، ممکن است متوجه شوید که مجله درمورد تعداد کلمات مقاله، محدودیت اعمال کرده است که در اینصورت ملزم به کاهش تعداد کلمات خواهید بود. اما کاهش کمیت مقاله کار آسانی نیست مخصوصا اگر مقاله شما انگلیسی باشد کار دشوارتر نیز خواهد بود. در این بخش از سینا ترجمه میخواهیم درمورد کاهش کمیت مقاله صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تضمین کیفیت کاهش کمیت مقاله با گارانتی عودت هزینه

کاهش کمیت مقاله چیست؟

زمانی که شروع به نگارش مقاله می‌کنیم بیشتر تمایل داریم تا مفهوم را گسترده‌تر توضیح دهیم؛ با وجود اینکه این امر کمک خوبی برای درک موضوع اصلی مقاله می‌کند اما ممکن است خواننده را از خواندن کل مقاله منصرف کند . کاهش کمیت مقاله راه‌حلی سریع و آسان جهت مناسب‌سازی محتوا و کمیت مقاله طبق استاندارد مجله می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید هر مجله‌ای مقالات را با تعداد خاصی از کلمات پذیرا می‌باشد و ممکن است شما بعد از نوشتن یک مقاله علمی خود متوجه شوید که مجله‌ای که می‌خواهید مقاله خود را به آنجا سابمیت نمایید دارای محدودیت کلمات می‌باشد از این رو باید تعداد کلمات آن‌ها را کاهش دهید. اما کاهش تعداد کلمات یا به اصطلاح کاهش کمیت مقاله، نباید به گونه ای باشد که به محتوای اصلی و بار علمی مقاله آسیب برساند بلکه باید کاملا بصورت اصولی و هوشمندانه انجام شود. در این مطلب تکنیک های کاهش کمیت را خواهیم آموخت.

کاهش کمیت

اهمیت

اهمیت کاهش کمیت مقاله چیست؟

همانطور که میدانید مجلات معتبر، برای چاپ مقالات برخی قوانین و محدودیت هایی را درنظر می گیرند که میتوانید به سایت مجله موردنظر مراجعه کرده و در قسمت راهنمای نویسندگان مطالعه کنید تا مقاله خود را طبق فرمت مجله نگارش کنید. اگر طبق قوانین مجله پیش نروید، احتمال ریجکت مقاله شما بسیار افزایش می یابد. یکی از این قوانین تعداد کلمات مقاله میباشد. واقعیت امر این است که هر چه شما مقاله خود را بصورت تفصیلی بنویسید و حاصل نتایج و پژوهش های خود را بصورت مفصل شرح دهید نشان از بار علمی زیاد مقاله شما نیست و موجب دیده شدن مقاله شما و جذب مخاطب نیز نخواهد شد. برعکس اگر شما در کاهش کمیت مقاله تان بصورت ماهرانه عمل کنید، نشان از توانمندی شما در نویسندگی خواهد بود. پژوهشگران ممکن است موارد دیگری از جمله فرمت بندی مقاله، پارافریز مقاله و یا ترجمه مقاله و.... را مهم تر بدانند و به کاهش تعداد کلمات مقاله شان کمتر توجه کنند در حالیکه این مورد بسیار در پذیرش و چاپ مقاله شما نقش مهمی دارد و به نوعی قلم نویسندگی شما را اثبات خواهد کرد. پس باید اهمیت کاهش کمیت مقاله را نادیده نگیریم.

اصول و روش های کاهش کمیت مقاله

اگر شما بدون علم و آگاهی اقدام به کاهش کمیت مقاله کنید ممکن است باعث از دست دادن اطلاعات مهمی از مقاله شوید. برای جلوگیری از این کار و همچنین انجام کاهش کمیت بصورت مفید و هوشمندانه میتوانید تکنیک های زیر را اعمال کنید:

نکته و نتیجه اصلی جمله را بدون توضیح اضافی بیان کنید.

در برخی از مقالات مشاهده میشود که بعضی از نتایج و یا اصطلاحات را در چندجا توضیح میدهند و در هر بخش توضیحات با زبان و کلمات مترادف دیگری دوباره تکرار میشوند. واقعیت این است که پژوهشگر ممکن است بخواهد با آوردن توضیحات کامل نشان دهد که موضوع را کامل و جامع نگارش کرده است تا جای علامت سوال و ابهامی وجود نداشته باشد در حالیکه خوانندگان مقاله علمی معمولا کسانی هستند که از آن موضوع و رشته مقاله آشنایی دارند پس گاهی اوقات نیاز است جملات مستتر بدون توضیح و اطلاعاتی که اضافه است آورده شود. به مثال زیر دقت کنید: در جمله اول با وجود توضیحات اضافی 22 واژه ایجاد شده است ولی در جمله دوم با حذف این جملات اضافی تبدیل به 18 واژه شده است.

After listening to each practice sound, the participants were instructed to choose the number on the scale that better represented their feelings

Participants chose the number on the scale that better represented their feelings after listening to each practice sound


واژه هایی که در متن زیاد جا میگیرند و فضا را اشغال میکنند حذف کنید.

برخی از واژه ها وجود دارند که هم در زبان فارسی و هم در زبان انگلیسی با حذف کردن آنها هیچ مشکلی برای متن از لحاظ بار علمی و معنایی بوجود نمی آید پس اگر شما نیز در مقاله تان از این نوع عبارات استفاده کرده اید بهتر است آنهارا حذف کنید. عباراتی مثل:

در زبان فارسی:


به عبارت دیگر


به زبانی دیگر


در حقیقت


حقیقت این است که....


فی الواقع

در زبان انگلیسی:


The fact that


It has been reported that


It was observed/found that


There is/there are


Really


جملات تکراری متن را حذف کنید.

ممکن است شما بخواهید جملاتی که در جدول و یا نمودار آمده است را در چند جا توضیح دهید. در اینصورت دیگر نیاز نیست هربار آن جمله و عبارت را تکرار کنید میتوانید از روش زیر استفاده کنید:

(16 واژه) .Patient demographics are of multiple types in this study and correlate well with the data presented

(7 واژه) .Patient demographics are described in Table 3


سعی کنید عبارت های چند واژه ای را به یک واژه تبدیل کنید.

بعضی از کلمات در زبان انگلیسی وجود دارند که چند واژه ای هستند و معنا و مفهومشان نیز با تک واژه ها یکسان است پس میتوان آنهارا جایگزین یکدیگر کرد واژه هایی مثل: استفاده از تک کلمه "also" بجای استفاده از عبارت “in addition to” و یا استفاده از "conversely" بجای on the other" hand" و یا استفاده از کلمه "about" و "as" بجای عبارت “in terms of” خواهید دید که چه مقدار تعداد کلمات مقاله تان کاهش پیدا کرده است.


از اسم سازی های بی مورد پرهیز کنید.

اسم سازی یعنی تبدیل فعل به اسم. اسم سازی نه تنها جمله را ثقیل می سازد، بلکه واژه های اضافی را نیز به جمله تحمیل می کند. بنابراین در جاهایی که امکانپذیر است اسم سازی نکنید. به مثال دقت کنید:

(13 واژه)A diagnosis of cancer was made as increases in tumor-specific biomarkers were observed


(7 واژه)Cancer was diagnosed as tumor-specific biomarkers increased


سعی کنید تا جای امکان از اسم مصدر استفاده کنید.

مصدر (infinitive) در زبان انگلیسی مفهوم اصلی فعل را می‌رساند. یکی از راه‌های ساختن اسم مصدر یا اسم فعل در زبان انگلیسی اضافه کردن ing به شکل اصلی فعل است شما زمانی که از فعل وing استفاده می کنید، می توانید یک یا دو واژه را از جمله حذف کنید. به مثال زیر دقت کنید:

(19 واژه)The seller only has to make the quantity effect sufficiently high to compensate for the highest possible price effect

(16 واژه)The seller can compensate for the highest possible price effect by sufficiently increasing the quantity effect


حرف ربط "the" و ضمایر را حذف کنید.

برخی اوقات، می توانید “the” را به راحتی از ابتدای جمله ها حذف کنید. به طور مشابه، می توانید ضمیرها را نیز حذف کنید. اما باید دقت داشته باشید که این حذفیات بار معنایی جمله را تغییر ندهد. به مثال زیر دقت کنید:

(21 واژه)In the paper, we not only describe the construction of such a resource, but also report on the analysis of it


(17 واژه)This paper not only describes the construction of such a resource, but also reports on its analysis


سعی کنید مقادیر و اعداد را در نتایج کوتاه کنید.

در بخش نتایج، از بیان مقادیر به طور جداگانه برای هر یک از گروه‏ها و به دنبال آن بیان مقادیر آماری خودداری کنید میتوانید در آخر جمله. مقادیر را در داخل پرانتز قرار دهید. به مثال زیر دقت کنید:

The difference in the protein level was 6 mg in between Ggroups A and B, while it was 4 mg in Group b, the difference being statistically was significant (6 mg vs. 4 mg, p < 0.05).

The difference in the protein level was 5 mg in between Ggroups A and B, while it was 3 mg in Group b, the difference being statistically was significant (6mg vs4 mg, p < 0.05)

تعداد کلمات مجاز در هر قسمت از مقاله چند کلمه است؟

همانطور که قبلا اشاره گردید شما قبل از اقدام به آماده سازی مقاله خود موظف هستید راهنمای نویسندگان را در سایت مجله مطالعه کنید. هر مجله برای هر قسمت از مقاله تعداد معینی از کلمات را در نظر می گیرد. اما بطور کلی تعداد کلمات یک مقاله استاندارد به شرح زیر است:

1

2

چگونه میتوانیم تعداد کلمات را شمارش کنیم؟

اکثر برنامه‌هایی که برای تایپ کردن و نوشتن و پردازش کلمات طراحی و تولید شده‌اند، به شمارنده مجهز هستند. بسیاری از سرویس‌های وبلاگ نویسی، در زیر بخشی که مطلب می‌نویسید، تعداد کلمات نوشته‌ی شما را نشان می‌دهند. نرم افزارهایی مثل Microsoft Word هم، تعداد کلمات را می‌شمارند و نمایش می‌دهند. در نرم افزار word شما از دو طریق میتوانید تعداد کلمات مقاله خود را شمارش کنید: 1) گوشه سمت چپ در پایین صفحه وورد شما با هر بار تایپ کردن تعداد کلمات را نمایش میدهد.2) از قسمت review در نوار ابزار و گزینه word count میتوانید تعداد کلمات را مشاهده کنید.شما با استفاده از این برنامه ها براحتی میتوانید تعداد کلمات خود را شمارش کنید.

word

نکات کلیدی برای کاهش کمیت مقاله

علاوه بر موارد گفته شده در ابتدای مطلب یکسری از نکات ریز اما مهم دیگری وجود دارد که دانستن آنها باعث خواهد شد کار کاهش کمیت مقاله تان آسان شود در ذیل به برخی از آنها اشاره میشود:

در مقاله‌های آکادمیک، در استفاده از “that” زیاده‌روی می‌کنند. در بسیاری ازجمله ها، می‌توان آن را حذف کرد.

شمارنده ی Word واژه‌های ترکیبی را که با خط ربط از هم جدا می‌شود یک واژه به حساب می‌آورد. بنابراین، با جدا کردن واژه‌ها با خط ربط می‌توانید تعداد واژه‌ها را کاهش دهید.

به جای لحن مجهول از لحن معلوم استفاده کنید.

فضاهای اضافی میان اعداد و علامت درصد (%)، علامت درجه (°)، نمادها (مانند حروف یونانی)، یا عملیات (مانند <،>،≤، ≥ ، ± و =) و بازه‌های اعداد و کسری‌ها می‌توانند به ازدیاد تعداد کلمات بیانجامند. این فضاهارا حذف نمایید

زمانی که جزئیات بیش از یک ارزش کیفی را ارائه می‌دهید، نیازی نیست که واحد را هر بار تکرار کنید.

حروف اضافه و قیدها را حذف نمایید چون اکثر کلمات لطمه‌ای به مفهوم اصلی وارد نمی‌کنند.

از ضمایر و اسم‌های جمع استفاده نمایید.

بهترین سایت کاهش کمیت مقاله چه ویژگی هایی دارد؟

افزایش تقاضا برای چاپ مقالات در مجلات معتبر علمی باعث شده بسیاری در اینترنت و وب به دنبال کارشناسان و متخصصان برای انجام امور مقالات باشند. همین امر باعث شده که سایت‌هایی راه‌اندازی شوند تا نیاز اساتید و دانشجویان را به‌صورت آنلاین برطرف نمایند. اما شاید اعتماد کردن به این سایت‌ها سخت باشد که ما در صدد چنین مشکلی برای کسب اعتماد شما عزیزان در زیر به یک سری فاکتور ها و ویژگی‌های بهترین سایت ها اشاره‌ خواهیم کرد تا شما با بررسی هر یک از فاکتور ها سفارش خود را بدون دغدغه در سایت مورد نظر ثبت نمایید.

تضمین کیفیت کاهش کمیت مقاله با گارانتی عودت هزینه

گارانتی تضمین کیفیت به این معناست که شما می‌توانید تا 72 ساعت پس از تحویل گرفتن سفارش کاهش کمیت مقاله خود، در صورت ناراضی بودن از کیفیت سفارش مدنظر و ارایه دلایل توجیه کننده، درخواست اصلاح رایگان متن خود را ارسال نمایید تا پس از بررسی‌های لازم توسط کارشناس مربوطه سفارش شما به‌رایگان اصلاح شود. مهم‌ترین اصولی که بهترین سایت باید در فرآیند تضمین کیفیت خدمات به کار بگیرد برگشت وجه و یا جایگزینی متخصص مربوطه میباشد. درصورتی‌که مشتری از خدمات کاهش کمیت مقاله خود راضی نباشد؛ با توجه به شرایط دو راه‌حل پیشنهاد می‌شود که یکی برگشت هزینه و دیگری انجام خدمات مجدد توسط متخصصان دیگر است. این کار باعث حفظ رضایت مشتری و همچنین احترام به خواسته های او میباشد.

عودت هزینه

پل ارتباطی

داشتن پل ارتباطی با مشتری

بهترین سایت آنلاین خدمات در رابطه با مقاله باید تیمی با پاسخگویی تمام‌وقت داشته باشد که با پل‌های ارتباطی مختلفی ازجمله ایمیل ، تلفن و شبکه های مجازی پاسخگوی مشتریان خود باشد.

پشتیبانی و ارائه خدمات 24 ساعته

بسیاری از دانشجویان و اساتید به دلیل دغدغه کاری و کمبود وقت مجبور هستند تا به برخی از کارهای خود در روزهای تعطیل و یا در ساعات غیر کاری رسیدگی کنند. بنابراین برای این افراد بسیار مهم است تا با یک سایت مورد اعتماد آشنا شده و حتی در ساعات غیر کاری و روزهای تعطیل با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و از پروسه انجام ترجمه خود مطلع گردند. بنابراین سایتی که بتواند به‌طور 24 ساعته و در تمام‌روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل پاسخگوی مشتریان خود باشد، می‌تواند بهترین سایت باشد.

خدمات 24 ساعته

امنیت

امنیت و محرمانگی فایل

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که در نگارش متون و مقالات برای نویسندگان اثر علمی دارای اهمیت است اطمینان از حفظ و صیانت از موضوعات و نتایج نوشته‌شده در محتوای علمی آن‌هاست. هر نویسنده‌ای بر این موضوع واقف است که موضوع متن و نتایج به‌دست‌آمده از آن باید منحصربه‌فرد باشد؛ بنابراین برای نویسندگانی که قصد کاهش کمیت مقاله خود رادارند، رعایت این نکته که تمامی مطالب و محتوای آن‌ها به‌طور محرمانه حفظ و نگهداری شود، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد

تحویل به موقع بدون کاهش در کیفیت مقاله

اکثر دانشجویان و اساتید بنا به دلایلی نیاز به انجام خدمات مقاله خود در اسرع وقت دارند مثلاً برای فرستادن مقاله به مجلات و یا برای رزومه مصاحبه دکتری عجله دارند. از این رو باید فایل در اسرع وقت به مشتری ارائه داده شود. به همین منظور وجود سایتی معتبر و مورد اعتماد که بتواند خدمات مقاله آن‌ها مثل کاهش کمیت مقاله را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام دهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

تایم

مراحل ثبت سفارش کاهش کمیت مقاله در سینا ترجمه

با توجه به ویژگی هایی که در رابطه با بهترین سایت آنلاین کاهش کمیت مقاله گفته شد سینا ترجمه با بیش از 5 سال سابقه و فعالیت در حوزه ی ارایه خدمات مقاله به عنوان برندی مطمئن در اذهان اصحاب دانشگاهی مبدل شده است. دلیل موفقیت و ماندگاری این موسسه نسبت به سایر موسسات دیگری که فعالیت می نمایند از نظر اساتید گرانقدر سرعت عمل، صداقت و پاسخگویی 24 ساعته در تمامی ساعات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل می باشد که به مثابه سه پایه ی بنیادین موسسه سینا ترجمه می باشد. بنابراین اگر مقاله خود را نوشته‌اید و بعد از انتخاب مجله متوجه شدید مقاله‌ی شما نیاز به کاهش تعداد کلمات دارد و این کار برای شما دشوار هست و نمی‌توانید کلمات مناسب بجای عبارات طولانی جایگزین کنید می‌توانید از طریق سینا ترجمه به‌صورت آنلاین سفارش شما را ارسال نمایید. برای این کار ابتدا کافی است میزان تعداد کلمات که باید کاهش یابد را مشخص نمایید و مابقی کار را به متخصصان بسپارید تا طبق مراحلی که در زیر به آن‌ها اشاره شده است فایل شما را بدون هرگونه لطمه به معنی و محتوای متن کاهش دهند.

ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و فایل و مشخصات را ارسال نمایید. (فایل ارسالی تا چه مقداری کاهش یابد)

فایل موردنظر بررسی شده و تعداد کلمات آن توسط متخصصان و مترجمان آن رشته کاهش می‌یابد.

فایل شما توسط بازرس و کارشناسان مربوطه بررسی شده و فایل با بالاترین کیفیت به شما ارسال می‌شود.

کاهش تععداد کلمات در سینا ترجمه

ثبت سفارش کاهش کمیت مقاله در سینا ترجمه

سینا ترجمه همواره یکی از موسسات پژوهشی فعال در زمینه های مختلف علمی می باشد که با هدف کمک به دانشجویان، پژوهشگران و اساتید محترم، با گرد آوری گروهی از بهترین نخبگان و مجرب ترین پژوهشگران اقدام به ارائه خدمات پژوهشی می نمایند. که یکی از این خدمات نیز کاهش کمیت مقاله طبق فرمت مجله میباشد که شما میتوانید با خیالی آسوده مقاله خود را به دست متخصصین ما بسپارید.

جهت ثبت سفارش کاهش کمیت مقاله و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه های مجازی (واتساپ، اینستاگرام و تلگرام) در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

در سینا ترجمه کاهش کمیت مقالات توسط متخصصان مرتبط با هر تخصص و زبان با بالاترین کیفیت انجام می گیرد.

بسته به تعداد و حجم که باید کاهش داده شود زمانش متغیر می باشد ولی در حالت کلی در 3-2روز کاری انجام می گیرد.

در سینا ترجمه خدمات کاهش کمیت برای تمام های زبان های زنده دنیا قابل انجام می باشد.

سینا ترجمه دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود. یکی از مهم ترین اصول موسسه سینا ترجمه حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل های ارسالی مشتریان عزیز می باشد و تمامی ارکان این مجموعه ملزم به رعایت اصول محرمانگی و حفظ حریم خصوصی مشتریان هستند.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام