سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ثبت سفارش

تنظیم رایگان فرمت مقاله به فرمت مجله

انتشار : 13 مهر 1400
مطالعه : 8 دقیقه

یکی از دغدغه های بسیاری از دانشجویان پس از نگارش مقاله چگونگی آماده سازی و تنظیم فرمت رایگان مقاله مطابق با ضوابط فرمت بندی مجله علمی مورد نظر می باشد. بنابراین، ضروریست که مقاله را با فرمت بندی آن مجله تطبیق داده و هر گونه تغییری که جزء الزامات مجله است، را اعمال نماییم.بنابراین در این مطلب به تنظیم رایگان فرمت مقاله به فرمت مجله خواهیم پرداخت.

تنظیم رایگان فرمت مقاله به فرمت مجله

در واقع سردبیران ژورنال ها اولین قضاوت را در مورد مقاله شما، بر اساس فرمت بندی مقاله انجام می دهند. اغلب مجلات در مورد فرمتینگ مقاله به شدت سختگیر بوده و در صورت مشاهده حتی یک ایراد کوچک، مقاله را به شما برگشت داده و فرایند داوری مقاله را اصلا شروع نمی کنند.بنابراین با توجه به اهمیت موضوع، در ادامه ضمن معرفی انواع فرمت بندی، مهمترین نکات و مواردی که باید رعایت شود را شرح خواهیم داد.

فرمت بندی به چه معناست؟

فرمت بندی مقالات در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات به منظور اکسپت سریع در مجلات معتبر می باشد. اولین قسمتی که هر مجله برای پذیرش توسط داوران بررسی می کند فرمت مقاله ارسال شده می باشد بنابراین اگر میخواهید مقاله شما در اولین مرحله داوری حتما پذیرفته شود باید بدانید فرمت بندی چند نوع است و چه مواردی را باید در مورد فرمت بندی رعایت کرد که در ادامه در مورد هر کدام توضیحات لازم داده خواهد شد

فرمت بندی

انواع فرمت بندی مقاله چیست؟

فرمت بندی هم شامل محتوای مقاله و هم ساختار مقاله می باشد که هر بخش به صورت مجزا نیاز به تخصص های خاصی دارد، در مورد اینکه چه بخش هایی جز فرمت بندی ساختاری و چه بخش هایی جز فرمت بندی محتوایی هستند در ادامه صحبت خواهیم کرد.

فرمت محتوایی

فرمت بندی محتوایی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود. در این نوع از فرمت بندی با توجه به اینکه هر مجله قواعد مختص خود را دارا است، نویسنده باید مطابق با راهنمای اختصاصی نویسندگان مجله، مقاله خود را فرمت دهی نماید.که این نوع فرمت بندی عبارت است از: تعداد کارکترهای موجود در مقاله، چکیده، محل تقدیر و تشکر که قبل و یا بعد از متون باشد و غیره.

فرمت بندی محتوایی

فرمت ساختاری

فرمت بندی ساختاری معمولا توسط موسسات و کارشناسان متخصص و مسلط به تمام ژورنال های معتبر از جمله ISI و ISC انجام می شود که این نوع فرمت بندی عبارت است از: بررسی فونت، سایز فونت ها، ساختار قالب مقاله و رفرنس نویسی و مرجع دهی و غیره.

فرمت ساختاری

چرا فرمت بندی مقالات ضروری است؟

فرمت بندی مقالات موضوع بسیار مهم و ضروری می باشد. شما فرض کنید می خواهید یک قفسه کتاب را مرتب کنید کاملا واضح است که ترتیب کتاب ها را بر اساس رنگ یا سایز مرتب خواهید کرد، به طوری که از نظر بیننده خوشایند باشد. مجلات نیز می خواهند که مقالاتی را که در مجله چاپ می کنند یک دست و یکپارچه به نظر برسد و کاملا مرتب باشد و به همین دلیل یک چهارچوب و ساختار خاصی را مشخص می کنند که همه مقالات باید فقط در این چهارچوب مشخص باشند و از طرفی داوران هر مجله به این فرمت و ساختار توجه بسیاری دارند و مجلات خارج از این چهارچوب را اصلا پذیرش نمی کنند و ریجکت می شوند. می توان گفت فرمت بندی مقاله، فرصتی برای سنجش دقت نویسنده نیز می باشد. در کل یک مرحله کاملا ضروری می باشد که حتما باید انجام شود. در واقع هر مجله ای برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل کرده و مقالات خوب و بد را جدا سازی میکند. هر مقاله ای که موفق به گذشتن از این فیلتر شود طبیعتا از کیفیت زیادی برخوردار بوده است. فرمت بندی نیز به عنوان یکی از مهمترین آیتم های مدنظر داوران مجلات می باشد که باید به صورت دقیق و مطابق فرمت مجله موردنظر انجام گیرد.

ضرورت فرمت بندی مقاله

اصول فرمت بندی مقالات چیست؟

فرمت بندی مقالات پیچیده و سخت نیست، اگر یک یا دو بار انجام شود، بعد از دریافت فرمت نشریات مختلف، می توان هر مقاله ای را به راحتی طبق فرمت مجله فرمت بندی کرد، به شرطی که باید تمام اصول و نکات مهم ذکر شده در فرمت بندی به طور کامل رعایت شود. از جمله اصول فرمت بندی مقالات می تواند موارد زیر باشد که در ادامه مطالب به آن اشاره می کنیم:

آشنایی با الزامات خاص انتشار مقاله

در فرمت بندی، باید الزامات خاص مطرح شده توسط ناشر نیز مورد توجه قرار بگیرد. ممکن است محدودیت هایی از طرف مجله، مثل محدودیت در تعداد کلمات، تعداد صفحات و... در فرمت بندی وجود داشته باشد که در این مواقع باید متن مقاله بدون از دست دادن معنی و مفاهیم برا خواننده ویرایش شود.

الزامات خاص

مطالعه مجله برای فرمت بندی

مطالعه مجله مورد نظر جهت ثبت و چاپ مقاله

برای انجام فرمت بندی صحیح مجله مورد نظر، باید فرمت مشخص شده توسط مجله به طور کامل مطالعه شود. همچنین با مطالعه مقالات قدیمی چاپ شده در مجله، می توان با نحوه فرمت بندی مجله بیشتر آشنا شد و به راحتی می توان ایرادات فرمت بندی مقاله را تشخیص داده و اصلاح کرد. از طرفی نیز می توان مطمئن شد که فرمت بندی انجام شده با توجه به دستورالعمل ها و حوزه های مشخص شده توسط مجله مطابقت دارد.

کمک گرفتن از یک ویراستار

بعد از نگارش مقاله، باید وقت زیادی را صرف ویراستاری و فرمت بندی آن کرد. بهتر است در این کار از یک ویراستار حرفه ای کمک گرفت که فعالیت انجام شده را برای مجله و ناشر انتخاب شده بررسی کرد. با کمک ویراستار می شود مطمئن شد که مقاله نوشته شده کاملا برای انتشار آماده است و به خاطر فرمت بندی ناصحیح ریجکت نمی شود.

کمک گرفتن از ویراستار

فرمت بندی در مجلات

در نظر گرفتن تفاوت بین فرمت بندی در مجلات مختلف

فرمت بندی مقالات در مجلات مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد. در بعضی مجلات تصاویر و جداول را در آخر مقاله و به ترتیب می خواهند و در بعضی دیگر؛ جداول و تصاویر را با سایز و فونت خاصی در داخل متن. همچنین در برخی از ژورنالها افیلیشن بعد از چکیده می باشد و در برخی دیگر بعد از عنوان. بنابراین باید تفاوت بین فرمت بندی مجلات مختلف را در نظر گرفت و قبل از انجام، اصول و روش های فرمت بندی مجله مورد نظر را به طور کامل مطالعه کرد.

فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی

فرمت بندی مقاله باید صحیح و اصولی و بر اساس قواعد نگارشی، شامل تعداد کلمات چکیده، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف و نوع رفرنس دهی باشد. رعایت کردن تمامی این نکات، مراحل داوری مقاله را سریعتر به انجام می رساند و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند.

فرمت بندی صحیح

چگونه فرمت یک مجله علمی را به صورت رایگان بیابیم؟

برای یافتن فرمت مقاله باید ابتدا عنوان یا ISSN ژورنال مد نظر خود را در اختیار داشته باشید و آنرا در گوگل جستجو کنید. بعد از اینکه وارد وب سایت ژورنال مد نظرتان شدید اطلاعات اولیه از قبیل نام ژورنال، توضیحات و ایمپکت فکتور (impact factor) تعداد شماره ها و جلد های چاپ شده و تعداد مقالات نشان داده می شود. سپس اگر به دنبال اطلاعات جزئی تر می باشید می بایست دنبال گزینه About this journal بروید تا با کلیک روی این گزینه اطلاعات جزئی تر برای شما نمایش داده شود از جمله اطلاعات این بخش میتوان به قالب و فرمت مقاله و ... اشاره کرد. که با مطالعه دقیق این بخش به راحتی می توانید مقاله را درقالب فرمت مجله هدف، قرار دهید

چگونه فرمت مقاله را بیابیم

چرا فرمت بندی را به موسسات بسپاریم

چرا فرمت بندی مقاله خود را به موسسات بسپاریم؟

حساسیت فرمت بندی یک مقاله برای یک مجله به حدی مهم و ضروری می باشد که اگر مقاله دارای وزن علمی بسیار بالایی باشد و تمامی موارد مربوط به شیوه نامه نگارش و گرامر و دستور زبان در آن رعایت شده باشد ولی در قالب و فرمت مجله تنظیم نشده باشد مقاله به دلیل نقص در فرمت بندی به نویسنده باز می گردد و گاها هر دفعه نیز بابت داوری مجدد هزینه ای از نویسنده دریافت می شود. فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی مجله اعم از تعداد کلمات چکیده، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف شامل مقدمه، بحث، نتیجه گیری و … یا نوع رفرنس دهی کار بسیار تخصصی می باشد که می بایست توسط افرادی که تجربه لازم در این زمینه را دارا می باشند انجام گیرد. کارشناسان متخصص و متبحر موسسات با رعایت نکات و اصول فرمت بندی روند قبول شدن در مرحله داوری مقاله شما را تسریع کرده که در این صورت در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد.

مراحل فرمت بندی در سینا ترجمه

پس از زحمات بسیار زیادی که برای نگارش مقاله خود انجام می دهید باید با یک فرمت بندی خوب ارزش آن را افزایش دهید، تا بتوانید آن را در مجله و ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ برسانید. بدین منظور باید مقاله خود را در یک موسسه فرمت بندی با سابقه درخشان ثبت سفارش نمایید. ارائه مراحل و روش فرمت بندی یکی از مهمترین اصول سرویس دهی به کاربران می باشد. که در زیر به مراحل اولیه تا پایان فرمت بندی در سینا ترجمه اشاره شده است تا شما عزیزان با آگاهی از مراحل انجام فرمت بندی بدون دغدغه سفارش خود را ثبت نمایید.

ثبت سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات

فرمت بندی

فرمت بندی متون توسط و متخصصان

بازرسی و تحویل

بررسی توسط بازرس و تحویل به شما

دیگر خدمات سینا ترجمه

خدمات فرمت بندی

خدمات فرمت بندی سینا ترجمه

فرمت بندی یکی از عوامل مهم در امر پذیرش مقاله در مجلات معتبر می باشد.که موسسه سینا ترجمه با کارشناسان متخصص و با سابقه خود تمام نکات و اصول فرمت بندی را رعایت کرده و روند قبولی مقالات شما را با کیفیت بالا و در سریع ترین زمان تضمین می کند شایان ذکر است که در ارائه این خدمات حفظ محرمانگی مقاله، وفاداری کامل به فرمت و قالب ژورنال صورت خواهد گرفت.بنابراین اگر شما هم به دنبال تنظیم فرمت مقاله به فرمت مجله هستید مطمئن شوید که سینا ترجمه بهترین گزینه خواهد بود.

جهت اطلاعات بیشتر برای فرمت بندی مقاله در مجلات می توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه های مجازی ( واتساپ ، اینستاگرام و تلگرام ) در ارتباط باشید و یا از طریق سایت سینا ترجمه می توانید هزینه فرمت بندی مقاله خود را برآورد کرده و سفارش خود را ثبت نماییدلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:
سوالات متداول

سینا ترجمه دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود.

متون شما توسط کارشناسان حرفه ای و متبحر ما در سینا ترجمه با رعایت اصول صحیح به صورت تخصصی با بالاترین کیفیت فرمت بندی می شود. همچنین کارشناسان ارزیابی ما کیفیت پروژه را بررسی و کنترل می‌کنند تا تمام موارد مطابق نظر مشتری باشد و پس از تایید کیفیت مطلوب فایل نهایی به مشتری ارسال می شود.

بله سینا ترجمه خدمات فرمت بندی فوری را برای شما عزیزان با بالاترین کیفیت ارائه میدهد. که زمان آن بسته به تعداد کلمات دارد. که حداکثر تا 1500 کلمه بین 10 دقیقه تا 3 ساعت انجام می گیرد.در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران
مطالب منتخب
مطالب جدید

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارشاینستاگرام تلگرام
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی
صفر تا صد چاپ مقاله در مجلات معتبر + ویدئو آموزشی