سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
آموزش / وبلاگ / کنفرانس و همایش / چگونه مقاله خود را به کنفرانس ارسال کنیم؟

چگونه مقاله خود را به کنفرانس ارسال کنیم؟

انتشار : 21 آذر 1399
مطالعه : 4 دقیقه

در ایران سالانه همایش ها وکنفرانس های بسیاری برگزار می شود که دانشجویان می توانند مقاله های خود را به این همایش هاو کنفرانس ها بفرستند.از طرفی دیگر کنفرانس های خارج از کشور نیز هستند که امکان دریافت مقاله رامحیا کرده اند.موسسه سینا درمقاله حاضر نحوه ارسال مقاله به کنفراس را برای شما بازگو خواهد کرد و شما را با روند آن آشنا خواهد نمود.

چگونه مقاله خود را به کنفرانس ارسال کنیم؟

از دیر باز تا کنون کنفرانس ها به عنوان یک محل علمی بسیار معتبر شناخته میشوند که در آن اساتید و پژوهشگران بسیاری شرکت میکنند و علم و اطلاعات بسیاری اشتراک گذاری میشود.معمولاً کنفرانس ها در یک مرکز اجتماعات” Convention Center” برگزار می­ شود و شرکت­ کننده­ ها می­توانند با استفاده از تجهیزات ارتباطی نوین مانند ویدئو کنفرانس از راه دور با هم ارتباط برقرار ­کنند و به بحث و تبادل نظر در حیطه مشخصی بپردازند.کنفرانس ها معمولا توسط دانشگاه ها، سازمان ها و نهادها برگزار میشود. قبل از اینکه در یک کنفرانس شرکت کنید ابتدا باید هدفتان را از شرکت در این کنفرانس مشخص نمایید و بدانید که آیا برای ارائه مقاله میخواهید در این کنفرانس شرکت کنید و یا صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مورد تحقیقتان. کنفرانس ها به صورت ملی (داخل کشوری) و یا بین المللی برگزار می شوند. کنفرانس­ های بین­ المللی دارای اعتبار بیشتری نسبت به کنفرانس های داخلی هستند.

مقاله هایی که برای کنفرانس ها و همایش ها فرستاده می شود از نظر ساختاری با مقاله هایی که به منظور چاپ برای مجلات ارسال می شوند ،تفاوت دارند. هر کنفرانس شیوه و فرمت نوشتاری خاص خودر ا دارد که باید مقاله بر اساس آن فرمت تنظیم گردد. معمولا مقالات در کنفرانس ها به دو صورت پوستر و یا ارایه شفاهی پذیرفته می شوند و در پایان همایش برای شرکت کنندگان گواهی صادر می شود و مقالات راه یافته و پذیرفته شده در همایش یا کنفرانس در قالب یک کتابچه چاپ شده و نسخه ای از آن به نویسنده ارسال می گردد.

چگونه از کنفرانس های برگزار شده مطلع شویم؟

بهترین منبع جهت آگاهی از کنفرانس ها مراجعه به سایت های معتبر اطلاع رسانی کنفرانس ها می باشد. البته گاها ممکن است در سازمان ها یا دانشگاههای وابسته به موضوع کنفرانس بنر هایی نیز مشاهده فرمایید اما در بنر ها اطلاعات کافی برای شرکت و ثبت نام نوشته نمیشود . اطلاعات شرکت در کنفرانس ها شامل هزینه ثبت نام، نحوه ثبت نام و نحوه ارسال مقاله را میتوانید از طریق سایت هر کنفرانس کسب نمایید.بعد از کسب اطلاعات از کنفرانس میتوانید جهت ثبت نام و واریزی هزینه از طریق موسسه سینا اقدام نمایید.

از جمله سایت های معتبر ی که منبع اطلاعاتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مکان و هزینه چاپ مقالات کنفرانسی می باشد میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

  • www.allconferences.com
  • www.conferencealerts.com
  • http://www.iranconferences.ir/
  • http://www.civilica.com/Calendar.html

نحوه ارسال مقاله به کنفرانس

ابتدا باید به سایت کنفرانس مربوطه مراجعه نموده و شرایط و ویژگی های مقالات درخواستی کنفرانس که در توضیحات سایت موجود است را مطالعه نمایید. کنفرانس های مختلف قوانین و شیوه های مختلفی را برای دریافت مقالات ارایه می دهند. بدین سبب مطالعه دقیق سایت برگزار کننده کنفرانس و شرایط و ضوابط ارایه شده توسط آن بسیار مهم است.

در بسیاری از کنفرانس ها باید در سامانه ارایه شده توسط برگزار کننده ثبت نام کنید و پس از تایید سیستمی وارد محیط کاربری خود در سایت کنفرانس شده و اقدام به ارسال مقاله خود کنید. در بسیاری از کنفرانس ها ابتدا از شما چکیده ای از مقالات را می خواهند که باید آن را برایشان ارسال کنید. در این حالت ابتدا چکیده مقاله شما توسط داوران کنفرانس بررسی و داوری می شوند و بعد از تایید، اصل مقالات باید برای شرکت در همایش فرستاده شوند. در بعضی از کنفرانس ها نیز اصل مقاله به همراه چکیده را باهم از شما درخواست می کنند که باید هر دو مورد را برایشان از طریق سیستم ارسال کنید.

در بعضی از کنفرانس ها پست الکترونیکی نیز در اختیار قرار داده می شود که در صورت خرابی و کار نکردن وب سایت و شیوه ارسال الکترونیکی مقالات می توانید با این ایمیل فایل های چکیده و مقالات خود را ارسال کنید. مکاتبات بعدی اکثرا از طریق پست الکترونیکی نویسنده مسئول و فرستنده فایل ها انجام می شود و روند داوری و پذیرش مقالات به اطلاع نویسده می رسد.

اصولا مقالاتی که به کنفرانس ها ارسال میشوند بسیار سریعتر از مقالاتی که به مجلات ارسال میشوند داوری و پذیرفته میشوند و نیازی نیست که مدت زمان زیادی منتظر پذیرش باشید. توصیه ما به افرادی که برای اولین بار قصد ارائه مقاله ای را دارند این هست که از مقاله کنفرانسی آغاز نمایند.

موسسه سینا

در صورتی که میخواهید در کنفرانس ها شرکت نمایید و یا مقاله خود جهت ارسال به کنفرانس فرمت بندی و اماده نمایید ، موسسه سینا تمامی اقداماتی که برای ارسال مقاله به کنفرانس نیاز است از جمله ترجمه و ویرایش مقاله را با بهترین کیفیت که می توانید از امکانات موسسه استفاده نمایید. و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنفرانس های در حال برگزاری نیز میتوانید با درخواست از کارشناسان موسسه سینا راهنمایی های جامعی دریافت نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام