سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی

انتشار 25 تیر 1401
مطالعه 9 دقیقه

نوشتن مقاله از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری برای دانشجویان و پژوهشگران بسیار با اهمیت است، شما به عنوان یک دانشجو باید بتوانید مقاله یا مقالاتی را از پایان نامه درآورده و در مجلات علمی معتبر مثلISI، Scopus ،pubmed به چاپ برسانید. در ادامه می خواهیم درمورد نوشتن مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی صحبت کنیم. باما همراه باشید.

استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی

استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد و استخراج مقاله از رساله دکتری یکی از اصلی ترین تجربه پژوهشی هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شمار می رود. اگر این فرآیند به شکل مناسبی صورت گرفته باشد حتماً انگیزه انتشار یافته های پایان نامه را در قالب یک مقاله (علمی پژوهشی، ISC، ISI و یا SCOPUS و PUBMED) زنده خواهد کرد. چرا که مطلع کردن جامعه پژوهشی از یافته های یک پایان نامه در سطح ملی و بین المللی تنها از طریق انتشار مقاله استخراج شده از پایان نامه امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر این چاپ مقاله برگرفته از پایان نامه امکان استفاده دیگران از نتایج پژوهشی و افزودن به غنای جامعه علمی را تحقق می کند که این کار رزومه شما را برای ورود به دوره های تحصیلی بعدی یا ورود به شغل مورد نظر تقویت می کند. حال ما برخی زمان ها پایان نامه را به صورت غیر فارسی و به زبان های عربی، ترکی استانبولی ، فرانسوی و ... نگارش می کنیم که در این قسمت از سینا ترجمه به استخراج مقاله از پایان نامه زبان ترکی خواهیم پرداخت.

اهمیت استخراج مقاله

فواید استخراج مقاله از پایان نامه زبان ترکی استانبولی

پژوهشگران برای تولید علم و اثبات توانمندی های خود در عرصه تخصصی‌شان از مزایای چاپ مقاله در مجلات بین المللی بهره‌مند می شوند، به همین دلیل چاپ مقالات علمی روز به روز در حال افزایش است. که برای چاپ شدن مقاله در مجلات علمی ابتدا باید مقاله ای را نگارش کرده و یا از پایان نامه استخراج نماییم در ذیل به برخی از امتیازات و مزایای استخراج مقاله از پایان نامه و پذیرش و چاپ اشاره می کنیم:

 • پذیرش راحت‌تر در مقطع دکتری

 • گرفتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در سراسر دنیا

 • داشتن امتیاز بالاتر در مصاحبه‌های استخدامی و استخدام راحت‌تر در همه سازمان‌ها و مراکز دولتی و خصوصی

 • پذیرفته شدن بسیار آسان‌تر به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی

 • امکان ادامه تحصیل در مقطع، رشته و دانشگاه دلخواه در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون شرکت در آزمون ورودی

 • امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

 • شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع مقاله

 • ایجاد و افزایش حس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات

 • نظریه‌پردازی و بیان دیدگاه‌های نویسندگان در زمینه‌های تخصصی

 • ثبت پژوهش‌ها و مطالعات انجام‌شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آن‌ها در پایگاه‌های اطلاعاتی

 • عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد بسیاری در همه دنیا

 • ارتقای سمت و جایگاه و افزایش حقوق و مزایای شغلی

مراحل نوشتن مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی

نوشتن مقاله استانبولی از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست وفقط نیاز به تجربه و آگاهی شما از پروسه و نحوه کار دارد. در صورتی که فرآیند نوشتن مقاله از پایان نامه مطابق با استانداردهای ساختاری مقالات علمی انجام نشود تبدیل به یک کار پژوهشی ضعیف می شود که قابلیت چاپ در هیچ یک از مجلات معتبر علمی را نخواهد داشت. در ادامه ضمن آشنایی با ساختار یک مقاله استاندارد، مراحل نوشتن مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی را نیز فرا میگیرید.

عنوان

عنوان مقاله نباید الزاما همان عنوان پایان نامه باشد چرا که ممکن است از یک پایان نامه یا رساله دکتری چند مقاله بتوان استخراج نمود و محقق باید عنوان متناسب هر بخشی که از رساله استخراج شده است را برگزیند. عنوان را متناسب با مسئله موردنظر انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که عنوان مقاله باید مختصرتر از عنوان پایان نامه باشد بطوریکه تعداد واژه های عنوان باید حداکثر 12 کلمه باشد. سعی کنید عنوان مقاله را از کلمات کلیدی انتخاب کنید تا در هنگام جستجوی اینترنتی مقاله شما به راحتی پیدا شود.

راهنمای نویسندگان در پایان نامه وجود ندارد ولی در مقاله باید این قسمت وجود داشته باشد.در این بخش مشخصات نویسنده/ نویسندگان و سازمان/ سازمانهایی که آنها از لحاظ علمی به آن وابسته اند ذکر میشود. اگر قبلاً مقاله یا مقاله های چاپ شده دارید، نامتان را در همه آنها به صورت یکسان ذکر کنید مثلاً در یک مقاله نامتان را به صورت کامل و در مقاله دیگر به صورت اختصاری نیاورید. در ضمن اگر به عنوان نویسنده به هیچ سازمانی وابسته نیستید باید محل اقامت خود را بنویسید.

راهنمای نویسندگان

چکیده

چکیده مقاله‌ای که قرار است از پایان‌نامه نوشته شود می‌تواند عیناً از پایان‌نامه کپی شده و اصلاح شود مگر اینکه قرار باشد از یک پایان‌نامه بیش از یک مقاله نوشته شود در این صورت باید متناسب با مقاله‌، چکیده نوشته شود. چکیده مقاله معمولا از چکیده پایان­ نامه کوتاه‌­تر است. برای نوشتن چکیده مقاله باید چکیده­ پایان­ نامه را در 250 الی 300 کلمه خلاصه کنید. برای این­ کار تنها مواردی از چکیده پایان­ نامه را در مقاله قرار دهید که مربوط به عنوان مقاله است.

برای درج کلمات کلیدی، کلماتی را انتخاب کنید که بیش ترین و نزدیک ترین رابطۀ معنایی را با محتوای مقاله دارد. تعداد کلمات کلیدی در مقاله معمولا بین 3 الی 6 کلمه است. کلمات کلیدی مقاله به جستجوی مقاله و ارجاعات مقاله کمک می‌کند. همچنین خواننده مقاله بامطالعه کلمات کلیدی می‌تواند فهم مختصری از موضوعات مقاله را پیدا کند.برای نوشتن واژگان کلیدی مناسب ابتدا باید مفهوم و مقصود مقاله به درستی درک شده و سپس در قالب چند واژه یا عبارت کوتاه بیان شوند.

کلمات کلیدی

مقدمه

مقدمه یک مقاله را با بیان این که هدف شما از انجام پژوهش چیست و به طور کلی در طی فرایند پژوهش به دنبال چه چیزی هستید و چگونه مقاله را ساختار بندی کرده اید بنویسید.در مقالات ترکی در بخش مقدمه، باید از زمان حال ساده برای بیان افعال مورد نظر استفاده کنیم. البته این نکته را هم بدانیم که، در مقدمه مقالاتمان، بیشتر از فعل های مجهول، استفاده کنیم، به طور مثال “این مقاله برای شناخت هر چه بیشتر در زمینه ی اصول نگارش زبان ترکی، نوشته شده است.” . فعل “نوشته شده است”، یک فعل مجهول می باشد.

بخش پیشینه تحقیق جزء اصلی مقاله می باشد. باید بدانید که هر متغیری دارای نظریه های مختلفی در آن زمینه می باشد. پس بدون درج نظریه های پایه در مورد یک یا چند متغیر، یک مقاله کامل نمی شود. معمولا پیشینه در فصل دوم پایان نامه نوشته شده است. برای این کار بهتر است پژوهش های جدید را بررسی کنید، پژوهش های مرتبط را درج کنید، اگر پژوهش مستقیمی وجود نداشت به پژوهش های نزدیک اشاره کنید، چون این کار نیز تصور داوران را نسبت به پژوهش شما مثبت تر خواهد کرد.

پیشینه تحقیق

روش تحقیق

در این بخش نحوه انجام کار پژوهشی که انجام داده اید را شرح دهید. برای این کار در فصل مربوط به روش پژوهش که عموما فصل سوم می باشد مراجعه کرده و آن را خلاصه کنید. اگر کار شما آزمایشی است به ترتیب آزمایش ،نوع کنترل و نحوه اخذ داده ها و در نهایت روش تحلیل داده ها اشاره کنید. اگر کار غیر آزمایشی دارید به منبعی که قرار است از آنها داده گردآوری کنید و به نحوه اخذ آن اشاره کنید.معمولاً این قسمت با زمان گذشته نوشته میشود و باید به گونه ای باشد که اطلاعات کافی را به مخاطب بدهد. منظور از اطلاعات کافی یعنی اینکه اولا دیگران بتوانند روش پژوهشی ارائه شده در مقاله را بدون هیچگونه ابهامی و به راحتی تکرار کنند و به همان خروجی های ذکر شده در مقاله برسند.دوما مخاطب بتواند به کمک آن اطلاعات در مورد اعتبار یافته ها و نتیجه گیری های مقاله قضاوت کند.

از آنجاییکه نگارش قسمت بحث و نتیجه گیری مشکل تر از سایر قسمتها است بنابراین معرفی آن نیز سخت تر خواهد بود. علت این امر آنست که بسیاری از نویسندگان احساس میکنند مطلبی برای نوشتن در این قسمت باقی نمانده است در نتیجه در نوشتن قسمت بحث و نتیجه گیری اهمال کرده و آن را به گونه ای از سر باز میکنند مثلاً عین نتایج را در آن تکرار میکنند یا اینکه همان چکیده مقاله را به بیانی دیگر بازگو میکنند. اما به یاد داشته باشید که بخش اعظم خوانندگان اول قسمتهای چکیده و بحث و نتیجه گیری مقاله را مطالعه میکنند.برای نگارش بحث و نتیجه گیری به فصل پنجم یا بخش نتیجه گیری مراجعه کنید و به صورت خلاصه و منسجم به نتیجه گیری کار بپردازید. این بخش را به طور متوسط با یک تا سه صفحه منسجم به پایان برسانید.

بحث و نتیجه گیری

منابع

آخرین قسمت مقاله مربوط به منابع و مراجع است. قبل از هر چیزی ابتدا نحوه رفرنس دهی مجله مدنظرتان را بیابید و تعدادی از مقاله های اخیراً چاپ شده آن مجله را مطالعه کنید تا با نحوه و ساختار استاندارد ارجاع دهی آن مجله آشنا شوید و قبل از ارسال مقاله و حتی در مرحله تأیید مقاله توسط مجله حتماً کلیه قسمت های هر منبع به کاربرده شده در مقاله را با نسخه اصلی چاپ شده در مجله تطبیق دهید. تا مراحل استخراج مقاله بدون نقص و کامل انجام شود.

بعد از اینکه مقاله ترکی از پایان نامه ترکی استانبولی استخراج شده جهت اقدام به مجلات ترکی نیازی به ترجمه نیست می توان به زبان ترکی به مجلات ترکی ارسال شود و لی اگر مایل باشید که به مجلاتی ارسال نمایید که فارسی و یا انگلیسی و یا هر زبان دیگری باشد ابتدا باید فایل مقاله زبان ترکی استانبولی به زبان هدف مجله ترجمه شده و جهت فرمت بندی و سابمیت اقدام شود.

ترجمه مقاله

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی در سینا ترجمه

بسیاری از پژوهشگران با صرف زمان و هزینه زیاد پایان نامه بسیار خوبی تهیه می کنند اما به دلیل عدم آشنایی با فنون استخراج یا نگارش مقاله موفق به تبدیل کردن آن به مقاله استاندارد نمی شوند به همین دلیل مقالات آنان پس از سابمیت به سرعت ریجکت می گردد. ولی ما در سینا ترجمه به همراه متخصصین با تجربه آماده ایم تا از پایان نامه شما مقالات با کیفیت استخراج کنیم تا در مجلات معتبر چاپ شوند.

با ثبت سفارش و ارسال فایل پایان نامه و اطلاعات مورد نیاز قیمت نهایی محاسبه و به شما اعلام می شود.

فایل پایان نامه توسط محققان مرتبط بررسی شده و تعداد مقالات استخراجی و عنوان ها تقدیم میشود.

با اعلام نتیجه به شما و دریافت تایید نهایی از جانب شما کار نوشتن مقاله از پایان نامه شروع می شود.

در مرحله آخر مقالات توسط بازرسی تایید و فایل های نهایی مقالات نوشته شده از پایان نامه به شما تحویل داده می شود.

ثبت استخراج

لوگو سینا ترجمه

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه ترکی استانبولی در سینا ترجمه

پس از نوشتن یک پایان ‌نامه جامع و کامل، گام بعدی برای انتشار نتایج تحقیقات، استخراج مقاله از پایان نامه است. استخراج مقاله از پایان‌ نامه یکی از ساده ترین راه هایی است که می‌توانید از طریق آن امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر را به دست آورید و در یاد داشته باشید که مقالات استخراج شده اعتبار کافی برای چاپ در ژورنال های معتبر را دارند و اعتبارشان هم سطح با اعتبار مقالات نوشته شده می‌باشد.متخصصین سینا ترجمه در بیش از 100 رشته تخصصی و 37 زبان زنده دنیا اعم از زبان ترکی استانبولی ،فرانسوی،آلمانی، روسی، عربی، ترکی آذربایجانی و ... آماده استخراج مقاله از پایان نامه های شما هستند.

جهت ثبت سفارش استخراج مقاله ترکی استانبولی از پایان نامه می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق تماس، ایمیل و شبکه های مجازی ( واتساپ،تلگرام و اینستاگرام) در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

شما می توانید برای دریافت هزینه نهایی سفارش نوشتن مقاله از پایان نامه را با ارسال فایل پایان نامه ثبت کنید تا کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام کنند.

برای ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه می توانید از طریق سایت قسمت استخراج مقاله از پایان نامه سفارش خود را ثبت نمایید تا پایان نامه ارزشمند شما توسط محققان مرتبط بررسی شده و عناوین قابل استخراج را از طریق ایمیل و یا واتس آپ تقدیم نماییم تا هر کدام از عناوین مورد تایید شما بود تحت آن عنوان مقاله استخراج شده و تقدیم شود.

بله، استخراج یک تا 4 مقاله از پایان نامه امکانپذیر می باشد، که جهت نظر قطعی می توانید فایل پایان نامه را برای کارشناسان ما ارسال نماید.

نوشتن مقاله از پایان نامه ترکی 7 روز زمان می برد.

تمامی مولفین و محققینی که در سینا ترجمه فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، و در ضمن برای تضمین کیفیت گارانتی تا زمان چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها صادر می شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام