سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش
وبلاگ / آموزش / نگارش مقاله / چگونه مقاله انگلیسی را قالب بندی کنیم؟

چگونه مقاله انگلیسی را قالب بندی کنیم؟

انتشار : 21 مهر 1400
مطالعه : 8 دقیقه

بعد از اماده شدن مقاله ، قبل از ارسال آن به مجلات خارجی باید ابتدا مقاله را در فرمت بندی تنظیم کنید یعنی به اصطلاح قالب بندی نماید. به یاد داشته باشید که هر مجله خارجی و بین المللی فرمت مخصوص به خود را دارند و اگر مقاله شما در قالب مجله نباشد از طرف ادیتور مجله ریجکت خواهد شد.

چگونه مقاله انگلیسی را قالب بندی کنیم؟

قبل از اینکه به بررسی فرمت مجلات بپردازیم بهتر است با قالب مقالات آشنا شویم و بدانیم هر مقاله ای باید چه ساختاری داشته باشد تا ابتدا مقاله بر اساس ساختار استاندار مقاله نویسی نگارش شود و سپس طبق مجله مورد نظر فرمت بندی صورت گیرد تا بتوان آن را به منظور چاپ برای نشریه ای سابمیت کرد. ساختار استاندارد مقالات شبیه به هم هستند و تفاوت فرمت هر مجله تنها در چینش و قالب بندی بخش های مختلف مقالات است. برای مثال در تمامی مقالات علمی بخش چکیده شروع کننده مقاله است ولی بسته به مجله انتخابی تعداد کلمات چکیده میتواند متفاوت باشد به نحوی که مجله ای چکیده با تعداد کلمات 150-250 میپذیرد و مجله ی دیگری چکیده با تعداد کلمات حداقل 300 را مورد پذیرش قرار میدهد.


منظور از ساختار مقالات انگلیسی چیست؟

مقالات علمی انگلیسی دارای ساختار استانداردی هستند که باید در نوشتن مقاله آن را به کار ببرید،به عبارت دقیق تر، مقالات علمی دارای بخش هایی مشخص هستند که همیشه باید در نگارش به آنها توجه و دقت کرد اما بعضی اصول مانند ذکر منابع، شیوه ارائه نمودارها و شکل ها و زیرنویس شان و البته رفرنس دهی در هر مجله ای قواعد خودش را دارد. پس باید بنا به اصول کلی مقاله نویسی و توجه کردن به قوانین مجلات، مقاله خود را آماده کنید.که در ادامه به ساختار کلی مقالات علمی اشاره شده است.

ساختار مقالات انگلیسی

ساختار کلی مقالات چگونه می باشد؟

اجازه دهید در اینجا از تعدادی از قوانین و ساختاری بگوییم که می‌توانند در مسیر نگارش مقاله به شما کمک کنند. این ساختار فارغ از قوانینی است که احتمال دارد هر مجله برای چاپ مقاله‌تان در نظر بگیرید. یعنی امکان دارد، بعد از اینکه مقاله را به این فرمت نوشتید، نیاز به اعمال ریزه‌کاری‌هایی در فرمت مقاله باشد که از سوی مجله برای‌تان تعیین می‌گردد.که در زیر به این ساختار اشاره شده است:

عنوان(title)؛ موضوع تحقیق و مقاله در این بخش به طرزی شفاف بیان می گردد.

پیشینه پژوهش(literature review)؛ در پیشینه از کارهای قبلی حول موضوع مطروحه صحبت می کنیم.

نویسنده یا نویسنده ها(author)؛ نویسنده و همکاران او در نگارش مقاله معرفی می شوند.ضمن اینکه افیلیشن، مدرک تحصیلی و مرکز آموزشی فعالیت نویسندگان هم ذکر می شود.

روش شناسی(methodology)؛ روش پژوهش و دلایل انتخاب روش در این بخش ذکر می گردد.

چکیده(abstract)؛ خلاصه ای کامل از محتوای مقاله برای آگاه سازی مخاطب ارائه می شود.

پژوهش (tools research)؛ در این بخش گفته می شود که از چه ابزارهایی برای جمع آوری اطلاعات و تحلیل داده ها بهره برداری شده است.

کلید واژه ها(keywords)؛ کلمات مهم و مرتبط با مقاله قید می شوند تا یافتن اثر از سوی محققان دیگر ساده شود.

یافته ها(results/findings)؛ نتایج تحقیق در این بخش به شکل توصیف یا تحلیل به نمایش گذاشته می شود.

مقدمه(introduction)؛ در اینجا موضوع پژوهش و روش و ادبیات به کاررفته در مقاله عنوان می گردد.

بحث و نتیجه گیری(conclusion/discussion)؛ نتایج پژوهش تحلیل می شود و با نتایج تحقیقات دیگر مقایسه می گردد.

بیان مساله(statement problem)؛ بیان چرایی مطرح کردن و پژوهش روی عنوان مقاله مطرح می شود.

تقدیر و تشکر(acknowledgements)؛ از کسانی که در روند انجام تحقیق نقش داشته اند، تشکر می گردد.

تبیین اهداف(objectve and aims)؛ هدف از نگارش مقاله و تحقیق در این بخش بیان می شود.

منابع(references)؛ رفرنس ها یا همان منابع استفاده شده در جریان تحقیق در این بخش عنوان می شوند.

پرسش های پژوهش(question research)؛ سوالات و فرضیات مقاله هم در این قسمت قرار می گیرند.

پیوست ها (appendixes)؛ پیوست ها حاوی توضیحات تکمیلی برای درک بهتر مخاطبان هستند.

بنابراین با توجه به اینکه نوع مقاله تان چیست هم ساختار آن دستخوش تغییراتی می شود. مثلا مقالات مروری، نظری، پژوهشی، نقد کتاب و… دارای خصوصیاتی مختص به خود هستند. بنابراین، احتمال دارد که نیاز نباشد، دقیقا براساس مدل بالا آنها را عنوان بندی کنید. اما نمونه ساختاری که در چند خط قبل مطرح شد، نمونه ای کامل از ساختار مقاله ای است که مبتنی بر پژوهشی دست اول نگارش می شود.

الان که مقاله علمی انگلیسی رو بر اساس ساختار استاندارد آماده کردید نوبت آن فرا رسیده که مقاله را در قالب مجله خارجی فرمت بندی کنید. اولین سوالی که برایتان پیش می آید این هست که فرمت هر مجله را از کجا باید پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این پرسش با ما همراه باشید.

چگونه فرمت یک مجله علمی را بیابیم؟

در این مطلب قصد داریم در مورد قالب یا همان فرمت نوشتن یک مقاله علمی صحبت کنیم. همانطور که قبلا در قسمت اصول نگارش مقاله گفته شده است قالب بندی نهایی که معمولا هم خاص هر ژورنال است و در مقالات چاپ شده رعایت می شود توسط ویراستاران خود مجله ها انجام می شوند. اما شما به عنوان نویسنده یک مقاله تخصصی موظف هستید بعضی از موارد اولیه را رعایت بفرمایید تا هم خواندن و درک آن برای داورهای مجله آسان تر شود، هم بر داوران تاثیر روانی مثبتی بگذارید و هم معیارهای اولیه یک ژورنال را رعایت کرده باشید. بخشی از نکات اولیه ولی مهم را در پست آشنایی با اصول مقاله نویسی با یکدیگر مرور کردیم. اما مطلب مهم در اینجا پیدا کردن قالب بندی مد نظر هر مجله می باشد.

ب

چگونه قالب یک مجله انگلیسی را بیابیم؟

توجه داشته باشید بهترین منبع برای دریافت اطلاعات فرمت بندی هر مجله وبسایت رسمی خود ژورنال می باشد. در سایت هر ژورنالی قسمتی برای مولفان (Authors) وجود دارد که از آن طریق می توانید قالب بندی مورد نظر ژورنال را در صورت وجود بیابید. و یا در قسمت Guidelines هر مجله میتوانید دستور العمل فرمت بندی آن ژورنال را مشاهده نمایید.توجه کنید که گزینه ها در ژورنال های مختلف می تواند متفاوت باشد. نحوه چینش گزینه ها و در کل رابط کاربری وبسایت ژورنال بسیار تعیین کننده است.در ادامه به عنوان مثال دو ژورنال را انتخاب کرده ایم تا فرمت مورد نظر آنها را بیابیم.

فرمت مجله nonlinear dynamic را چگونه بیابیم؟

به عنوان اولین مثال ما ژورنال Nonlinear Dynamics را که یکی از معتبرترین ژورنال های مهندسی مکانیک در زمینه دینامیک و ارتعاشات است انتخاب کرده ایم. در صورتی که آدرس سایت این ژورنال را ندارید کافیست اسم این ژورنال را در گوگل جستجو کنید. نتایج بصورت زیر می شود:

فرمت مجله

گزینه اول لینک این ژورنال در springer است که باید آن را انتخاب کنید. سپس صفحه ژورنال به همراه اطلاعات اولیه آن ژورنال را بصورت زیر مشاهده می کنید.

فرمت بندی مقالات انگلیسی

همانطور که مشاهده می کنید اطلاعات اولیه از قبیل نام ژورنال، توضیحات و ایمپکت فکتور (impact factor) تعداد شماره ها و جلد های چاپ شده تا اینجا و تعداد مقالات نشان داده می شود. از پایین همین صفحه و با کلیک بروی گزینه About this journal که در شکل زیر نشان داده شده است وارد صفحه اطلاعات جامع تری از ژورنال می شوید.

اطلاعات مجله

سپس صفحه ای بصورت زیر می آید که در این صفحه اطلاعات جامع تری را در مورد این ژورنال می توان مشاهده کرد. از صفحه باز شده در زیر همانطور که نشان داده شده است گزینه Instruction for authors را کلیک کنید. پنجره ای در کنار آن باز می شود که تمامی موارد مورد نظر ژورنال را می توان یافت که بعضی از آنها به عنوان نمونه هایلایت شده اند.

فرمت بندی مقالات انگلیسی

به عنوان مثال در قسمت جدول و خط اول ژورنال از مولفان مقاله می خواهد تا جدول ها با اعداد معمولی 1، 2، 3 شماره گذاری شود و نه اعداد رومی و غیره.

در صفحه باز شده و در پایین قسمت Preparing Your Manuscript می توانید موارد مد نظر ژورنال را مشاهده کنید.

نکته بسیار مهم این است که همانطور که مشاهده کردید روش و گزینه ثابت و مشخصی برای یافتن فرمت مجلات وجود ندارد و در سایت مجله باید بدنبال گزینه های ارائه شده برای نوشتن مقاله (manuscript)، مولفان (author)، و یا ارسال (submission) مقاله بگردید.

فرمت مجله Hydrological Research Letters را چگونه بیابیم؟

دسترسی به راهنمای نویسندگان این مجلات بسیار ساده می باشد کافی ایست ابتدا سایت رسمی مجله را پیدا کنید و وارد صفحه اصلی مجله شوید.سپس از نوار بالای صفحه مجله گزینه Guideline را انتخاب نمایید. که بعد از انتخاب این گزینه صفحه ای برای شما باز می شود که نحوه فرمت بندی و قالب مورد تایید مجله توضیح داده شده است.

فرمت مجله انگلیسی

برای فرمت بندی مقالات انگلیسی به کجا مراجعه کنم؟

اگر شما هم از افرادی هستید که زمان کافی برای فرمت بندی مقاله تان ندارید و یا تجربه کافی در این زمینه ندارید و تردید دارید با فرمت بندی اشتباه مقاله تان توسط مجله ریجکت شود، بهتر است کار قالب بندی مقاله انگلیسی تان را به یک فرد متخصص بسپارید. سینا ترجمه با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه فرمت بندی و سابمیت مقالات به مجلات خارجی در خدمت شما عزیزان می باشد تا تمام کارهای قالب بندی و ارسال مقاله به مجله و مکاتبه با ادیتور مجله را از طرف شما انجام دهد. فراموش نکنید که یک قالب بندی خوب باعث پذیرش مقاله و یک قالب بندی بد باعث ریجکت سریع مقاله تان می شود.

فرمت بندی مقالات انگلیسی

لوگو سینا ترجمه

خدمات قالب بندی مقالات انگلیسی را با ما تجربه کنید

یکی از مهمترین پارامترهای پذیرش مقالات در مجله های معتبر خارجی و یا کنفرانسها، قرار دادن مقاله در فرمت و قالب مخصوص مجله مورد نظر است. فرمت بندی از ضروریات پذیرش به حساب می آید که سینا ترجمه در همین راستا با تیم متخصص و کاربلد خود آماده ارائه بهترین خدمات فرمت بندی مقاله به شما مشتریان عزیز می باشد. شما می توانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش خود نمایید و در صورت بروز هرگونه ابهام و یا سؤال از طریق شماره تلفن های موسسه و یا شبکه های مجازی (اینستاگرام ،واتساپ و تلگرام )موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
سوالات متداول

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات به منظور اکسپت سریع قبل از ارسال یا سابمیت مقاله به مجلات معتبر می باشد که تمامی مجلات معتبر دنیا فرمت مخصوص خود را دارند و مقاله ای خارج از این فرمت را ریجکت خواهند کرد.

خدمات فرمت بندی مقالات برای تمام تخصص ها و تمام زبان ها در سینا ترجمه انجام می گیرد.

زمانبندی برای فرمت بندی در سینا ترجمه در کمترین زمان ممکن و طی 24 ساعت صورت می گیرد.

سینا ترجمه دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود. یکی از مهم ترین اصول سینا ترجمه حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل های ارسالی مشتریان عزیز می باشد و تمامی ارکان این مجموعه ملزم به رعایت اصول محرمانگی و حفظ حریم خصوصی مشتریان هستند

مقاله شما توسط کارشناسان حرفه ای و متبحر ما در سینا ترجمه با رعایت اصول صحیح به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت فرمت بندی می شود. همچنین کارشناسان ارزیابی ما کیفیت پروژه را بررسی و کنترل می‌کنند تا تمام موارد مطابق نظر مشتری باشد و پس از تایید کیفیت مطلوب فایل نهایی به مشتری ارسال می شود.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب سردبیر
مطالب پیشنهاد شده
مطالب محبوب
مطالب ویژه
جدیدترین مطالب

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام