سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

چاپ کتاب با کیفیت بالا

انتشار : 26 اردیبهشت 1399
مطالعه : 3 دقیقه

کتاب ها نتیجه تلاشها و مطالعات طولانی مدت نویسندگان آنها هستند که در هر زمینه ای که نگارش شوند، لازم است برای تاثیرگذاری بهتر در بین مخاطبان خود، با بهترین کیفیت به چاپ برسند.

چاپ کتاب با کیفیت بالا

کتاب ها نتیجه تلاشها و مطالعات طولانی مدت نویسندگان آنها هستند که در هر زمینه ای که نگارش شوند، لازم است برای تاثیرگذاری بهتر در بین مخاطبان خود، با بهترین کیفیت به چاپ برسند. کیفیت چاپ کتاب می‌تواند در جذب بیشتر مخاطب و بهبود وضعیت کتاب به شما کمک کند.  صفحه آرایی، طراحی جلد، نوع چاپ و جنس کاغذ از جمله مواردی هستند که در کیفیت و میزان فروش کتاب تاثیر خواهد داشت.

در کنار کیفیت، فاکتور مهم هزینه نیز همواره برای نویسندگان کتاب مطرح است که با موارد ذکر شده ارتباط مستقیم دارد. این مطالب بیانگر لازمه آشنایی با مراحل چاپ کتاب برای مدیریت آگاهانه این فرایند جهت حصول نتیجه مطلوب است. بطور کلی فرایند چاپ کتاب شامل مراحل زیر است:

  1. آماده کردن فایل کتاب توسط نویسنده
  2. عقد قرارداد با ناشر
  3.  تحویل فایل نهایی به ناشر
  4. انجام مراحل اداری توسط انتشارات که شامل گرفتن شابک، فیپا و مجوز وزارت ارشاد است
  5. صدور مجوز چاپ توسط وزارت ارشاد
  6. آماده کردن طرح جلد که برعهده ناشر است ولی در صورت تمایل می‌توانید خودتان طرح جلد را آماده و تحویل ناشر دهید.
  7. صحافی و چاپ کتاب در تیراژ مورد نظر و تحویل به نویسنده

تیراژ مناسب برای چاپ کتاب

زمانی که تصمیم میگیرید کتاب خود را چاپ کنید، باید برآوردی از مخاطبین کتاب خود داشته باشید. در گام اول باید تعداد مخاطبان کتابتان را تخمین بزنید. دوستان، فامیل، همکاران و همکلاسی‌‌ها کسانی هستند که طبعاً‌ مایلید کتابتان را در اختیارشان قرار دهید. علاوه‌ بر این ممکن است در فضاهای مجازی وشبکه های اجتماعی فعال باشید و تعداد زیادی مخاطب داشته باشید. اگر پیش از چاپ کتاب بخشی از مطالبتان را در این فضاها با دیگران به اشتراک گذاشته و بازخورد مثبتی گرفته‌اید؛ قطعاً بخشی از دنبال‌کنندگان شما نیز می‌توانند به عنوان مخاطب بالقوه‌ی کتاب شما به شمار آیند. بنابراین با این تخمین میتوانید تیراژ مناسب برای چاپ کتاب خود را مشخص کنید.

البته دانشجویان و محققینی که به چاپ کتاب برای کسب امتیاز پژوهشی نیاز دارند، میتوانند چاپ کتاب با تیراژ پایین حتی در حد چند جلد را انتخاب کنند و امتیاز مورد نظر خود را کسب کنند.

برای چاپ کتاب با کیفیت با قیمت مناسب، کدام نوع چاپ را کنیم؟

چاپ کتاب با کیفیت انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

چاپ کتاب بر اساس تقاضا: این روش، بهترین و مناسب ترین روش برای چاپ کتاب با تیراژ پایین است و در آن نیازی به فیلم و زینک (لیتوگرافی) نیست. چنانچه چاپ زیر ۲۰۰ جلد باشد این روش مناسب و کیفیت آن نیز برای کتاب قابل قبول است. توجّه داشته باشید این روش برای چاپ با تیراژ بالاتر مقرون به صرفه نیست و باید راه دیگری را انتخاب کنید.

البته دقت داشته باشید که هزینه زیادی برای چاپ دیجیتال صرف می‌شود. برای کتاب هایی که که تیراژ زیر ۲۰۰ جلد دارند، فروش کتاب صرفه اقتصادی ندارند. به این دلیل که ممکن است و در تیراژهای خیلی پایین هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود. به همین دلیل چاپ با این روش برای افرادی که انگیزه شان از چاپ دلیل دیگری غیر از فروش است و یا اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تامین نیاز دانشجویان خود دارند مناسب است.

روش دیگر چاپ کتاب ریسوگراف است. دستگاه ریسوگراف، دستگاهی شبیه دستگاه کپی در مقیاس بزرگتر است. چاپ با دستگاه ریسوگراف ارزانتر تمام می‌شود ولی دارای کیفیت بسیار پایینی است.

چاپ اُفست نام روش دیگری است که برای کتاب های با کیفیت انجام می‌شود. بهترین روش چاپ، چاپ اُفست است. چاپ اُفست دارای کیفیت مطلوب و بهتری از چاپ دیجیتال است و برای تیراژهای بالا، ۵۰۰ عدد به بالا، بسیار مقرون به صرفه است.

چاپ کتاب با کیفیت بالا در موسسه سینا

موسسه سینا با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه حال نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم، در بخش چاپ کتاب، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب، در قالب کتاب به چاپ برسانند. برای استفاده از خدمات موسسه، از طریق راههای ارتباطی، با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید:

چاپ کتاب چگونه است؟

مراحل ترجمه و چاپ کتاب

هزینه های چاپ کتاب

چاپ کتاب با کیفیت عالیلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب
مطالب جدید

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی