سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
خدمات ما / وبلاگ / استخراج مقاله از پایان نامه / کجا از پایان نامه زبان فرانسوی مقاله استخراج می کنند؟

کجا از پایان نامه زبان فرانسوی مقاله استخراج می کنند؟

انتشار : 10 مهر 1400
مطالعه : 12 دقیقه

برای بسیاری از دانشجویان که نیاز دارند به صورت سریع یک مقاله را به چاپ برسانند ،استخراج مقاله از پایان نامه یا رساله دکتری بهترین گزینه می باشد.که در این مطلب سعی می کنیم به شما آموزش دهیم که از کجا و چگونه می توانید از پایان نامه به زبان فرانسوی خود مقاله استخراج کنید.

کجا از پایان نامه زبان فرانسوی مقاله استخراج می کنند؟

استخراج مقاله از پایان نامه زبان فرانسوی

در حالی که اکثر پایان نامه های داخل کشور به زبان فارسی نوشته شده اند، اما در برخی مواقع رشته های خاص، مانند رشته مترجمی زبان فرانسوی، رشته زبان و ادبیات فرانسه یا رشته آموزش زبان، پایان نامه های خود را به زبان فرانسوی می نویسند که در چنین مواردی دانشجویانی که میخواهند از پایان نامه خود مقاله استخراج کنند، باید بدانند که در روش استخراج مقاله از پایان نامه فرانسوی، تغییر زبان، تفاوتی در روش استخراج مقاله ایجاد نمیکند و باید اول نشریه هدف خود را انتخاب کرده و سپس با توجه به محدودیت های نشریه، مقاله خود را استخراج کنند.ولی در برخی مواقع دانشجویان می خواهند از پایان نامه فارسی خود مقاله به زبان فرانسوی استخراج کنند که در چنین مواقعی حتما باید از پایان نامه فارسی خود، مقاله را به صورت فارسی استخراج کنند و بعد آن را به زبان فرانسوی ترجمه کرده و به چاپ برسانند در واقع با توجه به اینکه مقاله باید پس از استخراج، ترجمه تخصصی به فرانسه شود، توصیه میکنیم اگر توانایی ترجمه تخصصی ندارید، این کار را به مترجمان تخصصی و نیتیو فرانسه واگذار کنید تا با مشکل رو نشوید.

اهمیت تبدیل پایان نامه به مقاله فرانسوی

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه فرانسوی از آنجا نشات می گیرد که بسیاری از رشته های تحصیلی و دانشگاه ها، برای گرفتنِ نمره ی کامل پایان نامه ،دانشجویان خود را ملزم به نوشتنِ مقاله و یا به عبارتی تبدیل پایان نامه به مقاله می کنند. همچنین از دیگر اهمیت های استخراج مقاله فرانسوی، میتوان به ضرورت نگارش یک یا چند مقاله برای دانشجویان زبان و ادبیات فرانسه که می خواهند در مقطع دکتری در دانشگاه های داخلی یا خارجی پذیرش بگیرند اشاره کرد.

مزایای چاپ مقاله از پایان نامه

  • با چاپ مقاله فرانسوی، میتوانید یافته های خود را بنام خودتان ثبت کنید
  • با چاپ مقاله میتوانید تعداد استناد به مقاله علمی منتشر شده را افزایش دهید.
  • چاپ مقاله برای رزومه دانشجویان بسیار حیاتی است. آنها میتوانند با چاپ مقاله دو نمره کامل پایان نامه را دریافت کنند
  • چاپ مقاله در مصاحبه دکتری بسیار مهم است و برای رزومه پژوهشی، بالاترین امتیاز را دارد.
  • چاپ مقاله نشان دهنده تخصص نویسنده در حداقل یکی از شاخه های علمی است که باعث افزایش اعتماد به نفس او میشود
  • افرادی که دارای مقالات علمی چاپ شده هستند، در مصاحبه استخدامی و پیدا کردن شغل مرتبط، از شانس بالاتری برخوردارند.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

طبیعت پایان نامه و مقاله با توجه به اهداف و مخاطبان اختصاصی هرکدام، با یکدیگر متفاوت است و در نتیجه هرکدام نیازمند محتوا و ساختار مرتبط با نیازهای خود هستند. استخراج مقاله از پایان نامه نیاز به یک سری تغییراتی دارد. که در ادامه در مورد تغییرات هر یک از بخش های پایان نامه صبحت خواهیم کرد تا مقاله استخراج شده مورد تایید مجلات معتبر قرار بگیرد.

کجا از پایان نامه زبان فرانسوی مقاله استخراج می کنند؟

مرحل اول -- عنوان مقاله

عنوان مقاله نبایدعنوان پایان نامه باشد.می توانید عنوان مرتبط با پایان نامه را انتخاب کرده به نحوی که مفهوم ومقصود پایان نامه را نشان دهد. همچنین بهتر است عنوان انتخابی مقاله کوتاه وگویا باشد.

مرحله دوم -- نام نویسندگان

در این مرحله نام نویسنده مقاله و مولفان و نام دانشگاه یا موسسه ای که هر نویسنده در آن مشغول به تحصیل باید بیان شود. که باید نام نویسنده گان به ترتیب میزان مشارکت آن ها در پژوهش علمی، ذکر و شماره گذاری شود.

مرحله سوم – چکیده مقاله

در چکیده مقاله می توانید از چکیده پایان نامه استفاده کنید اما این در شرایطی می باشد که شما فقط قصد استخراج یک مقاله از پایان نامه را دارید.در شرایطی که بخواهید از پایان نامه دو یا چند مقاله استخراج کنید باید موارد غیر مرتبط به مقاله استخراجی را حذف کنید.

ابتدای چکیده را با هدف ارائه پژوهش و ضرورت آن، در یک یا چند جمله شروع کنید و به نحوه اجرای پژوهش اعم از نحوه نمونه گیری ، نحوه آزمایش یا شبیه سازی،نحوه گرد آوری داده ها و ابزارهای پژوهش اشاره کنید که جملات مورد استفاده در این قسمت به صورت خبری و گذشته و ماضی بعید می باشد وهمچنین تعداد کلمات مورد استفاده در این بخش بین 300-250 کلمه است که باید در این تعداد کلمات یافته های پژوهشی را به صورت خلاصه وار گنجاند

مرحله چهارم – کلمات کلیدی

برای انتخاب کلمات کلیدی باید کلمات را انتخاب کنید که بیشترین رابطه معنایی را با مقاله مربوطه داشته باشد. معمولا تعداد کلمات کلیدی 3-6 کلمه در نظر گرفته می باشد

مرحله پنجم -- مقدمه

نقش مقدمه در مقالات تحقیقی بسیار مهم است. این بخش از هر مقاله به شما می گوید که علت انتخاب موضوع مقاله تان برای تحقیق چه بوده است. چرا چنین موضوعی حائز اهمیت است، دلیل استفاده روشی خاص برای تحقیق تان چه بوده است و … . از تحقیقات پیشین در راستای موضوع تحقیق تان هم صحبت کنید، مقدمه را با بیان اهداف تحقیقاتی تان به پایان برسانید و اهمیت موضوع مقاله و تحقیق خود را شرح بدهید. مقدمه بخش مهمی است. در نوشتن آن دقت کنید. مقدمه نباید خیلی طولانی باشد. 1 الی 2 صفحه کافی است

مرحله ششم – پیشینه تحقیق

این بخش جز اصلی مقاله می باشد و حتما یک یا چند نظریه که در گذشته در مورد متغیر ها بیان شده است را ذکر کنید. معمولا از بین نظریه های فصل دوم پایان نامه جدید ترین و مرتبط ترین نظریه ها انتخاب شده و در مقاله مورد نظر به صورت مختصر بیان می شود

مرحله هفتم – پیشینه پژوهشی

در این قسمت باید به پژوهش های قبلی انجام شده در ارتباط با موضوع تان اشاره کرده و تا حد امکان از پیشینه های قدیمی استفاده نفرمایید. زیرا هر چقدر از پژوهش های جدید استفاده کنید بر اعتبار مقاله شما افزوده می شود. همچنین می توان گفت یکی از تکنیک های قوی در نوشتن بیشینه پژوهشی، درج جدول مقایسه ای پیشینه های پژوهشی به ترتیب سال می باشد.

مرحله هشتم --فرضیه ها یا سوالات پژوهش

بعد از اتمام پیشینه پژوهشی بلافاصله اهداف و فرضیه های مقاله را مطرح کنید. این قسمت در فصل اول پایان نامه و یا در فصل سوم نوشته می شود

مرحله نهم --روش تحقیق

در این بخش نحوه انجام کار را شرح دهید. برای این کار در فصل مربوط به روش تحقیق که عموما فصل سوم پایان نامه می باشد مراجعه کرده و خلاصه ای از کار را بنویسید. اگر کار شما آزمایشی ست به نحوه ی ترتیب آزمایشها ، نوع کنترل و نحوه اخذ داده ها و در نهایت روش تحلیل داده ها اشاره کنید. اگر کار غیرآزمایشی دارید به منبعی که قرار است داده ها از آن گردآوری شود و همچنین به نحوه اخذ آنها اشاره کنید.

مرحله دهم --روش تحلیل داده ها

این بخش نیز عموما در فصل سوم پایان نامه موجود است. در این بخش بر کیفی و کمی بودن تحقیق ، مقطعی یا طولی بودن تحقیق و نوع نرم افزار و همچنین نوع آزمون شبیه سازی و یا طرح آزمایشی خود اشاره کنید.

مرحله یازدهم --نتایج تحقیق

دقت کنید که اگر قصد دارید بیش از یک مقاله از پایان نامه استخراج کنید، صرفا نتایج مربوط به فرضیه پژوهش را بنویسید. در مقاله از نوشتن یافته های اضافی و آوردن جداول جانبی خودداری کنید و فقط جداولی را بیاورید که دقیقا مربوط به سوال پژوهشی شما می باشد.

مرحله دوازدهم --بحث و نتیجه گیری

این بخش نیز یکی از بخش های مهم مقاله می باشد و بیشتر به هنر نویسندگی پژوهشگر مرتبط است.برای این کار به فصل پنجم یا بخش نتیجه گیری مراجعه کنید و به صورت خلاصه به شرح نتیجه گیری کار بپردازید. ابتدا به یافته های مربوط به هرسوال و فرضیه پرداخته و به تبیین آن یعنی چگونگی و چرایی یافته بدست آمده بپردازید تا خواننده متوجه شود این یافته شما چه معنایی دارد. این بخش را به طور متوسط با یک تا سه صفحه منسجم به پایان برسانید.

مرحله سیزدهم -- منابع

در نوشتن منابع یا رفرنس حتما به سبک های رفرنس نویسی در مجله ای که قصد دارید مقاله خود را در آن چاپ کنید، توجه داشته باشید. چون نحوه ی ارجاع منابع و رفرنس دهی در مجله های مختلف با هم متفاوت است.

مراحل سابمیت مقاله استخراج شده از پایان نامه

بعد از اتمام استخراج مقاله یک پژوهشگر برای آنکه بتواند مقاله خود را در یک مجله معتبر به چاپ برساند،یکسری مراحل را باید پشت سر بگذارد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

کجا از پایان نامه زبان فرانسوی مقاله استخراج می کنند؟

انتخاب مجله مناسب :

بعد از استخراج مقاله از پایان نامه اولین مرحله در پروسه چاپ مقاله انتخاب مجله می باشد. برای انتخاب درست مجله، ابتدا چند مجله ای که فکر میکنید به مقاله شما نزدیک است را انتخاب کرده، سپس به سایت مجلات و بخش اهداف آن ها رفته و به دقت اسکوپ مجلات را بررسی کنید و به هیچ عنوان تنها با خواندن عنوان مجله، تصمیم نگیرید. پس از مطالعه دقیقِ اهداف مجله ها و مقایسه آن با موضوع مقاله، در نهایت نشریه ای را انتخاب کنید که نزدیک ترین ارتباط موضوعی را با مقاله شما دارد.

ترجمه تخصصی:

یکی دیگر از بخش های مهم، مربوط به ترجمه مقاله است. برای ترجمه متن های عمومی، ایرادی ندارد از مترجمان عمومی استفاده کنیم، اما برای ترجمه مقالات و متون علمی، بدلیل داشتن کلمات و اصطلاحات خاص علمی، نیاز است که از مترجم متخصص مربوط به موضوع مقاله استفاده کنیم. به زبان ساده تر، اگر متن مقاله به زبان فرانسوی و مربوط به علوم پزشکی است، ترجمه آن را باید به یک پزشک که به زبان فرانسوی مسلط است بسپاریم و همچنین اگر متن مقاله به گروه مهندسی مربوط است، یک مهندس متخصص که به زبان فرانسوی تسط دارد آن را ترجمه کند.در واقع مقاله بدون داشتن ترجمه درست و تخصصی هیچ شانسی برای پذیرش نخواهد داشت.

فرمت بندی و سابمیت:

هر مجله ای برای اینکه مقالات ارسالی را با نظم خاصی دریافت کند، یک فرمت و ساختار منحصر به فردی برای خود انتخاب کرده و نویسندگان را ملزم میکند قبل از ارسال مقاله، مقاله را به همان فرمت درآورند. این فرمت بندی را میتوان از بخش راهنمای نویسندگان نشریه دانلود کرد. فراموش نشود که انجام تمام موارد درخواستی مجله در این بخش الزامی است. پس از فرمت بندی میتوان بوسیله سیستم سابمیت مجله و از طریق کارتابل شخصی مقاله را بدست ادیتور رساند. اگر مجله فاقد سیستم سابمیت باشد باید بصورت مستقیم و از طریق ایمیل، مقاله به دست ادیتور برسد.

چرا نوشتن مقاله از پایان نامه خود را به موسسات بسپاریم؟

نوشتن مقاله کاری تخصصی و پراهمیت است چراکه توانایی ما را در بیان موضوع و از آن مهم تر میزان تسلط ما را در حوزه تخصصی رشته تحصیلی مان به نمایش می گذارد. علاوه بر آن بخشی از این فرآیند به اصول و قواعد مقاله نویسی مربوط می شود که با آگاهی از نکات ضروری و تجربه کافی به نتیجه مطلوب می رسد. اما ممکن است بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران در این بخش از ماجرا مهارت کافی و تجربه لازم را نداشته باشند. همچنین از آنجایی که نگارش مقاله امری زمانبر و مستلزم تمرکز و دقت فراوان است خیلی از محققان با وجود توانایی، به دلیل مشغله های تحصیلی و شغلی زمان کافی برای نوشتن مقاله از پایان نامه را ندارند. در اینجاست که نقش موسسات و کارشناسان آنها مشخص می شود. در چنین شرایطی ما می توانیم با انتخاب یک موسسه قابل اعتماد از مهارت، تخصص و تجربه کارشناسان آن بهره ببریم و به جای استرس و نگرانی، بدون دغدغه و با خیالی آسوده نوشتن مقاله از پایان نامه خود را به آنها بسپاریم و تا پایان این راه یعنی پذیرش و چاپ مقالهISI در یک مجله معتبر علمی از کمک و همراهی آنها برخوردار شویم.

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

یکی از بزرگترین موسسات فعال در زمینه کارهای پژوهشی، موسسه پژوهشی سینا می باشد. این موسسه با بهره گیری از نخبگان بزرگ مراکز آموزشی کشور، توانسته است در انواع خدمات پژوهشی حرف اول را بزند که از جمله خدمات می توان به استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد و تهیه مقاله از رساله دکتری اشاره کرد. در حقیقت موسسه سینا با بهره گیری از پژوهشگران و مترجمین نیتیو آمده استخراج مقاله از پایان نامه هایی است که به زبان های مختلف نوشته شده است. اگر پایان نامه شما به زبانی غیر از زبان فارسی است و درخواست استخراج مقاله دارید یا میخواهید مقاله خود را به زبانی غیر از زبان فارسی، بصورت تخصصی و با کیفیت بالا ترجمه کنید، این نوید را به شما میدهیم که موسسه سینا میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

سایر خدمات موسسه سینا

سابمیت و چاپ مقاله در مجلات معتبر

چاپ کتاب در تیراژ دلخواه، با دریافت تمام مجوزات، به صورت سریع و تحویل فوری

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن در تیراژ دلخواه، با دریافت تمام مجوزات، با تحویل 25 روزه

ترجمه تخصصی انواع متون علمی به همراه گارانتی

معرفی کتاب جدید النشر برای ترجمه

ارائه گزارش میزان پلاجیاریسم مقالات علمی و پایین آوردن درصد مشابهت آن

ویرایش گرامری و ادبی مقالات فارسی و انگلیسی

فرمت بندی مقالات طبق فرمت مجله درخواستی شما

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده در سایت و همچنین از شبکه های مجازی ( واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام ) با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید. و یا از طریق فرم ارسال سفارش که در پایین همین صفحه آمده است سفارش خود را ثبت نماییدلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام