سینا ترجمه
سینا ترجمه
خانه
وبلاگ
ورود

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

انتشار 22 اسفند 1398
مطالعه 5 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات داخلی بدلیل مزایای خاصی که دارد، مورد توجه اکثر دانشجویان و محققین است. اما لازمه اینکار نگارش مقالات پربار و با موضوعات روز و البته انتخاب مجله ای معتبر و مناسب است.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

مشکلی که در زمینه چاپ مقاله در مجلات داخلی وجود دارد، بی اطلاعی و یا اطلاعات کم اغلب دانشجویان از قواعد نگارش مقالات علمی پژوهشی و نیز نکات لازم برای بررسی و انتخاب مجله مناسب است. به همین جهت ما در سینا ترجمه خدمات کاملی در حوزه چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی اعم از فرمت بندی، ویرایش، پارافریز، سابمیت و سایر موارد لازم برای طی پروسه چاپ مقالات ارائه میکنیم تا محققین و پژوهشگران عزیز دغدغه ای جز نگارش مقاله نداشته باشند. حتی دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند به هر دلیل مقاله نگارش نمایند می توانند از خدمات استخراج مقاله از پایان نامه بهره مند شوند. اما به طور کل دانستن برخی نکات مربوط به چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی در مسیر نگارش مقالات بسیار کمک کننده است. از این رو بر آن شدیم به برخی از این نکات بپردازیم.

مقاله علمی پژوهشی چه نوع مقاله ای است؟

این نوع از مقالات پژوهش با نتایجی تازه و به روز هستند و معمولا یافته هایی نو را ارائه می دهند. درنگارش چنین مقالاتی خلاقیت و نوآوری محقق بسیار دخیل بوده و اساسا موضوعات و نگرشهای جدیدی به گستره دانش موجود اضافه میکنند. این مجلات معمولا مخاطبان متخصص و دانشگاهی دارند و مقالات چاپ شده در آن ها از اعتبار بالاتری برخوردار است. از طرفی چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی بدلیل فیلترهای سختگیرانه ای که در مرحله داوری برای گزینش و چاپ مقالات وجود دارد، بسیار سخت است. این مقالات از اسلوب و قاعده خاصی در شکل نوشتار خود پیروی می کنند که شامل عنوان، چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه گیری و در نهایت منابع و مآخذ می گردد. هر کدام از این قسمت ها بایدطبق ضوابط مجله ای که انتخاب شده تکمیل شود. به همین دلیل آشنایی کامل با شیوه نگارش این نوع از مقالات می تواند در موفقیت برای چاپ مقاله کمک بزرگی کند.

مقاله علمی پژوهشی

اهمیت چاپ مقاله داخلی

اهمیت چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی اگرچه در کشورهای دیگر اعتبار چندانی ندارد اما در مجامع علمی داخل کشور با مقالات چاپ شده در مجلات JCR هم رده است؛ به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخورداراست.این مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت می‌باشند و در داخل کشور مزایای کاربردی زیادی دارند. یکی از دلایل گرایش دانشجویان به چاپ مقاله در مجلات داخلی، پذیرش و چاپ مقالات فارسی در این مجلات است. پایگاه اطلاعاتی اکثر آنها در داخل کشور ایران می‌باشد. از جمله مهم ترین و پرطرفدار ترین مجلات علمی پژوهشی داخلی میتوان به مجلات isc اشاره کرد. چنانچه می‌خواهید برای تقویت رزومه خود تلاش کنید مجلات علمی پژوهشی داخلی میتوانند مناسبترین انتخاب برای ارسال مقالات علمی باشند. در این راستا کارشناسان موسسه سینا در بخش بررسی و معرفی مجلات، پس از مطالعه و بررسی مقالات ارسالی شما به موسسه، مناسبترین مجله که متناسب با حوزه موضوعی مقاله شما بوده و مورد تایید وزارت علوم باشد به شما معرفی میکند تا پس از انتخاب شما سایر مراحل کار روی مقاله شما پیاده شود.

مزایای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

علاوه بر موارد ذکر شده مجلات علمی پژوهشی دارای مزایا زیادی برای دانشجویان و اساتید می باشد که در ادامه به یکسری از این مزایا اشاره شده است.

 • کسب شرایط جذب در هیئت علمی دانشگاه ها

 • ارتقاء درجه یا رتبه علمی اعضای هیئت علمی دانشگاهها

 • معافیت سربازی برای نویسندگان مقالات علمی پژوهشی

 • نخبه محسوب شدن نویسندگان مقالات علمی پژوهشی

 • ورود به مصاحبه مقطع دکتری بدون کنکور در رشته های علوم انسانی و هنر

 • تقویت رزومه برای کسب امتیاز پژوهشی مربوط به چاپ مقاله در مصاحبه دکتری

اعتبار سنجی مجلات علمی پژوهشی داخلی

قبل از سابمیت مقاله می توانید از طریق لینک های زیر که سینا ترجمه در اختیار شما عزیزان قرار داده است اعتبار مجلات را بررسی نمایید.

با در اختیار داشتن ISSN و یا عنوان مجله می توانید با ورود به سایت های فوق مجله انتخابی خود را اعتبار سنجی کنید و بعد از کسب اطمینان از اعتبار آنرا سابمیت نمایید. مجله باید از لحاظ حوزه موضوعی و سطح علمی با مقاله مطابقت داشته باشد سابمیت مقاله به مجلاتی که مطالبقت از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی ندارند توصیه نمی شود زیرا حتما عامل ریجکت مقاله خواهد بود.

اعتبار سنجی مجلات علمی پژوهشی داخلی

مراحل ثبت سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر در سینا ترجمه طی گام هایی که در زیر به آن ها اشاره شده است اقدام نمایید:

مراحل چاپ مقاله

 • گام اول: ارسال درخواست خود از طریق سایت( چاپ مقاله) و یا راه های ارتباطی آنلاین( واتس آپ، ایمیل، تلگرام ، اینستا گرام)

 • گام دوم: بررسی درخواست شما و ارسال ایمیل یا تماس تلفنی با شما

 • گام سوم: معرفی مجلات مرتبط با موضوع مقاله شما یا بررسی مجله پیشنهادی شما

 • گام چهارم: تائید نهایی مجله انتخابی از سوی شما

 • گام پنجم: ارسال مقاله به مجله و قرار دادن در پروسه داوری

 • گام ششم: پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله (در صورت پذیرش، ارسال نامه اکسبت به ایمیل نویسندگان مقاله)

چاپ مقاله داخلی

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی در سینا ترجمه

برای استفاده از مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی علاوه بر تمرکز روی بار علمی مقالات بایستی در تنظیم فرمت آنها در قالب و فرمت درخواستی مجله دقت لازم را به خرج دهید. مضافا اینکه این مجلات داوری سختگیرانه ای داشته و پروسه داوری در آنها بسیار طولانی تر است و اگر شخصا اقدام به سابمیت مقاله کنید گاها تا یک سال پروسه داوری طول می کشد اما اگر کار سابمیت مقاله را به کارشناسان سینا ترجمه بسپارید، با پیگیری های مداوم و نیز بدلیل آشنایی کامل کادر مجرب سینا ترجمه با پروسه چاپ مقاله بدلیل سابقه چندین ساله در این حوزه، در بازه زمانی یک ماه تا سه ماه پروسه داوری به پایان می رسد و نتیجه اکسپت مقاله برایتان ارسال می شود.

جهت ثبت سفارش پذیرش و چاپ در مجلات علمی پژوهشی داخلی می‌توانید از طریق لینک‌های مربوطه که در زیر همین مطلب آورده شده است اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان سینا ترجمه هزینه نهایی را دریافت کنید

شما می توانید با کارشناسان سینا ترجمه تماس بگیرید و یا رشته و گرایش را از طریق واتس آپ ارسال بفرمایید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

مدت زمان لازم برای چاپ مقاله با توجه به مجلات مختلف می تواند متفاوت باشد و بستگی به خود مجلات دارد ولی کارشناسان سینا ترجمه با استفاده از تجربه کاری تمام تلاش خود را می کنند تا مقاله شما در کمترین زمان ممکن چاپ شوددر پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
دیدگاه کاربران

خدمات سینا ترجمه


ترجمه تخصصی کتاب

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی مقاله

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی متن

ثبت سفارش

ترجمه انگلیسی به فارسی

ثبت سفارش

ویراستاری متن

ثبت سفارش

پارافریز

ثبت سفارش

فرمت بندی

ثبت سفارش

ترجمه تخصصی

ثبت سفارش

اینستاگرام تلگرام