سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

نحوه فرمت بندی مقاله برای ارسال به مجله در کوتاه ترین زمان

انتشار 23 مهر 1399
مطالعه 6 دقیقه

یکی از فاکتورهای اساسی برای اینکه درصد پذیرش مقاله را بالا ببریم، فرمت بندی دقیق براساس فرمت مجله ای است که می خواهید مقاله خود را در آن مجله به چاپ برسانید.

نحوه فرمت بندی مقاله برای ارسال به مجله در کوتاه ترین زمان

تمامی مجلات، سبک و فرمت خاصی برای تمامی مقالاتی که پذیرش میکنند، دارند. مقاله ای که توسط نویسنده نگارش می شود در واقع خام می باشد و هیچگونه تغییراتی به مقاله اعمال نشده است. مقاله در این حالت قابل سابمیت به هیچ نوع مجله ای نمی باشد و باید اقدامات تخصصی انجام شود تا مقاله قابل سابمیت به ژورنال شود. از جمله اقداماتی که به طور کلی قبل از سابمیت مقاله باید انجام شود، فرمت بندی مقاله می باشد که در این مقاله به فرمت بندی مقالات و اهمیت و ضرورت آن می پردازیم.

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی مقاله چیست؟

یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش در امر مقاله نویسی فرمت بندی مقالات می باشد. در واقع فرمت بندی به معنای ویرایش ساختاری و محتوایی مقالات می‌باشد. مقاله ای که توسط نویسنده نوشته می‌شود از نظر ساختاری بدون شک نیاز به ویرایش و بازبینی دارد. این ویرایش شامل سایز فونت، نوع فونت، فاصله از طرفین صفحه، رفرنس نویسی، نوع نگارش و ... می‌باشد. از این رو همه مجلات در وب سایت رسمی خود بخشی دارند که دستور العمل سابمیت مقاله را برای نویسندگان مشخص می نماید که نویسندگان موظف هستند مقاله خود را طبق فرمت ارائه شده در این بخش تنظیم و سپس برای مجله ارسال کنند.

آیا مقاله حتما باید فرمت بندی شود؟

مجلات از آنجاکه می خواهند مقالاتی را که در مجله چاپ می کنند یک دست و یکپارچه به نظر برسد و کاملا مرتب باشد یک چهارچوب و ساختار خاصی را مشخص می کنند که همه مقالات باید فقط در این چهارچوب مشخص باشند و داوران هر مجله مقالاتی که خارج از این فرمت مشخص شده باشند را در مرحله اول ریجکت می کنند. در کل می توان گفت فرمت بندی مقاله یک مرحله کاملا ضروری می باشد که حتما باید انجام شود.

انواع تمپلت یا فرمت بندی مقاله

معمولا دو نوع فرمت بندی مقاله وجود دارد که در ادامه به هر یک از این نوع فرمت بندی اشاره می شود.

فرمت بندی محتوایی

در فرمت بندی محتوایی، فرمت بندی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود در این بخش هر مجله قواعد مختص خود را دارا است و نویسنده باید مطابق با راهنمای نویسندگان مجله، مجله خود را فرمت دهی نماید. در این نوع فرمت دهی تعداد کلمات عنوان مقاله، تعداد کلمات چکیده مقاله، تعداد صفحات مقاله، سایز صفحات مقاله در فرمت نویسی، تقدیر و تشکر، نحوه نوشتن رفرنس ها.

فرمت بندی ساختاری

فرمت بندی ساختاری نوعی از فرمت بندی است که توسط موسسات معتبر و ویراستاران حرفه‌ای قابل انجام می باشد. در فرمت ساختاری باید به چارچوب‌های هر مجله به‌طور تمام و کمال دقت شود. هر موسسه و مجله دارای چارچوبی ساختاری و ظاهری برای انتشار مقالات است. ساختاری که برای مقالات ارائه می شود ممکن است از مجله ای به مجله دیگر متفاوت باشد. ویرایش ساختاری شامل تنظیم اندازه فونت، نوع فونت، نوع چینش متن، فاصله از طرفین صفحه، استفاده درست از علائم نگارشی و... می‌باشد. به طور کلی هر ویرایشی که مربوط به ظاهر متن می‌باشد در دسته فرمت بندی ساختاری جای می‌گیرد.‌

نحوه فرمت بندی ساختاری و محتوایی

همانطور که پیش تر بیان شد تمامی مقالات قبل از ارسال به مجله باید از نظر محتوایی و ساختاری فرمت بندی شود که در زیر به مراحل انجام فرمت بندی هر بخش اشاره شده است:

  • عنوان مقاله (Title page)

  • چکیده (Abstract)

  • مقدمه (Introduction)

  • مواد و روش ها (Materials and methodology)

  • نتایج (Results)

  • بحث (Discussion)

  • نتیجه گیری (Conclusion)

  • تقدیر و تشکر (Acknowledgements)

  • منابع (References)

  • ضمایم (Appendices)

نحوه فرمت بندی مقاله

بعد از نگارش مقاله که مربوط به فرمت بندی محتوایی می باشد که به ترتیبی که باید توسط نویسنده بررسی شود که مثلا تعداد چکیده چند کلمه باشد و یا چند تا جدول باید در متن مقاله باشد و ....، مقاله باید از نظر ساختاری در قالب مجله قرار بگیرد که شامل تنظیم فونت و چگونگی چینش متن و فاصله سطرها و ... می باشد.

فرمت یک مجله علمی را از کجا بیابیم؟

فرمت یک مجله علمی را از کجا بیابیم؟

برای یافتن فرمت مقاله باید ابتدا عنوان یا ISSN ژورنال مد نظر خود را بدانید و آن را در گوگل جستجو کنید. بعد از اینکه وارد وب سایت رسمی مجله مد نظرتان شدید اطلاعات اولیه از قبیل نام ژورنال، توضیحات و ایمپکت فکتور (impact factor)، تعداد شماره ها و جلد های چاپ شده تا کنون و تعداد مقالات نشان داده می شوند. با کلیک روی گزینه About this journal باشید و یا راهنمای نویسندگان ، اطلاعات جزئی تر از جمله قالب و فرمت مقاله و ...برای شما نمایش داده خواهد شد که با مطالعه دقیق این بخش به راحتی می توانید مقاله را قالب بندی و آماده سابمیت کنید.حتما به نحوه استفاده جداول و شکل ها و ... هم توجه ویژه نمایید. همچنین با توجه به اینکه رفرنس ها در همه ژورنال ها متفاوت می باشد باید به نحوه رفرنس نویسی نیز توجه شود.

توجه داشته باشید که چون فرمت مقاله ویژگی ظاهری و بارز مقاله می باشد اگه با دقت انجام نشود یقینا مقاله توسط سردبیر ریجکت خواهد شد و به بخش داوری نخواهد رسید.

زمان لازم برای انجام فرمت بندی مقاله

اگر به عنوان یک دانشجو، استاد دانشگاه و یا یک محقق درصدد ارائه مقاله در مجلات معتبر هستید باید با فرمت بندی مقالات آشنایی داشته باشید، زیرا بدون فرمت بندی مقالات نمی‌توان انتظار اکسپت مقاله را داشت. سایت‌ها و مؤسسات مختلفی خدمات فرمت‌بندی ارائه می‌کنند که در اغلب این مؤسسات انواع مختلف روش‌های فرمت‌بندی از نظر زمان‌بندی اعم از عادی، فشرده و فشرده پلاس وجود دارد. بنابراین برای تنظیم مقاله خود به فرمت مجله دو راه پیش روی خود دارید: اول اینکه با آگاهی و مطالعه فرمت مجله مورد نظر، خود اقدام به انجام فرمت بندی بکنید، ولی امکان دارد عجله داشته باشید و برای پذیرش مقاله، باید هرچه سریعتر مقاله خود را جهت پذیرش بفرستید. در این صورت بهتر است فرمت بندی مقاله خود را به متخصصان و ویراستاران با سابقه و خبره‌ای بسپارید که توانایی این را دارند تا در تایم کمتری فرمت بندی پروژه شما را انجام داده و برای مجله سابمیت نمایند.

زمان لازم برای انجام فرمت بندی مقاله

مراحل ثبت سفارش فرمت بندی مقاله در کوتاه ترین زمان

بیشتر افرادی که برای فرمت بندی مقالات خود به دنبال یک ویراستار حرفه‌ای می‌گردند، زمان بسیار کمی دارند و به دنبال ثبت سفارش فرمت بندی مقالات خود با هزینه مناسب در سایت های معتبر هستند. هرکدام از سایت‌ها برای ثبت سفارش ترجمه مشتریان خود به صورت آنلاین فرایندی را طراحی می‌کنند تا کاربران به راحتی از آن طریق اقدام کنند. مراحل و فرایند سفارش فرمت بندی باید به شکلی بسیار ساده و راحت طراحی و برنامه‌ریزی‌شده باشد که کاربران مختلفی بتوانند بدون مشکل سفارش خود را ثبت کنند. این طراحی ثبت سفارش معمولاً در 4 مرحله انجام می‌گیرد. در حالت کلی برای ثبت سفارش آنلاین فرمت بندی مقاله باید مراحل زیر را طی کنید:

ثبت سفارش و ارسال فایل به صورت آنلاین

ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال می کنید.

بررسی سفارش و ارائه فاکتور

کارشناسان ما در اولین فرصت فایل شما را بررسی و زمان تحویل و قیمت ارائه خواهند کرد.

پرداخت و تکمیل سفارش

پس از پرداخت هزینه، پروژه شما توسط تیم پشتیبانی بررسی شده و به مناسب ترین ویراستار متخصص ارسال می شود.

تحویل پروژه در زمان مقرر

پس از اتمام کار ویراستاری توسط ویراستار، کارشناس سایت فایل را بررسی، تائید و تحویل می‌دهد.

سینا ترجمه

ثبت سفارش فرمت بندی سریع مقالات جهت ارسال به مجله در سینا ترجمه

سینا ترجمه با کارشناسان متخصص و متبحر خود با رعایت نکات و اصول فرمت بندی، روند قبول شدن متون و مقالات شما را با کمترین هزینه، کیفیت بالا و در سریع ترین زمان ترسیع می کند. شایان ذکر است که در ارائه این خدمات، حفظ محرمانگی مقاله، وفاداری کامل به فرمت و قالب ژورنال صورت خواهد گرفت که برای اطلاع دقیق از هزینه و نرخ فرمت بندی و سابمیت و پیگیری می‌توانید متن سفارشی خود را در قسمت پنل کاربری سایت آپلود کنید تا کارشناسان پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند. سینا ترجمه به صورت رایگان برآورد آنلاین هزینه‌های فرمت بندی را برای مشتریان عزیز انجام می‌دهد.

جهت ثبت سفارش و برآورد هزینه فرمت بندی مقاله می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق تماس، ایمیل و شبکه های مجازی ( واتساپ،تلگرام و اینستگرام) در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

پس از ثبت سفارش خود در سایت سینا ترجمه، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین انجام شده و هزینه پروژه در فرم پیش فاکتور ارائه می‌گردد. زبان، زمینه و زمان مورد نظر برای تحویل در قیمت تاثیر گذار است.

بله، مقاله شما توسط کارشناسان حرفه ای و متبحر ما در سینا ترجمه با رعایت اصول صحیح به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت فرمت بندی می شود. همچنین کارشناسان ارزیابی ما کیفیت پروژه را بررسی و کنترل می‌کنند تا تمام موارد مطابق نظر مشتری باشد و پس از تایید کیفیت مطلوب فایل نهایی به مشتری ارسال می شود.

فرمت بندی برای همه مقالات داخلی و خارجی که برای چاپ در مجله ای معتبر نوشته می شوند ضروری و مهم است. بنابراین فرمت بندی مقاله هم شامل محتوای همه مقاله می باشد و هم ساختار هر مقاله.

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات به منظور اکسپت سریع قبل از ارسال یا سابمیت مقاله به مجلات معتبر می باشد که تمامی مجلات معتبر دنیا فرمت مخصوص خود را دارند و مقاله ای خارج از این فرمت را ریجکت خواهند کرد.

زمانبندی برای فرمت بندی در سینا ترجمه در کمترین زمان ممکن و طی 24 ساعت صورت می پذیرد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
سلام مقاله حقیر ۱۶ صفحه به مجله اسکوپوس q4ارسال پذیرش اولیه شده یکسری ایراد گرفته حل کردیم باید بر اساس فرمت اون مجله در بیاریم وقت ندارم فوری تحویل بدید چقدر تقدیم کنم
سلام و عرض ادب ابتدا نهایت تشکر را داریم که ما را برای همکاری برگزیده اید. احتراما بله برای فرمت بندی طبق فرمت مجله در خدمتتون هستیم مجله مورد نظر را به همراه فایل مقاله از طریق ایمیل و یا سایت ارسال بفرمایید تا اقدام شود. با تشکر
2 ماه پیش
بازدیدکننده

رضا خسروی
سلام مقاله حقیر ۱۶ صفحه به مجله اسکوپوس q4ارسال پذیرش اولیه شده یکسری ایراد گرفته حل کردیم باید بر اساس فرمت اون مجله در بیاریم وقت ندارم فوری تحویل بدید چقدر تقدیم کنم
3 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
ممنون بابت توضیحات خوبتون
سلام و احترام ممنون از حسن توجه شما .
4 ماه پیش
بازدیدکننده

رحیم جعفری
ممنون بابت توضیحات خوبتون
4 ماه پیش
بازدیدکننده

تیم پشتیبانی
در پاسخ به:
فرمت بندی مقاله
سلام و عرض ادب احتراما برای فرمت بندی مقاله در خدمت هستیم فایل خود را از طریق سایت و یا واتس آپ ارسال بفرمایید تا براورد هزینه شده و اقدام شود. با تشکر
5 ماه پیش
بازدیدکننده

محمد پارسا رحیمی
فرمت بندی مقاله
5 ماه پیش

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام