سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
خدمات ما / وبلاگ / استخراج مقاله از پایان نامه / آسان ترین راه نوشتن مقاله با کیفیت از پایان نامه

آسان ترین راه نوشتن مقاله با کیفیت از پایان نامه

انتشار : 17 مهر 1400
مطالعه : 8 دقیقه

نوشتن مقاله برای بیشتر دانشجویان کاری سخت و زمان‌بر می باشد چراکه نوشتن مقاله یک پروسه طولانی دارد که دانشجو باید آن را طی نمیاد تا بتواند یک مقاله کامل و جامع بر اساس مطالعات و یافته های خود نگارش نمیاد.

آسان ترین راه نوشتن مقاله با کیفیت از پایان نامه

برای موفقیت در نوشتن مقاله باید اصول و آداب مقاله نویسی را بدانیم. مقالات دارای انواع متعددی هستند و هر مقاله با هدف متنوعی نگارش می شود. برای مثال برای نگارش مقاله علمی پژوهشی باید اصول نوشتن مقاله علمی را بدانید و بر اساس آن شروع به نگارش مقااله علمی-پژوهشی نمایید. در این مطلب ساختار مقالات علمی را مورد بررسی قرار میدهیم تا نوشتن مقاله علمی را با اصول بیاموزید. پس با ما همراه باشید...

ساختار کلی مقالات چیست؟

اگر بخواهیم تعریف کلی از مقاله داشته باشیم باید بگوییم مقاله نوشته ای است که برای هدف خاصی در زمینه های مختلف از جمله علمی، ادبی، سیاسی و ... نگارش و چاپ می شود. هر مقاله میتواند برای هدف ویژه ای نوشته شود به عنوان مثال گاهی هدف از نگارش مقاله میتواند ارائه ایه و نظر در زمینه علمی باشد، و یا ممکن است مقاله ای به منظور اطلاع رسانی به گروه خاصی نوشته شود.

حال که با تعریف مقاله و اهداف نگارش مقاله آشنا شدیم به بررسی ساختار مقاله میپردازیم:

عنوان مقاله

هر مقاله با عنوان آن برای مخاطب معرفی می شود. امروزی که کاربران برای جست و جو آسان از اینترنت استفاده میکنند، انتخاب عنوان با گذشته متفاوت تر است. عنوان مقاله باید به نحوی تعیین شود که هم پوشش دهنده محتوای مقاله باشد و هم حاوی کلماتی باشد که در موتورهای جست و جوی اینترنتی به خوبی ظاهر شود.

انتخاب عنوان دارای اهمیت بالایی است. همانطور که توضیح داده شد علاوه بر این که عنوان باید به نحوی باشد که در جستجوی کاربر در اینترنت معرفی شود، چنانچه عنوانی انتخاب شود که در مقاله از آن بحث نشده باید باعث بی اعتبار شدن مقاله می شود. پس در انتخاب عنوان مقاله علمی پژوهشی حتما باید دقت لازم انجام شود.

چکیده مقاله

میتوان این طور بیان کرد که چکیده همان بخشی از مقاله است که مخاطب بر اساس آن تصمیم میگیرد که به خواندن مقاله ادامه دهد یا از آن منصرف شود. در چکیده مباحث مهم مقاله نوشته می شود و اگر مخاطب نخواهد به خواندن آن مقاله علمی ادامه دهد آن را رها می کند.

برای مقالات علمی پژوهشی معمولا چکیده بین 150 تا 350 کلمه نوشته می شود. در این بخش از مقاله لازم نیست اشاره ای به پیشینه تحقیق شود و یا رفرنس ها درج گردند.

کلمات کلیدی

بعد از اتمام چکیده کلمات کلیدی نوشته می شوند. کلمات کلیدی در واقع کلماتی هستند که اگر مقاله را بشکافیم متوجه می شویم که بنیان مقاله روی این کلمات کلیدی ساخته شده است.

بهتر است 4 تا 6 کلمه کلیدی برای مقاله نوشته شود.

مقدمه

بخش مقدمه تنه اصلی مقاله علمی پژوهشی است. در بخش مقدمه مقاله باید به تمام فعالیت هایی که در تحقیق انجام شده اشاره شود. برای مقالات علمی پژوهشی باید مقدمه شامل پیشنه تحقیق ، سوابق اموری و شکل گیری ایده انجام مقاله باشد. مقدمه مقاله علمی پژوهشی در واقع چشم اندازی از کل مقاله را به خواننه ارائه می دهد.

در این قسمت از مقاله سبک نگارش، لحن کلام نویسنده و موضوعاتی از این دست بنا به نوع مقاله و بستری که در آن به چاپ می رسد، مشخص خواهد شد. اما باید بدانید که ایجاز و درست نویسی و استفاده از جملات و کلمات قابل درک باعث می شود تا مخاطبان با قلمتان همراه شوند و بهتر متوجه مفاهیم و مطالبی شوند که ارائه می دهید.

نتیجه گیری

در قسمت نتیجه گیری مقاله علمی باید به یک جمع بندی از تحقیق برسید و دستاورد حاصل از تحقیق خود را به مخاطبان بازگو نمایید.

منابع

پایانی ترین بخش یک مقاله علمی را منابع و مآخد ان تشکیل می دهد. بهتر است از منابع سالهای اخیر و معتبر در مقاله تان استفاه کنید تا اعتبار مقاله تان نیز افزایش پیدا کند.

حال که با ساختار کلی مقالات علمی پژوهشی آشنا شدید وقت آن فرارسیده که به آموزش آسان ترین راه نوشتن مقاله بپردازیم:

آموزش نوشتن مقاله در ۷ گام

حال که ساختار کلی یک مقاله علمی را میدانید، به آسانترین راه ممکن میتوانید از پایان نامه خود مقاله علمی پژوهشی استخراج نمایید.

برای استخراج یک مقاله با کیفیت از پایان نامه کافی است این 7 گام را دنبال نمایید:

۱. موضوع و عنوان را انتخاب کنید

ابتدا بر اساس موضوع پایان نامه تان و طبق تعریفی که از عنوان مقاله در قسمت های بالایی شد یک عنوان جالب برای مقاله تان انتخاب نمایید.

حتما مبحثی را برای استخراج مقاله تان انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید چرا که در این صورت نوشتن یک مقاله علمی برایتان خیلی آسان تر می شود.

قبل از این که عنوان و موضوع مقاله تاتن را مشخص کنید به این سوالات فکر کنید:

  • آیا این موضوع باید عمومی باشد یا تخصصی؟
  • آیا می­خواهید در این مقاله صرفا اطلاعاتی ارائه دهید یا افرادی را متقاعد کنید؟
  • چه چیزی در این موضوع وجود دارد که شما را به آن علاقه ­مند ساخته است؟

مقدمه مقاله را بنویسید

مقدمه مقاله بر اساس آنچه توضیح داده شد از پایان نامه نگارش می شود.

مقدمه مقاله قسمتی از مقاله است که زودتر از هرچیزی در مقاله خوانده می ­شود بنابراین باید نظر خواننده را جلب کرده و برای او مشخص کند تمرکز این مقاله به روی چه چیزی خواهد بود.

مقاله را با نوشته­ ای که توجه مخاطب را به خود جلب کند آغاز کنید. این می ­تواند یک اطلاعات عجیب و غافل گیرکننده، یک دیالوگ، یک داستان، یک نقل قول یا خلاصه ساده ­ای از عنوان مقاله باشد. از هر زاویه­ ای که می­ خواهید مقاله را آغاز کنید مطمئن شوید که با شرح موضوع، که آخرین جمله­ ی مقدمه خواهد بود، مرتبط باشد.

برای نوشتن یک مقدمه جذاب تنها کافی هست قسمت هایی از پایان نامه تان که پوشش دهنده این قسمت هستند را در مقاله بیاورید برای مثال تعریف مختصری از موضوع تحقیق خود داشته باشید و سپس بیشینه تحقیق خود را بیاورید و در اخر مواد و روشهایی که در طی تحقیق به کار برده اید را ذکر نمایید. اگر لازم میبینید که مباحثی خارج از پایان نامه به این قسمت از مقاله تان اضافه کنید حتما این کار را انجام دهید!

نتیجه گیری مقاله را بنویسید

بعد از اتمام قسمت مقدمه وقت آن است که نتیجه گیری مقاله تان را بنویسید.

نتیجه­ گیری در واقع جاییست که موضوع مقاله شما بسته شده و تمام ایده­ هایی که در مقاله آورده شده جمع بندی می­ شود. نتیجه ­گیری باید شامل سه الی پنج جمله خیلی قوی باشد. اهداف اصلی مقاله ­تان را بازبینی کنید و آن­ ها را به شکلی تقویت شده در انتها بیان کنید.

بررسی نهایی مقاله را انجام دهید

بر خلاف تصور عمومی با نوشتن بخش نتیجه ­گیری کار مقاله ­تان به پایان نرسیده است و مقاله شما برای تکمیل شدن هنوز نیازمند اطلاعات و جزییات ریزی است که با بازبینی و توجه به آن خواهید فهمید.

در بازبینی نهایی، ترتیب پاراگراف­ ها را چک نمایید. حتما توجه داشته باشید که قوی­ ترین نکته ­ای که می­ خواهید در مقاله بیاورید باید در پاراگراف­ های اول و آخر بدنه اصلی مقاله آورده شوند و مابقی نکات مابین این دو قرار می­ گیرند. همچنین اطمینان حاصل کنید ترتیب پاراگراف ­ها منطقی هستند.

در نهایت، نوشته خود را بازخوانی کرده و از لحاظ منطقی ارزیابی کنید. مطمئن شوید چیزی در مقاله وجود ندارد که مبهم باقی مانده باشد و ایده ها به هم مرتبط هستند.

در آخر اشتباهات املایی و گرامری را نیز بررسی نمایید و ردر صورتی که ایرادی وجود دارد آن را رفع نمایید. چرا که کوچک ترین اشتباه می تواند به میزان زیادی از ارزش مقاله تهیه شده کم کند.

چکیده خود را تکمیل کنید

بعد از اتمام مقاله زمان آن است که چکیده خود را بر سااس آنچه نوشتید نگارش کنید. برخلاف تصور همگانی که فکر میکنند چکیده اولین قسمتی است که نگارش می شود باید بگوییم که باید بعد از اتمام مقاله خلاصه ای از آنچه نوشتید را در قالب چکیده بیاورید.

سایت نوشتن مقاله چیست و چگونه میتواند به شما کمک کند؟

سایت هایی در فضای آنلاین وجود دارند که به شما کمک می کنند تا از پایان خود بتوانید مقاله با کیفیت بالایی ارائه دهید. دانشجویان و محققانی که زمان کافی رای نگارش مقاله خود از پایان نامه ندارند و یا مطمئن نیستندکه میتوانند مقاله با کیفیت بالایی از پایان نامه خود استخراج نمایند که بتواند پذیرش در مجلات معتبر را کسب نمایند ، میتوانند از سایت های نوشتن مقاله از پایان نامه کمک بگیرند.

در آخر

مقاله نویسی دارای اصولی است که برای موفقیت در نگارش مقاله با کیفیت باید آنها را بدانیم. اگر تاکنون مقاله ای از پایان نامه ننوشتید ممکن است برای نگارش مقاله علمی پژوهشی خود نیاز به کمک حرفه ای هم خواهید داشت. شخصی که می خواهد با استخراج مقاله از پایان نامه خود به نمره بهتری در جلسه دفاع برسد یا رزومه خود را قوی کند و…، یا شخصی که خواهان ترجمه مقاله فارسی اش به انگلیسی برای چاپ در مجلات بین المللی است هم نیاز به کمک حرفه ای در این زمینه دارد تا بهتر بتواند اثری ارزشمند و دقیق تولید کند و روی چاپ آن در ژورنال های بین المللی حساب کند. شخصی میتواند در استخراج مقاله از پایان نامه شما را کمک کند که تخصص کافی در زمینه تحقیق شما داشته باشد.

موسسه سینا با داشتن سابقه بالغ بر 6 سال در زمینه استخراج مقاله توانسته است تیمی از محققان حرفه ای را گرد هم آورد تا در تمام زمینه های تخصصی بدون محدودیت زبانی بتواند نیاز دانشجویان و محققان را در زمینه استخراج مقاله علمی پژوهشی برآورده نماید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام