سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
آموزش / وبلاگ / رزومه نویسی / دانلود قالب رزومه

دانلود قالب رزومه

انتشار : 5 بهمن 1399
مطالعه : 2 دقیقه

برای نگارش رزومه روش های گوناگونی وجود دارد. روش‌هایی مانند نگارش یک رزومه ساده در نرم افزارهای نگارشی و یا استفاده از قالب‌های مختلف موجود بر بستر اینترنت.

دانلود قالب رزومه

چگونگی نگارش رزومه کاری

نکات مهم در نحوه نگارش، قالب و آرایش رزومه است. آرایش های معمول لزوماً بهترین راه حل برای شما نیستند، بلکه در وضعیتهای مختلف، آرایشها و قالب های مختلف و یا ترکیبی از آنها جواب می دهند. در فرمهای الکترونیکی رزومه معمولاً این مسأله حل شده است. آنچه باقی می ماند، ترتیب ذکر موارد مختلف (مثل سوابق کاری) است که میتواند به صورتهای گوناگونی باشد.

یکی از قالبهای معمول رزومه، رزومه زمانی (Chronological) است که در این شیوه سوابق کاری به ترتیب عکس با ذکر نام شرکت، تاریخ و عنوان کار آورده می شود. معمولاً کسانی که تجربه کاری طولانی و ممتد دارند، از این نوع رزومه استفاده می کنند.

نوع دیگر رزومه، رزومه عملکردی(Functional) است که در این نوع رزومه ، نویسنده بر دستاوردها و توانایی های شغلی خود تأکید کرده و آنها را در دسته هایی مثل مدیریت، رهبری، طراحی و سایر مهارتها و تواناییها مرتب می نماید. چنین رزومه ای برای کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند یا تجربه کاری زیادی ندارند و یا می خواهند زمینه کاری خود را تغییر دهند، مناسب تر است. البته می توان از ترکیب هر دو قالب نیز استفاده کرد. یعنی هر دو بخش سوابق شغلی و تواناییها و تخصصها را در رزومه گنجاند.

بخشهای اصلی رزومه

بخش های اصلی رزومه عبارتند از :

  • اطلاعات شخصی
  • سوابق تحصیلی
  • تجارب شغلی
  • مهارتها
  • زبان خارجی
  • اهداف شغلی
  • قسمتهای دیگر شامل: جوایز و تشویق ها، عضویت در انجمن ها و گروه های حرفه ای، انتشارات، علایق جنبی و معرفین

فرم رزومه ی استخدامی

رزومه کاری به متنی گفته می شود که از چند صفحه تشکیل شده است و در آن اطلاعات و مشخصات شما و بسیاری از مواردی که شما در آن توانایی دارید را قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان شما قرار می دهد.
ارسال رزومه به کارفرمایان این امکان را فراهم می سازد تا بتوانند ارزیابی اولیه ای از توانایی های شغلی شما داشته باشند. در حقیقت رزومه باید تصویری ذهنی از شما و فعالیتهای شغلیتان به خواننده رزومه ارائه نماید.
شما بوسیله رزومه ویژگیهای مفید و تاثیر گذار خود را در اختیار کارفرمایان قرار میدهید و به نوعی سعی می کنید تا آنان را متقاعد سازید که از بین چندین رزومه ارسال شده ، شما را برای شرکت در مصاحبه انتخاب نماید.
موسسه سینا دو نمونه فرم رزومه آماده را برای آسان تر کردن نگارش رزومه تان فراهم کرده است که میتوانید از طریق دکمه های دانلود زیر به آسانی دانلود نمایید .


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام