سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
خدمات ما / وبلاگ / ترجمه تخصصی / ترجمه تخصصی رشته مهندسی پزشکی

ترجمه تخصصی رشته مهندسی پزشکی

انتشار : 15 تیر 1399
مطالعه : 2 دقیقه

رشته ی مهندسی پزشکی با داشتن سه گرایش در دوره ی تحصیلات تکمیلی یکی از محبوب ترین رشته ها بین دانشجویان می باشد, با خواندن ترجمه ی کتاب های این رشته اطلاعات فرهیختگان عزیز افزایش می یابد پس با ما همراه باشید تا با نحوه ی ترجمه ی کتاب های این رشته اشنا شوید.

ترجمه تخصصی رشته مهندسی پزشکی

معرفی رشته مهندسی پزشکی

“رشته مهندسی پزشکی” که نام دیگر آن مهندسی زیست پزشکی می باشد،این رشته همانطور که از نامش مشخص است تلفیقی از علم فنی مهندسی و علم پزشکی می باشد و به عبارت دیگر می توانیم بگوییم که رشته مهندسی پزشکی یک تخصص بین رشته ای است که علاوه بر کاربردهای زیاد آن در تشخیص و درمان، ارتباط نزدیکی با بسیاری از علوم دیگر دارد.در واقع رشته مهندسی پزشکی با هدف یاری رساندن به پزشکان در تشخیص و درمان و به منظور برطرف نمودن نیازهای پزشکی در زمینه طراحی، ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزارهای پزشکی در جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها ایجاد شده است.از مزایای این رشته این است که مهندسی پزشکی دقت و تنوع در تشخیص را گسترش داده است به طوری که تشخیص بدون دستگاه ها امکان پذیر نیست.از جمله دستکاه های ساخته شده توسط مهندسان پزشکی می توانیم به EEG ,ECG ,MRI ,CT- Scan و … اشاره کنیم که کمک بسیار بزرگی به علم پزشکی نموده اند.
رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی 140 واحد درسی را در برمی گیرد که 20 واحد آن مربوط به دروس عمومی، 20 واحد مربوط به دروس پایه، 47 واحد مربوط به دروس اصلی و 47 واحد هم به دروس اختصاصی اختصاص دارد.امکان ادامه تحصیل در در رشته مهندسی پزشکی در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی وجود دارد که گرایش های مقطع ارشد این رشته شامل بیوالکتریک، بیومکانیکی و بیومتریال می باشد.رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد شامل 38 واحد درسی، تحقیقاتی است که 24 واحد مربوط به دروس تخصصی، 2 واحد سمینار و 12 واحد پروژه می باشد.

ترجمه تخصصی رشته مهندسی پزشکی

ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی امری کاملا تخصصی است که نیاز است توسط مترجمان فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی انجام شود. به دلیل وجود کلمات تخصصی فروان و نیز مفاهیم علمی پیچیده رشته مهندسی پزشکی، ترجمه متون تخصصی مهندسی پزشکی تنها توسط مترجمانی که در رشته مهندسی پزشکی فارغ التحصیل شده باشند، میسر خواهد بود. چنانچه مترجم از مفاهیم علمی و اصطلاحات رشته مهندسی پزشکی اطلاع نداشته باشد، با هر میزان تسط به زبان انگلیسی نیز ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی را عاری از اشتباه انجام نخواهد کرد و اشتباهات مفهومی و تخصصی و علمی رخ خواهد داد.

خدمات موسسه سینا در زمینه ی ترجمه تخصصی

در موسسه سینا، اصل ترجمه متون تخصصی بکارگیری از مترجمین تخصصی تحصیل کرده در رشته ها و حیطه ها ی مختلف مورد نیاز کاربران عزیز میباشد. بهترین مترجم برای ترجمه تخصصی متون علمی پزشکی و مهندسی، دانشجو یا فارغ التحصیلان همان رشته است و به همین دلیل از متخصص پزشکی و مهندسی برای ترجمه متون تخصصی دراین رشته استفاده می کنیم.
شما در حین ترجمه در جریان کار خود قرار می گیرید. در نظر داشته باشید کلیه سفارشات ترجمه در هر سطحی، توسط تیم ارزیابی موسسه بررسی شده و زمانی برای شما ارسال می شود که به تایید این تیم رسیده و تمام ایرادات رفع شده باشد.

جهت تماس با موسسه سینا به ایمیل زیر مراجعه نمایید:

[email protected]

تلفن ثابت:

04133250787

تلفن همراه:

09149724522لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام